brat bocanci
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 30

Thread: bocanci

Viitor inginer chitarist

bocanci

A venit sezonul ploios si rece si adidasii mei nu prea fac fata . doresc sa imi iau o pereche de bocanci deoarece cei vechi sunt depasiti moral . De unde pot sa imi iau o pereche de bocanci decenta . Suna disponibila este in jur de 1.5 -2 mil . Ce e peste suma aceasta se considera ca e obscen de mult si nu va fi luat in considerare. Sunt de preferat cei din piele intoarsa cu forma de clapar (sititi despre ce vorbesc ) dar si cei clasici (bocanc de armata piele neagra ) sunt o optiune viabila . Ma intereseaza un best buy.
    Multumesc anticipat

SM
    SM is offline
    Leather SM's Avatar
    pe la himalaya nu au nimic ?

Forensic Engineering Jaxx's Avatar
    eu mi-am luat anul trecut niste bocanci BONTIMES din piele tabacita (nu intoarsa ca absorb apa). I-am purtat vreo 3-4 luni si arata ca noi. Ii recomand la toata lumea ca fiind de cea mai buna calitate. Am dat 2 milioane pe ei. Din pacate nu prea seamana cu ce vrei tu...au o alura sportiva nu una de ROCK-er...ca am impresia ca nu poarta oricine bocanci de armata...gresesc?
    Perfect Planning Prevents Pathetic Performance

Registered User AdViL's Avatar
    Incearca in Killtec.. au reprezentanta pe la zona Banu manta ( daca treci cu 282 sau 300 il vezi ).. Astia au niste modele la preturi mici si foarte rezistente, din piele.. Eu am o pereche de 2 ani si arata ca atunci cand i-am luat si NU am luat niciodata apa cu ei.. super firma din punctu asta de vedere.. si in plus de asta ca nu am dat mult pe ei..( sub 2 mil )
    Mai incearca in Unirea la New Style ca acolo am vazut ca au adus bocanci ( majoritatea din piele intoarsa ) dar am avut si din aia si sunt buni.. nu m-am uitat la pret asa ca nu garantez nimic..
    Stupid dog .. you make me look bad .. UGABUGABUGA ....

SM
    SM is offline
    Leather SM's Avatar
    am si eu niste bocanci bontimes luati prin `99 si arata impecabil si azi.
    nu au nici pe dracu
    sunt foarte buni...cel putin ai mei rezista eroic de 5 ani
    intr-adevar nu au alura de rocker.
    du-te si tu la o unitate militara pentru niste bocanci de armata j/k

Uite niste poze cu ce poti sa iei cu 2 milioane din Bucur Obor. In realitate arata mult mai bine...nu sunt fericit de cum au iesit pozele.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 100_7131.JPG   100_7132.JPG   100_7133.JPG  

Viitor inginer chitarist
    aspectul de bocanci de rocker este ceva nesential . pe mine ma intereseaza sa fie durabili . par interesanti cei pozati de jaxx
    ceva asemanator cu modelul asta nu ar strica

http://www.himalaya.ro/force_nubuk.htm

dar sa aiba un pret mai putin obscen
    sambata o sa merg in recunoastere in obor

legat de killtec am avut doua perechi de adidasi luati de la leonardo si au capotat fiecare dupa un an . de atunci am trecut la sprandi si pana acum ma declar multumit

Registered User AdViL's Avatar
    Asa sunt si killtecurile mele.. identice la bot numai ca nu au cusaturile alea pe lateral..
    Pe ai mei trebuie sa ii scot de la naftalina sa le fac poze .. Mai raman pe adidasi vreo 1 luna
    PS: cu aia a lu Jaxx..
    Stupid dog .. you make me look bad .. UGABUGABUGA ....

Ah...am uitat sa mentionez...bocancii din pozele de mai sus (care sunt mai mult ghete decat bocanci) sunt 100% water proof si sunt la fel de usori ca niste pantofi sport. Iar feelingul este de confort total. Abia astept sa ii iau la purtare...acum i-am scos din cutie numai ca sa le fac poze...dar e pacat sa-i pun la munca pentru prima ploaie amarata...pe vremea asta inca mai merg pantofii de piele.

L3 Artist
    Iarna trecuta am facut-o in adidasi, cred ca repet si iarna asta. Si da, am fost de doua ori la ski, in dec si in feb

Nike™
    Geology rocks

SM
    SM is offline
    Leather SM's Avatar
    heh...io in tenisi
    bine...cand era foarte frig sau ningea aveam bocanci...da m-a prins odata ninsoarea rau in tenisi

Converse™

Si mie imi trebuie bocanci, ca iarna trecuta pe ninsoare cu adidasi nu era prea misto senzatia, dar din fericire adidasii aia sunt fara moarte se pare.

Must visit some shops

SM
    SM is offline
    Leather SM's Avatar
    eu vazusem la diadora asta iarna niste bocanci interesanti,dar cam scumpi,vreo 3 mil

Registered User bluesica's Avatar
    Cosu cauta de la firma asolo, la care preturile variaza intre 1,5 -4 milioane (cei peste 2 milioane sunt bocanci de tura cu talpa vibram cea ce nu cred ca ai tu nevoie) sau daca nu iti plac Kilteck. Shi sa nu uit, cei de la Bit au shi ei ceva interesant de piele intoarsa, shi daca iti iei de ashtia cauta pe la magazine cu articole de munte crema pt material goretex, nu strica aspectul shi nici nu mai iau apa.
    colorblind

Registered User motorzbh's Avatar
    depinde ce vrei sa faci cu ghetele. daca muntele e o chestie pe care o vezi de departe intr-adevar 3 milioane e obscen de mult. dar cand eshti bagat in zapada pana-n gat in vreo crevasa prin creierii muntzilor 3 mil n-o sa tzi se para mult ca sa ai picioarele uscate.
    ale de 3 mil au gore shi talpa vibram.
    Cea mai mare reushita a Bisericii a fost sa convinga lumea ca Dumnezeu are nevoie de mijlocitori.

Daca cineva gaseste ceva interesant, puneti niste poze daca se poate, si pret si locatie unde se pot cumpara. Thanks.

Registered User Peter's Avatar
    Bocanci model clasic gasesti in Unirea et.2, spre capatul aripii Calarasi (cred ca e chiar penultimul sau antepenultimul magazin pe dreapta) si pretul e in jur de 1 milion. Eu mi-am luat de acolo pantof stil bocanc de curand si sunt foarte multumit de raportul calitate/pret.

PS: Sunt din piele intoarsa

SM
    SM is offline
    Leather SM's Avatar
    am fost aseara la killtec sa-mi iau niste adidasi BK si am vazut si niste bocanci interesanti si nu foarte scumpi,2 milioane.
    o sa trec sa ma uit mai bine.

Registered User mariko's Avatar
    Cosu, ar trebui sa te plimbi prin Metro, ca (daca ai rabdare) poti gasi chestii misto, de calitate la super pret. Eu asta vara mi-am luat sandale scholl care in oras erau 3500.000 cu 850.000.
    is thiiiis my voice?

Viitor inginer chitarist
    am luat pana la urma bocanci . de la un magazin numit bizon de pe lipscani . pretul ~ 2 mil . marca styl grand (culmea e ca i-am gasit si pe net ) cordura+drytex+piele intoarsa. sunt f multumit de ei. putin cam caldurosi dar e normal ca afara e cald
    o sa pun niste poze cu ei cand pun mana pe un aparat foto .

1.  
Page 1 of 2 12 LastLast