Page 1647 of 1650 FirstFirst ... 64711471547159716371644164516461647164816491650 LastLast
Results 32,921 to 32,940 of 32995

Thread: Educatie rutiera

1. Back To Top | #32921
    Bazinga!
    nu a fost pus aici ? BMW...cand toata strada e a ta..faci pe destepul la final ca deh ! - YouTube

IMO spatiul din masina personala e privat, atata timp cat ceilalti din afara masinii nu sesizeaza nimic.
    Ca o paralela intre ce inseamna spatiu public si spatiu privat/personal, in legea anti-fumat, scrie ca in masina personala ai voie sa fumezi.

2. Back To Top | #32922
    Nu, d-aia intrebam. Subtire, sunt cazuri mai grave in Bucuresti si nu ia nimeni masuri de genul asta.
    Eu nu sunt nebun, eu nu fac decat sa va sfidez ! James Oliver Huberthy

3. Back To Top | #32923
    just passing... Rover's Avatar
    Daca era Johnny sa se fi luat dupa ea...

4. Back To Top | #32924
    Paladin Sir Andrew's Avatar
    Quote Originally Posted by Drazzy View Post
    nu a fost pus aici ? BMW...cand toata strada e a ta..faci pe destepul la final ca deh ! - YouTube

IMO spatiul din masina personala e privat, atata timp cat ceilalti din afara masinii nu sesizeaza nimic.
    Ca o paralela intre ce inseamna spatiu public si spatiu privat/personal, in legea anti-fumat, scrie ca in masina personala ai voie sa fumezi.
    Mama ce drumuri. Se vede ca esti in sudul tarii. Jesus.
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

5. Back To Top | #32925
    Intrebare : masinile INML de ce au girofare si sirena ?

6. Back To Top | #32926
    Quote Originally Posted by Sir Andrew View Post
    Mama ce drumuri. Se vede ca esti in sudul tarii. Jesus.
    cam asa sunt aproape toate drumurile judetene din tara.

Quote Originally Posted by Bisti View Post
    Intrebare : masinile INML de ce au girofare si sirena ?
    pai daca toti ceilalti au, ei de ce nu? nu sunt si ei tot bugetari, ca ANAF-ul?
    ps: serios vorbind, poate au ceva echipe crminalistice care se pot deplasa la anumite cazuri pt recoltarea probelor. altfel nu-mi dau seama la ce le-ar trebui girofar.
    Ignore list: Stagirioritic

7. Back To Top | #32927
    Criminalistica e una si caratul mortilor e alta. INML vine sa care mortii, ei nu fac nicio recoltare la fata locului, doar pe masa.

8. Back To Top | #32928
    Quote Originally Posted by Smiley View Post
    cam asa sunt aproape toate drumurile judetene din tara.
    Sa mergeti in judetul Tulcea. 90% din drumurile judete sunt reabilitate.

Un exemplu simplu. DJ222A. Doar masina de paine circula pe acolo. Luncavita Nifon Horia. Asfalt ca in palma. Am mers cu bicicletele prin padurea si lacurile din zona. Un alt drum pe care circula doar masina de paine si cea cu lapte de la o fabricuta locala. DJ222F, Cerna - Peceneaga - Ostrov - Daeni. Senzational.
    Chiar ma bucur ca sunt judete care se ocupa de drumurile pe care le au in administratie. Eu as lua conducatorii din ultimii 15 ani din Tulcea si i-as pune in functii la nivel national, CNADR/Ministerul Transporturilor. Am mers cam pe toate drumurile judetene din judetul Tulcea. Doar in partea de jos, granita cu Cta, mai au de lucru. In rest e de vis.
    Daca nu ati ajuns, recomand drumul Horia Atmagea Ciucurova. Senzational. Niste munti faini, serpentine, paduri.
    Cred ca e unul din judetele cu cele mai bune drumuri din tara. Atat judetene cat si DNuri. Sa nu mai vorbim de E87, mergi ca pe autostrada.
    Last edited by Sir Andrew; 13-04-2018 at 10:36.
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

9. Back To Top | #32929
    +1, sunt peisaje frumoase, drumuri intinse si necirculate, asfalt bun.

10. Back To Top | #32930
    Registered User west1785's Avatar
    Daca s-au ocupat primarii de comune, le-au asfaltat cu fonduri europene. Nu doar DJ, chiar si alte drumuri adiacente care duc unde intoarce uliul cu frana de mana. Si la bunica i-a facut asfalt pana in poarta, si pe-acolo circula 2 masini pe saptamana. Cati bani au bagat in buzunar din toate astea, numai ei stiu.
    INMORTALES COMO EL TIEMPO, INALTERABLES COMO LA HISTORIA.

11. Back To Top | #32931
    Registered User RAN's Avatar
    Nu, d-aia intrebam. Subtire, sunt cazuri mai grave in Bucuresti si nu ia nimeni masuri de genul asta.
    Probabil pentru ca a provocat incidentul, injurand femeia aia care a avut tupeul sa-l scoata din ritm intorcand pe drumul pe care mergea el. Ca nu vad alt motiv pentru care s-a luat dupa el, l-a depasit ca sa-i puna frana in fata.

Nu e privat, si nu exista "e privat cat timp xxx", ori e, ori nu e.

12. Back To Top | #32932
    Quote Originally Posted by west1785 View Post
    Daca s-au ocupat primarii de comune, le-au asfaltat cu fonduri europene. Nu doar DJ, chiar si alte drumuri adiacente care duc unde intoarce uliul cu frana de mana. Si la bunica i-a facut asfalt pana in poarta, si pe-acolo circula 2 masini pe saptamana. Cati bani au bagat in buzunar din toate astea, numai ei stiu.
    Ideea e ca au existat oameni/primari care s-au informat, au dorit sa faca ceva, si i-a dus si capul. Nu au dormit in scaun. Asa ceva nu exista in alte judete. Rar. Un alt exemplu. Somova Parches. Asfalt ca in palma. Ulitele Parchesului asfaltate in proportie de 80%. Bunica-mea sta undeva aproape de iesirea din sat fara acces la DJ. Are asfalt pana la poarta.
    Ce e de apreciat este ca niste oameni s-au interesat sa faca investitii pentru comunitate. Este incredibil cum de pot exista asemenea oameni. Si nu doar unul. MUUUUUUUUUlti, intr-un judet mic ca numar de locuitori, cu o economie slaba. Ca au bagat si in buzunar, e partea a doua, dar i-a dus capul sa faca ceva pt comunitate. La nivel central se baga in buzunar si atat.
    Last edited by Sir Andrew; 13-04-2018 at 11:01.

13. Back To Top | #32933
    Ba cred ca e foarte privat la mine in masina. Nici politia nu poate sa ma scoata cu forta din masina mea atata timp cat nu am facut vreo infractiune, nu o banala contraventie.

14. Back To Top | #32934
    Registered User rex's Avatar
    Quote Originally Posted by Rover View Post
    Daca era Johnny sa se fi luat dupa ea...
    era frumos sa se duca dupa ea, apoi sa deschida geamul, sa ridice un topor (doar toata lumea are un topor in masina, ca nu stii niciodata la ce iti trebuie) si cu o privire de criminal sa ii spuna "stiu unde stai".

si ca sa fiu in tema: unii oameni prefera sa moara decat sa gandeasca
    GPL = ori zambesti in masina , ori zambesti in peco !!!

15. Back To Top | #32935
    Registered User RAN's Avatar
    Nu pot sa te scoata nu pentru ca nu e spatiu privat, ci pentru ca incalca niste reguli si proceduri daca o fac fara motiv - nici de pe strada nu te ridica fara motiv si fara sa respecte reguli si proceduri. Cand e cazul sa te scoata o pot face fara mandat, deci e cat se poate de clar ca nu e spatiu privat. Nu e casa, nu e locuinta, e un mijloc de transport.

16. Back To Top | #32936
    Registered User west1785's Avatar
    Quote Originally Posted by Sir Andrew View Post
    Ideea e ca au existat oameni/primari care s-au informat, au dorit sa faca ceva, si i-a dus si capul. Nu au dormit in scaun. Asa ceva nu exista in alte judete. Rar. Un alt exemplu. Somova Parches. Asfalt ca in palma. Ulitele Parchesului asfaltate in proportie de 80%. Bunica-mea sta undeva aproape de iesirea din sat fara acces la DJ. Are asfalt pana la poarta.
    Ce e de apreciat este ca niste oameni s-au interesat sa faca investitii pentru comunitate. Este incredibil cum de pot exista asemenea oameni. Si nu doar unul. MUUUUUUUUUlti, intr-un judet atat de mic, cu o economie slaba. Ca au bagat si in buzunar, e partea a doua, dar i-a dus capul sa faca ceva pt comunitate. La nivel central se baga in buzunar si atat.
    Da, pai asta zic si eu. In plus, chiar nu stiu cati bani au bagat in buzunar si daca au bagat, ziceam asa din obisnuinta
    INMORTALES COMO EL TIEMPO, INALTERABLES COMO LA HISTORIA.

17. Back To Top | #32937
    just passing... Rover's Avatar
    Sigur sunt asfaltate de primarii/CJ? Sau sunt alea asfaltate de cand era Sechelariu&Co la Ministerul Transporturilor si directiona fondurile intr-acolo?

Eu sunt curios daca chiar era o femeie la volan sau a picat la mijloc nevasta cocalarului in cauza...

18. Back To Top | #32938
    Registered User TheSpecialOne's Avatar
    Accident azi in Pasajul Victoriei.
    N-am vazut cum s-a petrecut, dar din ce mi-am putut da seama, cineva comandase pizza si ii era foarte foame.
    Pizza boy era cu masina pe contrasens, pe linia de tramvai. Iar cum pe acea linie de tramvai circula multi zmei si pe sensul normal de mers, s-a produs incidentul. Dacia Logan gri, pentru a evita impactul, a intrat in lateralul autoutilitarei, iar pizza boy a intrat frontal in autoutilitara. Ma rog, cvasi frontal, i-a avariat partea stanga. Pizza boy ceva sange pe mana, iar soferul utilitarei se plangea de ceva dureri de spate.
    Cred ca cel cu Loganul nu se astepta sa vina pe linia de tramvai un imbecil pe contrasens, a facut manevra de a urca pe linia de tramvai fara sa vada daca circula cineva si...bum.
    LE: Loganul si utilitara au fost mutate la momentul fotografiei. In realitate, Loganul era in portiera stanga a camionetei.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Educatie rutiera-12.jpg   Educatie rutiera-13.jpg  

19. Back To Top | #32939
    Ba cred ca e foarte privat la mine in masina. Nici politia nu poate sa ma scoata cu forta din masina mea atata timp cat nu am facut vreo infractiune, nu o banala contraventie.
    Famous last words.

Also, si locuinta e privata, dar pot sa cheme vecinii politia peste tine.

20. Back To Top | #32940
    Registered User _-livio-_'s Avatar
    Iar politia o sa vina sa bata la usa, nu intra peste tine in casa.
    Epic accidentul din pasaj, cum sa te bagi pe contrasens si sa te astepti sa iasa bine?
    Cineva a ramas flamand
    isn't that cute....BUT IT'S WRONG

1.  
Page 1647 of 1650 FirstFirst ... 64711471547159716371644164516461647164816491650 LastLast

Bookmarks

Bookmarks