brat Masini de cusut Singer - Page 2
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 42

Thread: Masini de cusut Singer

0v3rc10k3ru
    Guest
    am si eu una
    va dau 500k lei sa o carati din beci

Registered User
    Aveam una cand eram mic, o folosea maica-mea, la un moment dat a chemat un meserias ca se stricase ceva, ala a venit si a luat-o s-o repare si nu l-am mai gasit niciodata. Probabil ca vazuse el ceva.

On a Highway Near You Roadkill's Avatar
    Quote Originally Posted by LiquidSky
    Ivan, mi-a zis un amic care stie despre ce e vorba muuuult mai bine decat tine si decat mine la un loc. E pe la SRI, asa ca... nu mai comenta aiurea cu harti/mecca/&shit.
    Da. Si eu zic sa nu mai comentezi aiurea, Ivan... pentru ca ipoteza ta cu luna plina nu prea are sens. Si oricum... amicii de la SRI, KGB, VCR, BRB, etc sunt surse de incredere. Stiu tot muuuult mai bine decat noi toti la un loc.
    The key to happiness in life is high expectations and your own bag of chips (Dogbert)

Nostalgic MajorThreat's Avatar
    Masina se numeste Singer pentru ca stie sa cante. De fapt nu sunt masini de cusut - au fost construite 10 modele de Singer care stiu sa cante. Au fost imprastiate pe tot globul insa cel care va reusi sa le gaseasca pe toate si le va pune sa cante "Frere Jacques" in timp ce suna clopotele de la biserica cea mare din Ruzco (Spania) va deveni, dupa cum spun profetii, Conducatorul Suprem al lumii, avand puterea sa subjuge toate natiunile si sa manance gratuit la McDonald's.

Se spune ca Bush a pus mana pe 9 din cele 10 masini de cusut. Insa fara a zecea totul este zadarnic. O poti gasi inaintea lui? Poti salva lumea?

Singer - The Chronicles
    Out December 2004

Dedic acest joc lui Ivan, muza mea. Sau trebuia sa fie o femeie?
    Last edited by MajorThreat; 15-07-2004 at 23:20. Reason: typos
    Who is John Galt?

Need I explain? Bogotta's Avatar
    Yackkk, a 10-a masina de cusut e la Bin Laden. Credeam ca iti e clar.... Pai de ce crezi ca il cauta cu atata asiduitate? Se zvonea ca si Sadam detinea niste informatii cu privire la ea dar s-au dovedit false. Se pare ca nu stie nimic, indiferent la cate torturi a fost supus.
    Deci, the war goes on !
    „ internetul este subconştientul societăţii. Ni-l putem imagina ca pe reţeaua de canalizare a unui oraş, unde se deversează toate dejecţiile. ”

Mircea Cărtărescu

Moderator Ivan's Avatar
    Pana la urma, in afara de linkul pus de Caleb se pare ca nimeni nu stie nimic. Eu unul il votez ca fiind cel mai plauzibil post si propun sa incheiem discutiile.

balaurul
    Guest
    In tot cazul faza cu platina e o prostie, respectivul metal a fost intotdeauna pretios si mai rar ca aurul, deci e exclus sa gasesti niste kilograme folosite pe post de piese intr-o masina de cusut.
    Cel mai plauzibil ar fi ca exista serii foarte mici, care sunt rare si deci cautate de colectionari.

Registered User teryro's Avatar
    Atat timp cat pentru niste tablouri (picturi), sunt oameni dispusi sa plateasca zeci de milioane de euro (si sa nu-mi spuneti ca toti care detin un Picasso il nteleg si le place) mi se pare normal sa existe oameni dispusi sa plateasca sumele care se vehiculeaza pentru niste "capodopere" ale inventicii sec 19.

Sclipirile de geniu care au adus schimbari majore in lume (genul masinii de cusut) au fost si vor fi intotdeauna apreciate. Eu unul oricat m-am "scremut" n-am reusit pana acum sa vin cu o idee revoulutionara, cu ceva nou... si iii apreciez pe cei care au gandit "outside the box".
    Which is worse: not knowing or ignorance?
    I don't know and I don't care.

LS
    LS is offline
    GIS/CAD LS's Avatar
    corect. platina/singer/serii sux. propun inchiderea penibilului thread - si mai mult, inchiderea conturilor userilor care au postat aici

---------------------------------
    traiasca amicii din SRI (aia de incredere)
    ...si sursele din ziare

Registered User bluesica's Avatar
    of,of mai mai, mult va luat intradevar nu este nici un gram de platina si nici macar aur nu au pe ele decat cateva si ala industrial,
    si intradevar e vorba de cateva masini, reprezentand primele cu masa inclusa, gen foto care am atasat-o mai devreme, si sunt cautate de colectonarii de afara.
    oricum mi-l imaginam pe drakon frecand la sigla masinii daca te-ai suparat imi cer scuze dar era prea comic.
    A sa nu uit la noi e o masina de aia nu iei mai mult de 500 de euro si afara face cam 5000.
    colorblind

Registered User Komissar's Avatar
    Puţin off-topic, dar amuzant: o reclamă rusească (pre 1917) la maşini de cusut Singer:
    http://soviet-propaganda.com/b/zinger.jpg

1965 Volkswagen "Typ 1" 1200 - daily driver "scandalagioaica urbana"
    1972 Volkswagen "Typ 3" 1600 Squareback - stock.
    1989 Volkswagen "Typ 2" T3 1600 D

Registered User Made in China's Avatar
    A sa nu uit la noi e o masina de aia nu iei mai mult de 500 de euro si afara face cam 5000.
    ha are bunica-mea una, dar cred ca e falsa ca pe masa ei nu scrie SINGER acolo jos. Dar o are de cel putin 40 de anisori, credeti ca le falsificau pe vremea aia? lol

Am mai vazut una intr-un restaurant de pe Kogalniceanu, ziceau chelnerii ca patronul si-a luat teapa, a dat pe ea 3k euroi si ea face 100-200...
    bla bla

Registered User to_the_limit's Avatar

masina de cusut Singer...

Masini de cusut Singer,intre mit si realitate

Uite acum cateva zile am aflat ca as putea sa fac rost de o masina de cusut de la fabuloasa firma Singer..Am inceput sa ma interesez pe net,pe ici pe colo,despre ce este vorba,multe informatii nu am gasit,decat ca bubuie netul de anunturi cu potentiali cumparatori care ofera sume de la 2mil-30000 de euro

Mie nu prea imi vine a crede ca lucrurile stau asa,asa ca daca e cineva dintre noi care a auzit,s-a confruntat cu o chestiune asemenatoare il rog sa posteze aici.

Banned
    e vb de anumite modele la care cica sa folosit platina pt constructia anumitor piese

KeR
    KeR is offline
    Registered User KeR's Avatar
    Am si eu una acasa dar se pare ca nu este model d'ala
    Iar platina aia era ditamai bucata(parca se zvonea ca era un kil).. adica nu se ofereau atatia bani doar pt a se coase cu ea asta-ti spun sigur
    Whyismyspacebarnotworking?!

Registered User to_the_limit's Avatar
    interesant..deci totul e sa aiba platina in ea..atat..
    ca am vazut pe net anunturi,de la colectionari and stuff..care cereau anume serii..etc..

ghetto tuning agent smith's Avatar
    Quote Originally Posted by to_the_limit
    ca am vazut pe net anunturi,de la colectionari and stuff..care cereau anume serii..etc..
    platinum edition series?
    `\_______
    ./.___|___\___
    \(O)______(O)/
    =>=GheTTo TuninG=<=

Registered User PigBrother's Avatar
    Din pacate s-a mai discutat aici. Si din pacate e fake. Adica tzeapa.
    If you're arguing with an idiot, make sure he's not doing the same thing

Banned Andronic's Avatar
    multe informatii nu am gasit,decat ca bubuie netul de anunturi cu potentiali cumparatori care ofera sume de la 2mil-30000 de euro
    E infractiunea perfecta, au fost anchetati de politie dar nu au putut fi pusi sub acuzatie.

Schema:

1) Se umple netul si ziarele cu anunturile "colectionarilor" care ofera 20.000-30.000 mii de € pe anumite serii (pereche).
    2) Altii vand "copii de perfecte" ale acelor serii cu "doar" 4-5000€.
    3) Bizonul da banu pe "perechea" masinii lui cu gandul ca le va vinde la un pret inzecit "colectionarului".
    4) Colectionarul o "coteste" si nu mai e interesat iar bizonul ramane cu o bucata de fier extrem de scumpa dar lipsita de valoare.

Jos palaria pentru cei care au venit cu schema asta. Mi-ar fi mila de cei ce pica-n plasa dar bubuie de prostie si lacomie.

Registered User pescarushul's Avatar
    Folositi cu incredere optiunea de "search"

http://www.computergames.ro/forum/sh...ghlight=singer
    Cod de reducere la PC Garage: CDFRLEUK

1.  
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast