Page 2 of 33 FirstFirst 1234512 ... LastLast
Results 21 to 40 of 653

Thread: Counter Strike Global Offensive

1. Back To Top | #21
    Quote Originally Posted by Spike2k View Post
    nu stiu de astramania tu poate joci deathmatch eu joc pe olimpic si nu am probleme, conteaza si cati fps ai in joc eu in medie am 250 de fps si am un avantaj spre deosebire de altul care are doar 100 sau 60, eu joc cu m4a1 fara amortizor si unde pun tinta il nimeresc din prima
    M-ai spart cu avantajul tau.
    Stii ca pe un LCD la 60Hz cat au majoritatea nu coteaza cate frames ai peste valoare aia ca oricum monitorul nu le poate afisa. Ca sa nu iti mai zic ca ochiul uman percepe foarte greu diferentele mai mari de valoarea aia.

2. Back To Top | #22
    Registered User zenith66's Avatar
    Ce sa mai zic frate de un joc in care nu merge nici kill cam-ul )))
    Nici nu imi arata cine ma omoara, il arata ori pe altu ori pe unu din echipa mea. WTF ))
    Va mai intrebati de ce zic ca au stricat jocu.

Am gasit un server pe care se tinteste mai bine, urban dark. Aici mai merge. Deci e problema server side, numa ca la cate modificari au facut jocului nici nu stii ce setari trebuie sa ai.

3. Back To Top | #23
    Banned
    Quote Originally Posted by Banzay View Post
    M-ai spart cu avantajul tau.
    Stii ca pe un LCD la 60Hz cat au majoritatea nu coteaza cate frames ai peste valoare aia ca oricum monitorul nu le poate afisa. Ca sa nu iti mai zic ca ochiul uman percepe foarte greu diferentele mai mari de valoarea aia.
    Nu e vorba de ochiul uman aici, daca pui 2 playeri fata in fata unul cu 250 fps si altu cu vsync on 60 fps prezinta un avantaj ala cu 250 fps fiindca cu cat mai multi fps cu atat trage mai rapid de asta sunt unii care se chinuiau sa aiba 100 fps in cs 1.6
    @zenith parerile sunt impartite si eu pot spune despre BC2 ca e un joc haotic, harti prea mari, elicoptere, tancuri, kill strike bla bla si alte porcarii

4. Back To Top | #24
    n-are omule nicio treaba FPS-ul.
    rate, cl_updaterate, cl_cmdrate alea au treaba. Si evident, ping-ul.

5. Back To Top | #25

6. Back To Top | #26
    Quote Originally Posted by zenith66 View Post
    Ce sa mai zic frate de un joc in care nu merge nici kill cam-ul )))
    Nici nu imi arata cine ma omoara, il arata ori pe altu ori pe unu din echipa mea. WTF ))
    Va mai intrebati de ce zic ca au stricat jocu.
    Tu sigur ai mai jucat jocul asta? Faza cu killcam-ul depinde de server, se poate dezactiva daca nu stiai.
    Sigur ai 20 ani?

7. Back To Top | #27
    Nu ma mai lua cu intrebari d-astea ca stiu ce vorbesc. Stiu ca se poate dezactiva, dar ti se pare normal sa te omoare X si pe killcam sa ti-l arate pe unu din echipa ta? sau pe Y care e in partea cealalta hartii?

8. Back To Top | #28
    Chestiile astea se fac din setarile serverului nu e jocul de vina.

9. Back To Top | #29
    Omul e complet rupt de realitate...mi se pare extrem de dubios faptu' ca la contul sau apare 20 ani.
    Jocu' sper sa fie interesant, o reinviere CS ar face haos.

10. Back To Top | #30
    Credeti ce vreti baieti...sunt eu rupt. De aia 90% din comunitatea romaneasca de CSS s-a lasat de joc dupa update si de aia abia daca mai exista 2 servere publice (la un moment dat erau zeci).
    Cacatul de bug de la glock si famas (ala de tragea 4 gloante in loc de 3) l-au rezolvat abia acu cateva zile. Asa ca fapt divers. Deci nu am nici cea mai mica incredere in developerii astia.

11. Back To Top | #31
    Ok dar nu te pune nimeni sa-l joci daca nu-ti place, joaca 1.6 sau altceva. Cat despre serverele romanesti, sunt destule si chiar sunt ok.
    Daca tie nu-ti place asta nu inseamna ca sunt developerii de vina.
    Si gata hai sa terminam cu offtopic-ul.

12. Back To Top | #32
    Nick anterior: Deathstrike Zombozo's Avatar
    Marek ".PhP" Kadek is one of the players in seattle. This is what he wrote on Playzone.cz :
    - this game is not going to replace CS 1.6, or CS:S, it is primary made for consoles, PC version is just kind of a "bonus"
    - at the moment, the game looks more like HL2DM
    - There is no recoil and there will never be. (because of the consoles)
    - the game runs on L4D2 engine
    - SourceTV is NOT a priority
    - they are working on match making system
    - new money system
    - no kevlar (this should be fixed in the future)
    - maps are simplyfied for XBOX style, less ways, most fights are close range
    - Hidden Path (Valve only finances the game) is trying to make all weapons balanced.

Valve is going to continue updating CS:S, and tomorrow they will also talk with the players about the future of CS:S..
    Fuck you...cause fuck you @_@
    warpath:"Politica generala EA ? Less blabla more pewpew = more $$$$$"

weezer: "De aia nu joc eu MMO-uri. Tu stai 3 luni sa faci rost de niste sosete, eu stau 3 luni si termin un RPG intreg..."

13. Back To Top | #33
    Banned
    "There is no recoil and there will never be. (because of the consoles)"

RIP CS, fuck consoles

14. Back To Top | #34
    rip indeed, cs e cs, nu quake

un articol FOARTE interesat: Counter-Strike: Cldrn: Will Global Offensive make CS go? | SK Gaming

Valve didn't make Counter-Strike, they ruined Counter-Strike

15. Back To Top | #35

16. Back To Top | #36
    Registered User Selo's Avatar
    am citit si eu articolul pe computergames ca o sa apara dar nu ma astept la cine stie ce mai multe detalii Counter-Strike: Global Offensive sa fie mult aşteptatul CS 2.0 ?

17. Back To Top | #37
    cadred.org | Newell Confirms CS:GO Is Cross Platform
    Gabe Newell himself has confirmed that Counter-Strike: Global Offensive will be cross platform, meaning that console players and PC players can square off against each other.
    Numai pentru asta il cumpar lol.

18. Back To Top | #38
    Banned
    tare, sa-i aud acuma pe micii bubosi cum se lauda ei ca imi da headshot cu gamepadul

19. Back To Top | #39
    Serverele nu sunt comune.
    Cei cu PS3 joacă vs. PS3, XBOX vs. XBOX şi PC vs. PC.

20. Back To Top | #40
    TheOne maxx1nsane's Avatar
    Quote Originally Posted by dod0 View Post
    Serverele nu sunt comune.
    Cei cu PS3 joacă vs. PS3, XBOX vs. XBOX şi PC vs. PC.
    Gabe Newell himself has confirmed that Counter-Strike: Global Offensive will be cross platform, meaning that console players and PC players can square off against each other.
    ...
    "Minţile ilustre discută idei, inteligentele medii discută evenimente, iar minţile reduse îi discută pe alţii."
    ~ Proverb romanesc

1.  
Page 2 of 33 FirstFirst 1234512 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks