Page 498 of 498 FirstFirst ... 398448488495496497498
Results 9,941 to 9,956 of 9956

Thread: Intrebari Generale

1. Back To Top | #9941
    Registered User RAN's Avatar
    Jante sau cauciucuri strambe se pot verifica rapid si pe masina, ridici pe cric si invarti roata. Nu numai janta poate fi ovala sau stramba in alte feluri, am vazut si cauciuc cu profilul stramb, oscila lateral.

2. Back To Top | #9942
    Sau așa, pe interior sa te uiți, evident trebuie învârtit cu ceva viteza (și nu toate mașinile merg ușor pe liber) ca să observi variațiile mici.

+1 pentru anvelope strâmbe, dacă nu as fi văzut (noi, premium, UHP, luate din UK) nu credeam nici eu )

3. Back To Top | #9943
    Quote Originally Posted by Hadrian View Post
    La spark imi vibreaza volanul la 110km/h.Deja la 120 e f deranjant.Pana in 110 nu se simte mai nimic.
    Anvelopele sunt uzate uniform,cca 50%.Nimic stramb vizibil.Am facut 2 randuri de echilibrari.Dupa prima era jale,dupa a doua e rezultatul de mai sus.Clar diferenta intre aparatele vulcanizarilor.
    Ma puteti ajuta cu o recomandare in Bucuresti?
    In primul rind ar trebui date jos cauciucurile de pe jante si verificate jantele singure atit ca echilibru cit si ca ovalitate (nu, nu e vizibil cu ochiul liber cind invirti roata, ovalizari care produc efecte nasoale in volan nu se pot detecta decit pe aparat cu batul ala care atinge usor marginea jantei intermitent). Mai departe daca jantele nu sint dezastruoase in sine ca echilibru (si sint perfect rotunde) se pune cauciucul pe ele si se echilibreaza. Deasemenea cauciucul echilibrat perfect poate avea deformari ale profilului, tot pe aparat se pot distinge vizual - trebuie schimbat cauciucul.
    Evident toate astea presupun ca masina este altfel 100% fara probleme de geometrie si suspensie.

Quote Originally Posted by RAN View Post
    DRL-urile, cel putin alea cu LED, sunt mai vizibile decat faza scurta.
    Asta e valabil in oras din unghiuri arbitrare dar la distanta in fata mea fie pe sensul meu sau contrasens luciul xenonului e evident mai vizibil -> interurban xeonon trumps drl.

4. Back To Top | #9944
    Registered User RAN's Avatar
    We agree to disagree. Singura ocazie cand xenonul e mai vizibil decat DRL-ul cu LED-uri (d-alea bune, 3-5 per far, nu sir d-ala de multe si proaste) e cand masina la care te uiti e head on si aproape, caz in care o vezi oricum si diferenta intre faza scurta si DRL e ultima ta problema

5. Back To Top | #9945
    Eu cand merg pe autostrada spre mare, in oglinda vad numai led-uri (drl-uri) de la distanta. Niciodata n-am vazut altceva, mai ales cand era soare puternic (8-9 dimineata).
    [GIGABYTE Z97X-Gaming 3][Intel Core i7-4790K][Phanteks P400S TG][Corsair RM650x]
    [Gigabyte GTX 1080 Xtreme Gaming 8GB DDR5X][4*4GB HyperX Savage 1866MHz][Corsair H80i]
    [Samsung PRO 512GB SSD / Micron 512GB SSD][LiteOn Bluray Writer]
    [Corsair Glaive RGB / Corsair K95 RGB Platinum MX Speed][Logitech Z506][LG IPS 34" UW 144Hz 34UC79G]

6. Back To Top | #9946
    Registered User Xelo's Avatar
    Are cineva vreo recomandare pentru un instructor auto cumsecade, care sa aiba si masina cu cutie automata? Nevasta-mea nu a mai condus de mult si vrea sa-si ia niste ore, dar tine neaparat sa foloseasca automata.

Valabil pt Bucuresti. Multam'

7. Back To Top | #9947
    ハイブリッド Pyro's Avatar
    Dacă afli zi-mi și mie, aceleași criterii
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher 9LAWBUUA in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!

8. Back To Top | #9948
    Salutari!
    Ce societate de sigurari recomandati pentru pachet Full Casco fara fransiza si RCA. Masina noua.

9. Back To Top | #9949
    Generali, dar mai bine iti iei cu fransiza 200 sau 400 euro si cu plata cu banii jos pentru un an intreg. In felul asta o sa fie mica polita si daca trece anul fara eveniment o sa iesi pe plus

10. Back To Top | #9950
    Nick anterior: Dj_B Ciuby's Avatar
    Eu mi-aș dori să existe polițe cu franciză fff mare, gen 1-2k euro și primă de asigurare foarte mică, tocmai pentru situațiile descrise p-aici. Din păcate nu avem
    Around...

11. Back To Top | #9951
    Pai nu inteleg. De ce?

Cam la ce pret se ridica Generali Completo?
    Stiu ca e prematur, nu am masina dar trebuie sa bugetez la sange toti banii pt ca sunt la limita.

12. Back To Top | #9952

Masinile noastre

Quote Originally Posted by Ciuby View Post
    Eu mi-aș dori să existe polițe cu franciză fff mare, gen 1-2k euro și primă de asigurare foarte mică, tocmai pentru situațiile descrise p-aici. Din păcate nu avem
    Asa vorbeam și eu cu brokerul insa după ce mi-a arătat oferte diferența era foarte mica intre 100 și 300 euro franciza. Deci nu prea merita.

13. Back To Top | #9953
    Quote Originally Posted by ade_jim View Post
    Pai nu inteleg. De ce?
    Pentru ca daca iti iei casco fara fransiza o sa platesti o suma obscena pentru un an, cum esti la limita o sa optezi si pentru 2-4 rate asa ca polita anuala o sa creasca (in rate e mai mult decat dintr-un foc in avans). Daca iei cu fransiza de 400 euro polita o sa fie mult mai mica, adica ai masina asigurata complet pentru evenimente mai grave ..accident, dauna totala...iar daca o gasesti cu aripa infundata in parcare o repari cu banii tai pentru ca nu o sa merite sa apelezi la casco platind fransiza de 400 coco. Si fiind si mult mai ieftina polita o sa poti opta si pentru plata integrala care mai iti scade scorul putin. RCA-ul il iei pe cel mai ieftin din lista la dealerul de rca dupa ce-ti baga datele. Si in final cand iti iei masina o sa ai aceasi zi de referinta in care iti reinoiesti casco/rca/ faci revizia anuala/ itp-ul ..deci ai de facut alea o data pe an, itp-ul la doi ani si in restul anului nu-ti mai faci griji decat sa o speli, alimentezi si lichid de parbriz/schimb cauciucuri.

Trebuie sa te duci intr-o agentie generali cu buletinul, carnetul de conducere si cu pretul/detaliile modelului de masina care vrei sa-l iei si iti face o simulare pe calculator. Nu poate sa-ti zica cineva cu exactitate, sunt mai multi factori de care depinde pretul

14. Back To Top | #9954
    Exista rovinieta categoria A valabila pana la data 21-APR-2018
    E valabila pe 21?

15. Back To Top | #9955
    Pana la 23.59
    Eu nu sunt nebun, eu nu fac decat sa va sfidez ! James Oliver Huberthy

16. Back To Top | #9956
    ^ confirm, "pana la data 21" inseamna "pana la data 21, inclusiv".

1.  
Page 498 of 498 FirstFirst ... 398448488495496497498

Bookmarks

Bookmarks