Page 4516 of 4530 FirstFirst ... 3516401644164466450645134514451545164517451845194526 ... LastLast
Results 90,301 to 90,320 of 90581

Thread: Masinile noastre

1. Back To Top | #90301
    22.300 + tva. Tvaul la mașini e 9% cumva? Ca dacă e ala mare... Se face preț de Karoq sau Tiguan Masinile noastre

2. Back To Top | #90302
    Leather SM's Avatar
    Pretul Hondei e +27.000 cu tot cu tva, sunt smecheri
    Ai fi tentat sa zici wow, ce oferta, dar la 27k deja dotarile nu mai rup gura nimanui, sunt bune dar nu e nimic ‘de exceptie’ ce nu ai la alte modee in pretul ala, poti obtine si mai mult de la o Kuga in acelasi buget de ex iar motorizarea hondei e slaba raportata la pret si cilindree (moshalac )
    Last edited by SM; 12-02-2018 at 12:35.

3. Back To Top | #90303
    Kuga la nivel maxim de echipare (excluzind optiunea Vignale) nu ajunge la 40k. Inainte de discount. La sfirsit orice configuratie de kuga o cumperi cu pina in 32k. Sa dai 40-50k pe Tiguan sau Honda este pur si simplu advanced stupid. In banii aia mai degraba mi-as lua jeep grand cherokee la oferta. k no thx

4. Back To Top | #90304
    Nick anterior: Dj_B Ciuby's Avatar
    Quote Originally Posted by Bisti View Post
    Jeansi cu capse d-alea proaste la buzunare spate.
    Cauta si un scaun din dezmembrari, sa ii iei doar sezutul. Poate ai noroc.
    Nu prea văd cine să fi purtat așa ceva în ultima săptămână pe scaunul pasagerului la mine, iar mai veche sigur nu e treaba aia, că mi-ar fi sărit în ochi imediat. Am zero șanse să găsesc în dezmembrări scaun de e-class coupe cu încălzire, ventilație și cusătură albă. Dar o să mă uit.

Totuși, un tapițer bun știe cineva în București?
    Around...

5. Back To Top | #90305
    pai in 32000 euro iti iei Kuga Vignale, nu o Kuga cheala Ford Kuga vignale second-hand | Automobil second-hand | mobile.de .

De acord cu Johnny cel batran si intelept ca Tiguan sau Honda nu merita atatia bani Volkswagen Tiguan 2.0 TDI Sound 4MOTION BMT USB PDC SHZ LED din DE-14772 Brandenburg Germania . Tapiterie textila, plastic peste tot, si design interior/exterior de acum 10 ani

6. Back To Top | #90306

Masinile noastre

Karoq cu 150cp e 22.000 euro. Pana la 25.000 poți pune ceva opționale. Și îți mai dă și dealerul o reducere mai ales ca ai luat superbul anul trecut.

7. Back To Top | #90307
    Quote Originally Posted by crya View Post
    pai in 32000 euro iti iei Kuga Vignale, nu o Kuga cheala Ford Kuga vignale second-hand | Automobil second-hand | mobile.de .

De acord cu Johnny cel batran si intelept ca Tiguan sau Honda nu merita atatia bani Volkswagen Tiguan 2.0 TDI Sound 4MOTION BMT USB PDC SHZ LED din DE-14772 Brandenburg Germania . Tapiterie textila, plastic peste tot, si design interior/exterior de acum 10 ani

O iei si de la dealer ford de la noi 32-33k... a avut un coleg oferta. St line, cu de toate, pe la 28-29k...

8. Back To Top | #90308
    Registered User rex's Avatar
    sau Renault Kadjar, iese maxim pe la 23.000 cu optiuni decente pe el.
    GPL = ori zambesti in masina , ori zambesti in peco !!!

9. Back To Top | #90309
    Quote Originally Posted by rex View Post
    sau Renault Kadjar, iese maxim pe la 23.000 cu optiuni decente pe el.
    Renault e exclus, la cat de okey arata masinile in exterior, interiorul este un esec gretos (din punctul meu de vedere).

Skoda / VW dau 0 discount "pt ca se cumpara"
    Last edited by DarkSun; 12-02-2018 at 15:27.
    One cause is a cognitive bias called projection bias. Essentially living inside your own head your entire life makes it exceedingly difficult to understand how others do not also live your same life, think your same thoughts, and hold your same beliefs. In many cases it's quite frustrating to try to empathize and understand why you yourself may not be the center of the universe, which generally results in one 'acting out' in various ways. So, in short: the internet.

10. Back To Top | #90310

Masinile noastre

Eu am primit un discount frumușel de la vw, undeva spre 10%.

Poți sa vb să-ți dea opționale în plus. Eu unul nu cred ca nu exista discount ci doar oameni prea hotărâți Masinile noastre

11. Back To Top | #90311
    Am fost la toti dealerii Skoda din Bucuresti, diferenta a fost de 100 de EUR intre toti. In rest nu au dat nimica, am sunat acuma pt Karoq daca are ceva pe stoc cu discount si era indignata femeia ca vreau reducere la o masina abia aparuta.
    One cause is a cognitive bias called projection bias. Essentially living inside your own head your entire life makes it exceedingly difficult to understand how others do not also live your same life, think your same thoughts, and hold your same beliefs. In many cases it's quite frustrating to try to empathize and understand why you yourself may not be the center of the universe, which generally results in one 'acting out' in various ways. So, in short: the internet.

12. Back To Top | #90312

Masinile noastre

Quote Originally Posted by DarkSun View Post
    Am fost la toti dealerii Skoda din Bucuresti, diferenta a fost de 100 de EUR intre toti. In rest nu au dat nimica, am sunat acuma pt Karoq daca are ceva pe stoc cu discount si era indignata femeia ca vreau reducere la o masina abia aparuta.
    Problema ta e ca vrei sa cumperi mașina din București. Ia da un mail cu configurația pe care o vrei dealerilor din provincie spune-le ca vrei sa cumperi mașină asta și ca ii rogi să-ți facă o oferta personalizata.

Eu masina am luat-o din Ploiești iar diferența de discount (după ce în București am vb cu o cunoștință să-mi pună o vorba buna) a fost de 500E.

13. Back To Top | #90313
    Quote Originally Posted by wisepiggy View Post
    Eu am primit un discount frumușel de la vw, undeva spre 10%.

Poți sa vb să-ți dea opționale în plus. Eu unul nu cred ca nu exista discount ci doar oameni prea hotărâți Masinile noastre
    E cam standard 10% discount la vw Adevarul e ca la cat de bine se vand masinile lor nici nu prea se streseaza, spre exemplu la un Tiguan astepti intre 4 si 6 luni daca nu gresesc.
    ᕕ( ᐛ )ᕗ

14. Back To Top | #90314
    Nu e deloc standard 10%. Poate cand cumperi o flota sau ceva. Dar tocmai ti-am explicat mai sus ca m-am chinuit sa primesc o reducere de 1500E
    Last edited by wisepiggy; 12-02-2018 at 17:34.

15. Back To Top | #90315
    Dealerii auto nu sint toti la fel. E ca diferenta dintre reprezentanta si distribuitor. De exemplu renault/dacia functioneaza ca la bugetul de stat. Toti sint parte a aceleiasi entitati, timpul trece, salariul merge, *discounturile* sint peste tot aceleasi, good luck in a obtine orice peste 5%. La ford fiecare dealer e firma separata, cu interesele, bugetele, contactele si targetul propriu mai mult sau mai putin realizat. Daca te duci la dealerul de peste drum e foarte probabil sa primesti o contraoferta mai buna decit la primul. Cutthroat business and shit. Nu stiu cum e la skoda dar mai ales la karoq considerind ca la un moment dat se faceau liste de asteptare pentru achizitie la lansare nu vad de ce nu ti-ar inchide telefonul in nas cind intrebi de discount.

16. Back To Top | #90316
    Keep walking mache's Avatar
    Quote Originally Posted by Bisti View Post
    Oricum, Logan Euro 5 e abia din 2012-2013.
    Say w00t? Incepand cu 2011 devenise obligatoriu pentru toti producatorii europeni sa faca numai Euro5. Ca la noi se vindeau logane de pe stoc fara Euro5 e alta poveste.

Quote Originally Posted by wisepiggy View Post
    Problema ta e ca vrei sa cumperi mașina din București. Ia da un mail cu configurația pe care o vrei dealerilor din provincie spune-le ca vrei sa cumperi mașină asta și ca ii rogi să-ți facă o oferta personalizata.
    Eu masina am luat-o din Ploiești iar diferența de discount (după ce în București am vb cu o cunoștință să-mi pună o vorba buna) a fost de 500E.
    ^this...
    just cruisin'...
    ATENTIE! Începând cu 14 octombrie 2009, orice thread nou care nu contine datele de contact ale vanzatorului / cumparatorului va fi sters, iar userul este pasibil de ban. Private Message-ul nu este acceptat ca mod unic de contact si nici trecerea acestor informatii în semnătură

17. Back To Top | #90317
    Registered User bonus's Avatar
    pt crossover recomand Sportage. au oferta cu 0% finantare in leasing, rata cu ~100E mai mica fata de dobanda normala (la modelul luat de mine). asta + cei 7 ani garantie au fost factorii care au inclinat balanta in cazul meu.
    reducere ofera ~5%, iese pe la 32500 modelul diesel cu 185 cai + toate dotarile existente pe model - panoramic, automata, 4X4, sisteme de asistenta, xenon adaptiv, roti 19", etc, cu toate costurile de leasing 35.500 in 5 ani.

18. Back To Top | #90318
    Quote Originally Posted by mache View Post
    ^this...
    Pai in Bucuresti a fost ceva de genul: Vazut masina si facut o configuratie impreuna cu dealerul si negociat cat se poate. Discount maxim -600E (practic profit 0 pt ei, din spusele lor). Am asteptat vreo saptamana si am cautat o intrare. Am mers apoi cu recomandare si am vorbit cu acelasi om. Discount maxim -800E. Luat configuratia si trimis mailuri prin provincie si am obtinut discountul de 1400-1500E.

Eu pana cand am ridicat masina (3-4 luni mai tarziu) nici nu stiam unde este dealerul si nici macar cum arata omul cu care am vorbit. Totul a fost prin mailuri/telefoane si transfer bancar.

Alt caz a unei cunostinte pt o Mazda 3: Vorbit in Bucuresti si negociat maxim = o mizerie de discount. Vorbit in Brasov si luat un discount destul de bun. Aratat oferta de la Brasov celor de la Bucuresti si ca prin minune cei din Bucuresti au scazut pretul sub orferta celor din BV cu vreo 200E. Facut comanda in Bucuresti totul ok. Peste vreo 5-7 zile suna cei din BV ca domnule nu mai vreti masina, etc. Le spune ca a primit o oferta cu 200E mai mica in Bucuresti la care cei din BV ii ofera un pret cu 100E mai putin. A refuzat ca daduse deja okul in Bucuresti iar diferenta era oricum prea mica.

19. Back To Top | #90319
    Nick anterior: Dj_B Ciuby's Avatar
    N-am negociat niciodată o mașină nouă, dar cred că aș fi genul de papagal care ar plăti prețul de listă fără prea multe discuții. E de ținut minte ce povestiți voi aici. ))))
    Around...

20. Back To Top | #90320
    Deepmix kegpr's Avatar
    Quote Originally Posted by Ciuby View Post
    N-am negociat niciodată o mașină nouă, dar cred că aș fi genul de papagal care ar plăti prețul de listă fără prea multe discuții. E de ținut minte ce povestiți voi aici. ))))
    Haha, e cum spune bajetii Eu pt tata am negociat la Focus o gramada, inclusiv prin "relatii". Masina a luat-o de la Brasov pana la urma, cu un discount bun reflectat in optionale, ca asta ma interesa pana la urma.

La BMW-ul sehash_canou am negociat la prima vizionare, 1.000 euro, direct, la pretul de autovit. La urmatoarele 3 vizionari (doua de test-drive si una la service unde am testat-o amanuntit) am mai reusit...zero euro sa mai dau in jos la pret. Am platit fix 11.000. Totally worth it so far.

1.  
Page 4516 of 4530 FirstFirst ... 3516401644164466450645134514451545164517451845194526 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks