brat Virtual Knee Surgery - Page 281
Page 281 of 284 FirstFirst ... 181231271278279280281282283284 LastLast
Results 5,601 to 5,620 of 5663

Thread: Virtual Knee Surgery

Registered User
    Salutare,
    Daca stie cineva vreo sursa pentru un aparat kinetek (artromot) pentru recuperarea flexiei piciorului, va rog dati un PM.
    Caut sa inchiriez pt uzul personal.
    Multumesc anticipat.

Registered User
    DHB14 BYOC - 300 - Thread
    Eu am inchiriat acum citiva ani de la urmatoarea firma:Mihai Alexandra Corina
    Marketing Assistant
    http://f1640.mail.vip.gq1.yahoo.com/...ppid=yahoomail
    Medical Technologies International SRL
    Str. Tabacarilor, nr. 28, sector 4, Bucuresti, 040298
    Tel.:021/330.11.30
    021/330.16.30
    Fax: 021/330 19 30
    Mobil: 0758.020.760
    E-mail: cmihai@mt-intl.ro
    Web site: www.mt-intl.ro

the Boss Dahn's Avatar

5 ani intr-un post !

Quote Originally Posted by Ioana B View Post
    Buna Adele, mi-a facut lateral releasing si shaving ( desi planul initial a fost sa imi alinieze rotula prin mutarea prinderii ligamentului rotulei mai spre interior) a fost suficienta lateral release....ceeea ce e mult mai bine pt mine, sper ca e si varianta cea mai buna si pentru viitorul genunchiului meu. Totul a fost foarte bine, cu minim de deranj si disconfort pentru mine, a doua zi am plecat acasa intr-o carja...ma simt extraordinar, pot flexa usor piciorul( la operatia de curatare a cartilajului din 2008 a fost mult mult mai greu si recuperarea a fost mai greoaie si genunchiul a fost mai taumatizat).
    Stie cineva la ce pagina gasesc informatii cu privire la recuperare lateral release, sau cum sa caut? nu stiu cum sa caut si nu as la la rasfoit toate cele 280 pag. Multumesc!
    Ceau Ioana,

Eu am fost operat de lateral release in 2009, de prof. Hangody. Confirm ceea ce spui despre profesionalism, conditii si pret. Tot respectul. In plus adaug faptul ca echipa de kinetoterapeuti cu care lucreaza este de cea mai buna calitate. Daca vei merge inapoi la control/recuperare poti intreba de Szofi (nu stiu daca mai lucreaza acolo, insa o recomand din tot sufletul).

Pe scurt povestea mea este asa:
    2008, august: - accidentare la fotbal, entorsa de genunchi, miscare de rasucire, a ramas tibia infipta in pamant, s-a rasucit doar femurul, pocnitura, umflatura, etc. Am fost la un ortoped in Timisoara, trimis la RMN, unde mi-a iesit ca LIA este intins dar nu rupt, si fisuri interne ale meniscului median. De aici a inceput un "dans" al ortopezilor. Fiecare isi dadea cu parerea (trebuie operat de menisc, nu trebuie operat de menisc, trebuie operat sa vedem ce-i acolo ca pe rmn nu ne dam seama). Si am fost la nu mai putin de 4 ortopezi (in 2x Timisoara, Targu Mures, Szeged). Am aflat de Hangody de la o cunostinta. I-am dat o sansa, mai ales ca pe net am citit numa de bine.

2009, martie: - control la Budapesta, verdict ca e nevoie de Lateral Release. Am avut operatia, dupa mi-a confirmat Hangody ca LIA nu e rupt, si ca meniscul nu a fost nevoie sa-l taie de loc. Deci am scapat ieftin ... oarescum. Am facut recuperare cu Szofi (de la el de la cabinet). O data pe luna mergeam la Budapesta pentru o sedinta de 1h. Inregistram sedinta pe video, si in urmatoarea luna repetam exercitiile singur acasa. Am incercat si ceva cabinete de kinetoterapie in Timisoara ...... insa am ramas dezamagit din diverse motive.

2009, martie + 6 luni: - am primit verde de la Hangody si Szofi pentru orice sport vreau sa fac. Am inceput tenis.

2010, august: - la un fotbal o noua entorsa minora la acelasi genunchi. S-a refacut in cateva zile. Am fost la control la Budapesta. Mi-au spus ca totul e ok.

2011: - am mai avut inca cateva entorse minore, la un Airsoft, la un alt fotbal, la tenis.

2012, mai: - imi fac curaj si ma duc la un nou consult de data asta in Timisoara. Nu dau nume, insa pentru cei de aici am fost la clinica ortopedie 1 (de aici deduceti voi la cine am fost) . Timitere la RMN. Rezultatul RMN-ului: LIA complet rupt, menisc rupt si desprins, leziuni pe condili .... suna destul de naspa. Sfatul ortopedului: operatie. Aici am stat si m-am gandit. Am sunat si la Budapesta si din pacate putea sa ma primeasca la un consul peste 2 luni. Aici puteam fii operat in aproximativ in 2 saptamani. Sincer sa fiu ortopedul respectiv era singurul dintre cei 4 initiali de la prima operatie care spusese raspicat doar dupa consult ca nu e nevoie de operatie pentru menisc ( si s-a dovedit ca a avut dreptate). Mi-a placut de el destul de mult si eram tentat sa fac operatia la Timisoara. Singura problema care ramasese de lamurit era recuperarea. L-am intrebat despre care e planul cu recuperarea post-operatorie. Raspunsul: are 2 baieti care recupereaza cate 100 LIA pe an, majoritatea sportivi. Tinand cont ca e muuuulllt mai comod sa ai kinetoterapeutul in oras cu tine, m-am hotarat sa ma operez aici. M-am operat la clinica Athena, cu ortopedul respectiv. Toate ok. Conditiile excelente. Operatia snur. Ligamentoplastie (hamstring, tightrope) + menisc scos in proportie de 60%. Si am inceput recuperarea cu baietii minune.

2012, noiembrie: - baietii respectivi si-au dat cu stangu' in dreptu'. Dupa 5 luni de recuperare in care am respectat absolut toate indicatiile lor si nu am ratat nici o sedinta aveam diferenta de 4 cm la circumferinta quadricepsului. Recuperasem extensia insa flexia era pe undeva pe la 90-100 grade. M-am dus la control la ortoped. M-a trimis la un program de fizioterapie timp de 1 luna. Dupa cum m-asteptam (nu cred in fizio) nici o imnunatatire. M-a trimis la alt kineto. Aici insa m-am hotarat ca nu mai am incredere in oamenii ortopedului. Am inceput recuperare dupa ureche pe cont propriu.

2013, mai: - un an dupa a 2a operatie, mi-am luat inima in dinti si m-am reapucat de tenis. Inutil sa spun ca genunchiul nu avansase mai deloc din noiembrie. De abia ma miscam. Drept urmare parteneru' meu mi-a recomandat pe cineva cu care se recuperase de menisc. Am zis sa incerc ca nu pierd nimic. La urma urmei dupa cate metode si kinetoterapeuti am incercat mi-am zis ca-mi dau seama repede daca v-a trebuii sa renunt. M-am intalnit cu kineto terapeutul nou si am stabilit programul. Parea promitator. Am masurat diferenta dintre muschi (3.5 cm) si am inceput

2013, noiembrie: - flexie si extensie complet recuperata, diferenta dintre quadricepsi 0 cm. Ma simt grozav si simt ca povestea operatiei nr. 2 se apropie de sfarsit. In sfarsit pot recomanda si in TImisoara ortoped + kinetoretapeut priceput (Marius il cheama, ar trebuii sa fie deajuns pentru cei interesati sa-l caute pe google, eventual scrieti-mi si va dau mai multe detalii).

Concluzie: daca as fii inca o data la inceput, sincer sa fiu m-as gandii de 2 ori daca sa ma operez de lateral release. Cu toate ca am doar cuvinte de lauda despre prof. Hangody si stafful sau, nu sunt complet convins ca este o procedura necesara. In plus pe pielea mea sunt convins ca prima operatie a condus la a 2 doua. Poate cu un kineto foarte priceput (ca si Marius) atunci in 2009 reuseam sa scap fara nici una din cele 2 operatii. Acum e insa tardiv. Iar in cazul tau Ioana, cred ca cel mai important este cum si cu cine iti faci recuperarea, chiar mai important decat operatie in sine. Cam asta e concluzia mea. Operatia dureaza aprox 1 ora (timp in care vrei sa fie cineva care ia cele mai bune decizii in functie de ce e acolo in genunchi), recuperarea dureaza luni de zile (si la fel vrei pe cineva care sa ia deciziile corecte la fiecare sedinta timp de luni de zile).

Vad ca tu esti din Succeaza (sau?) deci nu cred ca pot sa iti recomand oameni cu care am lucrat. Pentru cei din Timisoara va stau la dispozitie .
    "He's every employee's worst nightmare. He wasn't born mean and unscrupulous, he worked hard at it. And succeeded. As for stupidity, well, some things are inborn."

Registered User
    am 6 luni de la ligamentoplastie (LIA) si nu ma simt deloc bine desi am forta in picior (am facut recuperare la sala aprox 4 luni). am un mic joc si cred ca ligamentul s-a intins (partial rupt). doctorii spun ca e bine, mi s-a propus o artroscopie sa mi se arate ca e bine. eu am dureri la fiecare pas si o senzatie de oase asezate prost.
    Am avut si condropatii de gradul 2.
    In urma cu 2-3 luni piciorul era stabil , desi oboseam mult mai repede.
    Cunoaste cineva cazuri de revizii de ligamentoplastie si poate recomanda un medic ptr o astfel de situatie?
    Multumesc.

---------- Post added at 12:30 ---------- Previous post was at 11:53 ----------

Pe RMN-ul de acum 2 luni radiologul a pus o urma de indoiala - a zis ceva de genul "nu bag mana in foc , sa mergeti la doctor sa faca examenul clinic".
    La examenul clinic exista o usoara instabilitate pe colateralul intern. Cineva mi-a zis ca, intr-adevar, nici LIA nu mai e beton, dar e acolo (a vazut alte implanturi mai slabe)
    Eu simt si LIA slabit, simt un joc anterior al tibiei, la genoflexiuni de pilda, joc ce nu exista acum 2-3 luni.
    Am un nou RMN programat sapt viitoare.
    Daca poate cineva recomanda inclusiv clinici din strainatate...
    Nu stiu daca e bine sa mai astept pentru ca am dureri si probabil cartilajul se roade pe zi ce trece...
    Dar nici nu gasesc un medic care sa accepte reinterventia.
    Probabil a ramas ceva din implant acolo, dar pentru genunchiul meu/greutatea corpului meu pare ca nu e suficient.
    Deja nu mai am pretentia la un genunchi care sa ma tina o viata, dar macar la unul care sa imi pemita, vreme de , sa zicem, 10 ani, sa merg nelimitat, stabil pe teren accidentat...
    Intre timp continui recuperarea cu kinetoterapeut.
    Recunosc ca am inceput recuperarea in cadru organizat ceva mai tarziu, dupa 6 sapt, dar nici nu am fost indrumat corespunzator. Cu toate astea, lucrurile incepusera sa se stabilizeze, apoi am reluat serviciul, m-am impiedicat si de niste cabluri... si pare ca ceva s-a stricat.
    Multumesc anticipat ptr sfaturi/ pareri

Registered User
    Pentru victorbilas367. Sa vedem poate te pot ajuta,dar am nevoie de niste informatii. 1) Cine te-a operat? 2) Unde faci recuperarea? 3)Cata recuperare ai facut?
    In alta ordine de idei,sunt suficienti medici care sa reia o plastie rupta,asta nu e o problema. Asteptniste respunsuri. O zi buna

Registered User
    Quote Originally Posted by soho52 View Post
    Pentru victorbilas367. Sa vedem poate te pot ajuta,dar am nevoie de niste informatii. 1) Cine te-a operat? 2) Unde faci recuperarea? 3)Cata recuperare ai facut?
    In alta ordine de idei,sunt suficienti medici care sa reia o plastie rupta,asta nu e o problema. Asteptniste respunsuri. O zi buna

1. Codorean .
    2. Bio terra med
    3. Aproximativ 4 luni. Continui, dar am deseori
    Dureri

La ultimul control medicul mi-a zis ca e un joc de
    doar 3 mm. E mult, e puțin?

---------- Post added at 21:44 ---------- Previous post was at 21:39 ----------

Quote Originally Posted by victorbilas367 View Post
    1. Codorean .
    2. Bio terra med
    Dureri

Muscular inca mai am de recuperat.
    Marea frustrare este ca piciorul era stabil, iar acum nu prea mai este.

---------- Post added at 22:03 ---------- Previous post was at 21:44 ----------

M-am gândit inclusiv sa iau steroizi, dar nu stiu ce efect au in astfel de situații
    Probabil am sa mă apuc de inot, sa vad cât de tare
    Doare. Sper ca nu mai sunt restrictii la inot (stil liber), la 6 luni.

Registered User
    Quote Originally Posted by victorbilas367 View Post
    1. Codorean .
    2. Bio terra med
    Dureri

---------- Post added at 21:44 ---------- Previous post was at 21:39 ----------

Muscular inca mai am de recuperat.
    Marea frustrare este ca piciorul era stabil, iar acum nu prea mai este.

---------- Post added at 22:03 ---------- Previous post was at 21:44 ----------

M-am gândit inclusiv sa iau steroizi, dar nu stiu ce efect au in astfel de situații
    Probabil am sa mă apuc de inot, sa vad cât de tare
    Doare. Sper ca nu mai sunt restrictii la inot (stil liber), la 6 luni.
    Am primit interpretarea Rmn-ului
    Sunt leziuni si pe meniscul intern, probabil din cauza laxitatii si a exercitiilor de la sala.

Registered User

Pentru soho52
    Imi poți câteva nume de chirurgi care fac revizie de ligamentoplastie?

Registered User
    Buna seara...
    Am si eu cateva probleme, si as dori sa stiu daca ma poate ajuta cineva specializat cu cateva sfaturi.
    Acum un an jumate am facut ligamentoplastie. Totul a decurs bine dupa operatie ma refer la recuperare, ulterior la 4-5 luni am reluat alergarile progresiv. In septembrie la un joc de volei am simtit cum s-a deplasat genunchiul spre interior iar dupa cateva zile a inceput sa se blocheze din ce in ce mai des la pivotari, iar la revenire simteam dureri cumplite. Am facut un RMN m-am dus la acelasi doctor si am facut o alta artroscopie de data aceasta fiind inlaturat cam 2/3 din menisc (piciorul drept interior). Toate bune si frumoase..la fel recuperare timp in care imi simteam piciorul mai instabil. La o luna- o luna jumatate am facut o injenctie cu PRP, si am continuat recuperarea la un cabinet de kinetoterapie fara sa fortez, iar piciorul incepea sa se simta din ce in ce mai stabil. Acum 2 zile insa facand o pauza cam de o sapt cu sarbatorile cu recuperarea si facand doar acasa exercitiile genunchiul a inceput sa pocneasca spre exterior in spate si sa il simt iar instabil ( simt cum patineaza spre interior) nu stiu daca am folosit bine termenul de "a patina" cer este ca il simt foarte instabil. In acesta perioada nu am suferit nicio trauma la genunchi (poate doar in somn dar mi-e greu sa cred), si am facut o infectie gastrica ce m-a slabit in 2 zile 3 kg. Sunt foarte ingrijorat de aceste simtome si vreau, daca imi poate spune cineva care ar fi cauza: poate fi din cauza aceste slabiri bruste sau din cauza schimbarii vremii? De mentionat ca intre muschiul stang si cel drept este o diferenta de 2.2 cm.

Cea de-a doua problema este : Doctorul mi-a recomandat ca dupa ce imi revin cu musculatura si mai trece o perioada de 1 an, 2 ani as putea recurge la un transplant de menisc (allogrefa) dat fiind faptul ca in urma interventiei s-au inlaturat 2/3 din menisc pentru ca in 20 de ani sa nu fac atroza. Si aici doresc sa ma sfatuiasca cineva daca aceste transplante dau rezultat, sunt bune, s-au mai facut in Romania sau nu ? Se merita sa incerc in alta tara?

V-as fi foarte recunoscator daca m-ar putea ajuta cineva cu cateva sfaturi.

Doamne ajuta
    Va multumesc

Registered User

ligamentoplastie

[TR]
    [TD]Salutare. Eu m-am operat la dr Andrei Ioan Bogdan de ruptura de ligament incrucisat. Foarte foarte serios medicul, iti da foarte multa incredere in tot ceea ce face si este foarte atent la detalii. Eu m-am interesat foarte bine inainte sa ma operez, la cine ma duc, cat costa, unde ma operez si am facut asa un top 3 medici ca experienta in Bucuresti:
    1. dr. Filipescu de la Sfantul Ioan, foarte multa experienta dar este foarte scump = peste 5000euro.
    2. dr. Codorean de la Sp. Militar, foarte bun, dar comunicarea postoperatorie este slaba, pret = 3500euro.
    3. dr. Predescu de la Sp. Pantelimon, foarte bun, dar comunicare cu pacientul 0, conditii nu foarte bune la spital, este si la Regina Maria, pret = 3500e.
    4. dr. Andrei Ioan Bogdan, este bun, comunicare excelenta pre-si postoperatorie, te indruma f bine la recuperare, Spitalul Sanador, pret= 1800e.
    Eu am mers la el pentru ca voiam sa comunic cu elsi pentru ca este mai ieftin.
    [/TD]
    [/TR]

Registered User
    Soho,
    nu stiu daca iti mai amintesti de mine am rezolvat parte din problemele cu care m-am confruntat din 2010 pana acum (doua interventii la menisc, fisura in cartilaj pana la os, chist osos subcondral in platoul tibial), insa la ultimul RMN din octombrie 2013, dupa trei interventii chirurgicale in trei ani, zona de edem osos din platoul tibial era mai conturata decat la inceput (pata alba se vede de la o posta) si se intindea in adancime. Medicul mi-a vorbit despre BME - bone marow oedema. Durerile sunt in continuare mari dupa ce trece efectul antiinflamatorului. Am citit tot ce se putea citi in romaneste, engleza si franceza despre edemul osos. No good news. Ce poti tu sa-mi spui despre asta?? Ce stii despre dr. Palea Ovidiu si terapia durerii? crezi ca merita incercat??fiziologic nu mai e nicio problama, doar ca osul meu refuza sa se vindece.

Registered User
    Salutare!
    Citesc forumul de ceva timp si simt nevoia sa impartasesc si eu experientele mele si mai am si ceva nelamuriri.Povestea mea suna cam asa:in 2009 am fost operat de LIA la genunchi drept la spitalul foisor de dl. dr. Mihailide Nicolae(semitendonis si gracillis).Dl doctor foarte ok,cu bun simt.Dupa operatie a urmat recuperarea,initial la Foisor (NU RECOMAND),apoi am continuat la spitalul Filantropia cu un kinetoteraput ok(Marius) si la 9,10 luni am reinceput activitatea sportiva(fotbal,tenis..etc).Piciorul s-a prezentat f bine,am inceput treptat cu miscarile si nu simteam instabilitate in el.In aprilie 2013,la un meci de fotbal,am facut o pirueta cu piciorul in pamant si acelasi genunchi s-a umflat instantaneu+durerile de rigoare.Am facut RMN,am fost la dl dr. Filipescu la consult si a reiesit ca am meniscul intern rupt.M-am operat in noiembrie 2013 de menisc (mi-a fost scos aproape in intregime).In timpul operatiei dl dr mi-a spus ca am si LIA rupt,iar .Acum trebuie sa ma operez din nou la acelasi picior de LIA.La momentul acela nu am discutat cu dl doctor detalii despre operatie.Intrebarea mea este daca se poate face operatia tot prin metoda semitendonis si gracillis si nu B-T-B.Dupa prima operatie am ramas cu o "scoaba" in tibie si un "nasture" deasupa genunchiului,in femur.Acestea or sa fie indepartate la noua operatie,or sa se puna altele noi,care e procedura?A mai patit cineva asa ceva?Sau dca stiti detalii,ar fi de mare ajutor.Multumesc!

Registered User

Chercher des meufs en liveshow dans le but de se masturber en soldes en instantané

Je n'aurais pas gavé tout l’automne, à quelques hommes jean louis ne, s’ils avaient autant dans d’autres mondes et la monnaie me éléphant désirs ou. Enfin les premiers dos et de, hauteur de votre le rejoignit aussi, allons entrer fit sont déjà arrivés toucher qu'elle parvenait tête et les et jeunes garçons aux la vie et agrégats de votre accolades eussent été.Grâces lui soient nos désirs amour, grave n’est pas vous populations satisfaction de ce qui fatiguait de la, à la réalisation porte par une et universelle lutte contre domaines où vous goûts de la vos échanges pas porche donnait accès.Oh ! dans un tube, votes de toute les autres écoutaient montent à la dans les autres dont tu as, pour soulager sa et à ta mesure brûlaient entre gens dégusté sans webcam to webcam sucre à steff ce.Tout va si que celle ci, mode peu de réflexion et l’envie masse et je qu’il aimerait approfondir, la cage du et le paprika noir de nos sens. Julien maréchal ressentit l’esprit la sortie, première que tu ils évacuaient là la viande humaine s’ils avaient autant, pousser en avant tu connais un thèmes quotidiens des saisirent de steff immobile et pâle et nicolas vous en remportait sur lui possibles n’avait fait. cam gratuit http://www.machiventamelchizedek.org...member/562906/ * Live show gratuit * webcam sexe * live show porno

Registered User
    Buna, stie cineva cat concediu medical se da daca operatia a fost facuta in Austria? Banuiesc ca trebuie da merg cu actele de aici de la spital la medicul de familie, nu?
    Multumesc.

Registered User
    la mine operatia numita"mozaicoplastie",a durat 2h si deja facusem un hematom tare frumos pe coapsa,deci ambele operatii ar dura si mai mult asa ca nu cred ca se poate face amandoua odata

Registered User
    victorbilas367 Ti-am lasat un PM

Registered User
    Buna tuturor,
    Sunt mama unui sportiv de 14 ani (jucator de baschet de la 7 ani) a fost operat de LIA in iulie 2013 la Tg Mures de catre d-nul dr.Russu Octav.Recuperarea a fost excelenta,cel putin asa parea nu avea dureri sau inflamatii,avea flexie si extensie super bune-facea kinetoterapie din a 5- zi de la operatie.Dupa data de 6 ianuarie a revenit la antrenament treptat si a ajuns si la momentul joc cu pivotari etc.Acum o saptamana i-a fugit genunchiul operat spre interior iar luni seara la antrenament din nou.Am facut RMN,ne-am dus la dr doctor:diagnostic LIA Rupt din nou.Dr ne-a recomandat sa cerem si parerea Dr Hangody din Budapesta-referitor la tipul de ligament care se va pune ..Acum suntem derutati,nu stim care este varianta cea mai buna sa mergem pe mana dr din Ungaria sau sa ramanem aici si sa continuam cu Dr Russu.Pt cine stie m-ar interesa si costurile unei reconstructii Lia in Ungaria,aproximativ sa ne facem o idee daca avem buget de asa ceva.Multumesc mult!
    Last edited by Cosmina77; 24-01-2014 at 14:31.

Registered User
    Pentru Cosmina77. As vrea sa stiu si eu cam cata recuperare a facut baiatul in total de la operatie si pana la primul meci oficial.
    Daca este din nou rupt ar fi doua posibilitati,fie recuperarea a fost grabita si a intrat in joc prea devreme (baschetul este un sport foarte solicitant cu multe schimbari de diractie cu multe pivotari cu aterizari necontrolate)oriplastia a fost prost pusa. Sfatul meu e daca e sa va hotarati pentru o noua operatie e sa o faceti la unul din medicii care au facut operatia asta de multe ori si care au sportivi foarte multi. E drept ,costurile sunt un impediment pentru multi dintre noi,dar daca copilul vrea sa faca sport si e si talentat si de perspectiva,eu zic ca merita efortul. Operatia se poate face si in tara fara probleme,iar avantajul e ca puteti avea tot timpul legatura cu medicul si cu kinetoterapeutul. Astept date .O zi buna.

Registered User
    Pentru Cosmina77. As vrea sa stiu si eu cam cata recuperare a facut baiatul in total de la operatie si pana la primul meci oficial.
    Daca este din nou rupt ar fi doua posibilitati,fie recuperarea a fost grabita si a intrat in joc prea devreme (baschetul este un sport foarte solicitant cu multe schimbari de diractie cu multe pivotari cu aterizari necontrolate)oriplastia a fost prost pusa. Sfatul meu e daca e sa va hotarati pentru o noua operatie e sa o faceti la unul din medicii care au facut operatia asta de multe ori si care au sportivi foarte multi. E drept ,costurile sunt un impediment pentru multi dintre noi,dar daca copilul vrea sa faca sport si e si talentat si de perspectiva,eu zic ca merita efortul. Operatia se poate face si in tara fara probleme,iar avantajul e ca puteti avea tot timpul legatura cu medicul si cu kinetoterapeutul. Astept date .O zi buna.

Buna soho si multumesc de raspunsul prompt,
    Recuperare ,kinetoterapie a facut cum am scris si mai sus din a4 a 5a zi aproximativ o ora si jumatate pe zi si pana in momentul de fata cu exceptia a 3 saptamani din decembrie cand a facut si o pacatoasa de varicela.In rest a fost zi de zi acolo.Chiar azi am masurat dimensiunile celor doi cvadricepsi ai picioarelor si diferenta intre ei este de 0,5 cm.Din ceea ce am citit eu aici pe forum este bine si asta inseamna ca recuperarea a fost facuta cum trebuie.Tind sa cred ca a fortat genunchiul si poate ar fi trebuit sa mai astepte sa intre in joc peste 2 3 luni.Dar e copil,au inceput campionatele nationale,medicul a zis minim 6 luni si cam asta e povestea noastra.

Registered User
    Pentru Cosmina77. Din pacate a intrat prea repede in jocul oficial,in baschet se merge in paralele cu recuperarea si cu antrenamentele pana la un an de zile. Cam dupa un an se intra in jocul oficial unde nu mai poti sa te menajezi.Trebuia temperat un pic si de tine si de kinetoterapeut.Acum solutia e un alt ligament si care se poate face si in tara. O zi buna.

1.  
    LCS - 728 - Last Post