Page 1640 of 1650 FirstFirst ... 64011401540159016301637163816391640164116421643 ... LastLast
Results 32,781 to 32,800 of 32995

Thread: Educatie rutiera

1. Back To Top | #32781
    Quote Originally Posted by Doggfather View Post
    incideti-va usile intotdeauna

Grup public Bad Drivers -Memes | Facebook
    Exact la fel: WTF LOL - YouTube

2. Back To Top | #32782
    Ceva fin The Zealots - WOW | Facebook

Tokyo.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

3. Back To Top | #32783
    Quote Originally Posted by Doggfather View Post
    incideti-va usile intotdeauna
    chiar e un sfat foarte bun.
    alt film
    Ignore list: Stagirioritic

4. Back To Top | #32784
    Quote Originally Posted by c6t9 View Post
    E un caz extrem, de obicei e (mai) relaxat.
    JDM trio.

5. Back To Top | #32785
    Registered User
    Quote Originally Posted by Johnny View Post
    Am si povestit aici cum mi-am luat timp si am "condus-o" pe una dintre duduitze pina acasa si am oprit in dreptul ei, cind am dat geamul jos si a vazut ca opreste violatorul din herastrau avea fix fata aia de "i just soiled myself, leave me alone please!".
    Quote Originally Posted by zoso View Post
    un brake check cât să te lovească, să fie de vină și să stea cu mașina în service câteva zile e de ajuns pentru majoritatea să își bage mințile în cap
    Quote Originally Posted by Rezare View Post
    daca vrei doar sa-l enervezi pe ala poti incetini si sa te pui in paralel pe b2 cu o masina care merge mai incet si ca el si ori o depasesti cu +1kmh, ori mergi la aceeasi viteza.
    Stiam cam cat il duce capul pe zoso, si de ce e capabil, de pe vremea cand posta filmulete din masina pe trafictube.
    Da' voi 2 aveti ceva probleme serioase pe la mansarda...
    Cum plm sa te apuci sa urmaresti o femeie (ca daca era barbat sigur se transforma testosteronu' in estrogen) cu masina? Indiferent ce ar fi facut???
    Si tu, Rezare, nu inteleg cum ai in vocabular cuvantul "preventie", cand tu asa te comporti pe drum. Pai daca dai de un labil psihic ca ala de care am dat eu, si ii faci asa, cam ce iti imaginezi tu ca se intampla???
    Oricum, e clar cu cine am de a face. Daca voi ma considerati pe mine "marlan", sau ca "nu le am cu covrigul", sa-mi bag picioarele daca nu o iau ca pe un compliment.

Anyway, back on topic: abia astept sa ajunga si pe la noi acele self-driving cars. Care sunt programate sa circule legal. Sa le vad in jungla de pe strazile din Romania. Pe care circula specimene ca astia de mai sus, cu "brake check"-uri si urmariri de stalker dement...
    Si abia astept sa le vad pe E85 si alte drumuri cu acostament consolidat! Parca ma buseste rasul, dar si plansul...

6. Back To Top | #32786
    Registered User RAN's Avatar
    Probabil in versiunea pentru Romania vor fi programate sa dea si ele flashuri si claxoane

7. Back To Top | #32787
    Registered User west1785's Avatar
    Apropo de asta, ieri pe centura Clujului (unde intalnesti 5 masini / km), mergeam in coloana o basculanta, logan, eu, bmw. Ajungem la portiunea de urcare unde se fac 2 benzi, basculanta se muta pe prima banda, loganul si eu ramanem pe b2 sa depasim basculanta, bmw-ul din spate dadea flash-uri deja, basculanta nici nu cred ca trecuse cu toate rotile pe b1. Probabil trebuia sa ne ducem toti pe prima banda si dupa ce trecea el de toti, sa depasim si noi basculanta. Prioritate de flash sau cum se numeste asta
    INMORTALES COMO EL TIEMPO, INALTERABLES COMO LA HISTORIA.

8. Back To Top | #32788
    Quote Originally Posted by cosmindaniel12 View Post
    Si tu, Rezare, nu inteleg cum ai in vocabular cuvantul "preventie", cand tu asa te comporti pe drum. Pai daca dai de un labil psihic ca ala de care am dat eu, si ii faci asa, cam ce iti imaginezi tu ca se intampla???
    Tu nu prea ai inteles ce-am scris, da' nu e bai. Macar cu covrigu' daca le aveai ceva mai bine, da' nici cu ala nu te poti lauda.

Hai sa o zic altfel, in principiu ce am povestit eu ca mai fac ocazional (stau in drum sau depasesc ca ochii mortului in mod special) faci tu in mod curent Curios ca esti atat de agitat din cauza asta, mai sa zic ca traiesti intr-un conflict permanent cu realitatea/cu logica. N-o privi si p-asta ca un compliment, ca nici acum nu e Tu esti inca la nivelul colegului cu 80 pe autostrada care nu intelege ce au "dementii de pe strada" cu el de-l flashuiesc pe b1, el insa si-a luat o masina care poate merge mai repede decat camioanele si a scapat de problema. Tu inca te lupti cu viata reala, desi viata reala te-a lovit un pic.
    JDM trio.

9. Back To Top | #32789
    Quote Originally Posted by RAN View Post
    Probabil in versiunea pentru Romania vor fi programate sa dea si ele flashuri si claxoane
    Si brake-checks. To teach them good.

10. Back To Top | #32790
    expert de forum zoso's Avatar
    Quote Originally Posted by Johnny View Post
    Si brake-checks. To teach them good.
    doar daca sunt resoftate. john deere style
    forumiștii nu au dubii, forumiștii au numai certitudini.

11. Back To Top | #32791
    Registered User west1785's Avatar
    Bai cosmine, nu inteleg de ce vrei tu neaparat sa convingi niste duzi de pe net ca ai dreptate. Tu nu vezi ca aici pe forum sa nu te repliezi pe b1 cand ai un idiot intre benzi dand flash-uri = stat in drum si blocat lumea intentionat sau sa mergi cu 70 pe limita de 70 in conditii de zapada pe carosabil = sa mergi cu 80 pe autostrada. Las-o asa ca nu se lasa cu premii, chiar daca le dovedesti tuturor ca ai dreptate
    INMORTALES COMO EL TIEMPO, INALTERABLES COMO LA HISTORIA.

12. Back To Top | #32792
    Registered User
    Rezare, B0$$, mi-am adus aminte ca noi ne-am intalnit pe drum in trecut: Idioți și nesimțiți #7 - YouTube
    Care din astia erai tu?

Multumesc, west! Nu imi place sa fiu jignit nici macar pe internet, mai ales pe niste motive asa idioate si de niste specimene ca astea...
    Dar ai dreptate, oricate argumente logice ai aduce, ei tot la nivelul lor raman.

13. Back To Top | #32793
    Voi v-ati chitit pe autor dupa ce ati realizat ca a mai facut niste tampenii in trecut. Puteti sa treceti peste chestia asta?

Omul mergea cu 70 pe limita de 70 si s-a apucat sa depaseasca masini. PUTEA sa se replieze dupa prima sau a doua cand era un gol mai mare, discutabil dupa mine daca safe sau nu, dar putea. De acord.
    Din spate apare un retard cu flashuri care cand autorul vrea sa schimbe banda (ca atunci considera el ca e safe), el, retardul, se apuca sa-l depaseasca pe dreapta.
    Il depaseste pe dreapta si ii pune frana in fata. Cu ce P mea motivati comportamentul asta?

Am omis ceva? e ok ca pe conditiile alea sa ii puna frana in fata din cauza ca depasea masini cu 70 pe limita de 70, da?

LE: si eu ma enervez la dobitoci care merg incet, dupa care ma uit la limita si la vitezometru si vad daca ma calmez sau il depasesc pe dreapta. DAR NU INCERC IN P MEA SA IL OMOR PUNANDU-I FRANA IN FATA PANA MA LOVESTE.

14. Back To Top | #32794
    Quote Originally Posted by lowlife View Post
    Cu ce P mea motivati comportamentul asta?
    Dar cine a motivat vreun comportament, dragul meu? Cind ii spui unuia ca e nebun sa se duca cu fular de ciinii rosii in galeria steaua nu inseamna motivezi comportamentul tribal al galeriilor. Inseamna ca subliniezi o realitate. Cind te incurci cu nebunii pe strada sint mari sanse sa-ti faca nebunii. Big surprise there?! Nu cred ca e nimeni in mintile lui care sa motiveze un brake-check. Cu exceptia lui zoso, dar asta e alta poveste. Nu despre asta era vorba, aspectul de care m-am legat eu era foarte specific. Eu am pariat ca omul (se) mintzea cind a prezentat situatia in filmul original si ca l-a mincat in cur sa "leneveasca" pe banda tocmai ca raspuns la agresivitatea bizonului din spate si a situatiei (camera pe bord - sin un cineast nu un participant, ce se poate intimpla?!), costient sau subconstient. Am vazut atitudinea asta de "ce vrei ba!" de mii de ori in trafic ca reactie la un simplu claxon si cind erau altfel in culpa si singura reactie acceptabila era sa-si corecteze "greseala", sa ridice mina si sa mearga mai departe. Aici vad doar un corolar direct inrudit. Din fericire bizonul din spate era facut din arome identic naturale si nu din concentrat natural cu pulpa ca altfel cind a venit la geam ii scapa si o bastirca in mecla cum si-au luat-o altii de pe aici, "in direct" pe dashcam. E misto sa-ti cauti dreptatea la politie cu falca umflata cind puteai sa eviti agitatia foarte simplu lasind niste orgoliul acasa. Smecherii astia cu jeepurile lor, tot timpul vor sa ne dam din calea lor! A scapat de data asta, dar nici nu a invatat nimic, are zero intentie sa se analizeze pe sine sa vada unde e posibil sa fi escaladat conflictul si acum se intoarce victorios la covrig. Good luck next... 100 times.

15. Back To Top | #32795
    Quote Originally Posted by lowlife View Post
    Cu ce P mea motivati comportamentul asta?
    Cauta pe net "strawman" inainte sa-ti plesneasca o vena ca te certi cu ceva interlocutori imaginari, aia de incurajeaza brake check-ul Asa prost stati cu nervii toti sau acum sunteti in pasa proasta?
    JDM trio.

16. Back To Top | #32796
    Deepmix kegpr's Avatar
    Acu vedeti de ce premisa ca toti sunt niste boi e foarte sanatoasa? Pentru ca premisa asta iti confera liniste; nu te poti supara pe boi Foarte, foarte rar ma mai enervez la volan.

Lasand la o parte stilul enervant de condus al lui Cosmin (in general vorbim), in cazul prezentat cu posesorul de Mondeo, ii dau dreptate. Cosmin depasea/ devansa un sir de masini de pe b1 la limita maxima de viteza pe tronson, pe o vreme dubioasa si cand se recomanda sa mergi SUB viteza maxima legala. Acuma, singurul meu semn de intrebare e cu "replierea" si cu ala care se plasase pe mijloc...dar ii dau premisa de nevinovatie si aia e.

Cosminator- nu te mai oftica, las-o asa. Sfatul meu, ca am ceva experienta cu covrigul, e sa o iei mai usor si sa incerci sa lucrezi cu tine, sa iti impui niste lucruri; vezi primul rand din postul meu. La mine functioneaza.

17. Back To Top | #32797
    Registered User
    Și eu plec de la aceeași premisă, și este foarte, foarte sănătoasă! Motiv pentru care, în cazul cu Mondeo, am rămas pe B2: habar n-am ce avea boul de gând să facă, mai ales că-mi dădea flash-uri când eu semnalizam dreapta și alunecam spre B1.
    Nu înțeleg treaba cu "stilul enervant de condus", în schimb. Mă înțeleg excelent cu 99% din șoferi, pentru că sunt foarte previzibil și merg legal. Poate chiar un pic paranoic la capitolul "previzibil".
    "Un pic" de experiență am și eu, dar de lucrat, lucrezi cu tine însuți toată viața, și tot nu vei ajunge niciodată perfect. Mereu o să ai ceva de învățat. Și cine se crede perfect, se înșeală...

18. Back To Top | #32798
    expert de forum zoso's Avatar
    forumiștii nu au dubii, forumiștii au numai certitudini.

19. Back To Top | #32799
    Bazinga!
    La cat de pasiva/indiferenta/incompetenta e politia o sa ajungem ca in Rusia, toti cu camere. Adormitii de pe b2 neavertizati si bizoni neamendati.

@cosmindaniel12 ce au zis aia de la politie ? cum a ramas ?

20. Back To Top | #32800
    Registered User
    Mare om taximetristul ăla. I-a dat el o lecție începătorului. L-a învățat minte!
    Bine că nu a tras de volan stânga începătorul, să facă un accident frontal...
    Drazzy, trebuie să afle cine e ăla și să îl invite la secție, să îi înmâneze o felicitare, o dovadă pentru permis, și să îi facă o copie după asigurare.

1.  
Page 1640 of 1650 FirstFirst ... 64011401540159016301637163816391640164116421643 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks