Page 493 of 494 FirstFirst ... 393443483490491492493494 LastLast
Results 9,841 to 9,860 of 9866

Thread: Intrebari Generale

1. Back To Top | #9841
    Poti sa mai dai un telefon sa te interesezi daca a fost procesata si daca e cu raspuns pozitiv... dupa care astepti, cand si cum se face plata nu m-a interesat. (dupa vreo 30-45 de zile... s-ar putea si mai mult ca la inceput de an e F mare de dosare)

2. Back To Top | #9842
    Nu cumva platile incepeau din decembrie 2018, in functie de tipul taxei?

Edit: am confundat eu ....

Restituirea sumelor*se realizează, în baza deciziilor emise de organul fiscal central competent, astfel:

pentru taxa specială pentru autoturisme şi autovehicule, taxa pe poluare pentru autovehicule, taxa pentru emisiile poluante provenite de la autovehicule,*în perioada 1 ianuarie – 31 decembrie 2018;

pentru timbrul de mediu pentru autovehicule,*în perioada 1 septembrie 2018 – 31 martie 2019.
    Eu nu sunt nebun, eu nu fac decat sa va sfidez ! James Oliver Huberthy

3. Back To Top | #9843
    Quote Originally Posted by Hideyoshi View Post
    Salut ... are cineva Ford Focus (facelift post 2014) cu motorul eco boost 1.0 de 125 de cai? Cum se prezinta motorasul in mod special si masina in general? Multumesc anticipat
    Am mers cu focus 1.0 100cp, nu cred ca era post 2014 (a fost de mult). Motorul se comporta neasteptat de bine, dar nu am mers foarte mult cu ea si nu peste 80 la ora. La viteze pana la 80 se misca alert.
    JDM trio.

4. Back To Top | #9844
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    O solutie buna de indepartat un sticker? Am unul de 20 pe 10 cm pe portbagaj care as vrea sa-l scot

5. Back To Top | #9845

6. Back To Top | #9846
    Registered User RAN's Avatar
    Cu alea puse pe luneta pe interior sa aveti grija, sa nu iasa cu tot cu reteaua de dezaburire, mai ales daca sunt vechi.

7. Back To Top | #9847
    La mine au iesit mereu usor, ce e drept umididate + incalzit/racit de ani intregi le mai convinge sa se lase de meserie. Dar da, acolo trebuie usor cu unghia, eventual tras de-a lungul circuitului de dezaburire si ce ramane cu un solvent dedicat.

Si daca tot suntem la capitolul parbriz, eu am alergie la vignetele care trebuie lipite si nu vor sa se deslipeasca dupa. La cele de Austria le "lipesc" de doua ori inainte pe blugi si apas mai cu mila cand le pun pe parbriz, se scot dupa aia foarte usor. Daca nu ati respectat aceste instructiuni si au ramas tone de reziduri, atunci... servetelele umede fac minuni!

8. Back To Top | #9848
    Registered User Grofu's Avatar
    Cam orice pe baza de ulei ajuta foarte mult. Nu stiu ce reacții chimice sunt acolo dar nu am gasit vreo vigneta sau sticker sa nu dispară după 1-2 minute de inmuiat zona cu Johnson's oil sau cum se cheamă.

9. Back To Top | #9849
    Registered User _-livio-_'s Avatar
    Quote Originally Posted by Sir Dracu View Post
    O solutie buna de indepartat un sticker? Am unul de 20 pe 10 cm pe portbagaj care as vrea sa-l scot
    cu uscatorul de par mai merge, incalzesti bine stickerul (nu cat sa se basice vopseaua) si ar trebui sa se ia usor, ai grija la degete.
    isn't that cute....BUT IT'S WRONG

10. Back To Top | #9850
    Desk Diver Cypher's Avatar
    Intrebare anvelope vara 225/45/17:
    Dunlop Blueresponse DOT 3517 ~395 lei
    Goodyear Efficient Grip Performance DOT 4417 ~380 lei

Merita sa le iau (noi) cu DOT-ul asta?

BREO Watch Neon Yellow Limited Edition
    POLJOT Mechanic Anti-Magnetique
    LORUS by SEIKO Sport Chronograph
    ORIENT Blue MAKO - WR 200M
    Sector Diver 600 Automatic Limited Edition
    Tissot PRC 200
    SEIKO SKX781 Orange Monster - Diver's 200M

Holy Grail - DOXA SUB

11. Back To Top | #9851
    Sunt produse în a doua jumătate a lui 2017, august respectiv octombrie, dacă am calculat corect. Categoric! Chiar foarte bune prețuri pentru dimensiunea aia.

12. Back To Top | #9852
    Da cam așa, au ceva luni

Eu as cam trage spre Goodyear după recenzii. Eu am acum Dunlop fastresponse și am fost mulțumit.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tissot PRC 200

Holy Grail - DOXA SUB

13. Back To Top | #9853
    Momentan sunt destul de happy cu niște Dunlop de iarnă.
    Scriau băieții pe secțiune pe-aici că Goodyear ar avea pereții uuun pic mai moi. Chestie de feeling. Dar dacă faci nipicking o să ai viață grea să alegi gume. Cred că oricare alegere dintre cele două e bună. Sunt fani Goodyear pe-aici, poate te ajută cu o opinie.
    La variante mai performante te-ai uitat? Chit că mai plusezi cu câteva zeci de lei. De ex. tot Goodyear, dar Eagle F1 Asymmetric 3 (sunt Assy3 cu indice E la consum, dar și cu indice C de consum):
    Anvelope 225 45 R17 vara Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 - AnveloSHOP
    Anvelope iarna, anvelope vara si anvelope all season | Anvelomag.ro

Alea două de mai sus sunt 94Y și XL. Piesă!

14. Back To Top | #9854
    Tot Dunlop am si de iarna si la fel sunt multumit dar ca si review-uri pari mai multe pozitive la GY.
    Dar cred ca Dunlop voi lua daca tot am experienta lor.

In buget asemanator nu prea m-am uitat la altele ca aveau indici mai slabi. Eagle-ul e in buget dar nu se si mananca mai repede?

Tissot PRC 200

Holy Grail - DOXA SUB

15. Back To Top | #9855
    Registered User Fuzz's Avatar
    Amandoua sunt foarte bune. Eu am.Dunlop pe 16 de vara si sunt foarte multumit.

Aveam aceleasi variante + Continental.
    ...u biciz :shifty:

16. Back To Top | #9856

Intrebari Generale

Probabil tot Dunlop voi alege atunci.
    Last edited by Cypher; 12-02-2018 at 15:58.

Tissot PRC 200

Holy Grail - DOXA SUB

17. Back To Top | #9857
    Pentru posesorii de Mitsubishi: Am gasit un Outlander din 2015 la pret decent (zic eu). Versiunea 2.2 diesel. Sunt curios (intrucat nu stiu pe nimeni care are masina Mitsu) care-s scorurile prin service pentru revizii? Si daca tot sunt aici ... are cineva modelul acesta? ... cum se prezinta? Review-urile de pe net sunt destul de mixed ...
    In afara de faptul ca, din punctul meu de vedere, design-ul e relativ dubios (cel putin la interior are stilul ala eclectic de masina japoneza ... cu o aglomeratie de idei care par toate din alt film ... fara o linie clara si cu un milion de beculete in 45 de culori) mecanic pare destul de competenta.
    Among the maxims on Lord Naoshige's wall there was this one: ''Matters of' great concern should be treated lightly.''
    Master lttei commented, "Matters of small concern should be treated seriously."

18. Back To Top | #9858
    Eu am modelul anterior (pre-2014 parca), cu motorul 2.2 anterior (de 177cp). Scorul la revizii la tiriac e maricel (am dat 1400 de lei la prima revizie), dar daca te duci la un service normal si pretul e... normal: 6 litri de ulei + filtre.

Motorul e japonez si e in regula, sta bine la performante si consum, masina in doi ani si 30kkm nu mi-a cerut altceva in afara de 3 revizii. Mecanic pare o masina foarte solida, presupun ca e la fel si generatia urmatoare.
    JDM trio.

19. Back To Top | #9859
    Un posesor care le-a avut pe amandoua spunea ca 3-ul este mai slab la interior si calitate in general(nu mecanica, ci antifonare etc)

Sent from my iPhone using Tapatalk

20. Back To Top | #9860
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    stie cineva ce model e asta verde Imgur: The magic of the Internet
    Last edited by Sir Dracu; 15-02-2018 at 17:42.

1.  
Page 493 of 494 FirstFirst ... 393443483490491492493494 LastLast

Bookmarks

Bookmarks