Page 4 of 13 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 61 to 80 of 247

Thread: Oferte, Promotii, Discount-uri, Buy back-uri

1. Back To Top | #61
    Chiar daca mi-am spus ca nu o sa scriu impresii la ''cald'', nu ma pot abtine sa va relatez o experienta speciala cu ocazia Black Friday.
    Tin sa precizez de la inceput ca nu doresc sa fac reclama pozitiva niciunui magazin foto, nu am lucrat, nu lucrez si nici nu am prieteni pe care doresc sa-i promovez ce apartin firmelor in speta.
    Totul e legat de nebunia asta cu Black Friday. Dupa ce am stat cu ochii cat cepele noaptea ce a trecut pe diverse site-uri, tocind tasta F5, am facut o comanda de un Nikon 105mm F2.8 de la Fotohobbyshop si de un Sb-700 de la F64. De la inceput am regretat ca nu am luat si 105mm tot de la F64, insa m-am hotarat ărea tarziu.
    Prin urmare, astazi incepand cu ora 10, da-i si suna la FotoHobby. Nimic nici pe mobil nici pe fix. Am inteles ca ar fi fost o problema cu alimentarea cu electricitate. Pe la 13.30 reusesc sa discut cu cineva si intreb de disponibilitatea in stoc a obiectivului. Doamna in cauza imi precizeaza ca este in stoc, dar sa vin destul de repede ca altfel il da. Deja de aici, din exprimarea dansei, trebuia sa imi dau seama ca nu o sa am parte de o experienta de vanzare tocmai placuta. Trecem si peste asta.
    Plec de la munca in pauza de pranz cu rugamintile de rigoare pentru a intarzia inca o ora. Traversez orasul, nebunie in trafic, ma invart 35 de minute sa gasesc loc de parcare in zona. Trecem si peste asta. Sun exact inainte sa parchez (nu stiu daca toata lumea e atat de stresanta, insa eu prefer better safe than sorry). Raspunde aceasi doamna, imi confirma disponibilitatea cu fraza ''bine ca veniti repede, ca altfel il dau''. WTF. Deja ma simteam amenintat. Insa, la gandul ca voi avea superbitatea aia de obiectiv, am luat-o la pas.
    Ajung acolo, toata lumea agitata. Discut cu unul dintre baieti (foarte amabil) si ii spun ca aveam confirmarea disponibilitatii obiectivului.
    Aceasi doamna de la telefon (nu trecusera 15 minute) ii striga de dupa un perete ca nu mai au 105mm. Omul se duce si cauta, gasind chiar vreo 13-14 obiective in magazia lor.
    Dupa ce imi explica anumite aspecte legate de obiectiv (din nou tin sa subliniez ca a fost chiar amabil si am avut o discutie placuta), ma intreaba cum doresc sa platesc. Ii raspund ca platesc cu cardul, cum am precizat in comanda. El face o grimasa si imi spune sa discut cu doamna mai bine, ca imi explica ea.
    Merg la doamna in cauza si incepe o conversatie din ciclul ''how not to sell''. Ii spun doamnei ca doresc sa achit cu cardul si dansa imi spune ca asa ceva nu se poate. Posibilitatile sunt sa ma duc la banca sa le fac un OP sau sa achit cash. In mod evident nu aveam cash la mine 2500 RON si cel mai apropiat BRD era fix langa F64. In orice caz, nu putea achizitiona obiectivul. Precizez inca o data ca pe site am bifat optiunea de achitat cu cardul, la momentul comenzii si nici dupa nu era nimic trecut de indisponibilitatea acestui serviciu si intreb motivul pentru care nu pot plati cu cardul. Raspunsul vine sec de la doamna in cauza : ''Pai nu ne convine. Ne ia comision banca.'' Dupa un moment in care recunosc ca am fost blocat in cautarea unei replici, intreb de ce este asta problema mea. Nelipsit, doamna imi furnizeaza inca un exemplu de talent comercial : Pai stii dumneata domne cat castig eu la un aparat d-asta ? 40 si ceva de RON ; Pai din ce sa mai platesc domne si comisionul bancii'' Again, de ce e asta problema mea ? Doamna : '' Pai eu ies in pierdere, ca banca imi ia 1,5% si ies pe minus'' In momentul urmator face o greseala stupida, aratandu-mi pe un calculator cam cat pierde ea. Evident ca ea este comisionata cu 30 RON si nu pierde niciun leu. Isi da seama ca nu ii este favorabil calculul si retrage calculatorul din fata mea. Urmeaza o parte de care nu sunt mandru, in care am ajuns sa ma milogesc si pisicesc, rugand-o sa imi ia banii. AAAa, intre timp ea discuta cu alta lume de parca eu nici nu eram la biroul ei. Dupa portia de umilinta, vad ca nu o induplec cu frumosul si incerc sa fortez un pic nota, macar sa imi recapat din onoare si-i spun ca am sunat de doua ori, daca era o problema cu plata cu cardurile trebuia sa fie primul lucru inainte de buna ziua ce mi-l spunea si ca mi-am irosit timpul venind pana acolo si o rog sa-mi incaseze banii. Sincer, citind si privind retrospectiv, imi dau seama ce prost am fost ca nu am intrat in modul ''crazy'' (il stiti toti, ala de la cozile de la administratie) si sa-i zic vreo doua. In schimb, am stat si am inghitit pana in momentul in care mi-a taiat-o scurt : ''Oricum domne, nu e treaba dumneata cat castig eu - facand referire la comisionul bancar ce falimenta FotoHobbyShop. Ia ma sa scrieti pe site ca nu se poate cu cardu si gata , sa nu mai vina toti sa se mire'' .
    Ea abia in momentul ala a considerat oportun sa se scrie pe site ca nu se poate plati cu cardul. Am inteles de la cei de acolo ca pusesera cu putin timp inainte la sectiunea Stiri anuntul asta, insa, in trafic, mi-e mai greu sa accesez sectiunea stiri a site-ului lor.
    Intreb pentru ultima oara daca prefera sa lase un client nemultumit sa plece decat sa gaseasca un pic de clementa iar, dupa ce mi se spune ca ''puteti pleca dumneavoastra nemultumit, dar trebuie sa ma intelegeti ca eu chiar nu pot'' , ma decid sa o iau din loc.
    Merg spre F64 care imi comunica telefonic disponibilitatea blitz-ului dupa ora 15.00 (atunci sosind transportul). Din pacate, nici F64 nu s-au tinut de cuvant, transportul fiind intarziat. Insa, customer care-ul de la F64, atmosfera, personalul extrem de amabil, posibilitatea ''fantastica'' de a plati cu cardul in Secolul XXI ma fac sa imi jur ca orice achizitie viitoare o voi face numai prin F64.
    Cat despre FotoHobby pot sa rezum la urmatoarele : daca doriti sa purtati o conversatie pe latura tehnica si fotografica, puteti merge si discuta cu unul din baieti. Chiar sunt tipi ok care stiu sa isi faca datoria. Insa, pentru a merge acolo si a cumpara ceva, NU as recomanda nimanui. Eu ma intreb cu de este aceasta doamna implicata in relatia cu publicul. Este definitia omului care nu ar putea sa vanda apa la un incendiu. Atitudinea ei mi-a stricat atat ziua cat si parerea despre FotoHobbyShop. Sunt curios daca doamna aceasta primeste comision de la F64, deoarece le face un mare deserviciu celor de la FotoHobby.
    Urmeaza acum sa depun o plangere la ANPC ce probabil nu va avea nicio finalitate, insa incerc sa-mi reprim atitudinea de ''lasa domne, ce rost are'' . Eu sper sa aiba rost si atunci cand doresc sa imi dau banii munciti, sa fiu tratat macar cu respect daca nu si cu amabilitate.
    Ma scuz de la voi daca v-am rapit din timp si va multumesc ca mi-ati citit refularea comerciala.
    Un weekend placut.
    Humor is a rubber sword - it allows you to make a point without drawing blood.

2. Back To Top | #62
    Registered User
    e nevasta lu patronu aia .. de aia e asa de tare-n gura

3. Back To Top | #63
    Quote Originally Posted by Sergiu Gh. View Post
    O intrebare: EOS 1100D IS II sau D3100 ?
    Eu as lua Canonul.
    °·.M·I·R.·° ¬ Mª©hinæ IntendeÐ fºr ®epair¿ng

4. Back To Top | #64
    ハイブリッド Pyro's Avatar
    Iar o crapat F64, abia apucasem sa vad un Nex-6 kit redus la 3999. Pacat ca nu au si doar body-ul, pancake-ul ala e cam prost calitativ din ce-am vazut.
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher 9LAWBUUA in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!

[Vând] ASRock H81M-ITX

5. Back To Top | #65
    Quote Originally Posted by CheshireCat View Post
    Intrebarea asta mi-o puneam si eu. Am sfarsit prin a lua D5100. )
    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Mir View Post
    Eu as lua Canonul.
    Am mers pe Nikon pana la urma. La Flanco era 1400 lei, iar astia dau in 12 rate cu card de Alpha. Ar mai fi fost Yellowstore la 1500 lei (acum nu stiu daca as fi primit ceva in plus la banii aia). Canon-ul l-am gasit pe EvoMag la 1540 lei.
    Amuzant si nu prea e ca atunci cand m-am intors acasa cu camera, am intrat pe F64 sa ma uit si D3100 a reaparut in oferta tot la 1400 lei. Numai ca astia imi dadeau card, cabluri si geanta. Si obiectivul difera un pic la specificatii. Ceea ce la Flanco n-am primit.
    Eh, sper sa duca.

6. Back To Top | #66
    Registered User bonus's Avatar
    oferta asta cum pare? merita? sau e "reducere" de forma?
    Camera foto DSLR NIKON D5100, 16.2 Mp, 3 inch, obiectiv 18-55 VR | ALTEX

7. Back To Top | #67
    Registered User
    Quote Originally Posted by Pyro View Post
    Iar o crapat F64, abia apucasem sa vad un Nex-6 kit redus la 3999. Pacat ca nu au si doar body-ul, pancake-ul ala e cam prost calitativ din ce-am vazut.
    eu speram sa vad nex6 undeva spre 3500-3700 .... acuma mai sper la un 20% la un Rx100.

D600 in schimb e iar in oferta la pret de US

8. Back To Top | #68
    ハイブリッド Pyro's Avatar
    Pai da, cam raza aia de reducere, doar ca body only Cum a fost chestia aia cu 24% la o luna dupa ce mi-am luat F3-ul
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher 9LAWBUUA in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!

[Vând] ASRock H81M-ITX

9. Back To Top | #69
    Registered User
    Quote Originally Posted by bonus View Post
    oferta asta cum pare? merita? sau e "reducere" de forma?
    Camera foto DSLR NIKON D5100, 16.2 Mp, 3 inch, obiectiv 18-55 VR | ALTEX
    da, e reducere de 700 lei.
    Asta daca nu tinem cont de faptul ca la pretul vechi, de obicei era inclus si cadou: card SDHC de 8GB si geanta Nikon. (pachetul asta era ~2400-2500 ron la alte magazine, dar nu stiu sigur daca si la ALTEX continea cadou sau daca pretul vechi era acela taiat).
    Chiar si asa, e de luat in considerare daca doresti un D5100. Eu il doream initial, dar deja m-am bagat pe un D3200 si abia astept sa il primesc .

---------- Post added at 14:50 ---------- Previous post was at 00:43 ----------

Quote Originally Posted by edalecu View Post
    da, e reducere de 700 lei.
    Asta daca nu tinem cont de faptul ca la pretul vechi, de obicei era inclus si cadou: card SDHC de 8GB si geanta Nikon. (pachetul asta era ~2400-2500 ron la alte magazine, dar nu stiu sigur daca si la ALTEX continea cadou sau daca pretul vechi era acela taiat).
    Chiar si asa, e de luat in considerare daca doresti un D5100. Eu il doream initial, dar deja m-am bagat pe un D3200 si abia astept sa il primesc .
    magazinul de unde comandasem D3200 nu s-a miscat suficient de bine, asa ca m-am aruncat la oferta Altex-ului si m-am pricopsit cu un D5100 de toata frumusetea

Cine mai doreste sa profite de oferta, ar putea merge aproape la sigur in Media Galaxy Giulesti/Orhideea (unde e Bricostore) - le mai ramasesera 9 bucati in stocul local.

Multumesc bonus!

10. Back To Top | #70
    Registered User bonus's Avatar
    n-ai pt ce.
    am luat si eu unul astazi si un card Hama 8gb. problema e ca nu imi vede cardul desi in laptop il vede f bine.
    am incercat sa il formatez si apoi in aparat si tot nu vrea. o sa ma duc maine pana la f64 sa iau un Promotii Black Friday 2012 - F64 Echipament Foto-Video si sa il probez pe loc.
    din ce am vazut pe net da eroare de no sd card pe d5100 dar cica se rezolva cu fw 1.01 pe care il are deja aparatul meu.
    sper sa nu ajung direct cu el inapoi sau cine stie ce, si-asa a fost o aventura sa il achit =)).
    LE: am facut rost de un card de la cineva si merge. culmea e ca acea persoana are inca un card Hama pe langa asta JVC (pe care l-am pus in nikon) in camera video si merg amandoua fara probleme. posibil nu se impaca D5100-le cu aceste carduri Hama. nu faceti aceeasi greseala ca mine
    Last edited by bonus; 24-11-2012 at 22:01.

11. Back To Top | #71

12. Back To Top | #72
    Registered User PesteImputit's Avatar
    50% discount la Ixus500
    Canon Ixus 500 HS negru - F64

5Dmk2 +400D gripped backup + 24-70 f2.8L + Canon 16-35 F2.8L II + Canon 24 f1.4L + Canon 35 f1.4L + Canon 85 f1.2LII + Canon 50 f2.5 Macro + Canon 100 f2 + Canon 70 200 f2.8L + Canon 70 300L IS + Canon 35-350L + Sigma 170-500 + Sigma 12-24 + alte acareturi

YM! PesteImputit
    CAND SCRIU "CONTACT: SMS" NU MA SUNATI!!!! NU POT SA RASPUND!!!

13. Back To Top | #73
    Registered User PesteImputit's Avatar
    discount 2500 ron la 5d mk3 body la f64 si fotohobby

7d body + prixma pro 9000mk2 - 6699 ron la f64 - nu stiu cat de interesanta e oferta dar e acolo

5Dmk2 +400D gripped backup + 24-70 f2.8L + Canon 16-35 F2.8L II + Canon 24 f1.4L + Canon 35 f1.4L + Canon 85 f1.2LII + Canon 50 f2.5 Macro + Canon 100 f2 + Canon 70 200 f2.8L + Canon 70 300L IS + Canon 35-350L + Sigma 170-500 + Sigma 12-24 + alte acareturi

YM! PesteImputit
    CAND SCRIU "CONTACT: SMS" NU MA SUNATI!!!! NU POT SA RASPUND!!!

14. Back To Top | #74
    La Canon 6D bonus 85mm 1.8 ! : Canon EOS 6D body - CMOS Full Frame 20 MPx

15. Back To Top | #75
    Registered User
    emag face ceva reduceri la aniversarea a 11 ani, inclusiv la cateva compacte, DSLR-uri si obiective.
    Newsletterul pentru ofertele lor valabile azi este aici: eMAG Newsletter

16. Back To Top | #76
    Reducere decenta la emag la E-PM1 simplu 1099RON sau dublu kit 14-42 + 40 -150 la 1399RON (voucher de 150RON cadou)
    E-PM1 dublu kit
    Nu am vazut-o in newsletterul cu promotiile de ziua lor.

17. Back To Top | #77
    Quote Originally Posted by krillin View Post
    Reducere decenta la emag la E-PM1 simplu 1099RON sau dublu kit 14-42 + 40 -150 la 1399RON (voucher de 150RON cadou)
    E-PM1 dublu kit
    Nu am vazut-o in newsletterul cu promotiile de ziua lor.
    Am luat una, sper sa fie o alegere buna in segmentul ala de pret..

18. Back To Top | #78
    la pretul ala e o alegere foarte buna !

19. Back To Top | #79
    Quote Originally Posted by Mir View Post
    la pretul ala e o alegere foarte buna !
    Recomand si eu. O luna de zile m-am documentat, studiat piata, analizat, cu siguranta nu se gaseste ceva mai bun in banii aia. Sunt foarte multumit. Mai ales ca pe mine intr-un final m-a costat 940 lei cu un card de 16gb clasa 10 ,pentru ca l-am luat pe firma la care lucrez si mi-am luat tva-ul inapoi

20. Back To Top | #80
    preturi promotionale la SinPro Timisoara, timp de o saptamana Promotii - SinPRO
    www.sinpro.ro

1.  
Page 4 of 13 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks