Page 5 of 58 FirstFirst ... 23456781555 ... LastLast
Results 81 to 100 of 1158

Thread: INTALNIRI fotografi si pasionati

1. Back To Top | #81
    Registered User j0hnnydj's Avatar
    Propune cineva o intalnire si la Brasov ? ... nu vreau sa am primul cuvant ca sunt incepator :P

2. Back To Top | #82
    Made of star stuff ixtl's Avatar
    Merge cineva sa foteze la parada de 1 Decembrie din Bucuresti?
    Mein Führer! I can walk!

3. Back To Top | #83
    Registered User romeo_id's Avatar
    Vroiam sa intreb si eu asta ... daca nu o sa am altceva de facut, eu o sa merg. O sa fie si mai pe seara ceva... foc de artificii?

4. Back To Top | #84
    Registered User
    Cine face o iesire, as vrea sa vad si eu ce poate un canon 40d.
    Daca e un posesor de canon 40 d......dau o bere, ( merita)
    Mai arat si eu un trigger radio, un N d100 35-70/2.8, bem o cafea, o bere
    e cineva amator, putem merge la La Scena.....sau propuneri

5. Back To Top | #85
    Registered User

intalnire: fotografi si pasionati

in acest wekeend am hotarat impreuna cu alti membri(printre care mir,eu.....) sa ne intalnim ca sa mai discutam despre ce am mai facut si ce vrem sa mai facem (cat si desigur, sa ne jucam cu jucariile colegilor )
    cine vrea sa vina as ruga sa faca o prezenta aici
    as recomanda sa aveti un dslr sau macar sa avetii dorinta sa achizitionati unu ca sa nu va plictisiti si sa avem ce sa discutam
    momentan nu am stabilit exact cand si unde dar probabil ca o sa se voteze sa ne intalnim tot la unirii, la etajul 3 ,la restaurante ....

daca aveti vreo sugestie de locatie si de ora va rog sa lasati aici un msj sau dati un tel pe numarul:0723535823

ps:mir dabea astept sa ti vad 135-ul

6. Back To Top | #86
    Registered User cvlad's Avatar
    mai, deja o dai in snobism: cum adica, daca n-am un dslr sau macar sa ... dorinta sa achizitionez unu nu am ce discuta cu voi, fotografii si pasionatii si ma voi plictisi? crezi ca dslr-ul e sfantul graal al fotografiei?

si, in plus, e topic stiky cu Intalniri, sesiuni foto CG, ce crezi ca-i mai special in cazul asta, incat sa fie un topic nou si nu doar un post in cel vechi?
    daca cineva iti da o palma pe un obraz, intoarce-i un cap in gura.

7. Back To Top | #87
    cred ca ajung si eu, voi putea spune sigur mai pe seara

in weekend ce inseamna practic? sambata sau duminica? (cred ca ne hotarim si dupa cati pot intr-o zi)

8. Back To Top | #88
    Registered User
    Cred ca Avinersan vroia sa spuna ca se va discuta foarte mult despre obiective, aparate, accesorii - nu stiu daca era cazul sa faca o asemenea precizare, insa nici n-as spune ca-i "snobism".
    As incerca sa vin si eu, din pacate o sa fie dificil (sambata, imposibil) - deci nu pot promite nimic.
    Nu de alta, dar a trecut prea multa vreme de la ultima intalnire CG la care-am fost.
    Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar.

9. Back To Top | #89
    Registered User
    mai, deja o dai in snobism: cum adica, daca n-am un dslr sau macar sa ... dorinta sa achizitionez unu nu am ce discuta cu voi, fotografii si pasionatii si ma voi plictisi? crezi ca dslr-ul e sfantul graal al fotografiei?

pei, nu prea vad de ce ar venii cineva la aceasta intalnire daca nu stie nimic din ceea ce se vorbeste si nici nu tine sa invete....

nu am zis ca daca nu ai dslr nu ai voie sa vi (doamne fereste)
    am zis doar ca e o intalnire pt fotografi si pasionati (adica nu e o intalnire tipica la care vine oricine ca sa vb de ce mai face vecinu si .....)

aceaste intalniri au inceput initial din cauza ca am vrut eu sa vad anumite obiective (din care sa aleg unu pe care sa l cumpar)

concluzie:la aceste intalnirii as vrea sa se vb doar despre aspectele fotografiei si despre aparatura din fotografie
    ps:la 9 scriu aici ora si locul de intalnire

10. Back To Top | #90
    Registered User SirGerula's Avatar
    99,99% vin si eu, si asa mi-ai promis ca-mi arati "bestia" (70-200 f2.8 L IS)

11. Back To Top | #91
    Registered User
    Vreau sa vin si eu. N-am mare lucru de aratat dar sunt curios cum se simt si alte obiective si eventual un FF.

12. Back To Top | #92
    Registered User
    99,99% vin si eu, si asa mi-ai promis ca-mi arati "bestia" (70-200 f2.8 L IS) --- eu ii spun marele alb :P
    Vreau sa vin si eu. N-am mare lucru de aratat dar sunt curios cum se simt si alte obiective si eventual un FF. ---nici o problema

va rog lasati un loc si o ora daca preferati ceva anume

eu ma gandeam duminica la 14:00
    --------------------
    Editare ulterioară
    --------------------
    am vb si cu mir si a ramas pe duminica la ora 2 la etajul cu restaurantele din unirii(de acolo daca vreamea e buna poate si iesim putin)
    Last edited by avinersan; 21-12-2007 at 20:45. Reason: Automerged Doublepost

13. Back To Top | #93
    ok ramane stabilit

dar sa fie la o masa mai mare ceva, ca la cum au fost insirate data trecuta toate obiectele pe masuta aia, abia am avut loc sa pun o sticla de suc

14. Back To Top | #94
    Grigore Vlad LooSeR's Avatar
    cine stie poate aniversan va ajunge in ciclul ala .. " Eu fac fotografii tu faci poze " ) nu fi rau aniversan toata lumea e bine venita teoretic si practic
    Daca nu imi aduceti nimic de craciun nu vin.

So cine se stie ca vine ?
    Canon Eos 30D + Canon 18-55 + Canon 70-200 F4 + Takumar 50mm F1.4 + Tokina 12 -24 + Studio lights , Stative lumina, umbrele .. etc + Multa multa sanatate

15. Back To Top | #95
    Registered User diabolik_s2's Avatar
    Vin si eu daca se organizeaza duminica
    The cake is a lie...

16. Back To Top | #96
    Registered User
    deci pana acuma :sirgerula ;ghrt ; analord ; looser ; diabolik_s2 ; mir ; eu

17. Back To Top | #97
    Made of star stuff ixtl's Avatar
    Poate ajung si eu, dar mai dupa ora 14...
    Mein Führer! I can walk!

18. Back To Top | #98
    A ramas stabilit pt ora 14 etajul cu restaurante (adica ultimul) ? As veni si eu, dar doar cu un e-510, nu stiu daca as avea cu cine sa fac schimburi. Mai e vreun adept al sistemului 4/3 pe aici ?

19. Back To Top | #99
    Registered User diabolik_s2's Avatar
    eu am un e-500 cu cele 2 obiective din kit

ramane ora 14 sau se poate si mai tarziu ?
    The cake is a lie...

20. Back To Top | #100
    Registered User SirGerula's Avatar
    deci ora 14.....
    la 12 iau pe cineva de la aeroport. sper sa ajung la timp.

1.  
Page 5 of 58 FirstFirst ... 23456781555 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks