Page 1648 of 1650 FirstFirst ... 6481148154815981638164516461647164816491650 LastLast
Results 32,941 to 32,960 of 32995

Thread: Educatie rutiera

1. Back To Top | #32941
    Registered User rex's Avatar
    pacat de ala care astepta pizza, ca de cei implicati in accident nu merita sa iti fie mila.
    GPL = ori zambesti in masina , ori zambesti in peco !!!

2. Back To Top | #32942
    Pai ce sa zic, cand va face politia semn sa trageti pe dreapta ca ati trecut pe rosu, aratati-le mui* din masina si fugiti acasa

3. Back To Top | #32943
    Quote Originally Posted by lowlife View Post
    Famous last words.

Also, si locuinta e privata, dar pot sa cheme vecinii politia peste tine.
    Nu iti intra nimeni in casa pentru o amenda de zgomot sau mai stiu eu ce. N-au mandat, stau pe holul blocului. Acolo nu e privat.
    Daca vrei tu sa ii inviti, e alta problema, ei nu au voie nici macar sa propuna sa intre.

Edit: Ți-am zis, e o diferenta intre infractiune si contraventie. Also, remember Ghita? Ala avea mandat de urmarire si politia il pierdea pe drumuri ca nu aveau motive sa il opreasca in trafic fara mandat. Stateau ca mieluseii la poarta casei, crezand ca e acasa, iar ala era prin Belgrad.
    Eu nu sunt nebun, eu nu fac decat sa va sfidez ! James Oliver Huberthy

4. Back To Top | #32944
    Registered User RAN's Avatar
    Din moment ce n-ai de gand sa asculti de argumente, hai sa admitem ca e spatiul privat*. Gagiul a injurat-o din spatiul privat al masinii lui, dar injuratura a parcurs spatiul public dintre spatiul privat al masinii lui si spatiul privat al masinii ei => amenda pentru injuratura in spatiul public. Ca daca nu-l auzea sau nu-l vedea nu avea motiv sa se ia dupa el. Fericit acum?

*nu e.

5. Back To Top | #32945
    Registered User _-livio-_'s Avatar
    Nu conteaza ca e spatiu public sau privat, n-ai voie sa-i injuri pe altii in timp ce conduci cf art 148.19
    isn't that cute....BUT IT'S WRONG

6. Back To Top | #32946
    WTF, pe voi va foeote grija de ce si-a luat ala amenda pentru injuraturi? Geamul poate era deshis, poate a injurat prin trapa, poate a injurat si in acelasi timp facea traducerea in limbajul semnelor Secundo justitia de la noi a decretat ca ce uploadezi in spatiul public online reprezinta comunicare publica. Deci daca il injuri sub plapuma, in surdina, pe vecinul de jos ca tine televizorul prea tare si postezi filmul cu inregistrarea injuraturilor pe youtube, legal e acelasi lucru cu al injura din balcon direct prin geamul deschis si in prezenta sectoristului.

7. Back To Top | #32947
    Bazinga!
    Mi se pare absurda treaba... e o discrepanta IMENSA intre sanctiunile aplicate pentru niste fapte care pun in pericol integritatea oamenilor si a bunurilor, si celelalte.
    Daca li se pune pata militienilor pe filmele lui iuda....
    Se pot "prescrie" contraventiile astea ? gen trimiti filmarea de acum 3 ani, bang amenda ?

8. Back To Top | #32948
    "Timp de 24 de ore, zeci de poliţisti ai Brigăzii Rutiere, dar şi din alte structuri ale Poliției Capitalei au încercat să-l identifice și să-l prindă pe șofer.
    Cu toate că că numărul de înmatriculare al mașinii a fost aflat repede, identificarea șoferului a fost îngreunată de faptul că autoturismul a fost vândut şi revândut de aproximativ 10 ori, fără ca proprietarii să îl înscrie. Transferul succesiv de proprietate a fost consemnat în documente de mână, arată anchetatorii." Tinand cont ca tot au muncit ca sa afle vinovatul, ar trebui sa verifice fiecare act de V/C si sa le F niste amenzi la toti care nu le-au inscris in termen. Mai e o saptamana, sa vezi circ pe strazi cand le ridica politia placutele.

9. Back To Top | #32949

10. Back To Top | #32950

11. Back To Top | #32951
    Quote Originally Posted by Doggfather View Post
    Asta nu stiu la ce categorie intra
    La:
    Quote Originally Posted by Vacanta mare
    Un tirulet de 300 de tone sa-mi darame mie casa? o RAS-O

12. Back To Top | #32952
    Registered User droopy_ro's Avatar
    @lowlife: asta era parca dintr-un monolog al lui Pietreanu, nu ?
    Quote Originally Posted by Bisti View Post
    Criminalistica e una si caratul mortilor e alta. INML vine sa care mortii, ei nu fac nicio recoltare la fata locului, doar pe masa.
    Ca sa poata urgenta preluarea de cadavre dupa ce termina politia treaba.
    Vrei sa se elibereze repede drumul dupa un accident cu morti ? atunci trebuie IMLul sa se miste repede prin trafic. Plus de asta la morti suspecte pana se face autopsia banuiesc ca trebuie sa se respecte niste proceduri ca sa nu se umble la cadavru. Daca nu e moarte suspecta se poate chema si o masina normala de pompe funebre.
    Stiu ca suna urat ce zic si stiu cum e sa moara oameni tineri in accidente de masina si ce impact au asupra famililor si prietenilor decedatilor.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

13. Back To Top | #32953

14. Back To Top | #32954

15. Back To Top | #32955
    Registered User rex's Avatar
    asta e ceva de genul "v-am spus eu ca pana la urma imi iau permis".

cand ai o zi proasta, pai ai pana la capat: https://9gag.com/gag/aR3EnPG

si inca una mai comica: https://9gag.com/gag/ax1oLop
    GPL = ori zambesti in masina , ori zambesti in peco !!!

16. Back To Top | #32956

17. Back To Top | #32957
    Registered User RAN's Avatar
    Cand o femeie semnalizeaza stanga nu e obligatoriu sa mearga la dreapta, poate sa mearga si inainte.

18. Back To Top | #32958
    Pentru că a devenit atât de populară treaba asta, cred că se întâmplă destul de des.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

19. Back To Top | #32959
    Ghost Hardware vLD's Avatar

Mai amuzant cred ca-s franele soferului si reactia putin intarziata, ce faci boss, cand schimbam si noi cauciucurile sau placutele.
    Tipa s-a panicat si a facut 15 manevre dar ala avea 40-50 la ora de zici ca a pus frana pe tir cu incarcatura.
    metoda de contact : [email protected]

20. Back To Top | #32960
    Deepmix kegpr's Avatar
    Ma lasi? Tot ala o fi vinovat. De apreciat limbajul decent si reactia asemenea. Dupa ce ca aia e o vita imbecila, tot ea tare in gura si comenteaza. Incredibil...

1.  
Page 1648 of 1650 FirstFirst ... 6481148154815981638164516461647164816491650 LastLast

Bookmarks

Bookmarks