Results 1 to 4 of 4

Thread: Problema drop fps

1. Back To Top | #1

Problema drop fps

Salut, am si eu urmatorul sistem .
    CPU : AMD X2 5400+ 2,6 ghz
    GPU : Nvidia Geforce 9600 GS 768mb
    2 gb RAM DDR2
    Problema pe care o intampin e urmatoarea. Fie in csgo, fie in cs 1.6, fie in minecraft sau alte jocuri , fie in stream live sau chiar si pe youtube la videourile HD , dupa o anume perioada mi se blocheaza, merge foarte greu, scade fps-ul si urma ms-ul foarte mult. Aceste "drop frames" sunt foarte dese si la intervale regulate, 2-3 minute si tin cam 10-15 secunde, timp in care se misca extrem de greu si chiar si sunetul se aude "in reluare" sau "robotizat" . Bun, am instalat in ultimele 3 zile 2 windowsuri 7 , ultimate si enterprise, nimic. La "processes" apar 1 duzina de procese "svchost.exe" iar unu din ele imi tine procesorul foarte ocupat. Pana saptamana trecuta am crezut ca e din cauza temperaturii procesorului care in joc se ducea undeva spre 100 grade asa ca am luat pasta termoconductoare si un cooler de pe garage iar acum e ok temperatura , nu depaseste 60 de grade. Am incercat sa opresc acel proces, dar de fiecare data apare altul si altul si tot asa... Astept o idee, un sfat, o solutie. Va pun si un video (filmat cu telefonul) ca sa vedeti cam care e ideea.

https://www.youtube.com/watch?v=aI_qPjBtYVY

2. Back To Top | #2
    Registered User
    Voi reveni in cel mai scurt timp cu rezolvarea ( asta am avut si eu ), svchost e un proces de update care pur si simplu "inghite" aproape tot ramul

Back " https://www.youtube.com/watch?v=1rp8vDD6ioM "

Pe tine te intereseaza de la secunda 0 pana la minutul 1:30. Spor sa rezolvi.
    Last edited by esMen2; 04-08-2015 at 10:11. Reason: link

3. Back To Top | #3
    Am incercat si varianta asta dar degeaba. Am mai oprit si alte servicii dar nimic, ba chiar era sa f*t windowsul, noroc ca am avut restore point...

4. Back To Top | #4
    Registered User
    In cazul meu a functionat .. Nu stiu ce altceva sa zic .. vezi ca era si un "fix" pentru svchost chiar pe site la microsoft. Poate te ajuta cu ceva.

1.  

Bookmarks

Bookmarks