Page 4409 of 4423 FirstFirst ... 3409390943094359439944064407440844094410441144124419 ... LastLast
Results 88,161 to 88,180 of 88442

Thread: Masinile noastre

1. Back To Top | #88161
    Nick anterior: WCg BMF's Avatar
    Quote Originally Posted by Grofu View Post
    Merge ok, testat pe Transalpina, deși am fost faultat grav de range-ul mare în ture pe benzina vs diesel unde nu cred ca sari de 5000 rpm. Mai mult, quattro are un impact pozitiv la frana de motor.

Fără laguri la downshifts pe automat cand luai piciorul din gaz sau făceai downshift manual?
    Ice, mișto mașina, consumă mult?
    Wisepiggy, as fi detaliat, dar până la urmă ai răspuns tu singur care e problema... Mai cu D, mai cu S, mai de mana...
    I've never had problems interacting with smart people. Can't say the same about the others.

2. Back To Top | #88162
    Speed maniac Ice_2k's Avatar
    Quote Originally Posted by BMF View Post
    Wisepiggy, as fi detaliat, dar până la urmă ai răspuns tu singur care e problema... Mai cu D, mai cu S, mai de mana...
    Adevaru' ca sa faci clic-clic din deget cand vrei frana de motor e extrem de complicat. Si mult mai greu decat la manuala.

3. Back To Top | #88163

Masinile noastre

BMF și ce legătură are cu double clutch? E chiar comod sa dai din d în s. Nu necesita mare efort.

Frumos Ice. Cum a fost experienta din weekend?

4. Back To Top | #88164
    Mai mult, quattro are un impact pozitiv la frana de motor.
    Ai avut vreun quattro manual? cand ridic piciorul de pe acceleratie in ture mici (pana in 2000) in tr1 si tr2 da in nas. Nu stiu de unde s-o apuc

Quote Originally Posted by vacaru View Post
    Am prins un deal bun la 400E erieri+discuri+placute fata spate (Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.).
    Etrierii brembo sunt mai usori decat cei originali, fiind de aluminiu.
    La discuri am optiunea sa merg pe asa ceva ca sa mai reduc din greutate, dar deocamdata raman cu discurile stock: https://www.ecstuning.com/b-ecs-part...00690ecs01akt/
    Chiar e bun pretul. Cat te-a ajuns transportul si cu ce curier?

5. Back To Top | #88165
    Registered User vacaru's Avatar
    Am profitat de un city break in zona asa ca am fost personal dupa ele.
    mna ashe

6. Back To Top | #88166
    Quote Originally Posted by Ice_2k View Post
    Adevaru' ca sa faci clic-clic din deget cand vrei frana de motor e extrem de complicat. Si mult mai greu decat la manuala.
    Tu ai dreptate, dar eu sunt putoare. Mister elucidat.
    I've never had problems interacting with smart people. Can't say the same about the others.

7. Back To Top | #88167
    Registered User Grofu's Avatar
    Quote Originally Posted by BMF View Post
    Fără laguri la downshifts pe automat cand luai piciorul din gaz sau făceai downshift manual?
    Ice, mișto mașina, consumă mult?
    Manual din padele. Problema e ca tr 1 era prea scurta iar tr2 se ducea la viteze mai mari decat permit curbele, deci frâna era necesară.

@lowlife, pe B6 am quattro dar tiptronic însă frâna de motor e mult mai accentuată fata se Gti care permite viteze mai mari în tr 2.

8. Back To Top | #88168
    Manual din padele. Problema e ca tr 1 era prea scurta iar tr2 se ducea la viteze mai mari decat permit curbele, deci frâna era necesară.

@lowlife, pe B6 am quattro dar tiptronic însă frâna de motor e mult mai accentuată fata se Gti care permite viteze mai mari în tr 2.
    Hint: treptele la tiptronic sunt "ajustabile" din presiunile programate in blocul de valve. La fel si responsivitatea sau decelerarile. E o cutie destul de flexibila. Bine, nu sugerez ca poti merge cu 200km/h cu a doua, dar le mai poti mermeli in sus si jos.

9. Back To Top | #88169
    Am profitat de un city break in zona asa ca am fost personal dupa ele.
    Excelent upgrade, si incredibil de ieftin!
    Ai mai luat de la poloneji chestii cu livrare?
    Intreb ca aici nu gasesti pe eBay decat la 550-600 euro DOAR etrierii (bine, astea sunt si fantezii ca te poti descurca de ei noi de la VW cu banii aia).
    400E cu tot cu discuri si etrieri spate este... jaf la drumul mare!

10. Back To Top | #88170
    Registered User Theo42's Avatar
    Livrarea renteaza daca sunteti mai multi si luati fiecare ce vreti sau daca nu e coletul voluminos. Mie pe bara fata de M imi luau 500ron iar pe transport inca pe atat. )
    Pe faruri era mai ieftina treaba,dar tot un 300ron prin DHL.
    "Horsepower sells cars, torque wins races" -Enzo Ferrari

11. Back To Top | #88171
    Bara e si voluminoasa.
    Believe or not, livrarea e posibil sa fie mai ieftina in UK.
    Etrierii si discurile vor fi oricum foarte grele, dar sincer si 100 de euro as da pe livrare daca as gasi acelasi set la 400 ca vacaru.
    Gasisem pachet etrieri + discuri la dealer BMW in SUA cu livrare vreo $150, nu e capat de tara daca pretul e corect.
    Sau ma rog, 40-50euro doar pe etrierii fata, fara nimic altceva.

Mai mult imi fac griji sa nu raman cu banii dati tot asteptand coletul, la ebay ai protectie/paypal/chestii si chiar daca dureaza de fiecare data iti recuperezi banii indiferent ce s-ar intampla.

12. Back To Top | #88172
    Registered User vacaru's Avatar
    Quote Originally Posted by Sir Christian View Post
    Excelent upgrade, si incredibil de ieftin!
    Ai mai luat de la poloneji chestii cu livrare?
    Intreb ca aici nu gasesti pe eBay decat la 550-600 euro DOAR etrierii (bine, astea sunt si fantezii ca te poti descurca de ei noi de la VW cu banii aia).
    400E cu tot cu discuri si etrieri spate este... jaf la drumul mare!
    Am mai luat o bara spate de S4 care urmeaza sa o montez curand dar m-a ajuns la 500 ron transportul fiind volum mare.
    Depinde ce ai de cumparat.
    Per total sunt multumit, gasesti componente mult mai variate la ei pentru ca aduc masini mai rare din germania la dezmembrari ( gen S4/RS4)
    Gasisem la un moment dat si un set de frane Akebono de pe noul S5 sub 1000E, cu 6 pistoane si discuri de 356, si la asta era pretul bun avand in vedere ca erau noi.
    mna ashe

13. Back To Top | #88173
    Cand mai comandati aruncati o vorba si pe aici. As vrea si eu ceva chestii de pe allegro dar e fu cu transportul. + ca bara mea de M e 1200ron in ro,sa o iau cu 500 imi convine,sa o iau cu 500+500 parca nu-mi mai suna a afacere. Te doare capul rau pentru diferenta aia,mai ales ca nu o vezi inainte. )

14. Back To Top | #88174
    set de frane Akebono de pe noul S5 sub 1000E, cu 6 pistoane si discuri de 356, si la asta era pretul bun avand in vedere ca erau noi.
    Pomana, maine le-as lua!

15. Back To Top | #88175
    dar de e90 nu aveti? )))
    I need brakes! Singurul lucru care m-a oprit pana acum e faptul ca eu iarna rulez 16" like a bawss si am si cauciucurile bune (cumparate iarna trecuta)
    Dar la ce scoruri aruncati pe aici (nu 1000e,nu am 300hp+ pentru frane de s5) parca m-ar tenta,mai ales ca trebuie sa schimb discuri + placute spate in 10k...
    Dar ceva plug and play,cine ma poate ajuta? SirC

16. Back To Top | #88176
    Îți vând eu etriere brembo + plăcute/discuri. Dar sunt de F30. Nu, nu se potrivesc.

A existat frane OEM M performance (cele galbene în 6 pistonase) dar sunt foarte rare sh. Dacă ești interesat sap după un part number, găsisem parca în jur de 1000 coco noi?

DAR, din ce citisem pe interwebz, sunt ok dar nu zomg. Adică suprafețe micuțe de contact și slabe la disipat căldură. Cică la 330 sau mai jos reprezinta o îmbunătățire, la 335 ar fi un pas înapoi.

Asta și faptul ca ce e brembo la BMW au prețuri obscene la discuri și plăcuțe, chiar și aftermarket, mă face să îți recomand frane de e90 335, chiar dacă sunt single piston sliding caliper. Dacă vezi ceva pe Ebay UK, vorbim pe PM.

17. Back To Top | #88177
    Mereu vanez pe ebay uk insa din pacate preturile se aseamana cu ce gasesc pe aici/germania. Unele lucruri sunt chiar mai scumpe decat in alte tari.
    Ma tenta sa iau un e90 lci de acolo pe dreapta,stiu un prieten care are nevoie de motor,eu imi iau de pe el m-pack + daca gasesc un interior de piele crem sport etc. ) Din uk mai bine aduci masina cu totul decat sa iei optiuni pe bucati..
    edit: daca gasesti un e90 lci 2.0d, m-pack,visibility package,navi si interior de piele crem sport (cu/fara electric dar sa fie incalzit) si in bani decenti (am vazu ca umbla undeva in 3-4k lire unele 2008) vreau eu masina aia )

18. Back To Top | #88178
    Sunt prea multe dotari/variabile, asta e masina pe care trebuie sa o pandesti putin. Autotrader is your friend, poti seta alerte/chestii daca te joci cu filtrele & stuff.

19. Back To Top | #88179
    Cine prin USA/Canada si poate sa imi aduca si mie asta? Am cautat prin europa si nu gasesc pe nicaieri,ce-i drept nici denumirea nu ajuta..
    KUDA® car custom OEM leather mounts for mobile electronicsIGRIP DUAL ADAPTER

20. Back To Top | #88180
    Ce mai conducem azi, ca desert dupa masa de pranz. Am deja neck backlash. Suspensie setata pe low, mod Insane, etc.
    Masina trage din orice pozitie, sta belea pe sosea. Am uitat de motorul termic. Nu imi place ruliul lateral, dar se vindeca.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Masinile noastre-p90d1.jpg   Masinile noastre-p902.jpg  

1.  
Page 4409 of 4423 FirstFirst ... 3409390943094359439944064407440844094410441144124419 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks