Page 1623 of 1625 FirstFirst ... 6231123152315731613162016211622162316241625 LastLast
Results 32,441 to 32,460 of 32491

Thread: Educatie rutiera

1. Back To Top | #32441
    livio: da boss, de ce nu zici asa. Eu cre'ca trebuia sa-i dea o bata si peste ochi, nu doar sa-i sparga luneta, ce pll. Metisul a devenit brusc eroul meu

Ce kkt o mai fi fost din "poveste" de nu s-a vazut pe filmulet si "nu stie lumea"? In film mosul statea langa masina fara sa faca nimic, nevasta-sa cu copilul in brate si asta ii cara pumni in geam si apoi o bata in luneta. Esti pe bune? Jesus christ.
    JDM trio.

2. Back To Top | #32442
    Registered User _-livio-_'s Avatar
    Calm, nu i-am luat apararea, dar nici sa tragi concluzii fara sa vezi toata povestea nu e ok.
    Si ca de obicei, fum fara foc nu exista, s-au intalnit 2 maimute si s-a intamplat inevitabilul.
    Nu ma prind de ce esti asa iritat fara sa intelegi ce zic.
    Le: ai vazut cealalta filmare?

@Sorin147: sunt multe faze pe care daca nu le prevezi (mai ales incepator fiind) iesi vinovat desi nu e vina ta.
    Asa ca lucrurile ar trebui sa fie privite obiectiv pana in punctul in care se apuca de dat cu pumnul in masina, mai ales ca nu stim ce s-a intamplat. In rest coolest monkey in the jungle, sau cum era hanoracul ala.
    Last edited by _-livio-_; 13-02-2018 at 01:58.

3. Back To Top | #32443
    ...o fi zis el ceva
    Cyanide & Happiness!

4. Back To Top | #32444
    Quote Originally Posted by _-livio-_ View Post
    Calm, nu i-am luat apararea, dar nici sa tragi concluzii fara sa vezi toata povestea nu e ok.
    Nu ma prind de ce esti asa iritat fara sa intelegi ce zic.
    Le: ai vazut cealalta filmare?
    Si ia zi mane mai concret asa, cam ce concluzie trebuia sa ne schimbam noi astia care "deschidem gura fara sa stim povestea", daca tot "nu i-ai luat apararea"?

Sunt iritat ca apari aici ca echilibratu' forumului cu texte cam cum sunt pe pagina unde e filmuletul cel nou (ala care 85% e blank) unde e plin "aaaa, pai acum cu filmuletul asta merita batut mosul pana il lasi jos", "aaaa, atunci se schimba situatia". Se schimba o laie, doar pentru alte maimute ca metisul se schimba ceva dupa a doua filmare, prima ramane exact la fel.
    JDM trio.

5. Back To Top | #32445
    oricat te-ar injura nu ai dreptul sa iei bata si sa-i distrugi masina... nu stiu daca gasiti cadru medical care sa-l scoata stabil psihic pe unul care reactioneaza in halul asta la o injuratura

6. Back To Top | #32446
    Registered User Scorpio's Avatar
    Ala doar a injurat ? Pe langa faptul ca-l durea in cur pentru un accident provocat de el("asa si?"), l-a si amenintat cu bataia + dat jos si imbracit. Nu mi se mai pare asa deplasat ca ala a facut o criza de nervi.

7. Back To Top | #32447
    Paladin Sir Andrew's Avatar
    Indiferent, nu iti faci dreptate in halul ala.
    A mai fost un caz in Galati. 2 insi s-au certat in trafic. Unul din ei i-a indoit cu pumnul aripa spate. Te certi, te injuri dar pana la distrugeri e cale lunga.
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

8. Back To Top | #32448
    Quote Originally Posted by Scorpio View Post
    Ala doar a injurat ? Pe langa faptul ca-l durea in cur pentru un accident provocat de el("asa si?"), l-a si amenintat cu bataia + dat jos si imbracit. Nu mi se mai pare asa deplasat ca ala a facut o criza de nervi.
    E ok, poate folosi asta in sala de judecata, sunt sigur ca nici judecatorului n-o sa i se para asa deplasat: "domnu' judecator, in primul rand s-a dat jos din masina in momentul cand eu am ajuns la usa lui (!?). Asta nu se face la un accident. Apoi, fiind un taran prost, a zis ca nu-l intereseaza prea mult bijuteria mea de bmw si m-a injurat. Asa ca eu am facut o criza de nervi, mi-am scos bata din portbagaj intamplator pregatita pentru scandal (de obicei n-o am la mine) si i-am spart luneta, dupa ce i-am carat pumni in geam fara sa-l sparg, ca si geamul ala m-a enervat oleaca ca statea intreg."
    JDM trio.

9. Back To Top | #32449
    broke Flat's Avatar
    pentru unele specimene, injuratura e mai grava decat pumnul/bâta
    Quote Originally Posted by sradu View Post
    Secretul succesului nu e democratia, cat un lider luminat.

10. Back To Top | #32450
    Quote Originally Posted by Rezare View Post
    E ok, poate folosi asta in sala de judecata, sunt sigur ca nici judecatorului n-o sa i se para asa deplasat: "domnu' judecator, in primul rand s-a dat jos din masina in momentul cand eu am ajuns la usa lui (!?). Asta nu se face la un accident. Apoi, fiind un taran prost, a zis ca nu-l intereseaza prea mult bijuteria mea de bmw si m-a injurat. Asa ca eu am facut o criza de nervi, mi-am scos bata din portbagaj intamplator pregatita pentru scandal (de obicei n-o am la mine) si i-am spart luneta, dupa ce i-am carat pumni in geam fara sa-l sparg, ca si geamul ala m-a enervat oleaca ca statea intreg."
    m-a injurat / m-a amenintat cu bataia ... si m-a imbracit (poate chiar a ridicat pumnul la mine).

11. Back To Top | #32451
    infractiunea de distrugere ramane, noul filmulet doar prezinta mult mai bine contextul.
    e cam ca aici: Perversa ca pe Tg. Ocna intr-o apostare din Rahova timp de 3600 secunde. - YouTube
    Ignore list: Stagirioritic

12. Back To Top | #32452
    Da, se vede clar ca a ridicat pumnul in cele 60 de secunde de film negru

Parca tu erai ala oripilat ca se bat oameni pe locuri de parcare in bucuresti, vad ca pana la urma te-a dat craiova pe brazda

edit: de fapt filmuletul e negru cand incepe sa-i care pumni in geam. Deci ca sa recapitulam: aia stateau in masina (nu se stie de cand si de ce), gigi justitiarul se duce si-i deschide usa mosului cu forta la scandal, mosul se enerveaza si face pe cocosul, iar in urmatorele 10 secunde ala baga telefonul in buzunar si incepe sa-i care pumni in geam si apoi ii sparge luneta. Da boss, filmuletul a schimbat complet situatia, e clar ca mosul si-o merita. Eu nu m-as fi oprit acolo, il ardeam si pe el si pe nevasta-sa, nu se poate sa deschida gura careva in fata mea.
    JDM trio.

13. Back To Top | #32453
    Care e problema in a fi echilibrat? Priveste lucrurile obiectiv, oricum toti cei implicati sunt gipsani, nu numai personajul principal.
    Esti foarte afectat de situatie vad, te cunosti cu mosul?

Le: de ce sa nu te duci la usa lui dupa accident? A intrat odata un nene in mine si a trebuit sa ma duc sa-l linistesc ca era tot panicat, gramada pe volan si nu arat fioros deloc, amiabila si fiecare cu aia a ma-sii.

Daca era in galati scotea cutitul oare?

14. Back To Top | #32454
    Quote Originally Posted by _-livio-_ View Post
    Esti foarte afectat de situatie vad, te cunosti cu mosul?
    Da, asta era, ai nimerit-o ca pe toate restul pana acum. Continua sa ai tonul asta condescendent si apoi continua sa te intrebi de ce te ia lumea la misto.

Tot n-ai reusit sa-mi explici cum trebuie sa ne schimbam concluziile daca tot esti ala echilibrat. Zi tu cu cuvintele tale care parte din "maimuta i-a spart geamul" trebuie interpretata altfel. Incetisor, nu te grabi. Cand bagi o d-aia din top cu "sare lumea cu gura", ar fi de bun simt sa ne spui si ce s-a spus gresit.
    JDM trio.

15. Back To Top | #32455
    Nope, tonul meu nu era deloc condescendent, spre deosebire de cel f acid al tau.
    No problems here cu luat la misto.
    isn't that cute....BUT IT'S WRONG

16. Back To Top | #32456
    Quote Originally Posted by Rezare View Post
    Da, se vede clar ca a ridicat pumnul in cele 60 de secunde de film negru

Parca tu erai ala oripilat ca se bat oameni pe locuri de parcare in bucuresti, vad ca pana la urma te-a dat craiova pe brazda
    Inca sunt ... tot ce trece de 1 2 injuraturi mi se pare deplasat. Dar baiatul acela a fost provocat... nu a reactionat ca un animal din senin.

17. Back To Top | #32457
    Paladin Sir Andrew's Avatar
    Rezare...iti bati capu' degeaba. Din moment ce generalizeaza "cutit in Galati" n-ai ce cere.
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

18. Back To Top | #32458
    Nu e numai 1 si 0 in viata, "deplasat" si "nedeplasat". De aia ultrajul (greu de ajuns macar la ultraj) si distrugerea sunt doua lucruri diferite.

E bine totusi ca am convenit ca impresia initiala, ca a reactionat ca un animal, ramane valabila.
    JDM trio.

19. Back To Top | #32459
    a erau in braila? scuze atunci
    isn't that cute....BUT IT'S WRONG

20. Back To Top | #32460
    Quote Originally Posted by Scorpio View Post
    m-a injurat / m-a amenintat cu bataia ... si m-a imbracit (poate chiar a ridicat pumnul la mine).
    ... si solutia ta la situatia asta a fost sa-i spargi luneta cu bata din dotare. cu ce anume ajuta spartul geamului? ma injura unu', care ar fi cea mai potrivita metoda sa dezamorsez situatia si sa-l calmez? ah, stiu, ii sparg geamul, sigur o sa vina sa dea mana cu mine si ne despartim prieteni. wtf

1.  
Page 1623 of 1625 FirstFirst ... 6231123152315731613162016211622162316241625 LastLast

Bookmarks

Bookmarks