Page 4418 of 4422 FirstFirst ... 341839184318436844084415441644174418441944204421 ... LastLast
Results 88,341 to 88,360 of 88435

Thread: Masinile noastre

1. Back To Top | #88341

Masinile noastre

Super bine dotata dacă era și automata era jackpot Masinile noastre

Vezi poate te ajuta Ice sa pui pe ecranul navigației Waze și atunci nu mai e useless.

2. Back To Top | #88342
    Sincer automata de 10 ani este o bomba cu ceas de care mă pot lipsi. Știu ca 3.0D plus o automata decenta e ce trebuie (330d era în 8 trepte) dar la b8 nu e așa simpla decizia.

Am in plan remap și ambreiaj preventiv anyway (sunt nebuni care au scos 400 cp / 800nm și ambreiajul stock rezista)

Navigația ei este MMI 2G HIGH - nu ai ce face cu rezoluția aia. Sunt bookuit săptămâna viitoare pentru 3G Plus și o sa îl bat la cap pe Ice după.

3. Back To Top | #88343
    Quote Originally Posted by Sir Christian View Post
    Navigația ei este MMI 2G HIGH - nu ai ce face cu rezoluția aia. Sunt bookuit săptămâna viitoare pentru 3G Plus și o sa îl bat la cap pe Ice după.

SirC sau altcineva: Cauta o cunostiinta de a mea pe cineva sau undeva unde sa faca un retrofit de la mmi basic (monocrom) la 2G sau 3G (A6). Stiti careva vreun info care ar fi de folos?
    NL55T6K4 Reducere 1% La PCGARAGE

4. Back To Top | #88344
    Îți vând eu tot ce trebuie de pe MMI 2g?
    Știu, dar în UK, deci nu știu dacă te ajută. Trebuie meserie la codare și câteva cabluri adaptoare făcute. Restul e relativ ușor.
    Componentele de pe Ebay, prețurile variază enorm!

5. Back To Top | #88345
    E compatibil sistemul? Stiu ca rama nu e compatibila dar aia se gaseste mai usor. Nici exact ce ne trebuie nu stim ca sa putem estima costurile.
    NL55T6K4 Reducere 1% La PCGARAGE

6. Back To Top | #88346
    "Ce trebuie" variaza in functie de dotari.
    AMI, DAB, Bose / Bang & Olufsen / Modul Bluetooth sunt cam toate diferite in functie de generatii. Apoi ai nevoie de cineva care sa iti scoata "component protection". Trebuie cineva care sa stie meserie, si sincer nu cred ca merita deranjul (probabil spre 600-1000E cu totul) pentru 2G. Daca te apuci, might as well get 3G Plus sau macar 3G High. Odata ce identifici "persoana" care trebuie (Ice / GunX ar trebui sa stie sigur aici) confirmi cu el ce componente trebuie.
    Ai un exemplu aici de ce ar trebui:
    AUDI A4,A5,Q5 MMI2G RETROFITING KIT | eBay

7. Back To Top | #88347
    Desk Diver Cypher's Avatar
    Quote Originally Posted by stalker2142 View Post
    Daca vrei putere maxima poti sa mergi pe Philips Racing Vision dar se ard cam repede; daca vrei putere mare si sa se arda ceva mai greu Philips White Vision.
    Ideal e sa schimbi si becurile de faza scurta si cele de lunga simultan, la audi a3 8p mi se pare ca sunt pe H7 ambele.
    Daca ii mai pui si pozitiile astea cu led philips 4000k Bec led PHILIPS W5W Xtreme Vision, 12V, 1W/4000K, 2 bucati (sunt ilegale) iese super tot setupul
    Nu am nici un interes sa stau sa schimb becuri,am si alte treburi de facut ). Lumineaza decent,voiam sa vad daca se poate si mai bine din faruri cu halogen.
    Vad ca scrie ca sunt de interior,sunt ilegale?

Quote Originally Posted by Fallen View Post
    Cypher, sa nu pui w5w xtreme vision pe masina ta ca iti da eroare. Le-am testat eu inainte sa ma documentez cum functioneaza masina.
    Vezi ca ai H7 peste tot in fata. W5w pe pozitii.

Sistemul nostru can nu ne permite sa punem led-uri pe masina fara canbus.
    Eu mi-am montat numai led-uri cu canbus prin interiorul masinii.

Sincer, la mine se vede groaznic. Mi-am montat acu 2 ani (da, 2 ani! ) o pereche de Nightbrakere 130% pe faza scurta si una pe proiectoare.
    Nici unul dintre becuri nu s-a ars inca. Se vede mai alb si mai ok decat cu becurile osram vechi stock, insa tot nu vad noaptea.
    Cred ca o sa merg si eu pe niste faruri xenon cu lupe. Am vazut ca mai toata lumea care are halogen isi monteaza asa ceva, si se vede mult mai bine noaptea.
    Chiar daca nu am spalator, sansele sa iti comenteze cineva sunt slim.
    Nu as intra la chestii de electrica,mie imi lumineaza super decent. Auzisem de Nightbreaker,cred ca o sa le incerc.
    Si eu ma gandeam la un retrofit cu lupa dar pana atunci

Am vazut ca Osram are si leduri pentru semnalizare,sunt plug and play presupun?

Multumesc tuturor pentru input,o sa merg pe ceva basic legal.
    De vanzare: Apple iPhone 7 32GB Matte Black garantie+factura

BREO Watch Neon Yellow Limited Edition
    POLJOT Mechanic Anti-Magnetique
    LORUS by SEIKO Sport Chronograph
    ORIENT Blue MAKO - WR 200M
    Sector Diver 600 Automatic Limited Edition
    Tissot PRC 200
    SEIKO SKX781 Orange Monster - Diver's 200M

Holy Grail - DOXA SUB

8. Back To Top | #88348
    Gata, nu mai sunt pieton!
    Vezi ca ti-ai luat masina cu volanul pe partea gresita.
    Quote Originally Posted by lowlife View Post
    N-a mai fost discutia asta? si cu Matiz ajungi la 140-150km/h.
    I loled.

9. Back To Top | #88349
    Keep walking mache's Avatar
    @Johnny - la cat a costat și la ce dotări are e pe partea care trebuie

@SirC - nice meeting you man!
    just cruisin'...
    ATENTIE! Începând cu 14 octombrie 2009, orice thread nou care nu contine datele de contact ale vanzatorului / cumparatorului va fi sters, iar userul este pasibil de ban. Private Message-ul nu este acceptat ca mod unic de contact si nici trecerea acestor informatii în semnătură

10. Back To Top | #88350
    Intraspecies predator Clopotel's Avatar
    Quote Originally Posted by Rover View Post
    Ce dureros sa se prinda toata lumea din ce an e masina direct din nr de inamtriculare...
    Noroc ca e UK si au parcul auto restrictionat din cauza de volan pe dreapta, dar cum ar fi sa vada toti in Romania ca premiumul de care e mandru posesorul e unul de acum 10-15-17 ani. Proaspat adusa...

PS. Ca sa nu existe interpretari, SirC nu ma refeream la masina ta, ma refeream la ce dureri ar naste un asemenea sistem de inmatriculare in Romania...

Partea buna e ca de multe ori am vazut masini vechi de 10+ani, impecabile, cu gen 20-30k mile la bord, pe care din cauza vechimii le poti lua la o fractiune din pret. Adica na, eu am un E220 din 2014 ce l-am cumparat anul trecut, dar pentru ca avea 2 ani vechime l-am luat la jumatate de pret.
    Iar la anu' o sa-l vand pe un 15k probabil si-o sa imi iau modelul ce a aparut in 2016 pe la 20k lire.

11. Back To Top | #88351
    Registered User Merlin's Avatar
    "Ce trebuie" variaza in functie de dotari.
    AMI, DAB, Bose / Bang & Olufsen / Modul Bluetooth sunt cam toate diferite in functie de generatii. Apoi ai nevoie de cineva care sa iti scoata "component protection". Trebuie cineva care sa stie meserie, si sincer nu cred ca merita deranjul (probabil spre 600-1000E cu totul) pentru 2G. Daca te apuci, might as well get 3G Plus sau macar 3G High. Odata ce identifici "persoana" care trebuie (Ice / GunX ar trebui sa stie sigur aici) confirmi cu el ce componente trebuie.
    Ai un exemplu aici de ce ar trebui:
    AUDI A4,A5,Q5 MMI2G RETROFITING KIT | eBay
    Sa inteleg ca se poate face upgrade si sa-ti functioneze wazeul ? tare curios sunt daca ar merge si la a mea am si eu navi, si vad ca este destul de buna pentru romania, bucuresti, la nivel de strada si numar, dar parca wazeul ar merge mult mai bine, insa ma indoiesc eu ca s-ar putea ajunge acolo

Sirc felicitari pentru masina si mai multe poze !
    Ipad mini 4 impecabil cu garantie -> http://forum.computergames.ro/225-no...l#post49107265

12. Back To Top | #88352
    Gata, nu mai sunt pieton!
    S-o stapanesti sanatos , ai incercat frana de motor ? unii au schimbat cotetele si au probleme de adaptare

13. Back To Top | #88353
    Quote Originally Posted by Johnny View Post
    Vezi ca ti-ai luat masina cu volanul pe partea gresita.
    E poza facuta in oglinda, selfie style!
    Quote Originally Posted by mache View Post
    @SirC - nice meeting you man!
    Likewise!
    Quote Originally Posted by Clopotel View Post
    Adica na, eu am un E220 din 2014 ce l-am cumparat anul trecut, dar pentru ca avea 2 ani vechime l-am luat la jumatate de pret.
    Asta e piata sh, practic in UK nimeni nu prea plateste pretul de catalog de noi, decat cand se lanseaza noi modele.
    Si ultima parte mai da un indiciu, in 2016 a aparut noul E class, la orice masina generatia anterioara se prabuseste pur si simplu la pret cand se intampla asa ceva.
    Quote Originally Posted by Merlin View Post
    Sa inteleg ca se poate face upgrade si sa-ti functioneze wazeul ? tare curios sunt daca ar merge si la a mea am si eu navi, si vad ca este destul de buna pentru romania, bucuresti, la nivel de strada si numar, dar parca wazeul ar merge mult mai bine, insa ma indoiesc eu ca s-ar putea ajunge acolo

Sirc felicitari pentru masina si mai multe poze !
    Daca ai deja AMI, e o chestie de AMI to RCA, HDMI converter, MHL to HDMI daca ai android. Sau AMI to lightning daca ai Iphone (cred, nu bag mana in ofc). Exista si varianta in care in loc de MHL to HDMI din telefon bagi in Chromecast/ Apple TV (asta a facut Ice) si ii dai cu mirroring wireless, dar trebuie Wifi in masina.
    Multumesc, poze mai tarziu, deocamdata am de curatat niste jegggg atat interior si exterior. In afara de trimul de pe fata de usa de la sofer nu e nimic zgariat, dar... am de munca ! Revin in weekend dupa aspirat/spalat/leatherique.
    Quote Originally Posted by Doggfather View Post
    S-o stapanesti sanatos , ai incercat frana de motor ? unii au schimbat cotetele si au probleme de adaptare
    Multumesc, nu prea am fost atent la asta, dar oricum am trecut de la automata in 8 trepte la manuala in 6 si ma astept la un "soc" by default. Dar am observat ca treptele 1/2/3 sunt suprinzator de scurte.

14. Back To Top | #88354
    Quote Originally Posted by Cypher View Post
    Nu am nici un interes sa stau sa schimb becuri,am si alte treburi de facut ). Lumineaza decent,voiam sa vad daca se poate si mai bine din faruri cu halogen.
    Vad ca scrie ca sunt de interior,sunt ilegale?

Nu as intra la chestii de electrica,mie imi lumineaza super decent. Auzisem de Nightbreaker,cred ca o sa le incerc.
    Si eu ma gandeam la un retrofit cu lupa dar pana atunci

Am vazut ca Osram are si leduri pentru semnalizare,sunt plug and play presupun?
    Multumesc tuturor pentru input,o sa merg pe ceva basic legal.
    Sunt ilegale da si cum se scria mai sus pe a3 merg doar cu anulator, am pus un link cu el mai sus.
    Nighbreaker, Racing Vision, Extreme vision ..toate se ard repede
    Variantele mai light gen Silverstar si Vision Plus tin mai mult ..si White vision.

15. Back To Top | #88355
    SirChristian: CP la majoritatea modulelor se scoate doar la reprezentanta (parca la cel de clima si ceva mai dumb merge CEVA copiat de pe al tau a.i. sa nu mai trebuiasca), dar ai grija ca piesele sa fie "din sursa sigura" - dezmembrari legit, sa ai vreo factura sau ceva. Unii de la noi s-au fript cu piese furate, iar la reprezentanta li s-a refuzat scoaterea CP.

De ce vrei sa schimbi MMI si cat te costa?

16. Back To Top | #88356
    Aici o gramada decarteaza banul si au acces direct la serverele Audi cu aplicatiile care trebuie.
    E de la un om care un magazin online si se ocupa de asa ceva de 5+ ani, are feedback excelent pe ebay, nu imi fac probleme. Face el toata treaba cu piesele lui, altfel nu ma bagam. El va scoate si CP, nu depind de altcineva.
    E cam scump pentru ca am DAB, AMI, B&O si camera, DAR o sa primesc inapoi toate componenetele vechi pe care sper sa recuperez in timp pe eBay cam jumatate din investitie.

Vreau pentru ca am 2G High cu rezolutie... magica si vreau AD2P (cough, BMW avea asa ceva in 2008 pe CIC) + un ecran pe care sa am posibilitatea de a pune Waze. (care aici e esential daca vrei sa supravietuiesti in trafic) Eram chitit pe 3G High, dar am aflat ca nu stie AD2P, si am mai plusat £200 catre 3G Plus.

17. Back To Top | #88357
    schimbat culoarea la agregat. o fi bine, o fi rau...http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...c6c940a3b8.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/201...094c0f998e.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

18. Back To Top | #88358

19. Back To Top | #88359
    Nick anterior: WCg BMF's Avatar
    Arata excelent, întrebarea e când își manifestă și vecinii admirația
    Fiecare mașină nouă (n-am avut ce-i drept nou vopsita) care am avut-o a fost "binecuvântată" de ai mei cu șurubelnițe, lovituri de ciocan (!) etc. Mesajul clar: "Iete-l și pe asta, mama lui a dracu'".
    I've never had problems interacting with smart people. Can't say the same about the others.

20. Back To Top | #88360
    Registered User rex's Avatar
    daca si pe vecini ii enervezi tot asa cum ne enervezi si pe noi pe aici, atunci nu e de mirare ca isi arata aprecierea fata de tine cu cheia pe portiera
    GPL = ori zambesti in masina , ori zambesti in peco !!!

1.  
Page 4418 of 4422 FirstFirst ... 341839184318436844084415441644174418441944204421 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks