Page 1563 of 1578 FirstFirst ... 563106314631513155315601561156215631564156515661573 ... LastLast
Results 31,241 to 31,260 of 31559

Thread: Educatie rutiera

1. Back To Top | #31241
    La prima faza, omul trebuie lasat sa paraseasca intersectia.

2. Back To Top | #31242
    Registered User IonutGhionea's Avatar
    Omul a calcat pe trecere DUPA ce s-a facut verde pentru masini si implicit rosu pentru el. Oricum, a fost lasat sa treaca, eu nici macar nu l-am claxonat.
    I work for the Government. I'm a teacher.

3. Back To Top | #31243
    Da, asa e, credeam ca e vorba de omul cu decapotabila, haha

4. Back To Top | #31244
    Interesant este cum a ajuns ala cu decapotabila in intersectie. Apare de undeva dupa ce trece tramvaiul. Daca vine din fata (pe linia de tramvai) nu are voie sa faca stinga. Si asa s-a intimplat, altfel nu putea ramine in intersectie.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Educatie rutiera-untitled-1.jpg  

5. Back To Top | #31245
    @AFX - ce-mi place mie cand gasiti scuze la toate gunoaiele. Ala din prima faza il lasi sa elibereze intersectia daca a intrat pe verde, DACA te-ai uita atent la clip, ca vad ca nici Ion nu a vazut, in realitate gunoiul vine din dreapta, dinspre Pta 1 Mai, si executa o frumusete de intoarcere in intersectie, desi din orice directie treci pe acolo virajul la stanga este interzis.

6. Back To Top | #31246
    Ala cu decapotabila vine din dreapta ? Nu din fata ? Intr-adevar, m-am uitat acum din nou, cel cu decapotabila face cumva o intoarcere. Dar nu are importanta, nu s-a intimplat nimic.

7. Back To Top | #31247
    Eu nu stiu cum de ai rabdare sa editezi toate chestiile astea. Cred ca in orice zi a saptamanii intalnesc cel putin cativa care trec pe rosu, care depasesc pe linie continua, care fac stanga unde nu au voie, si d-astea.
    Cyanide & Happiness!

8. Back To Top | #31248
    Pai astea sunt doar citeva dintre cele cu care ma intilnesc si eu in fiecare zi :| Ce gasesc...decupez si pun pe YT.

9. Back To Top | #31249
    Registered User rex's Avatar
    ceva sa va mai distrati putin - am ajuns si noi ca rusii:
    Incident trafic Peugeot 23 06 2017 scurt - YouTube
    GPL = ori zambesti in masina , ori zambesti in peco !!!

10. Back To Top | #31250
    expert de forum zoso's Avatar
    pierdere de timp. 5 minute aiurea. go get a job.
    forumiștii nu au dubii, forumiștii au numai certitudini.

11. Back To Top | #31251
    asa-i ca nu te-ai uitat pana la sfarsit? ca ultimul minut e interesant
    si da, am un job. doar ca in loc de facebook prefer sa ma uit la filme cu rusi...pardon romani tampiti.

12. Back To Top | #31252
    expert de forum zoso's Avatar
    forumiștii nu au dubii, forumiștii au numai certitudini.

13. Back To Top | #31253
    da, da, bine....

14. Back To Top | #31254
    Quote Originally Posted by Sir Andrew View Post
    Pe portinuea de sus poti ajunge la 120 fara prea mare efort. Sunt 4 benzi pe sens si vreo 2,5 km fara obstacole. O singura trecere de pietoni tip camila. Dar nu foarte inalta. O ppti trece cu 60 iar apoi cca 1,5 km de drum aproape drept. Cred ca avea 130-140 minim.
    Unde sunt 4 benzi pe sens pe faleza? Unde sunt 4 benzi pe sens in tot Galatiul, de fapt?
    Quote Originally Posted by bbs View Post
    macar de asteptai si tu sa treaca macar 20 de ore. Ii ramanea timp mai putin sa declare si ea, si astfel ramanea fara permis
    Ii dau militienii suficient timp sa se prezinte pentru amiabila.
    Si cred ca 24 de ore se iau in considerare de cand o anunta ei.

15. Back To Top | #31255
    Registered User west1785's Avatar
    Quote Originally Posted by rex View Post
    ceva sa va mai distrati putin - am ajuns si noi ca rusii:
    Incident trafic Peugeot 23 06 2017 scurt - YouTube
    N-am inteles de ce l-a claxonat, omul era pe banda de mers inainte sau la dreapta, se vede marcajul pe banda la inceputul filmarii. In dreapta lui, pe unde trece Opelul era statie de autobuz, cand a fost liber, cel cu Peugeot-ul s-a mutat pe banda de facut dreapta. In plus, asta de filma avea toata banda 2 la dispozitie sa-si continue drumul. Toata tevatura asta putea fi evitata atat de simplu si s-a ajuns la politie, urmarire, rupt portiere
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Educatie rutiera-capture.jpg  
    INMORTALES COMO EL TIEMPO, INALTERABLES COMO LA HISTORIA.

16. Back To Top | #31256
    LOL, deci e vina astuia care a claxonat ca l-a urmarit terminatul ala prin oras si i-a dat cu pumnul in usa dupa care l-a mai urmarit un pic?
    ᕕ( ᐛ )ᕗ

17. Back To Top | #31257
    Acid Pimp Flat's Avatar
    Quote Originally Posted by west1785 View Post
    N-am inteles de ce l-a claxonat, omul era pe banda de mers inainte sau la dreapta, se vede marcajul pe banda la inceputul filmarii. In dreapta lui, pe unde trece Opelul era statie de autobuz, cand a fost liber, cel cu Peugeot-ul s-a mutat pe banda de facut dreapta. In plus, asta de filma avea toata banda 2 la dispozitie sa-si continue drumul.
    l-a claxonat fiindca peugeot-ul e genul de sofer care vireaza numai cand ajunge in buza intersectiei, indiferent pe ce banda se afla
    la sec. 35 se vede marcajul cu inainte
    tot la sec. 35 se vede cum ii blocheaza banda fiindca nu s-a gandit sa se incadreze mai din timp si deja carnatul care face dreapta stationeaza. astfel, peugeot ocupa si blocheaza 2 benzi pentru ca e cretin si nu s-a gandit sa se incadreze pe prima banda mai din timp

bine e un cretin oricum dupa felul in care se comporta ulterior, q.e.d.
    Quote Originally Posted by sradu View Post
    Secretul succesului nu e democratia, cat un lider luminat.

18. Back To Top | #31258
    Registered User west1785's Avatar
    Normal ca nu e vina lui, ideea era cum putea fi evitat un rahat de genul asta, mai ales ca nu-i ca si cum cel cu filmarea a fost deranjat de moarte de celalalt. Iti dai seama ca ala cu Peugeot-ul ar trebui inchis la balamuc in camasa de forta, daca te agiti in halul asta pt un claxon, e clar ca-ti lipsesc niste multe rotite in angrenaj.

Flat, stiu drumul ca-s din Cluj. Daca te uiti pe filmare, cel cu Peugeot-ul semnalizeaza dreapta si incepe sa schimbe banda fix dupa ce se termina marcajul cu statie de autobuz, nu e in buza intersectiei. In momentul ala cel din spate putea face o mica manevra de ocolire (pe care a si facut-o de altfel) si isi putea continua drumul linistit si ajungea acasa fara sa fie urmarit de un cretin prin oras, atata tot. Daca ti-o cauti, la un moment dat o si gasesti. Evident, amandoi puteau fi mai ok, cel din fata sa nu ramana blocat intre benzi, celalalt sa-si vada de drum, etc. Dar mai lasi si de la tine, daca te iei de gat cu toti idiotii ajungi la politie sau la spital.
    Last edited by west1785; 16-08-2017 at 14:16.
    INMORTALES COMO EL TIEMPO, INALTERABLES COMO LA HISTORIA.

19. Back To Top | #31259
    Paladin Sir Andrew's Avatar
    Quote Originally Posted by Equaliser View Post
    Unde sunt 4 benzi pe sens pe faleza? Unde sunt 4 benzi pe sens in tot Galatiul, de fapt?

Ii dau militienii suficient timp sa se prezinte pentru amiabila.
    Si cred ca 24 de ore se iau in considerare de cand o anunta ei.
    Greseala de exprimare. 2 benzi pe sens..... Era destul de logic ca am gresit. Nu era nevoie de un deget in ochi. Spor.
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

20. Back To Top | #31260
    Acid Pimp Flat's Avatar
    Quote Originally Posted by west1785 View Post
    Flat, stiu drumul ca-s din Cluj. Daca te uiti pe filmare, cel cu Peugeot-ul semnalizeaza dreapta si incepe sa schimbe banda fix dupa ce se termina marcajul cu statie de autobuz, nu e in buza intersectiei. In momentul ala cel din spate putea face o mica manevra de ocolire (pe care a si facut-o de altfel) si isi putea continua drumul linistit
    ai dreptate, dar:

1 nu e interzis sa circuli prin statia de autobuz. arata-mi in codul rutier unde scrie. acel marcaj este acolo doar pentru a interzice oprirea, mai mult nu interzice. nu este banda dedicata de autobuz. lasand la o parte anomalia de a nu face alveole si a marca statii de autobuz de-a-n pulea pe banda 1
    2 prin manevra de ocolire ar fi incalcat linia continua. peugeot-ul chiar asta face, incalca linia continua cand trece de pe b2 pe b1, deci teoria ta pica, tocmai ca trebuia sa schimbe banda inainte, fiindca linia continua incepe exact unde se termina statia de autobuz, cu 50m inainte de intersectie
    Quote Originally Posted by sradu View Post
    Secretul succesului nu e democratia, cat un lider luminat.

1.  
Page 1563 of 1578 FirstFirst ... 563106314631513155315601561156215631564156515661573 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks