Page 1 of 6 1234 ... LastLast
Results 1 to 20 of 105

Thread: Formula 1 - 2018

1. Back To Top | #1
    Speed maniac Ice_2k's Avatar

Formula 1 - 2018

A 3a masina dezvaluita anul asta dar de departe cea mai frumoasa: An Appetite For Disruption | Red Bull Racing Formula One Team

@Ghost Facem un sticky?

2. Back To Top | #2
    Registered User

Formula 1 2018

Boys & girls, sezonul 2018 sta sa inceapa. Echipele si-au prezentat monoposturile, saptamana viitoare vom avea si primele teste, la Barcelona.
    Nu s-au schimbat multe. Va aparea halo, fetele vor disparea de pe grid. McLaren are motor Renault. In rest cam tot aia.
    Cateva intrebari la inceput de drum:
    Va fi iarasi un an Mercedes? Sau poate unul Ferrari?
    Vom avea o lupta in 2, macar? Sau in 3? Sau chiar 4?
    Va redeveni McLaren competitiva? Sper sa-i vad macar pe podium. Va reusi Alonso sa revina? Sau asta e ultimul lui an?
    E Max in stare sa lupte pentru titlu? E Renault suficient de puternic pentru a propulsa RedBull (si McLaren) in lupta?
    Ce se va intampla cu Williams? Va confirma Sirotkin? Il vom vedea pe Kubica din nou in curse?
    Cu cine va semna Ricciardo? Cine-i va urma lui Kimi la Ferrari? Va iesi Bottas din umbra?
    Va renaste Honda, in noul parteneriat cu Toro Rosso?
    Cat de bun e Leclerc?

Dupa saptamana viitoare vom avea deja cateva indicatii, testele vor contura o imagine, chiar daca nu completa. Apoi se pleaca la Melbourne si se da startul pe 25 martie. Vrroooom!!!

Ce cred eu, azi? Cred ca Mercedes & Hamilton raman combinatia letala. Sper insa sa avem 3-4 echipe capabile de victorie. Ar fi scenariul ideal. Cu Lewis, Vettel, Max, Ricciardo si Alonso in lupta. Cam improbabil.
    Sper ca McLaren sa castige curse in 2018, sa se bata pentru victorie macar. Altfel e sfarsitul pentru Alonso.
    Sper ca Honda sa surprinda pozitiv. Sper ca Williams sa nu fi pariat aiurea, si pentru ei e un sezon critic.
    Mai cred ca e ultimul an pentru Kimi in F1 si ca nu mai e motivat prea tare. Foarte probabil Leclerc ii va urma la Ferrari.
    Ramane de vazut ce va face Bottas, care e puternic sustinut la Mercedes dar trebuie sa livreze. Altfel e posibil sa plece dupa 2017. Ricciardo? Depinde numai de diferenta de performanta intre Mercedes si Renault.

Si, o recomdandare pentru a va intra in ritm: Grand Prix Driver, o miniserie Amazon in 4 episoade despre pregatirile McLaren-Honda pentru 2017. De sezon

PS: in sfarsit fac si eu thread de sezon. Sper sa nu fi ramas singurul fan F1 pe aici

LE: am ratat si anul asta... Ghost, lipeste asta la threadul lui Ice & sticky please.
    Last edited by sradu; 23-02-2018 at 10:03.

3. Back To Top | #3
    Leather SM's Avatar
    Ai sintetizat bine intrebarile pentru 2018.
    Merge cineva la vreun GrandPrix anul asta?

4. Back To Top | #4
    broke Flat's Avatar
    daca va bagati as merge dar nu stiu unde. spa imi place si e in perioada buna de concedii
    Quote Originally Posted by sradu View Post
    Secretul succesului nu e democratia, cat un lider luminat.

5. Back To Top | #5
    Inca nu stim exact cine va transmite F1 in romania, sau cel putin eu nu am gasit.

6. Back To Top | #6
    Registered User
    Eu de obicei ma chinui la fiecare cursa sa gasesc un stream Sky pe net. Ori asa, ori vad cursa decalat, dupa ce apare. N-are sens sa te chinui cu ai nostri, e cu totul alta experienta cand iti comenteaza Brundle. Din pacate-s din ce in ce mai greu de "gasit"

Nu m-ar deranja sa-mi fac abonament la ei, dar nu se poate decat in UK (drepturi de difuzare). Anul trecut ma uitam la Fox (parca) si preluau comentariul de la Sky. Si australienii, tot Sky-ul il preiau. Dar baga reclame in timpul cursei. Daca formula1.com ar transmite cursele live, pe net, mi-as face abonament. Tot ce ofera e live timing si pentru cativa $$ iti dau access la team radio si comentariu audio.

7. Back To Top | #7
    Registered User DasModell's Avatar
    Quote Originally Posted by Flat View Post
    daca va bagati as merge dar nu stiu unde. spa imi place si e in perioada buna de concedii
    n-am fost la [email protected] .. dar fu la [email protected] .. recomand
    Originally said by Murphy the Bear
    Girls and Frogs reserve the right to change their minds – often.
    RIP Marco Simoncelli
    PC Garage Discount 1% SIDY4276

8. Back To Top | #8
    Quote Originally Posted by sradu View Post
    ... Din pacate-s din ce in ce mai greu de "gasit" ...
    Asta e si problema mea pentru ca nu rezist sa le vad dupa ce apar.

Visez de mult la un pay per view pe formula1.com si acum ca am scapat de berni avem ceva sanse. Intre timp tot vorbesc cu un prieten de cum sa cumparam o antena de satelit cu toate echipamentele necesare si sa gasim o solutie cu un abonament sky.

9. Back To Top | #9
    sunt solutii pentru stream skysportF1 .... dar nu sunt pentru forum public
    RIP Marco Simoncelli

10. Back To Top | #10
    Registered User korby's Avatar
    Înrolează-te azi în echipa de traforaj viteză!

11. Back To Top | #11
    Registered User west1785's Avatar
    During the season, F1 TV will be made available in four different languages (English, French, German and Spanish) and will appear in nearly two dozen markets at launch (including Germany, France, USA, Mexico, Belgium, Austria, Hungary and much of Latin America). Access will initially be available through desktop and web, with mobile apps and TV apps being phased in on Amazon, Apple and Android, enabling users to watch on a range of different devices at no additional cost. Pricing for F1 TV Pro will be offered on a monthly basis of USD$8-$12, and annual rates will be priced according to market.
    Sa speram ca o sa fie disponibil si la noi de la lansare. 8-12 $ pe luna pt F1 TV Pro nu e mult.

Formula 1 fans will get commercial-free live streams of each race with multi language commentary. In addition, the service will provide exclusive access to all 20 driver on-board cameras throughout every race session. F1 TV Pro will have unique feeds not available on any other platform with the capability of multi-level personalisation.
    La Spa am fost eu la F1. Sunt o gramada de locuri aproape de pista si sa vezi monoposturile de aproape prin Pouhon sau Blanchimont sau pe franare in bus-stop sau la sfarsitul Kemmel Straight e din alt film (asta la general access). Nu mai zic de compresia din Eau-Rouge Merita cu prisosinta. Plus ca totul e excelent organizat, locuri de parcare, nu e inghesuiala, te poti plimba peste tot, doar duminica e plin, ca vin o groaza de olandezi. Recomand un weekend complet vineri-duminica, sa fie timp pentru toate (F1, F2, GP3, si Porsche SuperCup).
    Last edited by west1785; 27-02-2018 at 20:25.
    INMORTALES COMO EL TIEMPO, INALTERABLES COMO LA HISTORIA.

12. Back To Top | #12
    Registered User
    E cool cu streaming-ul oficial. In sfarsit!!!!! Dar va dati seama ca asta inseamna sfarsitul pentru Sky & co. In timp, nu acum. Banuiesc ca acum va fi disponibil in tarile unde n-au vandut drepturile TV sau in care nu incaseaza suficient din TV. Cum ar fi US. Nu cred ca va fi disponibil in UK, de exemplu. In Germania era free to air, la RTL?

Pretul e (deocamdata) rezonabil si pana la urma exista diverse modalitati de a "rezolva" problema locatiei.

Dar in sfarsit Formula1 face pasul asta, e foarte bine dar e si rau... pentru ca - in cele din urma - vor sfarsi prin a avea exclusivitate in cativa ani. Si atunci preturile s-ar putea sa arda la buzunar.

Liberty chiar au o strategie pentru F1. Vor face bani buni daca le iese.

13. Back To Top | #13
    Sine qua non diablo81's Avatar
    Sper sa fie si la noi sau sa mearga cu VPN. Pretul e super rezonabil.

14. Back To Top | #14
    Ma indoiesc ca Romania este o piata prioritara pentru ei, dar speranta moare ultima nu?
    Prin VPN cam greu sa functioneze fluent, poate va merge sa o "rezolvam" din DNS

15. Back To Top | #15
    Sine qua non diablo81's Avatar
    Ungaria e pe lista. E adevarat ca au cursa si putere de cumparare mare insa fata de alte piete tot e una mica.

Insa depinde foarte mult si de cum sunt acordate drepturile de televizare in fiecare tara si daca pot oferi servicul online in diverse tari.

Edit: aparent o sa fie lansat in 43/44 de tari in 2018. Cresc sansele.
    Last edited by diablo81; 28-02-2018 at 12:33.

16. Back To Top | #16
    Oops

http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...a9211b3230.jpg

Quote Originally Posted by Tezcatlipoca View Post
    Ma indoiesc ca Romania este o piata prioritara pentru ei, dar speranta moare ultima nu?
    Prin VPN cam greu sa functioneze fluent, poate va merge sa o "rezolvam" din DNS
    Cum faci asta din DNS?...

17. Back To Top | #17
    Daca transmit 4K ar fi o mare smecherie.
    ᕕ( ᐛ )ᕗ

18. Back To Top | #18
    Mi se pare ultima problema asta...

19. Back To Top | #19

20. Back To Top | #20
    e relativ ok daca ar fi 8-12 dolari pe cursa ar fi 168-252 dolari/an, sper sa fie totusi un discount pentru intreg sezonul si posibilitatea de a cumpara si individual
    totusi e cam tarziu sa anunte si sa-i dea drumul .. mai e doar 1 luna pana incepe sezonul

MotoGP e 140 EURO pentru Sezon 2018
    WSBK e 70 EURO pentru Sezon 2018
    FIA WEC a fost 35 EURO in 2017 inclusiv cursa de 24h de la LeMans, inca nu s-a anuntat pentru 2018
    RIP Marco Simoncelli

1.  
Page 1 of 6 1234 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks