Page 4468 of 4470 FirstFirst ... 34683968436844184458446544664467446844694470 LastLast
Results 89,341 to 89,360 of 89394

Thread: Masinile noastre

1. Back To Top | #89341
    Deepmix kegpr's Avatar
    Fucken mobile forum
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Masinile noastre-c69f6be7-73c4-4a76-ae26-55326b27584d.jpg  

2. Back To Top | #89342
    Nick anterior: WCg BMF's Avatar
    Oiștea-n gard?
    I've never had problems interacting with smart people. Can't say the same about the others.

3. Back To Top | #89343
    Deepmix kegpr's Avatar
    Ncsf

4. Back To Top | #89344
    Breh, e o masina rapida dar al naibii de urata. No kidding, mi se pare mai urata decat E60/E65. E un soi de Hyundai i30 vechi care a fost batut in acelasi timp de o locomotiva si o basculanta. Pune si tu niste filme cu 0-100, 80-120 etc, astea sunt miezul.
    I've never had problems interacting with smart people. Can't say the same about the others.

5. Back To Top | #89345
    Deepmix kegpr's Avatar
    O fi urata, da' e a mea, stii cum e )

6. Back To Top | #89346
    A, clar, aici ncsf. Rectific (n-o lua personal): e o masina urata dar al naibii de rapida. Mi se pare mai politically corect asa.
    Ultima oara cand m-am urcat intr-una (120d remapat la 210 cai cu Bilstein B12) chiar am strans din fund. Rapida si stabila.
    Mi-am pus pe the bucket list sa iau un 116i (F20) automat si sa il modific undeva pe la 240 cai. Pacat ca nu exista 120/125i xdrive, ar fi best buy ever.

7. Back To Top | #89347
    2che Hadrian's Avatar
    Quote Originally Posted by BMF View Post
    Breh, e o masina rapida dar al naibii de urata. No kidding, mi se pare mai urata decat E60/E65. E un soi de Hyundai i30 vechi care a fost batut in acelasi timp de o locomotiva si o basculanta. Pune si tu niste filme cu 0-100, 80-120 etc, astea sunt miezul.
    Esti in eroare.I30 e o copie coreana de E87.E87 a aparut in 2003/4 iar I30 in 2007
    Da,am E87 si o coreana in fata casei.Asa ca sunt obiectiv si subiectiv.
    De ce o consider copie: din cauza partii laterale/din spate.
    https://upload.wikimedia.org/wikiped...ck_-_Lumix.jpg
    https://upload.wikimedia.org/wikiped...r_20080625.jpg
    A se vedea dunga inferioada de pe usi.
    A se vedea spoilerul de pe hayon.
    A se vedea forma (mai ales cele 2 cute) de pe hayon.
    Capacul triunghi de la oglinda,forma antenei,manerele,ramele negre ale usilor.Asta la prima vedere.Au dres-o in rest,dar e un fucking rip-off.
    PS : o masina mai conteaza si pe la comfort,siguranta,feeling,fiabilitate,cost intretinere,nu doar cum e tabla si "timpii".
    Talking on E71,driving E87 on E85

8. Back To Top | #89348
    Hadrian, permite-mi sa fiu si eu obiectiv si subiectiv si sa consider i30 ca o copie mai reusita ca originalul. Mie personal mi se pare mai misto. Inca o data: mie personal.

9. Back To Top | #89349
    Deepmix kegpr's Avatar
    Si Passatul era urat ca porcul pe-afara, dar inautru mie mi-a placut mult. Si asta o fi cel mai urat bmw, dar inauntru e f misto. Foarte rapida...nu m-as hazarda sa-i spun, dar se misca binisor. Marele salt pe care-l remarc e la comportamentul dinamic, agilitate si confort si propulsia pe rotile care trebuie

10. Back To Top | #89350
    Nick anterior: Dj_B Ciuby's Avatar
    Quote Originally Posted by BMF View Post
    mi se pare mai urata decat E60
    Mie E60-ul cu o culoare OK, m-pack exterior și jantele care trebuie mi se pare o mașină chiar frumoasă. La naiba, chiar și ăla pe care l-am avut eu fără m-pack și cu jante pe 18 mi se părea că arată chiar bine și mă uitam mereu după el.

Iar pe șosea stă ca un tanc.
    Around...

11. Back To Top | #89351
    Asta a fost buba cu the Bangle design: ori il iubesti, or il urasti, nimic intre.
    Vezi si Porsche 911, Dacia Duster etc

12. Back To Top | #89352
    Deepmix kegpr's Avatar
    However, E60 a rezistat în timp. Ceea ce nu poți spune despre post-banglE design, pana la seria 4, cel puțin

13. Back To Top | #89353

14. Back To Top | #89354
    Registered User TheSpecialOne's Avatar
    Quote Originally Posted by kegpr View Post
    Dupa primii 30km facuti doar prin Bucuresti (@rush hour), se simte o oarece imbunatatire, mai ales la trecerile 2-3-2, unde inainte smucea un pic daca erai ... indecis cu pedala Da, stiu ca pare ciudat, dar daca accelerai ff usor, nehotarat (practic, deseori in traficul existent), la un moment dat around 1500rpm cutia decidea: 'fuck this shit, up a gear! Si o facea, I suppose, un pic subturat si un pic smucit. E o chestiune semnalata de f multi pe cutia asta ZF 6HP, nu doar pe seria 1, ci pe toate pe care s-a pus. Acum schimba clar mai lin si ma intreb daca e datorita uleiului nou sau resetarii parametrilor.

Cica dureaza cam 100km pana "invata" din nou, sper sa ramana la actualul comportament.

Foarte multumit de Faur, oameni mai de moda veche, insa au lucrat ca la carte (efectiv), totul s-a facut step by step ca in manual (inclusiv temperatura la care s-a facut schimbul), am asistat la lucrare, au intrat 7.7 litri ulei, au fost desigilate piesele de fata cu mine (bidoanele de ulei ZF si baia OEM), mi s-a prezentat masina gata pentru inspectie vizuala a lucrarii inainte de montarea scutului, suruburi stranse cu cheie dinamometrica, am fost invitat sa o scot la test drive etc. Am primit factura, capturi de ecran cu datele cutiei, parametrii vechi si garantie la lucrare 6 luni sau 50.000km (care apare prima ofc) .

Long-life sau lifetime inseamna "durata de viata a masinii/ piesei" . Credeam ca pe forumul CG nu sunt totusi oameni care nu stiu chestia asta Si daca n-o stii, apelezi la bunul simt: daca ai niste piese metalice care se freaca, dupa 100.000 km sau 6-7 ani, nu iti pui macar niste intrebari? De aia e tara plina de harburi, nu ca sunt vechi; ci ca intretinerea masinii la noi e optional sau dupa ureche.

Oamenii repara autocare, turisme, camioane si...
    Bravos. Si eu zic c-ai facut bine ca l-ai schimbat.
    Discutia era ca cei de la Faur schimba uleiul doar cu ajutorul gravitatiei, in timp ce reprezentantele au nu stiu ce pompa care goleste uleiul din toata cutia. La Faur intra 7 litri in operatiune, la reprezentante cam 11. A mea e varianta cu 8 trepte, dar cred ca tot cam acolo e dpdv al cantitatii de ulei.

15. Back To Top | #89355
    Nick anterior: Dj_B Ciuby's Avatar
    Quote Originally Posted by kegpr View Post
    However, E60 a rezistat în timp. Ceea ce nu poți spune despre post-banglE design, pana la seria 4, cel puțin
    Zici? E39 și E46 mi se pare că-și păstrează foarte bine frumusețea. Că majoritatea de pe străzi sunt cazane, asta e altceva, dar un exemplar întreținut arată foarte OK.
    Around...

16. Back To Top | #89356
    Registered User Grofu's Avatar
    Păi kegpr zicea post banale, nu înainte.

17. Back To Top | #89357
    Mie mi se pare ca un e92 coupe facelift se tine foarte bine inca, la fel ca si e46 coupe facelift.
    http://www.e90post.com/goodiesforyou...ries_coupe.jpg

18. Back To Top | #89358
    Da’ cu touringul ce aveti?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Masinile noastre-bb010acb-9f30-40bd-bff2-5a27ddd44052.jpg  

19. Back To Top | #89359
    Deepmix kegpr's Avatar
    Quote Originally Posted by TheSpecialOne View Post
    Bravos. Si eu zic c-ai facut bine ca l-ai schimbat.
    Discutia era ca cei de la Faur schimba uleiul doar cu ajutorul gravitatiei, in timp ce reprezentantele au nu stiu ce pompa care goleste uleiul din toata cutia. La Faur intra 7 litri in operatiune, la reprezentante cam 11. A mea e varianta cu 8 trepte, dar cred ca tot cam acolo e dpdv al cantitatii de ulei.
    Oamenii au zis clar ca nu scot tot uleiul și ca în procedura ZF nu scrie asa ceva. Acum, ca poate e mai bune sa schimbi tot, nu știu. Știu ca pana la 200.000km stau liniștit

20. Back To Top | #89360
    Speed maniac Ice_2k's Avatar
    Faptul ca 30% din ulei ramane cel vechi pare meeegaaaa dubios, indiferent ca zice nenea de la service ca asa e normal....

1.  
Page 4468 of 4470 FirstFirst ... 34683968436844184458446544664467446844694470 LastLast

Bookmarks

Bookmarks