brat Zalmoxe, sau Dacii si romanii RTS
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 41

Thread: Zalmoxe, sau Dacii si romanii RTS

aspara
    Guest

Zalmoxe, sau Dacii si romanii RTS

-Da, asta merge la generalitatii, zic eu--
    May 26, 2000

Zamolxe in Development, First Screenshots2933
    GA-Strategy has learned that Impale Entertainment is currently developing a real-time strategy game entitled,
    Zamolxe.

Expect over 70 distinct units, with different looks and behaviors

Zamolxe is a historical real-time strategy game that features five different, individual civilizations: including the Roman
    Empire, the Macedonians and the Celts. It also features real siege situations, plus tactical and strategic challenges to
    managing your troops at home as well as on the battlefield. More details can be found in this extensive features list
    below.

Features:

Five ancient civilizations - Romans, Dacians, Celts, Persians and Macedonians, each with their own
    personality, style and graphics
    Over 70 distinct units, with different looks and be haviors
    Economic and fighting strategies both at macro and micro levels of management, using specific fighting
    formations and tactics for every civilization
    Real sieges, either assaulting the enemy walls with ladders, assault towers, battering rams, poisoned or
    incendiary projectiles, or defending the own fortifications with specific techniques such as throwing rocks or
    pouring boiling oil
    Options to hire mercenaries and sign treaties both in multiplayer and singleplayer
    16 bit graphics engine, over 18,000 animation frames for the units alone, with options to watch the battlefield
    from opposite angles for a better view
    Two modes of play for multiplayer, either a complex and long lasting confrontation during an entire campaign, or
    a rapid fight on a single map
    Up to 8 players over LAN or Internet

Registered User
    Telekom - 300 - Thread
    Nasoooool !!!
    n-o sa vreau sa-l joc, nu, nu!
    Fragutz=aspara, pana una alta

Registered User
    Arcasu' roman catre sabieru' roman:
    O sa-ti zbor capatana si te voi lovi cu propriile tale arme
    Fragutz=aspara, pana una alta

Registered User
    Daca chiar e pe bune tot ce e acolo,cred ca numai de curiozitate si tot as fi in stare sa dau pe el oricat o costa.
    Do NOT underestimate the power of stupid people in large groups!!

Registered User
    bai , nu shtiu de ce am impreasia ca tu ai jucat prea mult joculetu' ala "DACII SHI ROMANII" shi acum eshti putzin cam shocat shi vrei sa cumperi un joc (cam la fel) care se joaca pe calculator

------------------
    Wherever I May Roam ...
    [TS]pav[on-line]©

Registered User
    BTW , eu am shi DAC la mashina (ales , bineintzeles)

------------------
    Wherever I May Roam ...
    [TS]pav[on-line]©

Registered User Tomcat's Avatar
    Ma, parca am auzit ceva de asta mai demult. Nu cumva e facut la Nemira ? Stiu pe cineva care a colaborat la un joc de genul asta. Titlul jocului pare sa indice ca dacii sunt pentru ei mai mult decit o alta civilizatie.

Tomcat, XPC
    Tomcat

75% apa Doctor Bonez's Avatar
    stiati ca intr-un film autohton legat de daci &romani se vede la un moment dat pe cer un avion cu reactie? ai reaku', ce mijloace de transport aveau... "Reinforcements have arrived!"

------------------
    Nashpa...
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

Cd
    Cd is offline
    Registered User Cd's Avatar
    Da, si Decebal (sau Mihai Viteazu, nu mai stiu) are ceas la mana...
    eShapeOko: inexpensive, infinitely hackable desktop CNC milling machine (and 3D printer, pick-and-place, vinyl cutter and more...)

Registered User
    Jocul DACII SI ROMANII era Turn-Based.

invisible ninja killer Invisible Ninja-Killer's Avatar
    Cum a zis Novack la un moment dat:
    "Aaaa.. am niste strategii pe Sarmisegetuza.. Dau rush de Tarabostes la a patra"

In filmul Dacii era faza cu ceasu da nu la mâna lu Decebal. Iar in Mihai Viteazu se vedeau stilpii de inalta tensiune..

------------------
    Incredible Ninja Killer

[This message has been edited by Invisible Ninja-Killer (edited 28 May 2000).]
    Incredible Ninja Squirrel
    o.O

Subterranean infiltrator Karg's Avatar
    Oare de ce mi se pare atit de familiar ?
    [Sparkky] anybody alive?
    [Tigga] nope, the zombie apocalypse came. you would have thought we'd all be ready for it, given it's a fairly common game type
    [Tigga] but no, we all got zombiefied
    [Tigga] you're the only one left, apart from the dude who will sell you guns

Pilot ColinMcRae3.0 B0GD4N's Avatar
    aspra: de unde-i tecstul?
    " Thrust this into another man's flesh and they'll applaud and love you - for that... and you, you may begin to love them - for that! " Gladiator
    ________
    Publicitate: Cand Burebista s-a suparat pe poporul lui le-a ars viile. Asa ca dacii au facut o masina.

"Tecstul" e de la www.ga-strategy.com, dar e pescuit, la nivel de virgule si puncte din pagina lor de web.
    [Sparkky] anybody alive?
    [Tigga] nope, the zombie apocalypse came. you would have thought we'd all be ready for it, given it's a fairly common game type

"Netscape is unable to locate the server <A HREF="http://www.ga-strategy.com"" TARGET=_blank>www.ga-strategy.com"</A>
    " Thrust this into another man's flesh and they'll applaud and love you - for that... and you, you may begin to love them - for that! " Gladiator
    ________
    Publicitate: Cand Burebista s-a suparat pe poporul lui le-a ars viile. Asa ca dacii au facut o masina.

Fencing Student Musashi's Avatar
    ...un suier, urmat imediat de altele. Sagetile dace sunt urmate din directia opusa de pilum-urile romane, insotite in zborul lor de urlete si gemete de moarte. Ordine scurte, guturale, ale centurionilor, nu permit dezordinii si fricii sa patrunda printre legionari. In partea cealalta, dacii isi pregatesc liniile din frunte pentru impactul cu ariciul de fier roman.
    Tribunul roman isi ride in barba. Inca o victorie, inca un pas pe lunga scara a promovarii.
    Ce-i asta? Garda pretoriana stringe rindurile, lasind zeci de morti in jurul cercului din ce in ce mai mic. Signiferul cade, incercind sa-si smulga o sageata din git. Un optio ridica stindardul, numai bine pentru a cadea la rindul sau. Siretii daci au atacat cu cavaleria din spate...Si centuriile sunt angajate in fata in lupte crincene...
    Cei 50 de ani ai omului sunt un vis fantomatic prin eternele transmigratii - Oda Nobunaga

Pentru ca, dragul meu AndreiBB, o virgula s'a instalat dupa adresa. Crezi ca am zis degeaba de virgule si puncte ?

[Sparkky] anybody alive?

Fencing Student Musashi's Avatar
    ...din ce vad in poze, jocul e mapha, da' am o nelamurire:
    -scria acolo jos in dreptul pozei unitatii, ceva de genu' "arcas dac", sau "sabier dac". E firma romineasca? Daca da, pun mina eu pe el!
    Cei 50 de ani ai omului sunt un vis fantomatic prin eternele transmigratii - Oda Nobunaga

fear addicted paniq's Avatar
    Nu prea merge rush la a patra... daca vine cu Apulii si te ia pe la secundara? Si oricum, Sarmisegetuza nu se mai joaca ladder de mult, ai cam ramas in urma, vezi hartile noi de pe net, ca altfel iti iei moocoo...

-paniq
    have no fear. just paniq.

Cd: tot n-ai uitat de lol-ul de la faza cu banner-ul? Mi se pare sau unii uita mai greu ...

Karg: daca vezi bine ultimu' meu post, o sa vezi ca adresa e scrisa CORECT, chiar de mine. Da mah, vazusem virgula! Dar poate c-am scris la repezeala si d'aia n-a mers, sau chiar adresa nu era accesibila...
    ________

1.  
    Jerry DHB14 - Last post
Page 1 of 3 123 LastLast