Page 4 of 15 FirstFirst 123456714 ... LastLast
Results 61 to 80 of 281

Thread: Counter-Strike Source

1. Back To Top | #61
    Nick anterior: gicu2003 Maestro's Avatar
    Quote Originally Posted by Maniax
    mai il ai undeva ghidu in vre-un txt caci linkul e mort
    NU IMI VINE SA CRED!!!! DECI PE CUVANTUL MEU SUNT.. UIMIT.. Valve chiar e pe faza

Am vizitat vreo 3-4 forumuri de hack-eri care au fost inchise (cel mai probabil din cauza lui Valve.. pt. ca postau totusi lucruri ilegale)

Asta e al 3-lea forum al lui Emporio (main hax0r ) care este inchis de valve..

Acum imi este extrem de greu sa iti reproduc ghidul exact, chiar daca l-as fi salvat undeva, nici unul din link-urile cu fisierele necesare pt download nu mai merge..

Pot totusi sa iti dau cateva site-uri care au si ele diferite ghiduri, care merg si ele, dar dureaza mai mult..

Fuck Steam Forums < -- ma astept sa il inchida cat de curand

Si mai era un forum, dar l-au inchis si pe ala.. mai caut si iti mai dau link-uri.. forumurile astea se raspandesc ca o ciuperca )

2. Back To Top | #62
    Nick anterior: gicu2003 Maestro's Avatar
    Ultimul forum despre care vb. nu era inchis, avea doar probleme

Uite-l aici .. multe link-uri, nu stiu cate mai merg, multe instructiuni.. e mai greu dar poti sa-l faci sa mearga si de aici..

Si uite ftp-ul asta .. downloadeaza tot ce e in client si dupa aia mai vb..

3. Back To Top | #63
    Registered User Maniax's Avatar
    dar macar ati reusit carva dintre voi sa jucati pe LAN ...spune-ti un DA sa-mi dati seranta....

FTP pus de tine e SLOW a draq-ului 2kb max..ai cumva un MIROR ?
    Last edited by Maniax; 28-08-2004 at 02:49.

4. Back To Top | #64
    shinigami COMMISS@RU's Avatar
    Server de lan romanesc nu am gasit pana acum,si din pacate devin din ce mai disperat,gandindu-ma ca nici nu exista.Stiu insa cateva straine,dar tot degeaba ca nu ma lasa Steamul pe ele. :fuckoff: Steam.

PS:Anuntati-ma si pe mine daca gasiti vreun server romanesc.
    PAREREA MEA !

5. Back To Top | #65
    Registered User CrashWith's Avatar
    "cs1.pgl.ro "...dar e gol mai toata ziua... shi daca vrei sa joci pe stream refatzi contul shi vei putea juca online pe servere straine...yo cel putzin asha am rezolvat problema...

6. Back To Top | #66
    Quote Originally Posted by Bisti
    am jucat. e CS pe engine de HL2, deci o sa arate la fel si CS2. e inca in stadiul de development. prima impresie a mea a fost aceeasi - nasol. dar daca aveti timp sa vedeti modificarile o sa fiti uimiti cat de realist este fata de CS 1.6.
    singura chestie nasoala este ca cere mai mult in partea de grafica, eu cu Ti4200 am maxim 90 fps pe dust. pe aztec cine stie cat voi avea.
    in momentul de fata de_dust este singura harta redesenata oficial. afara s-a mai introdus si de_dust2 si se asteapta si aztec. fazele alea care le-ai vazut pe aztec se numesc "efecte" si sunt facute dupa prelucrarea video. se folosesc de efectul "cam with bullet" si de accea vezi tu toate efectele alea. ca spectator nu o sa vezi asa ceva pentru ca ar insemna sa pierzi alte faze ce se pot derula in acelasi moment.
    [email protected] - ti se pare mai realist Doom3 sau Q3 ? cand poti sa tragi din saritura la punct fix, cand gasesti health si armura pe jos ? hah. nu cred.
    pana la varianta finala o sa mai apara modificari, asa ca tineti aproape !
    da, are cateva chestii nasoale, dar in mare parte e f. realist facut, cum fugarea boul ala cauciucul la vale, aia a fost penibila rau.
    Nu am voie cu semnatura in culori.

7. Back To Top | #67
    Aquashark's Avatar
    buckethead nu a fost penibila deloc faza cu cauciucul.. omul vroia sa-ti arate tie, muritor de rand, cum sta la capitolul fizica acel joc. si inca ceva: e usor sa faci pe cineva bou, dar te asigur ca ai fi vrut sa fii in locul lui si sa realizezi primele filmulete demonstrative pentru unul din cele mai asteptate jocuri din lume. ^_^

the wabbit kicked the bucket!
    lipsa de idei a unui game designer se ascunde sub paravanul "realismului"

Super Street Fighter4 & King Of Fighters 13 (Steam) tag: pokeshark

8. Back To Top | #68
    Registered User
    Interesant e, ca la cat de bine sta el la capitoul fizica,si la cum se invart de bine butoaiele alea... nu poti sa te urci pe ele... a obs cineva?

9. Back To Top | #69
    a innebunit lupu W@R's Avatar
    da, normal ca am obs, mi se pare de cacat faza... ca si multe altele, pe care totusi nu le mai enumer acum
    there's no knowledge that's not power

10. Back To Top | #70
    Administrator Assassin's Avatar
    Clientu' de azi, victima de maine

Despre carti (deocamdata).

11. Back To Top | #71
    PitLord FAQ's Avatar
    Mda, nu e nici dracu pe cs1.pgl.ro ... nimeni toata noaptea ... am jucat numai pe extern cu ping 50-150. Mai sunt alte servere pe RO shi pe care sa intre ceva oameni ?
    "Anything above the neck is useless"

12. Back To Top | #72
    Nick anterior: bubli-789AD Einherjar793AD's Avatar
    Mda inca nu sunt servere . Si nici nu cred ca o sa fie lume prea curand. Putini au compuri care sa-l ruleze cat de cat rezonabil.
    God of thunder, god of rain
    Earth shaker who feels no pain

13. Back To Top | #73
    theultimateanswer 42's Avatar
    Este fix acelasi cs, dar cu grafica mult mai buna. Fina, de bun gust, totusi ma mira de ce cam orice podea in jocul asta straluceste de parca ar fi data cu lac. Fizica e buna, cu destul de multe ciudatenii (de ex daca incerc sa ating un obiect, acesta ma arunca 2 m in fata. Poate fi un mare minus daca din gresala in timpul unei lupte te atingi de vreun butoi).
    >>>>>>>>> FOTO <<<<<<<<<

14. Back To Top | #74
    Registered User
    Mda l-am incercat si eu,fizica e buna dar nu da impresia de realism,din cate am citit si in review'u de mai sus cica ai putea misca obiecte pt. ale folosi ca scut,dar cum bine a zis si lunetisu te arunca in spate cand te apropri de ele,am incercat si cu use(la cs'u vechi se putea asa ceva,bine daca erau obiecte care se puteau misca in nivel).Glaontzele ca in cs'u vechi ajung instant la destinatzie,in concluzie in afara de grafica nu s-a modificat absolut nimica.Am si eu o intrebare referitor la grafica deci in 1024 refresh 100 totul la maxim si cu v_sync on in de_aztec,pe pod unde se pune bomba,am vreo 50 fps dar totusi la 50 ar trebui sa curga totul,la mine in schimb se manifesta de parca as avea 20-30 fps,dar fara v_sync on totul e smouth mai putzin sfasieturile(ca sa traduc direct din engleza)monitorului ,deci e de la placa video sau de la joc?(radeon 9800 pro,catalist 4.9+omega)
    I shall not fear death when it finally greets me.

15. Back To Top | #75
    "Glaontzele ca in cs'u vechi ajung instant la destinatzie,in concluzie in afara de grafica nu s-a modificat absolut nimica"

Viteza medie a unui glont (in realitate) este de 8-900 metri pe secunda (si peste 1kmps in cazul unor arme cu luneta sau pistoale mai puternice). Daca te astepti ca pe o harta normala de CounterStrike, in conditiile unui joc online unde pot exista desincronizari intre jucatori, gloantzele sa nu ajunga instant la destinatie, esti chiar tembel. Sunt curios ce diferenta ar face pentru tine 30 de milisecunde in momentul cand cineva trage cu un AK47 in tine, chiar si in realitate.
    God I hate people. There is not a bus big enough to run over all of the people that I hate - Sebudai.

16. Back To Top | #76
    Gameaholic Wiggins's Avatar
    E problema mare cu obiectele. Am jucat putin singur pe cs_office si am reusit sa blochez un fisier in dreptul unei usi. Si pentru ca nu poti sa sari peste obiecte nu se mai putea intra pe acea usa, desi fisierul avea culcat cam 50 cm in inaltime, deci in mod normal s-ar fi putut sari usor peste el :\
    There is no place like 127.0.0.1

17. Back To Top | #77
    PitLord FAQ's Avatar
    Da asta asha e cu obiectele. Ramai blocat in ele in cazul cel mai rau. L-am vazut pe unu blocat intr-o masa shi a sarit pe ea pana s-a spart ca sa iasa. La alt meci mai eram doar eu shi un inamic, joc la sunete shi am dat peste un scaun care m-a dat shi in spate shi a sarit shi el 2 metri deshi ma mishcam ca un kameleon, normal ca am murit ca m-a auzit ala.
    "Anything above the neck is useless"

18. Back To Top | #78
    Registered User
    Quote Originally Posted by Jinxie
    "Glaontzele ca in cs'u vechi ajung instant la destinatzie,in concluzie in afara de grafica nu s-a modificat absolut nimica"

Viteza medie a unui glont (in realitate) este de 8-900 metri pe secunda (si peste 1kmps in cazul unor arme cu luneta sau pistoale mai puternice). Daca te astepti ca pe o harta normala de CounterStrike, in conditiile unui joc online unde pot exista desincronizari intre jucatori, gloantzele sa nu ajunga instant la destinatie, esti chiar tembel. Sunt curios ce diferenta ar face pentru tine 30 de milisecunde in momentul cand cineva trage cu un AK47 in tine, chiar si in realitate.
    Tembel esti tu,binentzels ca stiam ce viteaza are un glon,si nu exista nici un fel de probleme in retea,jocuri care suporta asa ceva sunt de ex in COD exista gloante,sau chiar in vechiul engine de HL sau UT 2002,2003 si 2004 ca sa nu mai zic de AARMY si multe alte jocuri,dar tzie nu-tzi convine,mai mult ca sigur ca esti genu de om la care ii plac hartzi gen AWP dar in fine mai bine nu comentai asa vehement ca nu ai de ce,sau mai bine te documentai inainte,a da si la toata stintza ta ai dat-o in bara,pistoale mai puternice la care viteza glontului este de peste 1000 m pe s,asta-i buna ha ha ha.
    I shall not fear death when it finally greets me.

19. Back To Top | #79
    Gameaholic Wiggins's Avatar
    1. Viteza glontului depinde mai mult de munitie decat de arma.
    2. Cea mai "vitezomana" munitie de pistol (dintre cele mai uzuale): 5.7x28mm SS190 - 650 m/s, este cea folosita de Five-seveN si FN P90 (prezente in joc).
    3. Rifle: .223 Remington / 5,56 NATO (USA) - 1005 m/s folosita de Steyr Stg.77 AUG (prezenta in joc)
    Presupun ca 12.7x99mm (.50BMG) folosit de AW are o viteza mult mai mare, dar cat exact nu am gasit.

In concluzie vitezele sunt oricum destul de mari ca sa poata fi aproximate infinite pe hartile din CS.
    Oricum CS nu s-a vrut niciodata un joc realist, fiind unul inspirat mai mult din filme, si daca ar fi sa ma deranjeze ceva in directia asta ar fi puterea de penetrare mult subestimata a 5.7x28mm SS190 (Five-SeveN si FN P900), usurinta cu care se manevreaza un AW de 15 kg care in realitatea nu poate fi folosit decat din pozitia culcat si care nu-si gaseste locul pe acele harti micute, si reprezentarea ridicola a SAW-ului (5.1 din CS), care in urban combat ar trebui sa joace un rol f important.
    There is no place like 127.0.0.1

20. Back To Top | #80
    Nick anterior: El_Cid El_Cid's Avatar
    Voi ati cumparat Counter Strike Source original prin Steam ? Ca am auzit ca cineva de aici juca pe cs_office (care e numai in versiunea finala)... Sau emporio a spart deja versiunea finala ?
    E vreun server romanesc ? (in beta era unu pgl.ro dar era gol tot timpul)

1.  
Page 4 of 15 FirstFirst 123456714 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks