Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 59

Thread: ce parere aveti despre magazinele miniprix

1. Back To Top | #1
    Registered User 8black's Avatar

ce parere aveti despre magazinele miniprix

ce parere aveti despre MINI PRIx ?

2. Back To Top | #2
    Misa
    Guest
    Dupa hainele second hand urmeaza Europa, si dupa Mini Prix. Cel putin asa vad eu treburile.

3. Back To Top | #3
    Leather SM's Avatar
    Io imi mai iau de acolo lucruri de purtat prin casa

4. Back To Top | #4
    Misa
    Guest
    DR: No offense dar ce haine mai poarta prin casa? Care-i trendul ?

5. Back To Top | #5
    Leather SM's Avatar
    nush...tricouri simple, pantaloni scurti....chestii cu care stau in casa

6. Back To Top | #6
    Banned
    Quote Originally Posted by Misa View Post
    Dupa hainele second hand urmeaza Europa, si dupa Mini Prix. Cel putin asa vad eu treburile.
    Omfg, deci ai purta haine transpirate & shit, sau d-alea care se rup in 2 zile, doar pentru ca alea de la minprix sunt... de anul trecut?

Am o bluza si vreo 4 tricouri dragute de la astia. Fara defecte, si cred ca in total au fost 600 000

Sincer, mi se pare ca aia din Romana, cel putin, si-au cam luat-o-n cap... respect 0 fata de client, preturi de-a dreptul nesimtite la blugi si alte chestii (500k? de 750 ma duc pe Elisabeta la Farm's si-mi iau ceva chiar OK, recent, etc.)

7. Back To Top | #7
    Leather SM's Avatar
    iti dai seama ca sunt fakes

8. Back To Top | #8
    Banned
    Aia de pe Elisabeta? Nu chiar, e reprezentanta. In plus, erau in Carrefour Farm's la cam acelasi pret, unii chiar la reducere la 400k, deci...

9. Back To Top | #9
    Leather SM's Avatar
    ma refer la bluza colin`s
    in fine,vad ca ai editat

10. Back To Top | #10
    Banned
    A, fake? Sigur nu, te invit sa vezi materialul si croiala. Unul dintre tricouri e Umbro, parca, era sfasiata eticheta (oricum, extrem de catifelat, a rezistat la zeci de spalari, f. confortabil). Aveau intr-o vreme Fishbone, model de 3-4 ani, dar totusi fishbone. 300 de mii .
    Sapt. trecuta aveau niste bluze Diesel, dar burta mea de manelist nu incape in ele, si singurul XL avea defect ...

Tocmai asta e ideea, si, pana acum, n-am vazut sa fie teapa sau fake-uri... ai modele care s-au vandut mai greu, sau exemplare cu defect minor, nu le arunci, le pui in camion si le trimiti la magazinele de discount. Sincer, cand e vorba de tricouri&co, i fink my python doesn't really give a phuck about fashion (stii bancu'?)

11. Back To Top | #11
    ACM 1899 Dante's Avatar
    am luat si eu 2 tricouri simple Guru de la ei f rezistente si dragute (portocaliu aprins si verde aprins).Nu stiu daca-s originale dar singer nici nu ma intereseaza pt ca au fost f ieftine si bune.
    AC MILAN per sempre

12. Back To Top | #12
    Registered User cristinalps's Avatar
    Quote Originally Posted by SteakHunter
    Aveau intr-o vreme Fishbone, model de 3-4 ani, dar totusi fishbone. 300 de mii .
    Subscriu, desi nu-mi convine cui : blugi Fishbone originali, 400k. Geaca parca Polar, tot pe acolo. Fara etichete sau alte semnalmente la vedere, doar ce era pe dinauntru. Din pacate nu pentru mine, pentru el.
    Last edited by cristinalps; 07-11-2006 at 01:27.
    Creierul este un organ oarecum indispensabil capului

13. Back To Top | #13
    Misa
    Guest
    Quote Originally Posted by SteakHunter View Post
    Omfg, deci ai purta haine transpirate & shit, sau d-alea care se rup in 2 zile, doar pentru ca alea de la minprix sunt... de anul trecut?

Am o bluza si vreo 4 tricouri dragute de la astia. Fara defecte, si cred ca in total au fost 600 000

Sincer, mi se pare ca aia din Romana, cel putin, si-au cam luat-o-n cap... respect 0 fata de client, preturi de-a dreptul nesimtite la blugi si alte chestii (500k? de 750 ma duc pe Elisabeta la Farm's si-mi iau ceva chiar OK, recent, etc.)
    In toata prostia aia a ta ai reusit sa intelegi ca eu ma imbrac de acolo ? Am facut un top 3 al celor mai proaste locuri de unde sa te imbraci si atat. Cel mai mult conteaza de ce te imbraci, sa iti acoperi goliciunea, sa te simti bine in hainele respective sau pentru ca ai o imagine si tii la ea ? /farewell

14. Back To Top | #14
    Don't mess with Misa about clothes!!

He has EPIXXXXX!!!!
    I know something most don't.

15. Back To Top | #15
    sincer din punctul meu de vedere , au si haine rupte,manelarii ,unele chiar purtate cred !!! dar daca stii sa cauti gasesti chesti destul de tari si ieftine

ex. mi-am luat o pereche de pantaloni dintr-un material f calumea (nu stiu cum se numeste,este un blug mai subtire) la 300 mii fara niciun defect ...supermultumit dupa 1 luna de acesti pantaloni ! am vazut si bluze BILLBONG la 300 mii :| :| :| aveau numai XL ((

cat despre respect ,nu prea au idee ce e ala, te ia la misto cand ajungi la casa, uneori maresc pretul unui produs pe loc chiar

16. Back To Top | #16
    Banned
    Quote Originally Posted by Misa View Post
    In toata prostia aia a ta ai reusit sa intelegi ca eu ma imbrac de acolo ? Am facut un top 3 al celor mai proaste locuri de unde sa te imbraci si atat. Cel mai mult conteaza de ce te imbraci, sa iti acoperi goliciunea, sa te simti bine in hainele respective sau pentru ca ai o imagine si tii la ea ? /farewell
    Eu doar am pus o intrebare, desi mai isterica. Nu te-am facut prost, nu am insinuat nimic (hai, poate some worn underwear, totusi?), te-am intrebat de ce e aia ordinea.
    In plus, desi cred ca am inteles ce vrei sa zici, din balmajeala initiala, cele 12 clase (absolvite, sper), nu ti-au format o gandire suficient de abstracta sa intelegi notiunea de ordine. E descrescator, crescator dpdv al preferintei topul ala? Second-hand e cel mai prost sau cel mai putin prost?

Ooo, stai, mi-am adus aminte... pai eu vorbesc cu un frizer aici (păr-stilist, scuze). Nevermind, n-are sens

Salariu' minim pe economie, in Romania, da' am o imagine de intretinut, dom'le. Cu Nike in rate

Da, 8black, asa e, rupte sunt o gramada. Purtate, nu cred. Da, cu putina rabdare gasesti chestii misto. Totusi, incearca-l pe ala din Baneasa, nu prea se compara ca oferta si tratament aplicat clientilor cu asta din Romana.
    Last edited by SteakHunter; 07-11-2006 at 09:40.

17. Back To Top | #17
    Registered User migabi's Avatar
    Mi s-au parut ok desi am trecut de 3 ori in 2 ani.
    @Misa: Nu vrei second. Nu stii ce inseamna sa porti second (igienic vorbind).
    You see in this world there's two kinds of people, my friend. Those with loaded guns, and those who dig. You dig.

18. Back To Top | #18
    Registered User srn_x's Avatar
    Se pot gasi chestii dragute daca ai rabdare sa cauti si noroc....nu este totusi genul meu...foarte rar am vazut ceva care sa imi placa cat de cat

19. Back To Top | #19
    Quote Originally Posted by SteakHunter View Post
    A, fake? Sigur nu, te invit sa vezi materialul si croiala.
    Dacă-ţi zic eu sigur că sînt fakes mă crezi? Se poate să aibă o calitate decentă dar asta nu le face originale.

Şi oricum, ai putea să faci singur nişte calcule. Alea originale nu ajung la noi în mod normal, uneori nici măcar prin reprezentanţele oficiale, care aduc în general chestii de mîna "a doua". Dar chiar dacă admitem că le-ar lua en gros la 15 euro bucata de acolo, după achiziţie, transport, vamă plus alte cheltuieli nu ar mai costa nicidecum 30-50 RON bucata. De la 80-100 în sus ar fi credibil, dar evident că atunci nu s-ar mai vinde şi n-ar mai avea nici un haz pentru nemîncaţii de noi.

20. Back To Top | #20
    asta cred ca e problema romanilor daca nu e foarte scump nu e nici original ! eu ,80%, sunt sigur ca sunt originale cel putin tricourile billabong de care vb mai sus erau

1.  
Page 1 of 3 123 LastLast