Page 33 of 33 FirstFirst ... 2330313233
Results 641 to 660 of 660

Thread: Incarcatoare si Acumulatori

1. Back To Top | #641
    Incarcatoarele din modelism fac ce vrei tu.
    Daca vrei sa faci doar un experiment trimite-mi un mesaj si il folosim pe al meu. Are si voltmetru si ampermetru incluse si calculeaza singur cit a descarcat.

2. Back To Top | #642
    A venit timpul sa imi schimb si eu acumulatorii Lenmar (lol) de 2500MAh, care m-au servit din 2008 la camera foto si de vreo 2 ani la controllerele de xbox.
    Inca mai am incarcatorul, care functioneaza ok, chiar daca e SLOW charger.

Asa ca am nevoie de niste recomandari. Stiu ca e bine sa fie cat mai mari, dar controllerele de xbox nu mananca chiar asa multa putere.
    Cu niste alcaline, la modul in care ma joc, tin cam o saptamana, poate chiar mai mult. Cu acumulatorii actuali, ma tine 1-2 zile, sau dupa o saptamana ma trezesc cu ei goi.
    Oricum, au meritat cu varf si indesat, mai ales ca am dat 35lei pe 4 acumulatori cu tot cu incarcator.

Oscilez intre:
    Acumulatori Eneloop AA, R6, 1900mAh, 4 buc - eMAG.ro
    Acumulatori GP Batteries GP270AAHC-BL2, 2700mAh, R6 - eMAG.ro

Am nevoie doar de 2.
    Oscilez intre 4 daca este pret bun.

Am inteles ca Eneloop-ul (parca erau panasonic, acum vad sanyo), sunt cei mai buni si tin cel mai mult.
    GP Batteries stiu ca sunt buni la asa ceva, si am si ceva amperaj in plus, dar mi-e ca se strica mai repede.
    Recomandati si altceva?

Banuiesc ca pentru niste controllere, care nu are cine stie ce consum, nu am nevoie de cine stie ce putere in baterii, dar parca nici n-as vrea sa iau de 900MAh .

Multumesc.
    [GIGABYTE Z97X-Gaming 3][Intel Core i7-4790K][CM HAF X][Seasonic X-1050]
    [Gigabyte GTX 1080 Xtreme Gaming 8GB DDR5X][4*4GB HyperX Savage 1866MHz][Corsair H80i]
    [Samsung EVO 250GB SSD / Samsung PRO 256GB SSD / Seagate 2TB][LiteOn iHAS122]
    [Logitech G203 / Corsair K95 RGB Platinum MX Speed][Logitech Z506][LG IPS 34" UW 144Hz 34UC79G]

3. Back To Top | #643
    Registered User rex's Avatar
    eu am luat Varta de 2100 mAh AA din Hornbach la 35 RON/setul de 4 buc si am pus pe la toate chestiile care aveau nevoie de baterii.
    acum daca peste un an sau 2 se strica, ii arunc (ii dau la punctele de colectare, nu ii arunc la gunoi) si iau altii.

4. Back To Top | #644
    Registered User Komissar's Avatar
    Nu am mai frunzarit topicul asta de multa vreme asa ca intreb direct aici (cu scuzele de rigoare) :

Care sunt cei mai buni acumulatori AA pt. a blitzuri ?
    1965 Volkswagen "Typ 1" 1200 - daily driver "scandalagioaica urbana"
    1972 Volkswagen "Typ 3" 1600 Squareback - stock.
    1978 Skoda 105S

5. Back To Top | #645
    Sanyo Eneloop aia albi de capacitate mai mica, cca 2000mAh. Nu Sanyo normali de 2500....2700
    °·.M·I·R.·° ¬ Mª©hinæ IntendeÐ fºr ®epair¿ng

6. Back To Top | #646
    Registered User
    Salut,
    a auzit cineva ceva despre acumulatorii astia DSTE ? I-a testat cineva ?
    Sunt pentru DSLR-uri.
    Sunt chinezesti dar cica au capacitate mare - 2600 mAh, si au InfoChip.

7. Back To Top | #647
    Registered User
    Stiti unde as gasi cel mai bun pret pt Sanyo Eneloop de 1900mah?
    Vad ca e cam 60 ron peste tot.

8. Back To Top | #648

9. Back To Top | #649
    Registered User
    Am luat de la Altex 4 bucati cu tot cu charger 69 ron.
    Separat aveau la blistere de cate 2 buc 26 ron.
    Sanyo de 1500 cicluri.
    Am charger destept La Crosse, cu prima ocazie postez cati mh intra real in ei.

Am citit pe instructiuni ca chargerul accept doar acumulatori Sanyo. Oare chiar asa sa fie? Pot baga si alte soiuri?
    Multumesc!

10. Back To Top | #650
    Ce parere aveti de acumulatorii Duracell de 2000mAh..? ii iau pt controllerul xbox one

11. Back To Top | #651
    Quote Originally Posted by robertc989 View Post
    Salut,
    a auzit cineva ceva despre acumulatorii astia DSTE ? I-a testat cineva ?
    Sunt pentru DSLR-uri.
    Sunt chinezesti dar cica au capacitate mare - 2600 mAh, si au InfoChip.
    Aceeasi intrebare o am si eu. Am gasit aici
    DSTE EN-EL14+ 1600mAh Lithium Full Decoded Battery for NIKON D5500 / D5100 / D3200 / D3100 / D5300 - Free Shipping - DealExtreme

la 13$, si scrie free shipping in Romania, fata de bateria gasita pe F64 pt D5100 cu 239 lei, sau baterii asemanatoare facute in China si gasite in Romania cu 115 lei.

Am luat niste chestii de pe eBay de care sunt foarte multumit - parasolar, filtru polarizare circulara, cu free shipping de la chinezi, la F64 preturile pentru astea sunt no comment, poate doar pentru profesionisti care ar vrea originale.
    "It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
    Aristotle

12. Back To Top | #652
    Registered User numedecod's Avatar
    Stie cineva unde gasesc cablu de incarcare USB pentru Xtar VC4? are mufa 2.5x5.5mm mi se pare si am gasit-o doar pe anumite incarcatoare de laptop.
    I piss Excelence

13. Back To Top | #653
    Registered User Merlin's Avatar
    Pentru S4ul sotiei ma intereseaza un nou acumulator, aveti idee daca se poate gasi si mai ieftin decat aici - Acumulator Samsung EB-B600BEBECWW, 2600mAh pentru Galaxy S4 i9500/i9505 - eMAG.ro ? multumesc!
    Ipad mini 4 impecabil cu garantie -> http://forum.computergames.ro/225-no...l#post49107265

14. Back To Top | #654
    Registered User
    Quote Originally Posted by jet li View Post
    Aceeasi intrebare o am si eu. Am gasit aici
    DSTE EN-EL14+ 1600mAh Lithium Full Decoded Battery for NIKON D5500 / D5100 / D3200 / D3100 / D5300 - Free Shipping - DealExtreme

la 13$, si scrie free shipping in Romania, fata de bateria gasita pe F64 pt D5100 cu 239 lei, sau baterii asemanatoare facute in China si gasite in Romania cu 115 lei.

Am luat niste chestii de pe eBay de care sunt foarte multumit - parasolar, filtru polarizare circulara, cu free shipping de la chinezi, la F64 preturile pentru astea sunt no comment, poate doar pentru profesionisti care ar vrea originale.
    Salut,
    stiu ca are aproape un an postarea ta... Eram interesat si eu de acest model de acumulator. L-ai cumparat intre timp sau ai aflat pareri despre el ? Cum este fata de acumulatorul original ?

15. Back To Top | #655
    Nu l-am cumparat, deocamdata bateria originala functioneaza bine, sau nu fotografiez eu indeajuns. Dar o sa-l cumpar daca vreau alta baterie, nu iau una originala de la F64, nu merita.
    "It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
    Aristotle

16. Back To Top | #656
    Registered User
    Tot la un replace mă gândesc si eu. E bine să existe și o baterie de rezervă.

Trimis de pe al meu H60-L12 folosind Tapatalk

17. Back To Top | #657
    Safe zone : Panasonic Eneloop, Sanyo Eneloop.
    °·.M·I·R.·° ¬ Mª©hinæ IntendeÐ fºr ®epair¿ng

18. Back To Top | #658
    Registered User
    Mai exista Sanyo Eneloop? Nu cunosc detaliile intelegerilor dintre Sanyo/Panasonic/Fujitsu, mi-e teama insa ca Sanyo-urile sa nu fie cumva vechi.
    Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar.

19. Back To Top | #659
    Save energy, be apathetic Ricz's Avatar
    Nope. Eu am 4 Sanyo Eneloop albi (HR-4UTGB, made in Japan, cumparati prin 2012 cred) si 4 Panasonic Eneloop Pro negri (BK-4HCCE, made in Japan, luati prin 2015).

Fun fact, Sanyo Eneloop simplu, aia vechi, inca tin ~50-100 declansari cu pocnitoarea mea de blitz (Sony HVL-F20M). Panasonic Eneloop Pro tin cam ~350, din experienta mea (limitata: o singura data am tras mai mult cu blitz-ul).
    Insert witty text here.

20. Back To Top | #660
    Din 2013 s-a rebranduit din Sanyo in Panasonic (urmare a cumpararii). Nu e exclus ca pe unele sa mai apara totusi Sanyo

Eneloop - Wikipedia

1.  
Page 33 of 33 FirstFirst ... 2330313233

Bookmarks

Bookmarks