Page 4261 of 4363 FirstFirst ... 326137614161421142514258425942604261426242634264427143114361 ... LastLast
Results 85,201 to 85,220 of 87258

Thread: Masinile noastre

1. Back To Top | #85201
    Deepmix kegpr's Avatar
    Bai, eu inainte sa iau 1er-ul m-am vazut cu un samsar la Pta Alba Iulia; avea o masina relativ cinstita (daduse inapoi vreo 25.000km ffs, ca sa scada sub 200.000km). Era un baiat de aprox 30 ani, extrem de politicos, cu 2 copii acasa (m-am vazut cu el si cand am fost cu sotia si cel mic). Politicos nativ, nu gretos sau libidinos fratica. Om cu 2 copii acasa si cu un Phaeton ca family car.

Si Sunt aproape sigur ca ce vindea era cat de cat ok (era urmatorea cea mai scumpa dupa ce am cumparat eu haha ) . Evident, luata la bani marunti era la ani lumina (si dotari, si km, si stare tehnica, si mici rahatisuri - plasticaraie lipsa sau rupta).

Am schimbat bateria in weekend si ma pregatesc de placute si ...stergatoare (sunt cele originale acum si nu mai fac fata )

Mi-a zis vanzatorul (care la prima intalnire a taiat 1000 euro din pretul de pe autovit si apoi n-a lasat nici macar 5 euro) o vorba buna: " daca iei alta cu 800-1000 euro mai ieftin...suma asta se reflecta in 100-150.000km in plus?"

2. Back To Top | #85202
    Registered User Theo42's Avatar
    Quote Originally Posted by 267511 View Post
    Perfect Paint Auto Service pe fb
    Trimuri ca ale tale vopsite:

Attachment 1482971
    Attachment 1482972
    Despre ce bani vorbim? Alte trimuri valoreaza 500ron,nu dau 1000 sa le vopsesc pe ale mele. (atat mi s-a cerut sa le fac hidrotransfer)
    "Horsepower sells cars, torque wins races" -Enzo Ferrari

3. Back To Top | #85203
    Quote Originally Posted by Theo42 View Post
    Despre ce bani vorbim? Alte trimuri valoreaza 500ron,nu dau 1000 sa le vopsesc pe ale mele. (atat mi s-a cerut sa le fac hidrotransfer)
    chiar nu stiu pret, ti-am aratat doar ca se poate si vopsit.
    Facebook
    un mesaj si sigur pana maine afli pretul

4. Back To Top | #85204
    Nick anterior: WCg BMF's Avatar
    Kegpr, e și samsarii oameni în afara programului. Unii care o duc chiar bine, vorba ceea "răul tau, binele meu". Flippingul merge bine peste tot. Parcă datul km înapoi era penal și în România, acum manifestam înțelegere?
    I've never had problems interacting with smart people. Can't say the same about the others.

5. Back To Top | #85205
    Registered User
    Quote Originally Posted by Ciuby View Post
    Băieți, cam care e „prețul pieței” pentru ceva de genul ăsta. Eu sunt complet paralel cu MB și nu știu dacă e mult sau puțin Nu știam că se apropie de 15k E-ul Coupe... :X
    Si cat ai vrea sa coste o masina din 2010?

6. Back To Top | #85206
    Quote Originally Posted by ryoraul View Post
    1) Nu e manuala
    2) Nu e an 2010. Vanzatorul nu stie ce vinde (navigatia aia e pusa ulterior, e navigatie de e class sedan/coupe facelift) si volanul nu e an 2010 (si acela a fost pus ulterior). Deci ori e alt an, ori a suferit ceva daune si a fost reparata ori e vreun pasionat si a facut retrofituri de 3-5000E (putin probabil)
    3) Ice: Ai vazut noul rs5?
    NL55T6K4 Reducere 1% La PCGARAGE

7. Back To Top | #85207
    Am dat mesaj,sa vedem cu ce raspund baietii
    Din recomandari si ce pun pe facebook pare treaba buna,ii notez cand o sa vopsesc kitul de iem (din care imi lipseste bara fata,un difuzor - il am pe cel standard si e urat - si aparatoarele de noroi de iem ) . Still grinding.

8. Back To Top | #85208
    Deepmix kegpr's Avatar
    Quote Originally Posted by BMF View Post
    Kegpr, e și samsarii oameni în afara programului. Unii care o duc chiar bine, vorba ceea "răul tau, binele meu". Flippingul merge bine peste tot. Parcă datul km înapoi era penal și în România, acum manifestam înțelegere?
    Hm,nustiu, chiar exista lege?

9. Back To Top | #85209
    Registered User
    Inselaciune.

10. Back To Top | #85210
    Nick anterior: Dj_B Ciuby's Avatar
    Quote Originally Posted by ryoraul View Post
    Mai aproape de 20k decât de 15.

Quote Originally Posted by M V P View Post
    1) Nu e manuala
    2) Nu e an 2010. Vanzatorul nu stie ce vinde (navigatia aia e pusa ulterior, e navigatie de e class sedan/coupe facelift) si volanul nu e an 2010 (si acela a fost pus ulterior). Deci ori e alt an, ori a suferit ceva daune si a fost reparata ori e vreun pasionat si a facut retrofituri de 3-5000E (putin probabil)
    Am căutat numărul de telefon pe net, și, dacă e la aceeași persoană, pare să fie/fi fost mai pasionat de auto - văd ceva discuții pe 4tuning, n-am săpat prea mult. Oricum, mersi de info, o să-l sun azi să vedem ce zice.
    Around...

11. Back To Top | #85211
    Registered User Ciprian01's Avatar
    http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...c8da081733.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ia d'aici voucher de 1% la PcGarage: 58JLE26H, berea o astept mai tarziu.

12. Back To Top | #85212
    Quote Originally Posted by kegpr View Post
    Hm,nustiu, chiar exista lege?
    Comisia juridică a respins legea privind modificarea kilometrajului maşinilor de către samsari, dar Camera Deputaţilor este forul decizional - Mediafax
    Au vrut să facă una separată dar se pare că speta e acoperită deja.
    Și nu e numai pt kilometraj, ci și acte false etc. Sunt niste respectabili forumisti pe aici care au experiență în domeniu.
    Last edited by BMF; 21-03-2017 at 09:24.
    I've never had problems interacting with smart people. Can't say the same about the others.

13. Back To Top | #85213
    [...] dacă se probează în vreun fel. Nu cred că are rost să încărcăm cu noi teme şi problemele instanţele.[...]
    1) Nu se poate dovedi
    2) Chiar DACA, we don't give a shit

14. Back To Top | #85214
    Speed maniac Ice_2k's Avatar
    Quote Originally Posted by M V P View Post
    L-am vazut. Sunt singurul caruia i se pare ca parca nu mai arata a RS?

15. Back To Top | #85215
    Quote Originally Posted by lowlife View Post
    1) Nu se poate dovedi
    2) Chiar DACA, we don't give a shit
    Există și reversul medaliei: iei o mașină dă lucs cu istoric dovedibil la reprezentanta dar cu km dați înapoi, ai in paralel alta cu probleme la care piesele costa mult, faci rapid un swap (airbaguri, cutie de transfer sau de viteze, tapițerie etc) si apoi dai in judecata vânzătorul pentru înșelăciune. Oarecum schimbul se face înapoi pt că mașina e in mod clar si dovedibil pârâtă iar samsarul primește bonus o căzătură.
    Treaba se merită hands down, mai ales de ex la electronice gen computere de confort etc care costa f mult.

16. Back To Top | #85216
    Ce scenarii aveți... Si eu care ma gândeam ca sunteți oameni respectabili Masinile noastre

17. Back To Top | #85217
    Registered User Scorpio's Avatar
    Poate cineva sa-mi verifice un vin de VAG ? fac cinste .

18. Back To Top | #85218
    just passing... Rover's Avatar
    Quote Originally Posted by BMF View Post
    Există și reversul medaliei: iei o mașină dă lucs cu istoric dovedibil la reprezentanta dar cu km dați înapoi, ai in paralel alta cu probleme la care piesele costa mult, faci rapid un swap (airbaguri, cutie de transfer sau de viteze, tapițerie etc) si apoi dai in judecata vânzătorul pentru înșelăciune. Oarecum schimbul se face înapoi pt că mașina e in mod clar si dovedibil pârâtă iar samsarul primește bonus o căzătură.
    Treaba se merită hands down, mai ales de ex la electronice gen computere de confort etc care costa f mult.
    Asta e din ciclul magazinelor online "nu acceptam retur, fratica, sta ala sa faca OC pa piesele mele si dupa aia mi le da inapoi".
    Culmea, n-am vazut gramezi de magazine falimentate dupa ce a aparut legea respectiva...

19. Back To Top | #85219
    Quote Originally Posted by Ice_2k View Post
    L-am vazut. Sunt singurul caruia i se pare ca parca nu mai arata a RS?
    E o masina pentru care as renunta la e in secunda 2. Arata bine de tot.
    NL55T6K4 Reducere 1% La PCGARAGE

20. Back To Top | #85220
    350 RON prețul pentru trimuri însă baietii sunt destul de ocupati. O sa mai revin peste 2 saptamâni

Sent from my iPhone using Tapatalk

1.  
Page 4261 of 4363 FirstFirst ... 326137614161421142514258425942604261426242634264427143114361 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks