Page 4467 of 4470 FirstFirst ... 346739674367441744574464446544664467446844694470 LastLast
Results 89,321 to 89,340 of 89394

Thread: Masinile noastre

1. Back To Top | #89321
    Quote Originally Posted by Fallen View Post
    Radio-ul este relativ mort. La masina am 2 tipuri de antena, un fakkra si una normala, si doar aia normala o pot conecta.
    I-am conectat si un amplifcator de semnal +12v +16db si n-am rezolvat mare lucru. Tot nu se aude cum trebuie.

Bluetoothul este ok. Daca sar peste 20 volum se aude o interferenta mica DOAR cand vorbesc la microfon sau cand folosesc A2DP, in rest n-am nici o problema.
    Microfonul l-am tras sus in plafon.
    Ok, deci 50% ai rezolvat-o Cu radioul am cam aeleasi probleme, amplificare slaba. Se aude bine cand prinde, dar sa zicem ca "la ochi" range-ul e cam jumatate din cat aveam la honda (sau pe cutia lui originala).

Oricum, chiar si cu dezavantajele astea, e o miscare ce trebuie facuta la orice masina pe care o tii, as face-o din nou fara probleme

Nu merge cu microfon extern montat pe stâlp? Se poate pune elegant în așa fel încât să nu se vadă urât.
    Nu merge, ca e facuta o tiganie pe placa de baza si au legate microfonul intern si ala extern in paralel (wtf china people!!), ca atare se aude jenant si fara volum cu ala intern si plin de noise cu ala extern (care de fapt devin "ambele"). Daca as gasi o aplicatie sa fac gain pe microfonul intern ar fi suficient, dar n-am gasit, so... fuck it.
    JDM trio.

2. Back To Top | #89322
    Registered User vacaru's Avatar
    Quote Originally Posted by Sir Christian View Post
    Viața cu Audi, sau "cum sa dai £100+ pe niște plastice amarate" .
    Nici macar nu scrie Audi pe punga
    mna ashe

3. Back To Top | #89323
    Registered User Grofu's Avatar
    Bănuiesc că 90% din pret au fost capacele centrale. Capacelele de la șuruburi n-ar trebui să fie mai mult de 2-3 lei la reprezentanta.

4. Back To Top | #89324
    Nick anterior: WCg BMF's Avatar
    WTF, dar ce faceai fara ele, te tragea garda pe dreapta respectiv stanga in UK?
    I've never had problems interacting with smart people. Can't say the same about the others.

5. Back To Top | #89325
    Quote Originally Posted by vacaru View Post
    Nici macar nu scrie Audi pe punga
    E ok, scrie pe ele macar. )
    Quote Originally Posted by Grofu View Post
    Bănuiesc că 90% din pret au fost capacele centrale. Capacelele de la șuruburi n-ar trebui să fie mai mult de 2-3 lei la reprezentanta.
    Da, alea de la suruburi au fost fix 10%, capacele sunt durerea.
    Quote Originally Posted by BMF View Post
    WTF, dar ce faceai fara ele, te tragea garda pe dreapta respectiv stanga in UK?
    Pai se vedea urat cu ditamai gaura la jumatate si bineinteles Audi are 7 variante de marimi la capacele de roti, iar ce am eu se gaseste doar la dealer.

Ca bonus au decat 4 cleme, care sunt foarte rigide si greu de pus, si evident usor de crapat cand imbatraneste plasticul si le scoate dorel sa iti echilibreze roata...
    Era greu al naibii sa faci un design ca la BMW cu multe cleme mai flexbilie... http://www.hubcaphaven.com/mm5/graph...536_bmw_lg.jpg

Si daca tot am fost la capitolul roti, am luat si un Tommy bar, foarte util la pus roti de 25+kg.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Masinile noastre-20171025_230309.jpg   Masinile noastre-20171108_184831.jpg  

6. Back To Top | #89326
    Registered User RAN's Avatar
    au decat 4 cleme
    - Dati-mi si mie niste piulite...
    - De cat?
    - Decat piulite!:P

7. Back To Top | #89327
    Quote Originally Posted by Rezare View Post
    Ok, deci 50% ai rezolvat-o Cu radioul am cam aeleasi probleme, amplificare slaba. Se aude bine cand prinde, dar sa zicem ca "la ochi" range-ul e cam jumatate din cat aveam la honda (sau pe cutia lui originala).

Oricum, chiar si cu dezavantajele astea, e o miscare ce trebuie facuta la orice masina pe care o tii, as face-o din nou fara probleme

Nu merge, ca e facuta o tiganie pe placa de baza si au legate microfonul intern si ala extern in paralel (wtf china people!!), ca atare se aude jenant si fara volum cu ala intern si plin de noise cu ala extern (care de fapt devin "ambele"). Daca as gasi o aplicatie sa fac gain pe microfonul intern ar fi suficient, dar n-am gasit, so... fuck it.
    Uite ca legat de microfon, nu stiu exact ce sa zic. Intern nu am vazut nimic la ochi pentru ca nu l-am desfacut, insa nu s-a plans nimeni legat de microfonul extern.
    L-am tras frumos pe stalp pana in plafoniera si l-am ascuns acolo in locatia de becuri de citit.
    Initial il pusesem langa stalpul stanga, ca un led de alarma, si imi ziceau toti ca se aud dublat, pana mi-am dat seama ca pe stalpul ala am tweeter. Habar nu aveam
    [GIGABYTE Z97X-Gaming 3][Intel Core i7-4790K][CM HAF X][Seasonic X-1050]
    [Gigabyte GTX 1080 Xtreme Gaming 8GB DDR5X][4*4GB HyperX Savage 1866MHz][Corsair H80i]
    [Samsung EVO 250GB SSD / Samsung PRO 256GB SSD / Seagate 2TB][LiteOn iHAS122]
    [Logitech G203 / Corsair K95 RGB Platinum MX Speed][Logitech Z506][LG IPS 34" UW 144Hz 34UC79G]

8. Back To Top | #89328
    Registered User vacaru's Avatar

Si daca tot am fost la capitolul roti, am luat si un Tommy bar, foarte util la pus roti de 25+kg.
    Vreau si eu unul! De cand am pus distantiere pe fata e chinuiala cu schimbatul rotilor
    mna ashe

9. Back To Top | #89329
    7L0012223 part number la dealer, e cat o bere in UK.
    @RAN -

10. Back To Top | #89330
    @RAN a fost sarcastic la acel decât.

11. Back To Top | #89331
    Nick anterior: WCg BMF's Avatar
    E ok, scrie pe ele macar. )

Pai se vedea urat cu ditamai gaura la jumatate si bineinteles Audi are 7 variante de marimi la capacele de roti, iar ce am eu se gaseste doar la dealer.
    Oo, prin Jermania cu 200 lire iei 4 jante. Cu tot cu capacelele alea
    I've never had problems interacting with smart people. Can't say the same about the others.

12. Back To Top | #89332
    Pai și aici le iei la fel, dar cu anvelope chele, jantele julite și capacele obosite.

Eu am dat £450 cu 4x PS4 noi pe ele, le-am recondiționat și dacă e totul nou nu am vrut sa pun capacele vechi obosite pe ele.

@Grofu - dacă ma mai bate limba română ocazional, nu pot să râd și eu de mine?

13. Back To Top | #89333
    Deepmix kegpr's Avatar
    Dupa primii 30km facuti doar prin Bucuresti (@rush hour), se simte o oarece imbunatatire, mai ales la trecerile 2-3-2, unde inainte smucea un pic daca erai ... indecis cu pedala Da, stiu ca pare ciudat, dar daca accelerai ff usor, nehotarat (practic, deseori in traficul existent), la un moment dat around 1500rpm cutia decidea: 'fuck this shit, up a gear! Si o facea, I suppose, un pic subturat si un pic smucit. E o chestiune semnalata de f multi pe cutia asta ZF 6HP, nu doar pe seria 1, ci pe toate pe care s-a pus. Acum schimba clar mai lin si ma intreb daca e datorita uleiului nou sau resetarii parametrilor.

Cica dureaza cam 100km pana "invata" din nou, sper sa ramana la actualul comportament.

Foarte multumit de Faur, oameni mai de moda veche, insa au lucrat ca la carte (efectiv), totul s-a facut step by step ca in manual (inclusiv temperatura la care s-a facut schimbul), am asistat la lucrare, au intrat 7.7 litri ulei, au fost desigilate piesele de fata cu mine (bidoanele de ulei ZF si baia OEM), mi s-a prezentat masina gata pentru inspectie vizuala a lucrarii inainte de montarea scutului, suruburi stranse cu cheie dinamometrica, am fost invitat sa o scot la test drive etc. Am primit factura, capturi de ecran cu datele cutiei, parametrii vechi si garantie la lucrare 6 luni sau 50.000km (care apare prima ofc) .

Long-life sau lifetime inseamna "durata de viata a masinii/ piesei" . Credeam ca pe forumul CG nu sunt totusi oameni care nu stiu chestia asta Si daca n-o stii, apelezi la bunul simt: daca ai niste piese metalice care se freaca, dupa 100.000 km sau 6-7 ani, nu iti pui macar niste intrebari? De aia e tara plina de harburi, nu ca sunt vechi; ci ca intretinerea masinii la noi e optional sau dupa ureche.

Oamenii repara autocare, turisme, camioane si...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Masinile noastre-1.jpg   Masinile noastre-2.jpg  

14. Back To Top | #89334
    @kegpr, de ce n-ai mai facut schimbul la service? Băieții de la faur fac doar BMW (pure lângă camioane, autocare si locomotive)? Cat a fost halatul si de unde ai comandat piesele? La primăvară vreau sa fac si eu operațiunea.

15. Back To Top | #89335
    Deepmix kegpr's Avatar
    Pai, sunt singurii cu patalama ZF, nu folosesc decât piese OE, au fost cu aprox 200 lei sub orice oferta. Piesele le-au adus ei (import direct, alt factor important zic eu).

Nu, nu fac doar bmw, fac însă exclusiv cutii ZF și nimic altceva. Dsg = nono

16. Back To Top | #89336

Eu am dat £450 cu 4x PS4 noi pe ele, le-am recondiționat și dacă e totul nou nu am vrut sa pun capacele vechi obosite pe ele.
    Cam ciudata asocierea de cuvinte: recondiționat și totul nou Masinile noastre

Nu ai găsit pe ebay sau în China? Pe de alta parte fii fericit ca la Porsche sunt 500E capacele Masinile noastre

17. Back To Top | #89337
    Cere oferta de la Original Volkswagen, Audi und Skoda Ersatzteile und Original Zubehör | ahw-shop - VW AUDI Original Ersatzteile und Zubehör, sunt preturi minime.

18. Back To Top | #89338
    @wisepiggy - sunt o mărime atipică (Audi spre deosebire de BMW are 15 variații cu mărimi diferite și la cele care arata la fel - 60, 63, 69mm).
    Cele de 63mm nu le-am găsit nici pe Ebay nici pe Ali express.
    Nu e vorba ca am falimentat la 100e, e vorba ca e jaf la drumul mare și platesc 25 de lire pe un plastic amarat.

La Porsche subt cu 50% mai scumpe, nu de 5 ori.
    Wheel Cap Set in Silver with coloured crest All Cayenne Flat Type

@lowlife - https://shop.ahw-shop.de/radzierkapp...rz-matt?c=5958
    Cu tot cu transport tot acolo ajung.

19. Back To Top | #89339
    Daca strangi mai multe, e mai ieftin. Costa 15eur transportul.

20. Back To Top | #89340
    Deepmix kegpr's Avatar
    Morning

1.  
Page 4467 of 4470 FirstFirst ... 346739674367441744574464446544664467446844694470 LastLast

Bookmarks

Bookmarks