Page 13 of 13 FirstFirst ... 310111213
Results 241 to 253 of 253

Thread: Site-uri FOTO ( Arta )

1. Back To Top | #241
    Eu primele lucruri pe care le vad in poza aia sunt exact partile rele. Multe chestii sunt gresite in compozitie si inestetice.
    primul e ca e mult prea incarcata, apoi subiectul, dansatoarea, "taie" capul celui de pe scaun si jumate din fata trecatorului.....
    apoi, tehnic e miscata, neclara...ar fi fost ok daca era un instantaneu, dar din descriere inteleg ca e semi regizata....
    dar da, are si ceva atmosfera, nu pot sa zic ca nu...
    dar nu pot fi de acord cu ideea ca plimband privirea prin cadru fiecare detali e la locul lui...e departe de asa ceva.
    °·.M·I·R.·° ¬ Mª©hinæ IntendeÐ fºr ®epair¿ng

2. Back To Top | #242
    "It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
    Aristotle

3. Back To Top | #243
    Save energy, be apathetic Ricz's Avatar
    O colectie foarte interesanta de fotografie veche. Sorry daca a mai fost postata aici.
    Insert witty text here.

4. Back To Top | #244

5. Back To Top | #245
    Fotografie profesionala de arhitectura si eveniment | - Am deschis si eu un website de prezentare foto, aruncati un ochi, o parere, orice critica constructiva e binevenita. Multumesc

6. Back To Top | #246
    "It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
    Aristotle

7. Back To Top | #247
    Registered User
    Mie mi-a plăcut mult ăsta -> The Photography Hobbyist
    Are și secțiuni defalcate pe aparatură (/CAMERAGEAR - poze cu aparatele șî poze făcute cu aparatele respective, grupate), dar în general mi-a atras atenția încadrarea, cromatica multor cadre, cît și pe alocuri subiectele inedite și mai greu accesibile de aici. Tipul nu se declară hartist, dar am găsit pe acolo multe bucăți care se califică drept fotografie de artă pură și fără bling/grețuri. Enjoy.

8. Back To Top | #248
    Aristotle

9. Back To Top | #249
    Aristotle

10. Back To Top | #250
    William Eggleston - Imagine Documentary - Part 1

WILLIAM EGGLESTON

Undeva in documentar zice ca si-a impus o regula de a face o singura fotografie, pentru orice subiect, mai demult facea mai multe dar a vazut cat timp pierdea cu alegerea celei mai bune incadrari si a zis ca asa ceva e absurd. De acord cu el, aproximativ. Vedem ceva care ne atrage atentia, si cream cu o incadrare prima viziune (imaginata cand am vazut lucrul acela interesant).
    Limitarea asta cred ca ajuta si la invatare, altfel cu aparatele digitale e simplu de obtinut 100 de fotografii ale aceluiasi lucru, sperand ca una e buna cand ne uitam mai tarziu.
    Last edited by jet li; 26-10-2016 at 10:17.
    Aristotle

11. Back To Top | #251
    Aristotle

12. Back To Top | #252
    1x e un site unde oricine poate incarca poze - daca sunt aprobate, adica artistice. Am incercat si eu intr-o perioada, acum imi dau seama ca nu aveam de fapt cu ce sa incerc

Aici l-am gasit pe Sorin Onisor cu:
    1x - The Last Tram by Sorin Onisor

Credeam ca nu se poate face o poza artistica in oras, decat daca se cauta un loc fara masini, cabluri, reclame, etc, poza de mai sus ma contrazice.
    Aristotle

13. Back To Top | #253
    Frumos! Cablurile ajuta de data asta sa mai mascheze din blocurile urate din spate
    Si Dan Mirica avea niste poze faine de prin Africa pe 1x.

1.  
Page 13 of 13 FirstFirst ... 310111213

Bookmarks

Bookmarks