Page 152 of 152 FirstFirst ... 52102142149150151152
Results 3,021 to 3,031 of 3031

Thread: Cauciucuri de iarna - recomandări, păreri, etc

1. Back To Top | #3021
    Quote Originally Posted by stalker2142 View Post
    Wintersport 5 mai e o optiune buna, care a iesit pe primul loc la vreo doua teste cu cele doua enumerate pe locurile 2 si 3

La norauto vad ca au preturi foarte bune pe dimensiunea asta la wintersport 5 si ultragrip 1. Eu de la ei am luat direct din magazin
    Anvelopa de iarna Dunlop Winter Sport 5 235/50R18 101V XL - Norauto
    Anvelopa de iarna Goodyear Ultra Grip Performance Gen-1 235/50R18 101V XL - Norauto
    Pina la urma am fost chiar la oameni intr-unul din magazine si am fost impresionat. Nu aveau anvelopele pe stoc (m-am hotarit pentru GY) dar in 2 zile mi-a venit comanda, am fost le-am ridicat, le-am dus la autosoft unde le-am incaltzat. Brici. Cred ca ma mai intorc pe la ei, pina si lichidul de parbriz pe care il folosesc eu e la pretul cel mai mic pe care l-am vazut in ultima perioada.

2. Back To Top | #3022
    Registered User rex's Avatar
    norauto au preturi bune la unele produse, printre care si la anvelope.
    in schimb anvelopele dunlop si goodyear sunt facute in turcia, nu stiu daca e de rau sau de bine.
    GPL = ori zambesti in masina , ori zambesti in peco !!!

3. Back To Top | #3023
    Registered User prodygal's Avatar
    Quote Originally Posted by Johnny View Post
    Pina la urma am fost chiar la oameni intr-unul din magazine si am fost impresionat. Nu aveau anvelopele pe stoc (m-am hotarit pentru GY) dar in 2 zile mi-a venit comanda, am fost le-am ridicat, le-am dus la autosoft unde le-am incaltzat. Brici. Cred ca ma mai intorc pe la ei, pina si lichidul de parbriz pe care il folosesc eu e la pretul cel mai mic pe care l-am vazut in ultima perioada.
    Si tu Brutus, in goana asta dupa cel mai mic pret? In afara de salarii de cacat si calitate din ce in ce mai slaba, ce mai poate aduce cel mai mic pret?
    Povestea orașului distrus de un supermarket

4. Back To Top | #3024
    Registered User Kidu's Avatar
    Anul trecut am zis ca e cazul sa am incaltari bune pe masina ptr siguranta mea, am cautat pe net cateva zile, am cerut pareri, am urmarit teste si review uri, apoi am comandat 4 gume continental ( nu retin modelul, dar voi verifica ), la venirea iernii, fac acelasi lucru si cu setul de iarna si iau bridgeston blizzak, astea, in ambele cazuri pret de apx 1000 lei pe buc. In iarna, la vreo 2-3 luni ma trezesc cu o galma maricica pe una din anvelope, mirat un pic zic, ei, se mai intampla. Nervii mi au sarit acum cand m am trezit cu gaura in anvelopa, undeva in lateral. Deci, atat de fragile? in 22 de ani, am calcat odata pe un capat de teava si am distrus un cauciuc, de rest nimic pana azi. Nervii mei sunt amplificati si de faptul ca masina nu are rezerva decat kitul acela de reparare si in conditiile astea ma intreb daca nu ar trebui sa acord atentie celor necesare unui schimb de roti la nevoie. Nu erau anvelope vechi, ambele seturi aveau dot 2016.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Cauciucuri de iarna - recomandări, păreri, etc-whatsapp-image-2017-12-15-17.42.03.jpeg  

5. Back To Top | #3025
    Lol câtă dramă în articolul ăla. Am râs puțin. Sigur de la supermarket s-a tras și de la nimic altceva. Am găsit vinovații, trecem mai departe.
    Cyanide & Happiness!

6. Back To Top | #3026
    Quote Originally Posted by prodygal View Post
    Si tu Brutus, in goana asta dupa cel mai mic pret? In afara de salarii de cacat si calitate din ce in ce mai slaba, ce mai poate aduce cel mai mic pret?
    Povestea orașului distrus de un supermarket
    As opposed to what? Cui trebuia sa dau mai multi bani ca sa fie treaba buna in tara si in lume? Mai mult decit sa ma duc la un magazin fizic brick&mortar (spre deosebire de online fara showroom/magazin) nu stiu ce pot sa fac

7. Back To Top | #3027
    Leather SM's Avatar
    offtopic: Articolul imi aduce aminte de anii `90 si de angrosistii cu buticuri la parter de bloc sau gherete de metal cu cutii de marfa puse una peste alta si cu vanzatori angajati (carte de munca obligatorie ), cu >>100% adaos la pretul produselor si de Mercedesuri `85-`89 aduse cu +++300.000 km la bord pe post de masini de lux ca asa are patronu'
    Sustineti un bijnitz cinstit

8. Back To Top | #3028
    Quote Originally Posted by Kidu View Post
    Anul trecut am zis ca e cazul sa am incaltari bune pe masina ptr siguranta mea, am cautat pe net cateva zile, am cerut pareri, am urmarit teste si review uri, apoi am comandat 4 gume continental ( nu retin modelul, dar voi verifica ), la venirea iernii, fac acelasi lucru si cu setul de iarna si iau bridgeston blizzak, astea, in ambele cazuri pret de apx 1000 lei pe buc. In iarna, la vreo 2-3 luni ma trezesc cu o galma maricica pe una din anvelope, mirat un pic zic, ei, se mai intampla. Nervii mi au sarit acum cand m am trezit cu gaura in anvelopa, undeva in lateral. Deci, atat de fragile? in 22 de ani, am calcat odata pe un capat de teava si am distrus un cauciuc, de rest nimic pana azi. Nervii mei sunt amplificati si de faptul ca masina nu are rezerva decat kitul acela de reparare si in conditiile astea ma intreb daca nu ar trebui sa acord atentie celor necesare unui schimb de roti la nevoie. Nu erau anvelope vechi, ambele seturi aveau dot 2016.
    Poate a fost ghinion, dar sa dai 1000 ron bucata pe 225/45 r17 e teapa curata... aceleasi LM-25 RFT XL-94V vad ca sunt acum vreo 610 la norauto si 680 la autobon, deci diferenta pana la 1083 pretul de la emag sunt bani aruncati pe fereastra
    Anvelopa de iarna Bridgestone Blizzak LM-25 225/45R17 94V XL RFT - Norauto
    Anvelope toate anotimpurile Bridgestone Lm-25 rft xl 225/45 R17 94V Runflat Ranforsat
    LM25 astea sunt un model vechi cu indici F-C la eticheta, in 2016-17 merita cumparat o aparitie noua;

Nu reiese exact din postul tau, un bridgestone are galma si altul taietura pe lateral...sau acelasi cauciuc?

9. Back To Top | #3029
    Cerusem la Anveloshop 4xDunlop WS5 cu DOT2017. Mi-au adus cu DOT 2016, primavara anului gen. Dar Made in Germany toate (aplecăciuni, urale, "vaai!", d-astea, așa cum îi șade bine românului când vede asta ștanțat pe orice produs) și le-am lăsat așa.
    First run: se simt responsive la schimbări de direcție, comfy, silențioase, direcția a devenit sensibil mai ușoară, dar deloc gelatinoasă sau "gumificată". Binee, pentru nivelul unor gume de iarnă. Aștept să le rulez nițel și le forțez p-ormă pe uscat/ud și, evident, aștept zăpada.

10. Back To Top | #3030
    Anu ăsta am luat Semperit, recomand, cam la același nivel cu Michelin
    https://m.emag.ro/anvelopa-iarna-sem...AaAlruEALw_wcB

Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

11. Back To Top | #3031
    Dar nu ai luat Speedgrip 3? Astea din link sunt modelul vechi 2-ul

1.  
Page 152 of 152 FirstFirst ... 52102142149150151152

Bookmarks

Bookmarks