Results 1 to 17 of 17

Thread: Recomandare Crossover

1. Back To Top | #1

Recomandare Crossover

Salut. Am un buget de 17000e și doresc sa-mi achiziționez un Crossover. Ma gândeam la Mazda Cx3. Kadjar iese din discuție datorită termenului imens de livrare. Opel Moka e urat. Suzuki Vitara ar fi o opțiune viabila?

2. Back To Top | #2
    Registered User AIX's Avatar
    De ce nu ar fi? Pare ok masina. La Suzuki SX4 te-ai uitat? Ce termen de livrare are Kadjar?

3. Back To Top | #3

4. Back To Top | #4
    Registered User
    depinde pt ce o folosesti, in cea mai mare parte. Oras - benzina; drum lung - diesel. Apoi, vezi ce gadget-uri chiar iti trebuiesc. Cx-3 e ok.

5. Back To Top | #5
    Alexei
    Pai si Vitara stiam ca are termen mare de livrare. Si Ateca ar fi o varianta buna, dar aici cred ca te prinde Craciunul...

6. Back To Top | #6
    Registered User IonutGhionea's Avatar
    Kia Sportage ? Mai e si ceva de la Peugeot.
    I work for the Government. I'm a teacher.

7. Back To Top | #7
    Registered User
    pe site suzuki.ro exista sectiunea "stoc online", poate gasesti ceva acolo

8. Back To Top | #8
    Opel Crossland X ?
    Among the maxims on Lord Naoshige's wall there was this one: ''Matters of' great concern should be treated lightly.''
    Master lttei commented, "Matters of small concern should be treated seriously."

9. Back To Top | #9
    Paladin Sir Andrew's Avatar
    Mazda CX3. Cea mai buna alegere.
    Vitara nu. E un Stepway mai kitchios.
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

10. Back To Top | #10
    Arunc si eu o pastila: Duster.
    In pretul ala te-ai incadra si la un X1 sau X3 second cu relativ putini km.

11. Back To Top | #11
    broke Flat's Avatar
    citroen c4 cactus cu panoramic
    Quote Originally Posted by sradu View Post
    Secretul succesului nu e democratia, cat un lider luminat.

12. Back To Top | #12
    Registered User
    Quote Originally Posted by Sir Andrew View Post
    Mazda CX3. Cea mai buna alegere.
    daca e la 17k, probabil nu e 4x4. Oricum, o masina premium, o alegere buna. Dar pentru o familie cu maxim 2 copii.

Quote Originally Posted by Sir Andrew View Post
    Vitara nu. E un Stepway mai kitchios.
    Stepway 4x4 n-am vazut. Dar Vitara 4x4 la 14300E am vazut - am luat si eu una - cu rabla la schimb.
    Pana acum, multumit - doar ulei si benzina, la aproape 30k km. Destul de spatioasa in interior. Medie consum in afara 5.5 (benzina!), in oras 7.
    Nu e premium, dar la cat am dat pe ea, am primit multa masina in banii ei

13. Back To Top | #13
    Dă aur Buric™'s Avatar
    Mazda CX3 este o mizerie pe platforma de mazda 2! facuta sa atraga prin design. E binecunoscut faptul ca vopseaua la mazda e de cea mai proasta calitate intr-un strat economic..pana si v-ul de la grila din fata e realizat din 2 elemente pentru costuri scazute. Nu recomand 17k pe asa ceva sub nici o forma. Un găozar mai sus spunea ca e masina premium..la el in glie mult mai probabil.
    In 17k in 2017 nu poti lua nimic in gama crossover. Eu m-as orienta spre Seat Leon.
    Buricu-i necesar decît că e..vulgar!
    Te impresionează și emotionează decolteu | Dacă'ţi arzi nevasta făr' să vrea intri la viol?
    Mă inchin : Florin Salam - Bogdan Artistu' - Sandu Ciorbă - Catanga -Marinică Nămol - Romeo Fantastik - Nicolae Guță - Brazilianu' - Copilu' dă hAur
    Campaniile buricoase: Buriciada | Depiţiponcizarea | Dă casă | ŞFFP-uri | Scurgerea MARONIE | Mirosuri | Crème bonjour | Gloanțe & Clanțe | Siropoase, Mieroase si Fibroase | Bune dă cățelit | Dă zahăr | CURzilla

14. Back To Top | #14
    Nick anterior: WCg BMF's Avatar
    Am auzit numai de bine despre noul SX4, atât pe șosea cât și off-road. Se zice că e in zona de preț la Duster dar mai bun ca dotări, calitate și design. Poate merită să faci un test drive.

15. Back To Top | #15
    Registered User
    de principiu, nu intereseaza opiniile venite din partea cuiva care jigneste gratuit. Dar probabil discursul civilizat nu este in aria de acoperire a multor concetateni.

16. Back To Top | #16
    Ce e in "stoc online" sunt deja date. Nu se deranjeaza ei sa le scoata de acolo. Am sunat pt vreo cateva si nu mai erau.

Dupa care am comandat Vitara S (1.4 boosterjet benzina 4wd) de la Royal motors Pitesti. Aveau pt luna iulie programate culoare alb sau tourquise. Am ales tourquise. Daca voiam altceva, probabil venea in octombrie. E ceva mai scumpa, 18950 Euro. Dar mai este si varianta 1.6 benzina 4wd, care incepe de la 15000. Pe la 16500 gasesti cu dotari decente.

http://www.suzuki.ro/autoturisme/modele/vitara-benzina/vitara-1-6-passion-allgrip/

Quote Originally Posted by saureign View Post
    pe site suzuki.ro exista sectiunea "stoc online", poate gasesti ceva acolo

17. Back To Top | #17
    @smatei cum ai ajuns la Royal Motors? Nu de alta, da' parca toata lumea cumpara de acolo. Eu tot de la ei astept SX4

legat de thread, cred ca va raciti gura degeaba, ca initiatorul nu a mai dat pe aici

1.  

Bookmarks

Bookmarks