Page 147 of 148 FirstFirst ... 4797137144145146147148 LastLast
Results 2,921 to 2,940 of 2960

Thread: Cauciucuri de iarna - recomandări, păreri, etc

1. Back To Top | #2921
    Registered User Merlin's Avatar
    In 2 saptamani maxim am ca target ca sa ma decid in ce directie sa o apuc, daca rezolv si mai repede cu atat mai bine, acum sa vedem exact si de pret, precum si starea lor Deci, da-mi un semn in perioada asta, cu multumirile de rigoare

De asta si va intrebam ce feedback dati pentru crossclimate (all season), pentru ca fac research si mai am timp (teoretic) si caut cat mai multa informatie, am citit si reviewuri, am primit si 2 pmuri, teoretic pentru nevoile mele produsul este bun. Nu o sa merg clar cu masina la ski in austria si nici nu intentionez. Mai au si altii masini din jurul meu
    Ipad mini 4 impecabil cu garantie -> http://forum.computergames.ro/225-no...l#post49107265

2. Back To Top | #2922
    A3-ul cu ce a venit Merlin?

3. Back To Top | #2923
    Registered User west1785's Avatar
    Poti merge linistit la ski in Austria cu crossclimate
    INMORTALES COMO EL TIEMPO, INALTERABLES COMO LA HISTORIA.

4. Back To Top | #2924
    Niste dunlopuri de vara 225/55/R17 deci tot pe dimensiunea asta standard o sa merg, nu mai are rost sa ma complic de nu stiu unde cu ce dimensiuni ciudate ca sa stau cu frica...merg corect si asa are folie masina si nu mi-a dat ala omologare (aveam si pe fata dar am dat-o jos ). Daca stiti pe undeva cum sa rezolv, pls pm me! Caci eu mai merg si noaptea, am nebunii sa conduc de nebun cate o ora cand e liber pe la 1-2 am si de obicei...atunci e politie si poate te mai opresc, Audi/Bmw cam sunt printre primele oprite si in momentele astea chiar nu am nevoie de alte batai de cap.

Asa ca ori iau unele de iarna normale (astea inca mai tin zic eu 2 veri lejer eu sa zicem ca fac maxim 13-15k km si asta ca sunt numai cu 1 masina acum) si le mai tin si pe astea, ori poate gasesc undeva un deal mai bun cu crossclimateuri Si nu, nu intentionez sa merg la ski in austria, urasc iarna si skiul (dar deh, prioritatile se mai pot schimba...)
    Ipad mini 4 impecabil cu garantie -> http://forum.computergames.ro/225-no...l#post49107265

5. Back To Top | #2925
    Registered User faraverete's Avatar
    Stie cineva niste anvelope 205/70/R15 de iarna decente, la un pret cat mai mic?
    https://www.emag.ro/anvelopa-iarna-n...ch-Action=view

Stiu ca nokian parca erau laudate pe forum si am gasit modelul de mai sus, insa cine vrea sa le cumpere doreste ceva mai ieftin
    Diablo 3 battle tag: Faraverete#2252

6. Back To Top | #2926

7. Back To Top | #2927
    O sa transmit mai departe. Merci!

Mai citisem si de Matador cum ca ar fi decente la pretul lor (adica in jurul pretului hankook)

8. Back To Top | #2928
    Leather SM's Avatar
    Am vorbit la dealer pt Stepway, nu se pot trece alte dimensiuni si ca sa nu ma risc de vreo amenda (desi sansele cred ca sunt foarte mici dar totusi) o sa iau niste anvelope de iarna pe 16 si gata.
    Ce sa aleg intre
    Anvelopa iarna 205/55/16 Hankook W452 91T[205],13-inaltime[55],14-diametru-janta[16],17-profil[iarna]
    sau
    Anvelopa iarna 205/55/16 BF Goodrich G-ForceWinter2 91H[205],13-inaltime[55],14-diametru-janta[16],17-profil[iarna]

9. Back To Top | #2929

10. Back To Top | #2930
    Ai si tu PM, back, scuze caci abia acum am vazut PMul...

11. Back To Top | #2931
    expert de forum zoso's Avatar
    pe bune? voi luați în considerare mărci gen hankook și matador pe mașini non-dacia?
    forumiștii nu au dubii, forumiștii au numai certitudini.

12. Back To Top | #2932
    Quote Originally Posted by zoso View Post
    pe bune? voi luați în considerare mărci gen hankook și matador pe mașini non-dacia?
    La dimensiunea care a cerut-o 205/70 R15 probabil ca are un Suzuki Jimny (asta daca nu a gresit si are nevoie de anvelope cargo sau offroad), dar marca masinii nu prea are relevanta... in plus a specificat ca vrea la bani putini

Matador intradevar este o marca de mana a treia, dar Hankook are multe modele de top care au iesit pe primele locuri in testele germane, este furnizor OE pentru multe modele de lux gen mercedes c, e si s class, porsche macan
    La fel si cealata marca koreana nexen tyre este furnizor pentru cayenne si macan si in curand pentru audi a6 si a7

13. Back To Top | #2933
    ^Close enough, e vorba de un Daihatsu Terios din 2002 sau 2003.
    Daca era dupa mine, intr'adevar nu faceam rabat la anvelope, insa nu eu decid ce fac altii cu banii - am fost rugat sa ma interesez si asta am facut

14. Back To Top | #2934
    Quote Originally Posted by SM View Post
    Ce sa aleg intre
    Astea doua si kleber krisalp 3 (care e identic cu bf goodrich) cred ca sunt cele mai bune optiuni mai de buget ... asta daca nu vrei sa urci pretul la vreo 370 pt continental ts860 sau goodyear ultragrip 9

15. Back To Top | #2935
    just passing... Rover's Avatar
    Spune ca ai incercat un trollism mic cand ai baga duma asta. Scuza-te macar cu o chestie de genul asta, cand bagi ambele marci in aceeasi oala...

Am zis s-o iau și altfel, pe cifre. Chiar acum, pe baza link-ului lui @Scorpio (deși știu testul, sunt cititor fidel Auto Bild), dar și pentru faptul că dimensiunea testată acolo e asemănătoare cât de cât cu a mea, am clasat cele 20 de anvelope într-un tabel Excel în funcție de locurile ocupate exclusiv pentru frânarea pe uscat, ud și zăpadă.
    Daca tot te-ai laudat, puteai sa lasi si fisierul sa se joace toata lumea cu el

16. Back To Top | #2936
    Quote Originally Posted by stalker2142 View Post
    Matador intradevar este o marca de mana a treia, dar Hankook are multe modele de top care au iesit pe primele locuri in testele germane, este furnizor OE pentru multe modele de lux gen mercedes c, e si s class, porsche macan
    practic, pentru că lamborghini și GTR sunt în aceeași companie, e practic aceeași mașină. și fiat cu ferrari.

17. Back To Top | #2937
    practic, pentru că lamborghini și GTR sunt în aceeași companie, e practic aceeași mașină. și fiat cu ferrari.
    Am dat exemplu de cele mai scumpe marci/modele care vin din fabrica cu hankook, dar ei sunt furnizori si pentru multe alte marci obisnuite de masini gen ford, VW, skoda; au castigat locuri bune la mai multe modele de anvelope in testele autobild si ale altor publicatii germane ..practic pe aproximativ orice dimensiune au cate un produs la un pret ok care a iesit bine in testele din ultimii ani.

18. Back To Top | #2938
    Leather SM's Avatar
    Si sunt partenerii Real Madrid

19. Back To Top | #2939
    cer scuze, poate m-am exprimat greșit. ce voiam să spun e că 99% din ce se vinde e modelul cel mai ieftin, care e ieftin dintr-un motiv. de aceea mi se pare greșit să insiști pe "știi, dar ei fac și anvelope foarte bune", pentru că românul nu se va duce niciodată la alea scumpe.

case and point, pentru mărimea mea: 300 lei sau 480 lei. sunt convins că toată lumea le va lua pe alea ieftine și va spune că sunt la fel cu alea scumpe, ce naiba, e aceeași marca, nu are cum să scoată două produse diferite.

e wishiful thinking:
    a ieșit bine în toate testele, hai să îmi iau și eu, dar nu modelul din teste, că e scump, modelul de buget.

20. Back To Top | #2940
    Registered User rex's Avatar
    ai pus link catre aceeasi anvelopa
    GPL = ori zambesti in masina , ori zambesti in peco !!!

1.  
Page 147 of 148 FirstFirst ... 4797137144145146147148 LastLast

Bookmarks

Bookmarks