Page 5 of 13 FirstFirst ... 2345678 ... LastLast
Results 81 to 100 of 253

Thread: Site-uri FOTO ( Arta )

1. Back To Top | #81
    Registered User Cris's Avatar
    Pe mine au inceput sa nu ma mai impresioneze fotografiile astea "In your face" a la Andrzej Dragan. O gramada de forma fara fond.

Fotografii cu suflet:
    Lorenzo Moscia - Photographer -
    "Universalistic egalitarianism, from which sprang the ideals of freedom and a collective life in solidarity, the autonomous conduct of life and emancipation, the individual morality of conscience, human rights and democracy, is the direct legacy of the Judaic ethic of justice and the Christian ethic of love. [..]Up to this very day there is no alternative to it. " -
    Jürgen Habermas

2. Back To Top | #82
    foarte bune cele de pe ultimul link, am ramas impresionat.

Recomand si eu un site, care desi nu este al unui singur fotograf, am vazut multe lucrari bune: http://www.altphotos.com/
    Avelo bahtalo SUKARU

3. Back To Top | #83
    Fotografii color de-acum 100 de ani. Nu, nu sunt colorate! Probabil sunt primele fotografii color facute vreo data..
    Nu stiu de ce dar pe mine m-au impresionat. E ciudat sa privesti in felul acesta lumea de-acum 100 de ani.

http://www.gridenko.com/pg/
    "Universalistic egalitarianism, from which sprang the ideals of freedom and a collective life in solidarity, the autonomous conduct of life and emancipation, the individual morality of conscience, human rights and democracy, is the direct legacy of the Judaic ethic of justice and the Christian ethic of love. [..]Up to this very day there is no alternative to it. " -
    Jürgen Habermas

4. Back To Top | #84
    Uite aici > http://www.mentalfloss.com/wp-conten...photograph.jpg
    Aceea e prima (din cate se stie) fotografie color, si cea mai scumpa vanduta vreodata.

Ma uimesc insa fotografiile din linkul tau. La fel ca si in fotografiile lui Ansel Adams (mare fan Large Format) ma uimeste cate detalii pot sa cuprinda aceste aparate atat de vechi.

EDIT: > http://en.wikipedia.org/wiki/Sergei_...okudin-Gorskii
    Gabi Udrea Photography

5. Back To Top | #85
    Michael Tarasov - mi s-a parut un excelent portretist.Saitul e cam greoi pt navigat dar ofera cateva extraoptiuni interesante.
    O alta galerie mai usor navigabila o gasiti aici, iar sait-ul oficial, aici.
    Marc Barbu, fotograf.

6. Back To Top | #86

7. Back To Top | #87

8. Back To Top | #88
    eu am probleme in a gasi arta domnului voicu
    Marc Barbu, fotograf.

9. Back To Top | #89

10. Back To Top | #90

11. Back To Top | #91
    dap...meserias omul. Alea din india sunt superbe
    Marc Barbu, fotograf.

12. Back To Top | #92
    da, oare cati din noi la 17 ani au posibilitatea de a junge in india, in amsterdam in germania ? etc etc

omu are talent, fara dubii, dar pun o intrebare: daca s-ar fi nascut in romania ?

13. Back To Top | #93
    ar fi fost la fel de ok.echipamentul lui de debutant cred ca si-l permite oricine
    Marc Barbu, fotograf.

14. Back To Top | #94
    sa nu exageram cu ORCINE, cine are, are; cine, n-are se uita

15. Back To Top | #95
    pai nu exageram.
    Acolo scrie ca in galerie sunt poze facute cu o camera de 1 megapixel, si ca pana acum ceva timp a lucrat cu un minolta dimage, cu care a facut marea majoritate a pozelor sale.Cred ca nu sunt multi oameni pasionati de fotografie care chiar nu isi permit un aparat.Mai ales ca in ultimul timp vad numai oameni cu scule de mii de € care habar n-au de foto.
    Marc Barbu, fotograf.

16. Back To Top | #96
    Registered User donjugulator's Avatar
    Ce ziceti de Dave Hill? ...a devenit un fel de manie si ma chinuie neincetat.

Btw, nu uitati de 'Behind The Scenes', in dreapta jos...

17. Back To Top | #97
    Mai ales ca in ultimul timp vad numai oameni cu scule de mii de € care habar n-au de foto.
    CLAR

Dave Hill nu ma impresioneaza foarte mult, este fotografie inerta cu echipamente de mii de euro (numai in lumini) o gramare de editare, chiar de prost gust la unele (tone mapping si iluminare selectiva)

desigur si eu as vrea sa fac macar jumate din ce face el, dar asta nu inseamna fotografia pentru mine
    Last edited by XTCPlus; 07-08-2007 at 09:04.

18. Back To Top | #98
    Made of star stuff ixtl's Avatar
    Fotografie
    Nu stiu (inca) ce si cum le face omul asta, dar le stie.
    Singura problema e ca sunt prea multe :P
    Mein Führer! I can walk!

19. Back To Top | #99
    le stie da, avand in vedere ca e din Indonezia, are parte si de subiecte care sunt exotice pentru noi, cum ar fi acest portret

20. Back To Top | #100
    Destul de kitsch pozele respective. Imi aduc aminte de pozele pe care le vad prin diferite case de la tzara, eventual covoare brodate deasupra patului. Dupa mine se departeaza de notiunea de fotografie si intra pe teritoriul ilustratiei/pictorialismului.
    Jürgen Habermas

1.  
Page 5 of 13 FirstFirst ... 2345678 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks