brat Tutun - Roll Your Own Cigar - Page 2
Page 2 of 26 FirstFirst 1234512 ... LastLast
Results 21 to 40 of 501

Thread: Tutun - Roll Your Own Cigar

Parfumeur P@TRYK's Avatar
    Eu de ceva vreme, pe langa tigarile traditionale...folosesc si tutun de prizat.
    Partea proasta e ca nu multa lume stie de el...si imagineaza-ti cum se uita lumea la tine intr-un restaurant, cand dupa o masa copioasa, scoti o cutiuta mica neagra...iti faci o linie de praf negru...si incepi sa-l tragi pe nas. )))
    If smelling good was a crime, I'd be serving a lifetime sentence....™
    "I don't do drugs. I am drugs." - Salvador Dali
    "Luciano is not music...is poetry" - Pete Tong
    Vand Ceasuri SECTOR - SIGILATE LA CUTIE - LICHIDARE DE STOC! : http://forum.computergames.ro/209-ce...e-de-stoc.html

Registered User
    Quote Originally Posted by P@TRYK View Post
    Eu de ceva vreme, pe langa tigarile traditionale...folosesc si tutun de prizat.
    Partea proasta e ca nu multa lume stie de el...si imagineaza-ti cum se uita lumea la tine intr-un restaurant, cand dupa o masa copioasa, scoti o cutiuta mica neagra...iti faci o linie de praf negru...si incepi sa-l tragi pe nas. )))
    am auzit. si ce senzatie iti da? te satura de pofta de a fuma? de unde se poate achizitiona? ca as vrea sa incerc

---------- Post added 15-04-2011 at 14:30 ---------- Previous post was 14-04-2011 at 22:05 ----------

am vazut azi ca au tutun de prizat in tobacco shop in auchan. era ozona cherry grewith sau ceva de genu si inca unul care a incercat asa ceva ce imi recomandati?
    Last edited by alxo91; 14-04-2011 at 22:34.

Registered User blondul27's Avatar
    pana acum am fumat:
    Domingo vanilla combinat cu pall mall rosu
    sau
    Domingo vanilla combinat cu red bull red(la red bull cred ca am prins un plic cam uscat)
    foite ocb premium slim negre
    iar ca filtre ocb regular sau ocb slim

Registered User
    Quote Originally Posted by blondul27 View Post
    pana acum am fumat:
    Domingo vanilla combinat cu pall mall rosu
    sau
    Domingo vanilla combinat cu red bull red(la red bull cred ca am prins un plic cam uscat)
    foite ocb premium slim negre
    iar ca filtre ocb regular sau ocb slim
    domingo vanilla si red bull rosu am fumat si eu. mi-a recomandat cristiancostin de aici de pe forum
    a fost foarte bun

inseamna ca am nimerit eu un plic mai uscat de red bull, acum mia adus un prieten 3 pachetele de pall mall rosu dupa ce le termin trec inapoi la cristi

Registered User
    inseamna ca am nimerit eu un plic mai uscat de red bull, acum mia adus un prieten 3 pachetele de pall mall rosu dupa ce le termin trec inapoi la cristi
    pai red bull este cam uscat. adica si la mine a fost asa. dar cu domingo care era putin mai umed mergea de minune. oricum mie imi place tutunul mai uscat ca este mai tare

---------- Post added at 21:14 ---------- Previous post was at 02:18 ----------

mi-am luat astazi un tutun de prizat foarte tare senzatia... iti desfunda nasul nu stiu inca daca te satura de pofta de a fuma dar am fumat mai putin astazi oricum raman fan tutunului la punga

Registered User Houston's Avatar
    Are cineva idee dacă în România se produce aşa ceva?
    „The greatest joy for a man is to defeat his enemies, to drive them before him, to take from them all they possess, to see those they love in tears, to ride their horses, and to hold their wives and daughters in his arms.” (Genghis Khan)

Registered User
    Quote Originally Posted by Houston View Post
    Are cineva idee dacă în România se produce aşa ceva?
    ce anume?

---------- Post added at 22:59 ---------- Previous post was at 22:15 ----------

Foarte interesant :

YouTube - Pöschl Tobacco Group Company film - How is made?

Moderator kork's Avatar
    Multam pentru raspuns.

Registered User
    Nimeni nu mai recomandă nimic? Foloseşte cineva tabacheră pentru tutun care are şi roller incorporat? Mă gândeam să îmi achiziţionez ori o tabacheră d-asta sau să îmi cumpăr un aparat de injectat să îmi fac ţigări din tuburi, dar nu ştiu cam câte ţigări ies din 40g dacă le fac aşa.

Sent from my GT-I5500 using Tapatalk

Hecăru' Philips's Avatar
    Ce disperati, ati ajuns sa prizati tutun...

Scarbos obicei!
    Daca toate gainile, vitele, porcii samd erau gay, nu mai aveam fast food-uri, omlete dimineata, lapte, branza carne oua....

Un roman adevarat

Registered User
    Quote Originally Posted by Philips View Post
    Ce disperati, ati ajuns sa prizati tutun...

Scarbos obicei!
    Decât să prizam magic si special gold mai bine tutun. E scârbos pe stradă să stai să prizezi si să îţi sufli nasul, dar acasă în intimitate e ok.

Sent from my GT-I5500 using Tapatalk

Hecăru' Philips's Avatar
    Poti sa prizezi si faina, tot e un obicei scarbos.
    Daca toate gainile, vitele, porcii samd erau gay, nu mai aveam fast food-uri, omlete dimineata, lapte, branza carne oua....

Un roman adevarat

Registered User
    Oricum prizatul de tutun din cate am inteles se practica de mult timp prin occident. Pe la noi nu este asa raspandit si poate de asta ti se pare scarbos.

Registered User

tutun umed

Sal,am cumparat un pachet de tutun Golden Gate de 170g (50Ron) unguresc mi se pare cam fad,mediu ca tarie,dar se usuca cam repede si nu-mi place sa fumez uscat.Mentionez ca sunt la primul pachet de tutun si am cumparat o tabachera cu roller incorporat.Cum pastrez tutunul mai mult timp umed,in afara de a-l tine in frigider?
    Sunt din Craiova si nu gasesc decat tutun unguresc.Stie cineva unde gasesc tutun adevarat in Craiova?

Registered User doma's Avatar
    Quote Originally Posted by raduwizz View Post
    Sunt din Craiova si nu gasesc decat tutun unguresc.Stie cineva unde gasesc tutun adevarat in Craiova?
    Ce vrei sa spui cu asta? Ala unguresc nu e adevarat, ci sintetic?
    1. ARAD is not banat !
    2. ild nu ma bana, traiasca familia ta
    3. Trollin', trollin', trollin'/ Though the streams are swollen/ Keep them dogies trollin'/ Rawhide!

Registered User
    Quote Originally Posted by raduwizz View Post
    Sal,am cumparat un pachet de tutun Golden Gate de 170g (50Ron) unguresc mi se pare cam fad,mediu ca tarie,dar se usuca cam repede si nu-mi place sa fumez uscat.Mentionez ca sunt la primul pachet de tutun si am cumparat o tabachera cu roller incorporat.Cum pastrez tutunul mai mult timp umed,in afara de a-l tine in frigider?
    si eu fumez "primus" acum care este tot unguresc si este foarte uscat si asta si nici mie nu prea imi place. incearca pe okazii ca sunt niste useri seriosi care trimit prin posta. incearca domingo la 200 de grame la vreo 75 de lei. domingo este produs in belgia si mie mi se pare de calitate. pana acum am fumat vreo 5 pachete de 40g.

apropo, cate grame(aproximativ) incap in tabachera aceea si cum ies tigarile cu roller-ul acela?

@alxo91 vezi ca se gasesc tabachere normale pt 20 de tigari cu lungimea de 130 mm si iti incap aproximativ 18 tigari rulate mai grosute, eu mi-am luat din obor (magazinul mare din bloc) o tabachera din imitatie de piele la 20 ron, tigarile mi le rulez de dimineata

Registered User
    @alxo91 vezi ca se gasesc tabachere normale pt 20 de tigari cu lungimea de 130 mm si iti incap aproximativ 18 tigari rulate mai grosute, eu mi-am luat din obor (magazinul mare din bloc) o tabachera din imitatie de piele la 20 ron, tigarile mi le rulez de dimineata
    eu as vrea sa imi iau o tabachera in care sa tin tutunul si foitele si care sa aiba roller tabachera pentru tigari am.

incearca la magazinul de langa cazinoul ala de la universitate ( e fantana dupa cazinou dupa magazinul :P ) ca zicea vanzatoarea de acolo ca au si tabachere cu roller incorporat :-?

1.  
    Yellowstore - 728 - Last Post
Page 2 of 26 FirstFirst 1234512 ... LastLast