Page 6 of 13 FirstFirst ... 3456789 ... LastLast
Results 101 to 120 of 247

Thread: Oferte, Promotii, Discount-uri, Buy back-uri

1. Back To Top | #101
    reducere 500 lei la : Olympus Stylus XZ-2 negru

si mai mult la : Olympus E-P3 body silver
    °·.M·I·R.·° ¬ Mª©hinæ IntendeÐ fºr ®epair¿ng

2. Back To Top | #102
    Reduceri si la concurenta. De exemplu, 900 lei la Samsung NX1000:
    Aparat foto Mirrorless Samsung NX1000, 20.3 MP, Obiectiv 20-50mm, Black EV-NX1000BABRO - eMAG.ro

LE: Acum am văzut că s-a anunţat şi pe alt topic (Alegere camera foto pt entuziasti interesati de fotografie, nu poze de vacanta), scuze pt. redundanţă.
    Last edited by AndreiAno; 08-05-2013 at 13:12.

3. Back To Top | #103
    oferta de o zi ! Sandisk Extreme SDHC 16GB 45MB/s HD Video - F64
    SD Sandisk 16GB foarte rapid ( 45MB/sec ) - 86 lei

4. Back To Top | #104
    Registered User
    Mir stiu ca nu e locul poate aici si am ceva carduri .. Dar stii cum e,... cand vezi o ciungareala parca zici ca iti trebuie.. Deci ce as vrea sa stiu.. Singurul card pe care l-am vz cu ochii mei, cum copiez din card reader cu 24 Mb/s e un san disk din asta roze pe care scrie video HD.. In rest toate pe care le am indiferent ca sunt clasa 6 sau 10 nu sar de 18/Mb pe sec. Acum nedumerirea . Credeti ca un card ca asta ar aduce imbunatatiri pe partea de buffer la rafale raw .. sau e doar un vis al celor cu aparate mai slabute dpdv al fps-ului .. Adica cardul daca e ultra rapid ajuta sau nu la golirea mai rapida a bufferului si purcederea mai iute la alta rafala sau e o limitare care nu poate fi depasita cu astfel de subterfugii.. Ma refer strict la impozat nu la filmare
    Last edited by nenis; 15-05-2013 at 13:44.

5. Back To Top | #105
    Nu poti decat sa probezi si sa vezi. Limitarea de scriere poate sa vina de la card sau de la aparat si o sa fie valoarea cea mai mica dintre cele doua. Poti sa ai card care scrie cu 7 GB/s si o sa fie degeaba, limitarea aparatului va fi cu siguranta mult mai mica, deci viteza de scriere va fi limitata de aparat.

6. Back To Top | #106
    ハイブリッド Pyro's Avatar
    Ce am observat eu de multe ori e ca, un card care scrie ca are viteza de scriere sa zicem 30MB, cand ii fac un test pe calculator, asa cum e venit el, adica FAT32, nu prea sare mai mult de 15-18, in schimb daca il formatez in NTFS imi merge cu ~30 MB sau viteza recomandata de producator.
    Partea mai trista e ca nu cred ca aparatele stiu de NTFS...
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher 9LAWBUUA in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!

[Cumpăr] Obiectiv Fujifilm 27mm

7. Back To Top | #107
    Registered User alex20alex's Avatar
    Quote Originally Posted by Mir View Post
    oferta de o zi ! Sandisk Extreme SDHC 16GB 45MB/s HD Video - F64
    SD Sandisk 16GB foarte rapid ( 45MB/sec ) - 86 lei
    Mulţam fain ! Am zburat si am cumparat ... la 86 lei este beton

Quote Originally Posted by nenis View Post
    Singurul card pe care l-am vz cu ochii mei, cum copiez din card reader cu 24 Mb/s e un san disk din asta roze pe care scrie video HD.. In rest toate pe care le am indiferent ca sunt clasa 6 sau 10 nu sar de 18/Mb pe sec.
    Uite aici o comparatie facuta de mine acum cateva minute ...
    "Delkin SDHC 163X clasa 10" VS "Sandisk Extreme SDHC 16GB"
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Oferte, Promotii, Discount-uri, Buy back-uri-24b13lc.png  
    NU imi este rusine ca sunt roman ! ... imi este rusine ca ALTII ... sunt romani !

8. Back To Top | #108
    cu placere ! ma bucur ca a fost de folos postul meu !

9. Back To Top | #109

10. Back To Top | #110
    ハイブリッド Pyro's Avatar
    Buna promotia.

Offtopic: Oare se vand asa de bine? 50% off mai rar
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher 9LAWBUUA in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!

11. Back To Top | #111
    Quote Originally Posted by Pyro View Post
    Buna promotia.

Offtopic: Oare se vand asa de bine? 50% off mai rar
    Offtopic: Sunt convins ca vanzarile la EOS-M de pana acum au fost slabe, canon au scos modelul asta doar ca sa le apara si lor numele in segmentul mirrorless. Nu prea s-au agitat cu marketingul, asta e prima oara cand il promoveaza mai agresiv prin pret. Iar acum au scos si 100D care sa ii faca concurenta... trebuiau sa "atraga atentia" si spre produsul lor mirrorless. De vandut se vor vinde bine doar daca si vanzatorii fac eforturi sa promoveze in magazin (de exemplu sa il ofere ca solutie celor care cauta o compacta premium). Prin US, NEX si m4/3 au avut multe oferte de genul asta la modelele considerate mai vechi, E-PL1, GX1, NEX3N, etc care le vedeam pe amazon, BH sau altii cu sub 350$ pe kit. La noi... mai timid dar incep sa apara discounturile.

12. Back To Top | #112
    ハイブリッド Pyro's Avatar
    Eh, au mai fost si la noi tentative, cum a fost NEX-F3 kit pe la 1700 RON de exemplu.

13. Back To Top | #113
    Canon 6D kit 40mm promotie ( reducere cca 1800 lei ) : Canon EOS 6D body - CMOS Full Frame 20 MPx (fara Wi-Fi / GPS) - F64

14. Back To Top | #114
    O Iubesc pe Linunuta neophitus's Avatar
    Quote Originally Posted by bebecub View Post
    50% reducere la EOS-M la F64
    Nu vad nici un detaliu despre obiectivul oferit, oare e totunul cu Amazon.com: Canon EF-M 18-55mm f3.5-5.6 IS STM Compact System Lens: CANON: Camera & Photo ?
    Eu fiind "praf" in arta/stiinta fotografiei, as vrea sa aiba stabilizare incorporata, nici nu m-as uita la el fara asa ceva...

Quote Originally Posted by krillin View Post
    1. IS-ul din titlu "Canon EOS-M + 18-55mm IS STM - negru ( blitz 90EX inclus )" inseamna ca obiectivul este stabilizat (IS = Image Stabilisation);
    2. Stabilizarea de imagine nu te va ajuta sa fii "mai putin praf" in arta/stiinta fotografiei.
    Merci pentru 1.
    Pentru 2 e cred clar pentru oricine ca la cate lucruri trebuie luate in considerare cand faci o poza, unul in minus te ajuta sa dai gres mai rar, asta pana mai deprinzi una-alta.
    Last edited by neophitus; 23-05-2013 at 12:17.
    Raiul este cel mai exclusivist club (TM neophitus)
    (4960X/Asus>RampageIVBlackEdition+GTXTitan)EKWB/64GB2400Mhz/Corsair(D900+AX1500i+K60+M60)/Logitech(G29+G940+Z906)
    (4790K/R9-295X2)/Asus(HeroVII+EOMKiiMUSES+Phoebus+GX850+RTAC87U)/Corsair(D900+SP2500+32GB2400Mhz+HX850)/3*DellU2312HM

15. Back To Top | #115
    Quote Originally Posted by neophitus View Post
    Nu vad nici un detaliu despre obiectivul oferit, oare e totunul cu Amazon.com: Canon EF-M 18-55mm f3.5-5.6 IS STM Compact System Lens: CANON: Camera & Photo ?
    Eu fiind "praf" in arta/stiinta fotografiei, as vrea sa aiba stabilizare incorporata, nici nu m-as uita la el fara asa ceva...
    1. IS-ul din titlu "Canon EOS-M + 18-55mm IS STM - negru ( blitz 90EX inclus )" inseamna ca obiectivul este stabilizat (IS = Image Stabilisation);
    2. Stabilizarea de imagine nu te va ajuta sa fii "mai putin praf" in arta/stiinta fotografiei.

16. Back To Top | #116
    Registered User
    Pana maine, reducerea aniversara de la Focus94:
    Va invitam la reduceri!19ANI = 19%

Promotia a inceput de fapt de pe 24.
    Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar.

17. Back To Top | #117
    Registered User
    Pentru cine cauta un wide nou pentru DX, pretul este excelent Tokina 11-16 (prima varianta) Tokina ATX 11-16mm f/2.8 Pro DX Nikon AF - F64.

18. Back To Top | #118

19. Back To Top | #119
    Registered User alex20alex's Avatar
    Nikon D7000 body - 2.998 lei până în data de 31.07.2013

Nikon D7000 body - F64
    NU imi este rusine ca sunt roman ! ... imi este rusine ca ALTII ... sunt romani !

20. Back To Top | #120

1.  
Page 6 of 13 FirstFirst ... 3456789 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks