Page 6 of 6 FirstFirst ... 3456
Results 101 to 105 of 105

Thread: Formula 1 - 2018

1. Back To Top | #101

Formula 1 - 2018

Imi place mult de Max insa astăzi a dat-o în bara rău.

2. Back To Top | #102
    Registered User Scorpio's Avatar
    doar astazi ? lol ... eu credeam ca se loveste inca de la start.

3. Back To Top | #103
    Loony Ghost's Avatar
    Quote Originally Posted by wisepiggy View Post
    Imi place mult de Max insa astăzi a dat-o în bara rău.
    Doar azi? Când a apărut în F1, m-a impresionat şi am crezut că e un viitor Schumi, dar e doar un puşti căruia i s-a urcat succesul la cap rapid şi care nu scapă nicio ocazie să arate cât e de imatur pentru F1. Păcat, e talentat, dar îşi anulează talentul cu tâmpeniile pe care le face. Cred că a venit prea devreme în F1.
    And so, it begins
    Dacă mori, e semn rău.

4. Back To Top | #104
    Registered User
    In sfarsit apa in desertul dominatiei Mercedes!!! Dupa ce-am indurat ani de zile de dominatie clara, insipida, robotica si am vazut cum viata, emotia si imprevizibilul se scurg din logo-ul F1, acum vine baietul asta ranjit si insista sa bage perfuziile in pacient! Si taman cand s-a prins pana si Honda cum se face un motor hibrid, Ferrari si Renault au produs motoare capabile sa prinda Mertzul din urma.

Ricciardo e cel mai fain personaj din F1 la ora asta. Are victorii superbe, norocoase. O atitudine mereu pozitiva. Place ca pilot si ca om. Intre el si Max se prea poate ca olandezul sa fie mai bun pilot si poate va castiga mai mult in F1 insa Ricciardo e mai uman, mai placut si nu pare a fi nasty. Precum Alonso, Vettel, Hamilton sau Verstappen. E un tip OK, normal. Cel putin reuseste sa lase impresia asta. Dar destul!

A castigat ieri superb. Sigur, cu noroc. Insa si cu curaj si skill. Priviti depasirea asupra lui Hamilon suprapusa cu Verstappen vs Vettel, same corner. Sau cum l-a depasit pe robotel, pentru lead. F1 e sportul miiimilor de secunda, milimetrilor, miligramelor, paradisul inginerilor si ai strategilor, ai maniacilor OCD, etc... si totusi!!!! Fara inima nu e nimic. Am trait cativa ani in lumea inginerilor si a fost tern ca o vacanta la Zurich. Dar vine backpackerul asta ranjit si ne da peste cap de ne trezim in mijlocul Mumbaiului! Cum ar fi fost sa castige Bottas cursa asta?! Cum ar fi fost fara SC-ul ala (regizat? )

2018 n-a inceput bine pentru Hamilton si Verstappen. Amandoi sunt lacustri in performante. Hamilton batut de Bottas. Twice. Verstappen cu greseli majore in fiecare cursa.

Sezonul ramane deschis. Ferrari incep sa para favoriti. Au viteza un pic mai buna. Vettel e ceva mai motivat decat Hamilton iar batranul Kimi mai bun ca Bottas. Insa avantajul e marginal. In mod sigur vor fi circuite "de casa" pentru Mercedes si altele pentru Ferrari. E o lupta pe bune si sansele sunt 50-50, in acest moment. Insa vom vedea si cine reuseste sa progreseze cel mai mult. Mercedes sunt capabili sa astupe problemele, dar monopostul lor a fost diva si in trecut. Ferrari au avantaj acum insa sunt mai putini solizi, pot gresi nefortat (cum au si facut ieri in China, la strategie).
    Red Bull nu se poate bate de la egal la egal cu ei, din pacate. Insa ii poate incurca suficient de mult cat sa iasa ca ieri. I'm happy!

5. Back To Top | #105
    Loony Ghost's Avatar
    Aşa e. Începe să-mi placă tot mai mult de Ricciardo. Stilul lui de pilotaj e pe măsura personalităţii lui, curat, vesel, fără ifose şi încrâncenare. Păcat că e la Red Bull.
    Last edited by Ghost; 16-04-2018 at 15:45.
    And so, it begins
    Dacă mori, e semn rău.

1.  
Page 6 of 6 FirstFirst ... 3456

Bookmarks

Bookmarks