Page 1 of 33 123411 ... LastLast
Results 1 to 20 of 653

Thread: Counter Strike Global Offensive

1. Back To Top | #1
    Registered User WAZY's Avatar

Counter Strike Global Offensive

Recent au aparut niste informatii in legatura cu lansarea pe piata a unui nou Counter Strike...Counter Strike 2 stiut din zvonuri a primit titlul de Global Offensive, va avea 2 moduri unul competitiv si casual, fiind utilizat un engine Source upgradat. Mai multe detalii in acest link : CounterStrikeGO.com - Counter-Strike: Global Offensive News Blog

2. Back To Top | #2
    Registered User zenith66's Avatar
    foarte interesant...mai e si Tactical Intervention care e dezvoltat de tipul care a facut Counter-Strike.

Tactical Intervention

3. Back To Top | #3
    HenryG | 5 hours ago [2011-08-12 03:53:10]
    It isn't the next CS by any stretch of the imagination. It's a console game that they've decided to do on the PC as well.

All I'm saying is don't get your hopes up for some amazing new game. Its what cs on the original xbox was for cz.
    "

4. Back To Top | #4
    Nick anterior: Deathstrike Zombozo's Avatar
    A doua surpirză a celor de la Valve ?
    warpath:"Politica generala EA ? Less blabla more pewpew = more $$$$$"

weezer: "De aia nu joc eu MMO-uri. Tu stai 3 luni sa faci rost de niste sosete, eu stau 3 luni si termin un RPG intreg..."

5. Back To Top | #5
    Left 4 Dead Black Man's Avatar
    Counter-Strike: Global Offensive on Steam

CS: GO is being developed by Valve in cooperation with Seattle-based Hidden Path Entertainment. The title is targeted for release in early 2012 and will be playable at this year's PAX Prime and London Games Festival.

6. Back To Top | #6
    asa e...uitati si link pt. anunt oficial de la IGN...Counter-Strike: Global Offensive Announced - PC News at IGN

7. Back To Top | #7
    O intrebare...Hidden Path Entertainment nu sunt aia care au stricat CSS?...

8. Back To Top | #8
    de ce sa-l strice? parca au venit cu schimbari si achievementuri si alte lucruri nu? cand au aparut ei contul meu de CSS a fost hackuit ( GOD DAMMIT !!! )

9. Back To Top | #9
    Si-au batut joc de el in ultimu hal. Au inceput sa schimbe absolut tot. Hitbox, hit detection, ragdolls, modul de tragere al armelor, tot tot tot. Nimic nu mai e ca inainte in css.
    Pai ma scuzi da nu faci asta la un joc vechi de 5 6 ani cand stii ca intr-un an lansezi un sequel...

10. Back To Top | #10
    ok deci sa inteleg ca au facut o groaza de modificari aiurea...poti fii mai specific?

11. Back To Top | #11
    Banned
    Quote Originally Posted by zenith66 View Post
    Si-au batut joc de el in ultimu hal. Au inceput sa schimbe absolut tot. Hitbox, hit detection, ragdolls, modul de tragere al armelor, tot tot tot. Nimic nu mai e ca inainte in css.
    Pai ma scuzi da nu faci asta la un joc vechi de 5 6 ani cand stii ca intr-un an lansezi un sequel...
    Alo? BC2 player? nici nu ma mir, voi astia care ziceti ca au stricat CS:S probabil va referiti la hitbox cand tragi in el ii iei putin din viata pai ati auzit de recul? daca tinta e pe om si tragi ca disperatul gloantele nu se vor duce unde e fixata tinta, mai exista si spread al gloantelor si recul dar se pare ca unii dintre voi nu stiu ce inseamna asta...

CS:S mi se un joc aproape perfect, grafica buna la fel si gameplay-ul si e foarte distractiv, noul CS va fi facut si pt console deci nu va asteptati la ceva inovativ

12. Back To Top | #12
    Ia sa vi tu in fata mea si descarc eu din 2 metri un cartus de Ak-47 in tine, sa vezi atuncea RECOL? sau cair recul? si alte minuni gen spread.

13. Back To Top | #13
    Per total am jucat CSS mai mult decat BC2 si m-am lasat dupa update-ul asta. Pur si simplu eu ii pun tinta pe cap si trag si nu se intampla nimic, eventual nimeresc in stomac sau membre, si el sprayeaza in directia mea si imi da hs. Cam asta e CSS dupa update.

---------- Post added at 17:40 ---------- Previous post was at 17:37 ----------

Quote Originally Posted by WAZY View Post
    ok deci sa inteleg ca au facut o groaza de modificari aiurea...poti fii mai specific?
    Au schimbat toata mecanica jocului ma, incepand de la netcode pana la cum trag armele. Pentru un ochi neantrenat nu e mare diferenta, dar pentru un jucator vechi sa vii si sa tragi exact cum trageai inainte si sa nu se intample nimic e enervant.
    Ah da, cel mai important au updatat engine-ul cu cel din Orange Box.

14. Back To Top | #14
    Quote Originally Posted by zenith66 View Post
    Per total am jucat CSS mai mult decat BC2 si m-am lasat dupa update-ul asta. Pur si simplu eu ii pun tinta pe cap si trag si nu se intampla nimic, eventual nimeresc in stomac sau membre, si el sprayeaza in directia mea si imi da hs. Cam asta e CSS dupa update.[COLOR="Silver"]
    Se pare ca tu esti singurul defavorizat dupa update-ul asta, asta vrei sa ne spui, nu?
    Cum de altul poate si tu nu poti?
    Dupa update e mai greu sa nimeresti asta e tot, inainte de update mi s-a intamplat de multe ori sa trag pe langa adversar si sa-l omor, acum nu mai merge.

15. Back To Top | #15
    Poate ti s-a intamplat pe servere configurate prost. Pe un server tick 100 cu rate ca lumea nu se intampla.

16. Back To Top | #16
    Banned
    de atunci s-au mai facut mici update-uri ia joaca acuma sa vezi ca nu patesti asa, asta daca stii sa tragi...

17. Back To Top | #17
    Bun..am jucat juma de ora pe Astramania, care se pare ca e singurul server ramas din Romania. Pana am luat ban, nu conteaza.
    Pareri, se incurajeaza campingul la maxim. Si asta din cauza jocului. Cand iesi de dupa un colt adversarul te vede primul pentru ca altfel nu imi pot explica. Indivizii aia tre sa aibe un timp de reactie suprauman. Te teleporteaza in momentul in care mori in pozitia din care te-a vazut respectivul si abia apoi il vezi si tu. Ma ia durerea de cap de la asta.

Sincer, jucam CSS cu cea mai mare placere acu un an, inainte de update. Acum ma doare capul.

18. Back To Top | #18
    Banned
    nu stiu de astramania tu poate joci deathmatch eu joc pe olimpic si nu am probleme, conteaza si cati fps ai in joc eu in medie am 250 de fps si am un avantaj spre deosebire de altul care are doar 100 sau 60, eu joc cu m4a1 fara amortizor si unde pun tinta il nimeresc din prima

19. Back To Top | #19
    au deathmatch? da-mi ip-ul de deathmatch pls.
    olimpic nu stiu ce e aia.

20. Back To Top | #20
    Banned
    nu au deathmatch nu-mi place deathmatch, ai zis ca Astramania e singurul server roman ramas dar eu am vreo 8 servere romanesti pline de romani...

1.  
Page 1 of 33 123411 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks