brat Ce poti sa faci cand iti moare un animal iubit?
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 30

Thread: Ce poti sa faci cand iti moare un animal iubit?

Just another nut Xiboy's Avatar

Ce poti sa faci cand iti moare un animal iubit?

Scrieti si voi ce credeti de cuvinta....
    Fear: Our greatest weakness, our biggest strength. The only difference between men is how they use it.

unq_flipmo's Avatar
    LCS - 300 - Thread
    Nimic. Presupun ca ti-a murit pet-ul...sorry
    Ia-ti altul. Suna urat dar nu e decat o impresie.
    Having to cope with a dysfunctional society, we take refuge in solitude which is a substitute for dignity Zhang Ke Jia

Nick anterior: VUX Mitzone's Avatar
    Nimic...

Poate doar sa te consolezi cu ceea ce te linisteste pe tine cel mai bine...
    "Augh! You are even uglier than I had thought possible! Can't you see you are making me sick? Please, foul creature, turn your head, or better yet, put a sack over it. Never mind, i have adjusted my display so it is dim enough to be tolerable. In answer to your question, our response is simple. We VUX do not share this range of motionand it appears as though your neck is brokenand you are a jabbering corpse. Ugh!"
    Mitza.ro@Gmail.com

Genie Daremyth's Avatar
    Imi pare foarte rau sa aud asa ceva...
    Ce sa faci? Nu prea stiu... Sa te gandesti ca macar nu se mai chinuie...
    "Stati linistiti, mai mult de o eternitate nu poate sa dureze!" - Hawkeye Pierce

CBR
    CBR is offline
    Moderator CBR's Avatar
    ce sa faci?

Il ingropi/arunci la gunoi(wc)/incinerezi/etc. (depinde de cat de "atasat" esti si dupaia iei altul la super-oferta!

Registered User Overflow's Avatar
    am avut un papagal. nu eram prea mare. aveam cam 13-15 ani. mi-am dat seama ca intr-o zi va muri si ca voi suferi daca as fi tinut la el. deci tot ceea ce as fi putut sa fac a fost sa nu ma atasez prea mult de el. ma tot gandeam ca o sa moara intr-o zi. si acea zi a venit pana la urma. n-am simtit nimic. pentru ca eram pregatit pentru asta.

e o prostie sa iubesti un animal. sa te minti ca nu o sa moara niciodata. o sa traiasca pentru totdeauna doar pentru ca il iubesti - bullshit. cred ca pana la urma functioneaza la fel si cu oamenii. sentimentele sunt bullshit.

call me mad.

Registered User mariko's Avatar
    Am avut cand eram mica un caine pe care mi l-au otravit niste vecini... cea mai buna solutie e sa te mpaci cu ideea.. si sa iti iei altul cat mai repede, sa cauti sa nu faci aceleasi greseli.. cainele pe care il am acum abia a facut 9 ani.. si e mult mai rasfatat decat celalalt. Si mai iubitor.
    is thiiiis my voice?

Registered User
    Get a replacement. Eu nu intelg moda asta cu tinut animale de companie.

Administrator Assassin's Avatar
    OCHI, sa inteleg ca ai trecut prin asta?

oki©
    Clientu' de azi, victima de maine

Despre carti (deocamdata).

Registered User
    eu zic sa va luati ciori!

shell-shocked moebius's Avatar
    cata bravada gratuita
    We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.

shr00m Black_Elf's Avatar
    Get a Dinosuar ca aia traiesc mult sau un aligator o broasca testoasa ca mori tu inaintea lor iti zic eu
    Life is a big RPG.

Registered User Mr. Grumpy's Avatar
    Originally posted by OCHI
    Eu nu intelg moda asta cu tinut animale de companie.
    Explicatia este simpla. Compania lor este mai placuta decat cea a unora dintre semenii nostri - exemple sunt si pe threadul asta.

Originally posted by Daremyth
    Imi pare foarte rau sa aud asa ceva...
    Ce sa faci? Nu prea stiu... Sa te gandesti ca macar nu se mai chinuie...
    Mersi mult .... , o sa ma consolez cu faptul ca mai am si un pisoi....
    Fear: Our greatest weakness, our biggest strength. The only difference between men is how they use it.

Originally posted by Overflow
    am avut un papagal. nu eram prea mare. aveam cam 13-15 ani. mi-am dat seama ca intr-o zi va muri si ca voi suferi daca as fi tinut la el. deci tot ceea ce as fi putut sa fac a fost sa nu ma atasez prea mult de el. ma tot gandeam ca o sa moara intr-o zi. si acea zi a venit pana la urma. n-am simtit nimic. pentru ca eram pregatit pentru asta.

e o prostie sa iubesti un animal. sa te minti ca nu o sa moara niciodata. o sa traiasca pentru totdeauna doar pentru ca il iubesti - bullshit. cred ca pana la urma functioneaza la fel si cu oamenii. sentimentele sunt bullshit.

call me mad.
    Ceva mai lipsit de creier , de suflet si de prietenie nu am mai citit niciodat.
    Daca nu iti iubesti animalele de casa , atunci de ce draq mai ai animale , si de ce draq mai scrii aici , ca sa-mi scazi moralul . :fuckoff:

unq_flipmo's Avatar
    Foarte simplu...probabil alti membrii ai familiei apreciau prezenta respectivului. Overflow astfel era obligat sa-l "suporte".
    Overflow...sa iubesti un animal nu mi se pare o prostie. Iar de crezut ca traieste for ever...n-am auzit cazuri.
    Having to cope with a dysfunctional society, we take refuge in solitude which is a substitute for dignity Zhang Ke Jia

Nick anterior: VUX Mitzone's Avatar
    Originally posted by Rocky jr.
    Get a Dinosuar ca aia traiesc mult sau un aligator o broasca testoasa ca mori tu inaintea lor iti zic eu
    Ia o broasca testoasa.... Te va jeli ea pe tine
    "Augh! You are even uglier than I had thought possible! Can't you see you are making me sick? Please, foul creature, turn your head, or better yet, put a sack over it. Never mind, i have adjusted my display so it is dim enough to be tolerable. In answer to your question, our response is simple. We VUX do not share this range of motionand it appears as though your neck is brokenand you are a jabbering corpse. Ugh!"
    Mitza.ro@Gmail.com

Registered User PigBrother's Avatar
    Cand i-a murit cainele lui taica-miu, a plans mai ceva ca dupa maica-sa, dupa cum zicea mama.
    La ala al meu, cand a fugit sa moara singur, ca orice animal decent, i-am cautat cadavrul 10 zile prin locurile lui preferate.
    Mdea....
    If you're arguing with an idiot, make sure he's not doing the same thing

Moderator kork's Avatar
    Iti iei altu'

Call me Lou. Strangelove's Avatar
    d'aia-mi plac pisicile, cand simt ca mor se cara de langa tine. am observat ca la caini e invers, iti vin la picioare.
    acum am o pisica si ii deschid in fiecare zi usha sau geamul (stau la parter) - daca vrea sa moara pe undeva e libera sa o faca .
    infernul sunt ceilalti.

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 1 of 2 12 LastLast