Page 4473 of 4473 FirstFirst ... 347339734373442344634470447144724473
Results 89,441 to 89,443 of 89443

Thread: Masinile noastre

1. Back To Top | #89441
    Quote Originally Posted by BMF View Post
    Subwooferul tot timpul e sacrificat de fabricant ca sa dea cu plus la boot space.
    De acord, exista insa si solutii shallow mount care aduc o imbunatatire semnificativa a sistemului pentru un 60-80Euro fara nimic aditional...
    Quote Originally Posted by lowlife View Post
    Bassii din usi de pe masinile cu B&O sunt ok, oamenii de pe internet zic ca mid-urile din bord sunt deficitare si urechea mea neavizata tot acolo aude o lipsa... asta plus tweeterele care nu stiu in ce conditii se aud, puteti testa acoperindu-le
    Cat despre flexat/rezonat, depinde de melodie, sunt unele (hip hop super light, nu teste de bass) la care gajaie plasticaraia in ultimul hal.
    De acord, la midbass chiar stau bine difuzoarele din usi, au si 8" ce e drept. De acord si cu plasticul, mai protesteaza dar revin and s-o incalzi cu ceva soundproofing, cred ca se pot aduce imbunatatiri semnificative. La restul sunt ok, nu la fel de bune ca Focalurile pe care le aveam pe BMW dar pana la urma alea costau ceva banuti pentru 2 boxe.
    Quote Originally Posted by vacaru View Post
    Acum SirC la fiecare masina după ce a luat-o a umblat la sunet...
    Asta asa e, dar toate BMW-urile erau cu sistem standard care este penibil (tin sa reamintesc ca si un seria 5 nou care incepe de la 50k euro NU are twetere, in 2017. Pana la urma B&O nu e standard, e optiune contra cost. Si overall e decent, dar subwooferul chiar dezamageste.
    Quote Originally Posted by lowlife View Post
    BMF, B8 e un ... e foarte slab la calitate fata de B6/B7. B&O e foarte ok pt cat a costat ca optiune, e peste BMW (Harman K de pe F30), dar am citit ca nu are treaba cu B&O de pe A6 si A8. Sau cu ghetto buildul meu de pe B6.
    Sincer nu stiu daca e peste H&K de pe F30, la bas sigur nu. Dar Audi e mult mai bine insonorizat decat dezamagirea de pe F30. Si un sistem aftermarket gandit bine spulbera mult.
    Quote Originally Posted by GunX View Post
    Absolut orice masina veche ti-ai cumpara, este mult mai buna decat modelul ala mai nou, pe care nu ti l-ai permis, este o lege a internetului
    Aici ne-ai nimerit si pe mine si pe lowlife!
    Nu stiu cum e la Audi in celelate generatii dar la calitate interior saltul inapoi a fost destul de evident de la E90 la F30...

Si 2 poze, prima cu un portbagaj stock murdar si a doua cu fusta ridicata.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Masinile noastre-trunk.jpg   Masinile noastre-exposed.jpg  

2. Back To Top | #89442
    Leather SM's Avatar
    Daca te loveste unul in partea stanga-spate ai pus-o de sunet

3. Back To Top | #89443
    Acolo e locatia OEM de amplificator, DAB si ce alte optiuni media mai are masina in functie de an/configurare(modul radio, etc) .
    In partea opusa e si mai grav, sigurante, calculatoare, nebunii.

Oricum daca ma loveste pe un colt masina e oricum dauna totala, la F30 zero daune structurale doar bara + portbagaj schimbat pe asigurarea vinovatului a ajuns la niste sume absolut SF.

1.  
Page 4473 of 4473 FirstFirst ... 347339734373442344634470447144724473

Bookmarks

Bookmarks