Page 1612 of 1615 FirstFirst ... 61211121512156216021609161016111612161316141615 LastLast
Results 32,221 to 32,240 of 32292

Thread: Educatie rutiera

1. Back To Top | #32221

2. Back To Top | #32222
    Paladin Sir Andrew's Avatar
    Tara de primitivi. Trist, dar nu avem scapare.
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

3. Back To Top | #32223
    de comentariul asta ce sa mai zici ?

Atentie cu trimisul la politie sa nu se lase cu amenda pentru camera. Stiu e noaptea mintii, dar un caz asemanator s-a intamplat in blocul unei matusi. Au filmat un hot care a intrat in bloc si a furat diverse de pe casa scarii.
    Locatarii au mers cu imaginile la politie. S-a lasat cu amenda platita pana la urma de asociatie. Cica respectivul sistem de supraveghere trebuia pus cu o firma specializata, cu licenta etc.
    Inca o lege ce pare facuta in detrimentul omului cinstit.
    Mai bine zici ca filmai tu intamplator.

4. Back To Top | #32224
    Registered User rex's Avatar
    Intamplari in trafic - FailTrafic.ro

cat de calma e "demoazela"
    GPL = ori zambesti in masina , ori zambesti in peco !!!

5. Back To Top | #32225
    Registered User cretud's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmindaniel12 View Post
    Eu sunt curios daca poti sa-i faci ceva la dobitocul asta din punct de vedere legal. Il baga la distrugere si iti plateste factura la vopsit? Trist e ca trebuie sa &%^* vopseaua originala de pe masina.

Eu daca prind unul din asta, nu stiu daca o sa ma pot abtine...
    NZXT Phantom 530, Seasonic X-750, Asus P8Z77-V, Intel Core i5 3570K@4,2 GHz, Thermalright HR-02 Macho, 2x8GB DDR3 1600 Kingston HyperX, MSI GTX 1080 Gaming X, 1x 250 GB SSD Samsung 850EVO, 2xHDD S-ATA2 WD 2 TB, Logitech 2.1, Razer Deathadder 2013, Logitech G610, Samsung 24"

6. Back To Top | #32226
    Registered User _-livio-_'s Avatar
    N-ai ce sa-i faci, il dai in judecata si in cel mai bun caz recuperezi banii prin poprire in n+1 ani, daca il bati tot nu invata nimic pt ca e posibil sa ii fi plecat pasarelele de acasa.

Uimitor cum soferii de autobuz n-o iau razna dupa ce dau de toate specimenele in trafic o zi intreaga.
    Piti alea merita niste polei pe dealul negru la coborare.

7. Back To Top | #32227

8. Back To Top | #32228
    Care din ei? Trebuie sa fi special sa claxonezi asa printre blocuri.
    isn't that cute....BUT IT'S WRONG

9. Back To Top | #32229
    Registered User sorin147's Avatar
    Doar exasperat si sa speri ca prin raza de actiune a claxonului e un politist care sa-l auda.

Mergi pe strada si vrei sa traversezi pe la o trecere. In dreptul ei, e unu parcat. PNM, o fi avut treaba omu' si a parcat unde a putut.
    Mergi mai departe (sau a doua sau a n-a zi).. in dreptul trecerii e unu' parcat. Il ocolesti.
    Mergi mai departe... ai prins ideea.. treci pe langa... injuri... te rogi sa fie un politist prin zona... mai injuri... te rogi la Sfantu CareDreaqOAuzi sa-l crape pe ala... mai treci... ignori... iar injuri... Pana la urma ii futi unuia oglinda doar-doar o-i spera ca invata in MML (ceva cu decedati, ceva cu mama si ceva cu personal) ca acolo nu-i loc de parcare si s-o puna in PM (private message ) intr-pun loc special pentru masini. E! Acum esti specialul ala, sau macar o ruda apropiata, a aluia care claxoneaza?
    "De ce a trebuit sa devenim puncte, cand nefiind eram TOTUL?" (N. Stanescu) (021)220.05.39 0726.11.69.31 ~~~ Intel Core 2 Duo E7500 ~ Scythe Ninja Plus ~ ASUS P5P43TD PRO ~ Kingmax 2*2Gb DDR1600 ~ Radeon R6670 ~ Maxtor 250Gb ~ on-board sound ~ home made case v2.0 ~ Chieftec 410W ~ ASUS DVD-RW ~ TCM Wireless Multimedia Keyboard ~ Microsoft 1.1A Optical Mouse ~ LG 1919S LCD 19" ~ Myria MY001B 19"

10. Back To Top | #32230
    Nici gand, faptul ca cineva face o tampenie nu-ti da automat dreptul sa faci alta, putea sa il blocheze si fara sa claxoneze cu disperare.
    Cand am facut eu scoala am invatat ca in general claxonul e interzis in orase in lipsa unui pericol iminent.

11. Back To Top | #32231
    EnhanceD SpEEdY's Avatar
    Quote Originally Posted by kegpr View Post
    Oras de kkt, oameni de kkt, tara de kkt

Ies din parcare de la Veranda, o vita incaltata (si fardata), dar cu Outlander (pt ca plm, in Bucuresti ai nevoie de gip, altfel crapi), calca cu roata spate peste bordura mai mai sa se rastoarne. Apoi..trece pe rosu, nonsalant Holy fuck. Dai 30k pe o masina uriasa, dar nu dai 200euro pe un curs extra, sa inveti sa conduci. Tipic.

Iar despre circulatie...punem garduri, dar pe jegosii astia nu-i ridica nimeni. Acolo era problema, la garduri. Intersectia este la Iancului, unde totul s-a modernizat, s-a pus un foarte util interminent dreapta, dar...
    Eu as fi sunat la politie in locul tau la faza din poza. Si daca as avea timp as sta si acolo pana se da amenda. Am un prieten care face asta de fiecare data. Si de fiecare data sta langa politist pana vede ca se da amenda. E foarte funny ca il intreaba aia de ce sta si le raspunde "Sa va daca e aplicata legea asa cum trebuie"

12. Back To Top | #32232
    Quote Originally Posted by _-livio-_ View Post
    Care din ei? Trebuie sa fi special sa claxonezi asa printre blocuri.
    Cam toti astia cu nazad mi se par cretini; nu e ca si cum n-ar avea pe unde sa treaca, de fapt nici nu are legatura cu soferia...e o boala psihica care si-o alimenteaza prin actul asta premeditat. Isi monteaza camera si trec de n ori pe sensuri unice pana prind 'victima' ... hahaha te-am facut fraiere sa dai inapoi, diseara editez clipul si te pun pe youtube.

13. Back To Top | #32233
    Paladin Sir Andrew's Avatar
    Ce inseamna nazad? 10kiu.

14. Back To Top | #32234
    Nazad = inapoi in limba rusa.
    Eu nu sunt nebun, eu nu fac decat sa va sfidez ! James Oliver Huberthy

15. Back To Top | #32235
    Inapoi afaik.
    @stalker2142: sunt de aceeasi parere, n-as sta in veci sa pierd vremea cu unu care oricum nu invata nimic, ba sa imi mai fac si nervi pe deasupra, mai ales ca poate celalalt are un motiv bine intemeiat sa o ia pe interzis, poate ii naste pisica etc, e mai simplu sa ne facem loc reciproc si sa ne vedem de drum.
    Dar nu ne mai luam like-uri pe yt.

16. Back To Top | #32236
    Registered User Scorpio's Avatar
    Sa ne facem loc -> sa-mi faca loc fara sa fiu nevoit sa fac 100 de manevre sa trec de el . Cel putin la mine .

17. Back To Top | #32237
    Deepmix kegpr's Avatar
    Cat de bine, cat de bine! Politia comunitara a inceput sa dea amenzi peste tot unde jegosii parcheaza blocand benzile. Mai nou, vad si pe bd Mihalache, in drepul Mega Image-ului. Cand vor pune mana sa faca asta si pe Stefan cel Mare, deja va fi alta viata.

DE luni incep sa fac sesizari zilnice catre Politia comunitara pentru amenzi in intersectia de la Spitalul de Urgenta + Perla. Daca vor mai fi 100 insi care fac asta, cine stie, poate schimbam in plm ceva.. decat sa ne dam in cap pe strada.

18. Back To Top | #32238
    Registered User Grofu's Avatar
    Cu câteva săptămâni în urmă mă blamai când îți ziceam ca în primul rând traficul din bucale are nevoie de amenzi. Asta e printre puținele modalități să mai ții sub control vitele de pe străzi... Asta și gardurile.

19. Back To Top | #32239
    Deepmix kegpr's Avatar
    Quote Originally Posted by Grofu View Post
    Cu câteva săptămâni în urmă mă blamai când îți ziceam ca în primul rând traficul din bucale are nevoie de amenzi. Asta e printre puținele modalități să mai ții sub control vitele de pe străzi... Asta și gardurile.
    Poate n-ai inteles bine. Primii 2 pasi pt o imbunatatire (radicala! as indrazni as pune) pentru bucicuresti sunt:

1)curatare completa de masini a bulevardelor mari
    2)semaforizare inteligenta / centralizata

Gardurile sunt o tampenie sinistra fara punctele 1) si 2). Nu vor face decat sa ingreuneze. O mizerie. E ca si cum ai invata un bebelus tabla inmultirii cand el are nevoie intai sa invete sa vorbeasca; si pun pariu cu tine ca aceasta initiativa are in spate alte cauze decat cele pe care le crezi tu (aka: spagi?).

20. Back To Top | #32240
    Probabil de asta nici nu mai apar articole stil scanteia "merg tramvaiele de 2 ori mai repede", pentru ca tot la fel de rar trec si tot la fel de goale sunt de la fundeni in sus Iar acum ca sunt garduri e suficient sa parcheze unu' mai cu fundul in strada (oho, si cati sunt d-astia...) si s-a strangulat un sector de 500-800m.

Dar nu e bai, gardurilii e viitorul si veata.
    JDM trio.

1.  
Page 1612 of 1615 FirstFirst ... 61211121512156216021609161016111612161316141615 LastLast

Bookmarks

Bookmarks