Results 1 to 9 of 9

Thread: Problema CS go ajutor Calculator foarte bun

1. Back To Top | #1

Problema CS go ajutor Calculator foarte bun

Va salut pe toti! nu stiu daca am postat tocmai bine insa am o problema foarte mare la joc respectiv oricand ma joc cs go desi am fps foarte mare si un calculator foarte bun imaginea tremura dupa cum puteti observa in video de mai jos.va rog sa il analizati foarte bine am filmat cu telefonul deoarece cu orice alt program nu se vede asa bine.

https://www.youtube.com/watch?v=pLmnk-k0dV4

i7 4790k

16gb ram
    asus maximus ranger 7
    corsair h100i
    Amd R9 390 8gb
    sursa corsair 750i

Precizez faptul ca am windows 7 nou instalat.Doar in cs go am problemele astea iar la video in joc toate le am pe low.Am schimbat placa video la fel face am schimbat sursa la fel face .. va rog sa ma ajutati

2. Back To Top | #2
    Incearcă să iți setezi limita maximă la fps (in-game) în funcție de monitorul pe care îl ai (60-120-144hz). Degeaba ai 300 fps dacă monitorul nu afişează decât 60 sau 75..

3. Back To Top | #3
    O sa incerc insa daca limitez la 60 nu da lag la mouse?

4. Back To Top | #4
    Quote Originally Posted by defragut View Post
    Incearcă să iți setezi limita maximă la fps (in-game) în funcție de monitorul pe care îl ai (60-120-144hz). Degeaba ai 300 fps dacă monitorul nu afişează decât 60 sau 75..
    Sa stii ca nu e chiar asa.
    Daca joci cu vsync off, forteaza in 300 si sa vezi ca este o diferenta imensa fata de 60-120-144, pentru cei cu monitor in 60hz.
    Eu am monitor in 60hz, si nu pot sa ma joc deloc cu vsync off, fps_max 60. In schimb, la fps_max 300, aproape ca nu mai am deloc tearing.

Gasisem un video cu explicatia, dar nu mai stiu exact unde e. Chiar daca monitorul nu stie sa faca refresh mai mare, calculatorul forteaza si ajuta.
    [GIGABYTE Z97X-Gaming 3][Intel Core i7-4790K][Phanteks P400S TG][Corsair RM650x]
    [Gigabyte GTX 1080 Xtreme Gaming 8GB DDR5X][4*4GB HyperX Savage 1866MHz][Corsair H80i]
    [Samsung PRO 512GB SSD / Micron 512GB SSD][LiteOn Bluray Writer]
    [Corsair Glaive RGB / Corsair K95 RGB Platinum MX Speed][Logitech Z506][LG IPS 34" UW 144Hz 34UC79G]

5. Back To Top | #5
    [deci ce imi sugerezi sa fac?

QUOTE=Fallen;48438043]Sa stii ca nu e chiar asa.
    Daca joci cu vsync off, forteaza in 300 si sa vezi ca este o diferenta imensa fata de 60-120-144, pentru cei cu monitor in 60hz.
    Eu am monitor in 60hz, si nu pot sa ma joc deloc cu vsync off, fps_max 60. In schimb, la fps_max 300, aproape ca nu mai am deloc tearing.

Gasisem un video cu explicatia, dar nu mai stiu exact unde e. Chiar daca monitorul nu stie sa faca refresh mai mare, calculatorul forteaza si ajuta.[/QUOTE]

6. Back To Top | #6
    Quote Originally Posted by Fallen View Post
    Sa stii ca nu e chiar asa.

Gasisem un video cu explicatia, dar nu mai stiu exact unde e. Chiar daca monitorul nu stie sa faca refresh mai mare, calculatorul forteaza si ajuta.
    Ideea e ca acel tearing apare atunci cand jocurile ating un nr. mai mare de fps-uri fata decat poate monitorul sa afiseze. Pana la urma nici acel vsync nu va elimina 100% din tearing insa il va reduce semnificativ, nu recomand insa folosirea acestuia in jocuri gen CS:GO, recomandat ar fi un monitor cu G-Sync. Legat de experienta ta cu 300 fps, foarte probabil sa ai dreptate, eu cel putin nu am avut probleme nici la 60 fps...

7. Back To Top | #7
    Quote Originally Posted by defragut View Post
    Ideea e ca acel tearing apare atunci cand jocurile ating un nr. mai mare de fps-uri fata decat poate monitorul sa afiseze. Pana la urma nici acel vsync nu va elimina 100% din tearing insa il va reduce semnificativ, nu recomand insa folosirea acestuia in jocuri gen CS:GO, recomandat ar fi un monitor cu G-Sync. Legat de experienta ta cu 300 fps, foarte probabil sa ai dreptate, eu cel putin nu am avut probleme nici la 60 fps...

Am inteles deci singura solutie este sa schimb monitorul? Avand in vedere ca am amd r9 390 ce e recomandat? Trebuie sa scap de aceasta porcarie de tearing...

8. Back To Top | #8
    Nu stiu, ce vad la tine nu pare asa deranjant.
    Repet, eu la 300 fps aproape ca nu il mai vad.
    CS GO cu vsync on este nejucabil, deci este exclus. Daca poti sa investesti si ai placa video nvidia, ia un monitor cu 144hz si gsync. O sa fie diferenta de la cer la pamant, dar ai grija ca sunt scumpe. 2500+.
    Eu totusi sunt de parere ca un Benq 24/27" 144hz + fps_max 300 o sa faca minuni. Asta e combinatia perfecta.
    [GIGABYTE Z97X-Gaming 3][Intel Core i7-4790K][Phanteks P400S TG][Corsair RM650x]
    [Gigabyte GTX 1080 Xtreme Gaming 8GB DDR5X][4*4GB HyperX Savage 1866MHz][Corsair H80i]
    [Samsung PRO 512GB SSD / Micron 512GB SSD][LiteOn Bluray Writer]
    [Corsair Glaive RGB / Corsair K95 RGB Platinum MX Speed][Logitech Z506][LG IPS 34" UW 144Hz 34UC79G]

9. Back To Top | #9
    Quote Originally Posted by Fallen View Post
    Nu stiu, ce vad la tine nu pare asa deranjant.
    Repet, eu la 300 fps aproape ca nu il mai vad.
    CS GO cu vsync on este nejucabil, deci este exclus. Daca poti sa investesti si ai placa video nvidia, ia un monitor cu 144hz si gsync. O sa fie diferenta de la cer la pamant, dar ai grija ca sunt scumpe. 2500+.
    Eu totusi sunt de parere ca un Benq 24/27" 144hz + fps_max 300 o sa faca minuni. Asta e combinatia perfecta.

Este destul ...asta e mergem inainte

1.  

Bookmarks

Bookmarks