Page 4368 of 4368 FirstFirst ... 336838684268431843584365436643674368
Results 87,341 to 87,359 of 87359

Thread: Masinile noastre

1. Back To Top | #87341
    Nick anterior: WCg BMF's Avatar
    Buei, și eu care mă credeam cel mai mare tigan de pe aici.
    I've never had problems interacting with smart people. Can't say the same about the others.

2. Back To Top | #87342
    Daca acceptati ca acei compusi sunt nocivi pentru oameni, dar aveti nevoie de un studiu, de dovezi, ca sa faceti conexiunea logica intre asta si faptul ca daca sunt nocivi pentru oameni, clar sunt nocivi si pentru alte vietuitoare, (micro-)fauna, (micro-)flora, ce alcatuiesc mediul inconjurator, says it all.

3. Back To Top | #87343
    Registered User RAN's Avatar
    Da, dar totul depinde de concentratie si cantitate.

4. Back To Top | #87344
    Daca vrei sa te eschivezi si sa postezi vag ca sa lasi impresia ca esti un cunoscator, ei bine, nu e tocmai cea mai fair play solutie. Daca vrei sa discuti ceva, fa-o ori curat si concis, elaborat, te rog. Altfel chiar nu are rost discutia.
    Da, evident ca depinde cantitate, concentratie, dar iarasi cazi in latura ilogica, pai daca e rau pentru oameni, care fac parte din macrofauna, suntem rezistenti cat de cat, ne mai salveaza medicina, pentru ce parte din mediu aceeasi cantitate si concentratie nu e daunatoare ? Elefanti ? Ursi ? Ca de flora deja nu mai vorbim, aia saraca e praf.

5. Back To Top | #87345
    Registered User RAN's Avatar
    Expunerea oamenilor la noxe se intampla in zonele aglomerate, unde se ating concentratii mari. Unde chiar nu conteaza ca ti se usuca ficusul si tuseste sobolanul. In jungla amazoniana, acolo e mai importanta incalzirea globala decat mirosul albinelor potential afectat de emisiile de diesel. Mai concret, cel mai putin polueaza masinile italiene, care mai mult stau. Nu stiu exact ce doresti, dar sper ca esti lamurit acum.

6. Back To Top | #87346
    Quote Originally Posted by mache View Post
    Cam acelasi lucru ma oftica si pe mine (cautam o alternativa mai 'eco' la A4). Ce-mi place ca platforma hibrida acum este 225xe (lasand la o parte forma si alte detalii). Daca vad un 125xe pe aceeasi idee (o punte - oricare - pe motorizare clasica si cealalta cu motorizare electrica) s-ar putea sa fie the winner.

Edit: se pare ca exista si un 530e xDrive foarte tentant, insa US only (si, evident, in alta zona de pret).
    GLC 350e 4matic? Nu stiu exact unde e motorul electric dar pachetul de hibride de la Mercedes mi se pare fain tare. 0-100 - 5,9s pt un GLC eu zic ca e foarte bine. Sau clasa C daca nu vrei SUV.
    Last edited by wisepiggy; 27-06-2017 at 17:08.

7. Back To Top | #87347
    Quote Originally Posted by RAN View Post
    Expunerea oamenilor la noxe se intampla in zonele aglomerate, unde se ating concentratii mari. Unde chiar nu conteaza ca ti se usuca ficusul si tuseste sobolanul. In jungla amazoniana, acolo e mai importanta incalzirea globala decat mirosul albinelor potential afectat de emisiile de diesel. Mai concret, cel mai putin polueaza masinile italiene, care mai mult stau. Nu stiu exact ce doresti, dar sper ca esti lamurit acum.
    M-am lamurit, multumesc, n-ai spus nimic dar ai tinut sa intepi putin asa, pasiv agresiv, pentru mine e clara treaba, cum spuneau si comunistii, fiecare dupa posibilitati.

8. Back To Top | #87348
    Keep walking mache's Avatar
    @ wisepiggy - am plecat de la Passat GTE... cum ajungem la voma aia de GLC (scuze, parerea mea vizavi de varianta coupe)? Cat priveste clasa C - sufera la fel ca si restul: nu are varianta all wheel drive (electric pe o punte/benzina pe alta)
    just cruisin'...
    ATENTIE! Începând cu 14 octombrie 2009, orice thread nou care nu contine datele de contact ale vanzatorului / cumparatorului va fi sters, iar userul este pasibil de ban. Private Message-ul nu este acceptat ca mod unic de contact si nici trecerea acestor informatii în semnătură

9. Back To Top | #87349
    Registered User vacaru's Avatar
    Pentru ca majoritatea se bazeaza pe solutia tehnica in care motoarele electrice sunt integrate in cutia de viteze automata(sau conectate ma rog). Cu ocazia asta motorul termic ajuta si la reincarcarea bateriilor in momente de low usage.
    Din cauza asta tot ce poate face motorul electric este sa contribuie la trenul de rulare deja conectat.
    Ce vrei tu nici nu stiu daca exista.
    mna ashe

10. Back To Top | #87350
    Keep walking mache's Avatar
    Quote Originally Posted by vacaru View Post
    Pentru ca majoritatea se bazeaza pe solutia tehnica in care motoarele electrice sunt integrate in cutia de viteze automata(sau conectate ma rog). Cu ocazia asta motorul termic ajuta si la reincarcarea bateriilor in momente de low usage.
    Din cauza asta tot ce poate face motorul electric este sa contribuie la trenul de rulare deja conectat.
    Ce vrei tu nici nu stiu daca exista.
    Exista, am scris mai sus
    Ce-mi place ca platforma hibrida acum este 225xe
    si varianta Volvo

Ma refeream la faptul ca majoritatea producatorilor nu fac prea multe hibride AWD (exceptiile le-am enumerat pe-aici).
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Masinile noastre-2016-bmw-225xe-plug-hybrid-platform-1-.jpg   Masinile noastre-185-1-.png  
    just cruisin'...
    ATENTIE! Începând cu 14 octombrie 2009, orice thread nou care nu contine datele de contact ale vanzatorului / cumparatorului va fi sters, iar userul este pasibil de ban. Private Message-ul nu este acceptat ca mod unic de contact si nici trecerea acestor informatii în semnătură

11. Back To Top | #87351
    Deepmix kegpr's Avatar
    Armed
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Masinile noastre-img_3716.jpg  

12. Back To Top | #87352
    Registered User Grofu's Avatar
    Dai si tu un decant? Tre sa cumpăr si eu altul...

13. Back To Top | #87353
    Deepmix kegpr's Avatar
    Quote Originally Posted by Grofu View Post
    Dai si tu un decant? Tre sa cumpăr si eu altul...
    Plm de ce nu ai zis, îți luam unul

14. Back To Top | #87354
    Registered User Grofu's Avatar
    Glumeam, vreau sa mi fac o listă întâi. S-a cam golit raftul cu tuburi pt masina.

15. Back To Top | #87355
    Quote Originally Posted by kegpr View Post
    Armed
    Fara o decontaminare cu argila te faci de ras.
    One cause is a cognitive bias called projection bias. Essentially living inside your own head your entire life makes it exceedingly difficult to understand how others do not also live your same life, think your same thoughts, and hold your same beliefs. In many cases it's quite frustrating to try to empathize and understand why you yourself may not be the center of the universe, which generally results in one 'acting out' in various ways. So, in short: the internet.

16. Back To Top | #87356

17. Back To Top | #87357
    Deepmix kegpr's Avatar
    Pai Dark, am zis ca trec pe la tine, nu?

18. Back To Top | #87358

Masinile noastre

@ wisepiggy - am plecat de la Passat GTE... cum ajungem la voma aia de GLC (scuze, parerea mea vizavi de varianta coupe)? Cat priveste clasa C - sufera la fel ca si restul: nu are varianta all wheel drive (electric pe o punte/benzina pe alta)
    Pai nu a zis nimeni de glc coupe ci de varianta normala care dpmdv arata cel mai dintre cele premium și imediat sub Tiguan dacă includem și variantele pt săraci Masinile noastre

19. Back To Top | #87359
    Quote Originally Posted by kegpr View Post
    Pai Dark, am zis ca trec pe la tine, nu?
    Rezolvam!
    One cause is a cognitive bias called projection bias. Essentially living inside your own head your entire life makes it exceedingly difficult to understand how others do not also live your same life, think your same thoughts, and hold your same beliefs. In many cases it's quite frustrating to try to empathize and understand why you yourself may not be the center of the universe, which generally results in one 'acting out' in various ways. So, in short: the internet.

1.  
Page 4368 of 4368 FirstFirst ... 336838684268431843584365436643674368

Bookmarks

Bookmarks