Page 4505 of 4505 FirstFirst ... 350540054405445544954502450345044505
Results 90,081 to 90,088 of 90088

Thread: Masinile noastre

1. Back To Top | #90081
    Pentru moment vreau sa aplic ceva protectie ceara / ceramica, daca o ingrijesc de acuma o sa stea decenta cativa ani.
    One cause is a cognitive bias called projection bias. Essentially living inside your own head your entire life makes it exceedingly difficult to understand how others do not also live your same life, think your same thoughts, and hold your same beliefs. In many cases it's quite frustrating to try to empathize and understand why you yourself may not be the center of the universe, which generally results in one 'acting out' in various ways. So, in short: the internet.

2. Back To Top | #90082
    Quote Originally Posted by lowlife View Post
    Conteaza cu ce stergi o masina imaginara?
    Savage.

3. Back To Top | #90083
    Registered User rex's Avatar
    Quote Originally Posted by crya View Post
    pai ala din linkul tau este pentru lustruit, nu pentru uscare . Cele pentru uscare au firele mai lungi ca sa poata sa absoarba mai multa apa. Nu degeaba a zis Ace ca in perioada asta e bine sa ai doua bucati la indemana .
    mi se parea mie ca laveta aia era eficienta doar cat era uscata.
    cand se imbiba cu apa doar plimba apa dintr-o parte in alta si nici nu reuseam sa scot apa din ea prin stoarcere.

apropo, ce ceara sau alte solutii folositi ptr lustruire?
    GPL = ori zambesti in masina , ori zambesti in peco !!!

4. Back To Top | #90084
    Nick anterior: Dj_B Ciuby's Avatar
    Quote Originally Posted by DarkSun View Post
    Nici o parere ?
    Cât de mult te interesează ca mașina ta să fie curată (gen lună)?

Sincer, la ce înseamnă costurile pentru detailing-ul exterior te sfătuiesc să faci asta doar dacă ești cu adevărat pasionat de subiect, altfel sunt bani semi-aruncați. Eu nu știu dacă aș mai face asta a doua oară. Da, mașina arată senzațional după, dar mi-am dat seama că psihic nu sunt capabil să mă stresez atât cu look-ul exterior.
    Around...

5. Back To Top | #90085
    Registered User
    Eu spal masina cu metoda celor 2 galeti si dupa aplic un sealant lichid Gyeon Q2M. Mie imi place cum iese , sigur sunt metode mult mai profi.

6. Back To Top | #90086
    Registered User rex's Avatar
    daca stai la curte, vara e chiar o placere: speli masina cat se face jarul ptr gratar, iar din cand in cand mai iei si cate o gura de bere.
    GPL = ori zambesti in masina , ori zambesti in peco !!!

7. Back To Top | #90087
    sunt persoane care abia au chef/timp de ele sa se spele, dar sa mai spele si o masina

8. Back To Top | #90088
    @Ciuby, ma intereseaza mai mult de protectie la 6 luni / 1an, nu tin sa fie masina curata zi de zi. Tratamentele astea la x luni ajuta destul de mult sa ai o masina care arata okey avand in vedere factorii externi. In anii trecuti dadeam eu ceara la 6 luni, dar acuma cu bebe nu mai am timpul necesar si ma gandesc la coating de ceramica care o sa tina mai mult ?!
    One cause is a cognitive bias called projection bias. Essentially living inside your own head your entire life makes it exceedingly difficult to understand how others do not also live your same life, think your same thoughts, and hold your same beliefs. In many cases it's quite frustrating to try to empathize and understand why you yourself may not be the center of the universe, which generally results in one 'acting out' in various ways. So, in short: the internet.

1.  
Page 4505 of 4505 FirstFirst ... 350540054405445544954502450345044505

Bookmarks

Bookmarks