brat Ce afacere cu buget redus?
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 44

Thread: Ce afacere cu buget redus?

Registered User vladmik's Avatar

Ce afacere cu buget redus?

Ce afacere cu buget redus mai poti deschide acum?
    Eu am avut o taraba intr-o piata din Bucuresti nu a rezistat decat 6 luni.
    Acum am ramas cu o firma, casa de marcat si 1000 EUR care sunt mult insuficienti pentru a deschide ceva.
    Astept sfaturile voastre, chiar am nevoie de ele.
    Ce as putea deschide cu 1000 EUR?
    Va multumesc.

'90 Brazylyanu's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    Quote Originally Posted by vladmik View Post
    Ce afacere cu buget redus mai poti deschide acum?
    Eu am avut o taraba intr-o piata din Bucuresti nu a rezistat decat 6 luni.
    Acum am ramas cu o firma, casa de marcat si 1000 EUR care sunt mult insuficienti pentru a deschide ceva.
    Astept sfaturile voastre, chiar am nevoie de ele.
    Ce as putea deschide cu 1000 EUR?
    Va multumesc.
    nu e sectiunea potrivita.
    In alta ordine de idei nu cred ca ar fi venit cineva la tine acum 2 ani sa-ti zica :fa-ti spice ca te umpli de bani...

Registered User vladmik's Avatar
    Da imi dau seama ca nu imi da nimeni mura in gura dar poate cu ajutorul vostru reusesc sa ma ridic si eu . Merci . Si scuze ca nu am scris unde trebuie.

Ganbatte Kudasai Mottolini's Avatar
    mutat la generalitati
    Intel Core i5 2500k Sandy Bridge, Gigabyte GA-PA65-UD3-B3, Corsair 8GB DDR3 1600 MHz CORSAIR Vengeance, Seagate 1TB, Sata III, Gigabyte GeForce GTX 560 Ti 1024MB, 256 biti, Monitor LED BenQ 24", Wide, Full HD, DVI, HDMI, Mouse+Keyboard Wireless Desktop 3000 - Microsoft + Mouse Raptor-Gaming L3, Case Raidmax Quantum.

Banned
    Hai sa iti dau una de sezon: bagi intr-un container jucarii din China si obtii 50% profit din vanzarea lor...dar iti trebuie cam 10000 de euro

Registered User Silenti's Avatar
    Cu 1000 de euro traiesti 2 luni timp in care iti cauti de munca.
    the light at the end of his mental tunnel showed only more tunnel

Registered User
    E bun sfatul,iti cauti de munca si vei gasi un post de sclav cu 750 de lei pe luna in mana in cel mai bun caz,adica sclavete pe viata,prietene omu cauta sa scape de sclavie nu sa ingroase randul lor.
    sfatul meu EMIGRAREA,cea mai buna solutie,inchizi firma,vinzi casa de marcat si pleci catre meleaguri mai bune unde munca e platita cu adevarat.
    Gramatica mea nu se simte bine astazi, are gripa porcina

Registered User asmvax's Avatar
    Cel mai bine te apuci de prestat o munca, la propriu.
    Nu te astepta sa-ti pice bani din cer.
    Sunt joburi care se cauta: zidar, mecanic, electronist etc....
    Stupid people make things impossible.

Registered User The Sheriff's Avatar
    Quote Originally Posted by kolonelu View Post
    E bun sfatul,iti cauti de munca si vei gasi un post de sclav cu 750 de lei pe luna in mana in cel mai bun caz,adica sclavete pe viata,prietene omu cauta sa scape de sclavie nu sa ingroase randul lor.
    sfatul meu EMIGRAREA,cea mai buna solutie,inchizi firma,vinzi casa de marcat si pleci catre meleaguri mai bune unde munca e platita cu adevarat.
    unde emigrezi cu 1000 de euro ? in popesti leordeni ?
    DCS:16.02.11
    ACC&OUV: 13.09.11
    INT:07.09.13
    INV:17.03.14

eu
    eu is offline
    Registered User eu's Avatar
    poti incercat ceva fonduri europene, dar mult de munca.
    Dar, incearca sa iti faci o lista cu ce stii sa faci, ce iti palce sa faci. Fii sincer cu tine!!
    Apoi incearca sa iti faci un mic plan de afaceri, daca exista ce vrei sa faci, vezi cum a facut "vecinu"
    Sau, te duci, ca tot suntem in lumea "aitiului", copiezi ceva pe bani si il oferi moka. Astepti apoi 10 ani maxim\
    Last edited by eu; 03-11-2010 at 09:35. Reason: analfabet
    “Lets face it, comedy’s a dead art form. Now tragedy! That’s funny.”

Registered User Merlin's Avatar
    unde emigrezi cu 1000 de euro ? in popesti leordeni ?
    Buna asta rau de tot !!!! Mai ales ca am multi prieteni in Popesti

Chiar nu stiu ce ai putea sa faci tu cu 1000 euro, mai ales in conditiile actuale in care nu prea merg prea multe...

Mai bine ai da mai multe detalii despre taraba ta din piata, ce ai avut acolo si ce nu a mers bine ... ce taxe plateai si cat erau, etc. ...

Registered User
    Salut - iti pot da un pont -In perioada asta brokerii "mari" de asigurari isi largesc temporar randurile -se ofera o suma fixa si un comision din incasari. Poti sa strangi niste bani frumosi in noiembrie/decembrie/ianuarie din activitatea asta - sfatul meu este sa incerci sa contactezi firmele mari si vezi daca gasesti ceva.
    Ce iti trebuie - un aspect ingrijit, un limbaj mediu spre elevat (nu "alanfablet" ca majoritatea agentilor imobiliari/de asigurari ). Daca esti destul de bun si serios in perioada asta ar putea chiar sa te pastreze. Despre salariu si comision iti pot da niste hinturi intr'un PM daca te intereseasa. Dupa aceasta perioada poti incerca chiar tu sa iti faci o astfel de firma avand o baza de clienti si foarte putin know-how "furat". In plus ai un ragaz de cateva luni in care esti platit si ai timp sa nascocesti o idee mai buna.
    Sincer sa fiu si eu caut o idee buna si am un buget de cateva zeci de ori mai mare.
    Eu nu lucrez la o astfel de agentie insa stiu practicile lor din diferite surse.
    Vand si cumpar doar sh ...

Hai sa fim seriosi, e piata saturata la ora actuala de asigurari, ma indoiesc sincer ca va face mare branza ...trebuie sa vanda f. multe asigurari ca sa castige o paine mai buna, si cum sunt peste tot brokeri de asigurari, s-a cam impartit placinta...ma rog, in lipsa de altceva poate face si asta, dar eu unul nu ii recomand, mai ales daca va fi si la inceput si nu va avea prea mare experienta cu oamenii (aici e cel mai greu, chiar daca poate-i pare usor). Oricum, repet, in lipsa de altceva...

Sincer sa fiu si eu caut o idee buna si am un buget de cateva zeci de ori mai mare
    Me too...poate ne asociem

Registered User ciocanul's Avatar
    1k de euro e prea putin pt o afacere, oricare ar fi ea.

Registered User mateis's Avatar
    poti incerca sa iei un server dedicat cu cpanel si sa te apuci de o afacere in webhosting, insa trebuie sa ai niste minime cunostinte sau sa ai pe cineva care stie cat de cat ce si cum.

/DRIVE R@Z0R's Avatar
    Cunosc un proprietar de magazin de tipul " orice produs X -lei ", in cazul respectivului 10-13 lei. Treaba merge foarte bine, aprovizionare la 2 sapt. Totul e sa te axezi pe haine / chestii utile in casa. La cat de bine merge, si-a luat 2 X6 identice [mentalitate de roman ajuns mare], deh, asta e.

Insa 1.000 de euro e mult prea putin.
    This kid also enjoys vitamin H .

O Iubesc pe Linunuta neophitus's Avatar
    A zis-o si asmvax, o zic si eu: fa un curs de reconversie profesionala (astea sunt gratis pe la AJOFM) sa ajungi instalator, zugrav, tamplar, mecanic auto si nu mai ai probleme cu banii, greu sa gasesc meseriasi buni. Nu te gandi doar la bisnita, lasa casa de marcat si taraba si fa ceva util. Bine, asta daca iti place munca, daca nu, Dumnezeu cu mila.
    Raiul este cel mai exclusivist club (TM neophitus)
    Asus(Maximus Hero VII+Xonar Phoebus)/i7 4790K/2*R9 290/Samsung(2*840PRO256Raid0+2*HD204UI)/ Corsair(D900+HX850Wg)VengeanceProRed32GBCL11/Eyefinity 3*Dell U2312HM

Registered User sldr's Avatar
    poate omu` are deja un job part/full si vrea pur si simplu ceva in plus... sau poate face o facultate si vrea sa incerce ceva in timpu` liber... mai shimbati placa asta cu "e nevoie de meseriasi buni"...
    . si de la capat

Registered User Silenti's Avatar
    Quote Originally Posted by sldr View Post
    poate omu` are deja un job part/full si vrea pur si simplu ceva in plus... sau poate face o facultate si vrea sa incerce ceva in timpu` liber... mai shimbati placa asta cu "e nevoie de meseriasi buni"...
    Orice afacere ai vrea sa incepi trebuie sa fie intr-un domeniu pe care-l cunosti bine. In timpurile astea: foarte bine. "Nu prea stiu sa fac nimic asa ca ma fac patron" nu functioneaza, dovada cat a rezistat taraba din piata. S-ar putea sa ma insel insa un om care intreba pe forum de ce afacere sa se apuce mie imi pare ca nu stie nimic.
    Btw, taraba in piata, magazin de coltul blocului, etc, sunt afaceri de multa munca si care necesita si ceva know-how in ciuda aparentelor.
    the light at the end of his mental tunnel showed only more tunnel

Cunosc un proprietar de magazin de tipul " orice produs X -lei ", in cazul respectivului 10-13 lei. Treaba merge foarte bine, aprovizionare la 2 sapt. Totul e sa te axezi pe haine / chestii utile in casa. La cat de bine merge, si-a luat 2 X6 identice [mentalitate de roman ajuns mare], deh, asta e.
    Da-mi voie sa nu te cred...nu stiu de ce, dar ori vinde la negru toata marfa, ori ceva ceva tot sunt altele combinatii

Pentru ca ...

Orice afacere ai vrea sa incepi trebuie sa fie intr-un domeniu pe care-l cunosti bine. In timpurile astea: foarte bine. "Nu prea stiu sa fac nimic asa ca ma fac patron" nu functioneaza, dovada cat a rezistat taraba din piata. S-ar putea sa ma insel insa un om care intreba pe forum de ce afacere sa se apuce mie imi pare ca nu stie nimic.
    Btw, taraba in piata, magazin de coltul blocului, etc, sunt afaceri de multa munca si care necesita si ceva know-how in ciuda aparentelor.
    In zilele noastrea ne-a ruinat atat de mult statul , incat daca ai o afacere din asta mica LA VEDERE, cu taxe platite pana si pe o cutie de chibrituri, mai ramai fix cu p... in gura dupa 12 ore de munca pe zi !

Cu 1000 EUR poţi angaja 2 cerşetori să cerşească pt tine. Tre' să te interesezi mai înainte dacă e legal.
    Asta sau curvele, vor merge indiferent de sezon Desi la cate curve si anunturi sunt la ora actuala, ma indoiesc ca mai merg si aici cum mergeau o data

1.  
    Jerry DHB14 - Last post
Page 1 of 3 123 LastLast