brat metoda de contact cabinet Stelian Fulga..in Bucuresti
Results 1 to 13 of 13

Thread: metoda de contact cabinet Stelian Fulga..in Bucuresti

Registered User viox's Avatar

metoda de contact cabinet Stelian Fulga..in Bucuresti

multi spun ca e escroc unii ca face ceva miracole. gasiti mai multe pe net despre el...culmea ! nimic de contact. si-a mai facut ceva aparitii pe la otv si i s-au dat acolo nr de tel de cabinetele dinbuc. si ct.

stie cineva ? am nevoie ptr mama mea
    " Whoever said money doesn't buy happines NEVER doubled down against a dealer's six "

H2H
    H2H is offline
    H2H's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    Activat Google 1 sec;
    Cautat rapid prin rezultat Google 30 sec;
    Postat aici rezultat 60 sec

http://www.idieta.ro/forums/t_stelia...40fc09cfbc0205

Try this 1 2
    Last edited by H2H; 21-08-2006 at 21:43.

wtf?!?! cum dracului de n-am gasit forumul asta

LE: thanks
    " Whoever said money doesn't buy happines NEVER doubled down against a dealer's six "

Registered User Xelo's Avatar
    Stelian Fulga, patronul unui cabinet de tratamente naturiste din Soseaua Mihai Bravu, prescria si practica tratamente medicale traditionale, precum taiatul sub limba sau clisma pe baza de cafea

Registered User PigBrother's Avatar
    Ce blasfemie.
    Simbolul societatii moderne si civilizate, cafeaua... Argh.
    If you're arguing with an idiot, make sure he's not doing the same thing

cand ajungi in situatii oarecum disperate apelezi la tot felul de solutii pigbrother

Registered User Mandea's Avatar
    iti dau eu tel unei persoane care chiar nu minte si nu am auzit pe nimeni sa se fi plans. daca chiar ai nevoie.
    da-mi un pm si iti dau nr si adresa.

Banned Sir Alex Ice's Avatar
    Astia sunt niste vraci. Taiatul sub limba si clisma de orice fel sunt un imbecilism propagat de idioti pe care functioneaza puterea autosugestiei.
    Daca ai probleme digestive sau cu sistemul digestiv modifici ce mananci, nu te apuci de violente din astea.

Registered User reeven's Avatar
    Taiatu sub limba nu functioneaza.
    Trăiască Toată Măldăva!

m3
    m3 is offline
    ofcors m3's Avatar
    O tara mai plina de maimutoi decat ۩.Disneyland.۩
    FUNCTIONEAZA ! La fel si clisma cu cafea.
    Vand/Schimb Nissan Almera 2006 80.000km

“Men have become tools of their tools” - Henry David Thoreau
    Useri neseriosi: PesteImputit

Morala? Nu conteaza cat de prost esti, cat de incapabil esti, cat de retardat poti fi. Daca te nasti din p*zda care trebuie, vei avea intotdeauna tot ce-ti doresti, fara ca macar sa misti vreun deget. Si nu conteaza ce spun oamenii despre tine. Sunt invidiosi, ai dracu’!

Moderator Ivan's Avatar
    Am si eu o intrebare: ce efecte are (sau ma rog, ce probleme inlatura) taiatul sub limba? De clisma cu cafea mi-e frica sa intreb.

dragalash s.i.m.p.l.u.'s Avatar
    Taierea sub limba, intre speranta de vindecare si escrocherie
    articol publicat la: 26 Octombrie 2002

Prin tara circula tot felul de terapeuti care "taie sub limba" si destui bolnavi se inghesuie la acestia pentru o astfel de "operatie". Un caz recent al bucuresteanului Stelian Fulga, caruia i s-a inchis cabinetul de catre Protectia Consumatorului pentru ca folosea un instrumentar necorespunzator. Dar nu despre instrumentar este vorba in acest material, ci despre metoda.

"Luatul singelui" prin taieri sub limba, dupa ureche, pe frunte, sub buza sau prin aplicarea lipitorilor este o tehnica foarte veche, pe care medicina populara o pune la loc de cinste. Aceasta metoda de vindecare era foarte utilizata in trecut de catre vracii populari.

Unul dintre cei mai solicitati taietori sub limba din Romania este Cornel Augustin Ciobanu, din Lupeni (Hunedoara). El a invatat metoda de la tatal sau, care si el o stia din batrini. "Sub limba sint doua vinisoare care au legatura directa cu ficatul. In timp, ele acumuleaza toxinele pe care ficatul nu le poate prelucra. Fierea varsa direct in singe tot ce nu mai poate sa suporte, iar aceste vinisoare de sub limba sint ca un canal de deversare pentru tot ce este rau in singe. Cind vinisoarele sint pline, toxinele nu mai au unde fi deversate si ramin in singe, provocind tot felul de boli. Medicina nu a demonstrat inca o astfel de teorie, dar eu cred in aceasta explicatie", ne spune Cornel Ciobanu.

Pentru o parere de specialitate in privinta acestor aspecte hepatologice, ne-am adresat dlui prof.univ.dr. Irinel Popescu, seful Clinicii de Transplant Hepatic din cadrul Institutului Clinic Fundeni: "Aud si eu mereu de aceste taieri sub limba. Totul este o imensa bazaconie! Nu exista nici o baza stiintifica. Este escrocherie curata! Chestiile astea cu singele rau, cu toxinele din ficat care ajung in acele vinisoare sint pure inventii... Nu exista nici o teorie stiintifica ce ar putea sa justifice o astfel de operatie sub limba sau te miri unde". Cit priveste circulatia singelui, baza pe care taietorii sub limba isi aplica si justifica metoda, dl prof.univ.dr. George Gergescu, directorul Centrului de Cardiologie din Iasi, ne-a declarat: "Aceasta asa-zisa metoda terapeutica nu tine decit de un singur lucru: de prostia omeneasca. Este o timpenie, o pacaleala, o escrocherie! Prosti sint aceia care se potrivesc la chestia asta si escroci sint cei care o practica. Nu exista nici o baza stiintifica pentru ceea ce fac ei si nici un fel de studiu medical care sa arate ca astfel de operatii fac bine".

In valurile de medicina naturista si populara din ultimul deceniu, cimpul amatorismului a facut adesea senzatie dar si ravagii. Aproape oricine poate evoca vindecari miraculoase ori dezastre iremediabile in urma unor astfel de terapii. Ceea ce se observa este ca nu exista nici studii medicale care sa arate ca aceste taieri sub limba fac bine dar, pina la urma, nici argumente stiintifice ca ele fac rau. Multi bolnavi vor continua sa se agate de un dram de speranta, iar taietorii sub limba vor exploata vidul de informatie. Totusi, este bine "sa dam Cezarului ce-i al Cezarului" si sa avem incredere in medici. (Costel Iacob)

Sursa: http://hepatita-c.myforum.ro/-vp177.html
    Man wake up as good-looking as they went to bed. Women somehow deteriorate during the night...

Registered User PigBrother's Avatar
    Ale dracu' vene, de la ficat fix sub limba ajung.
    Geeez, plina lumea de tampiti creduli.
    If you're arguing with an idiot, make sure he's not doing the same thing

1.  
    Jerry DHB14 - Last post