Page 4517 of 4519 FirstFirst ... 35174017441744674507451445154516451745184519 LastLast
Results 90,321 to 90,340 of 90378

Thread: Masinile noastre

1. Back To Top | #90321
    Nici eu n-am negociat la masina noua, dar am luat una singura, accord cl7. 23181E, "la honda nu dam discount". Plm, eram mic si fraier p-atunci.
    JDM trio.

2. Back To Top | #90322
    Deepmix kegpr's Avatar
    Auzi, da' 23k pe un Accord 2.4 dotat ca saorma (cu de toate) nu era nici pe atunci o oferta rea...nu?

3. Back To Top | #90323
    Era 2.0 cu de toate. Comparat cu passat da, era o oferta semnificativ mai buna, un passat dotat similar, cu 2.0 fsi, sarea semnificativ de 30k pret de lista.

Am vrut 2.4, nu mai era prea mult in plus ca bani (vreo 2-3k), insa venea doar cu 5AT si n-am vrut. La vreo 6 luni dupa ce am luat-o au adus si 6MT in romania. Ghinion, cum s-ar zice. A doua oara cand am schimbat-o n-am mai facut compromisuri

Cea mai buna oferta de la honda a fost prin 2011 cand au lichidat stocurile pre-facelift si era un 2.4 ca al meu 23k. Singura oferta remotely p-aproape a fost la CL7 versiunea LS prin 2007, vreo 15-16k, mai ieftina ca un civic. Avand in vedere istoria asta de reduceri, actualele "oferte" sunt... nu prea sunt. In continuare au masinile cu 2-3 versiuni de echipare si fara optiuni, dar nu se mai vede deloc in pret asta. "Pe vremea mea"... altfel stateau lucrurile Pana la urma e un motiv pentru care honda s-a prabusit in vanzari world wide.
    JDM trio.

4. Back To Top | #90324
    Registered User Scorpio's Avatar
    Quote Originally Posted by Ciuby View Post
    N-am negociat niciodată o mașină nouă, dar cred că aș fi genul de papagal care ar plăti prețul de listă fără prea multe discuții. E de ținut minte ce povestiți voi aici. ))))
    La ford scazi si 20 25% din pretul oferit prima data

5. Back To Top | #90325
    Registered User Ciprian01's Avatar
    Cunoasteti pe cineva in Bucuresti cate reconditioneaza volane?
    http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...fb4af79356.jpg
    http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...08b2aab46d.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ia d'aici voucher de 1% la PcGarage: 58JLE26H, berea o astept mai tarziu.

6. Back To Top | #90326
    Registered User _-livio-_'s Avatar
    Cum naiba se intampla asa ceva?
    isn't that cute....BUT IT'S WRONG

7. Back To Top | #90327
    Leather SM's Avatar
    Combinatia ghiul + calitate germana

8. Back To Top | #90328
    Registered User Ciprian01's Avatar
    Am avut o geaca cu fermoar pe lateral si cand m-am urcat, am zgariat volanul. Ghiulul il port doar la nunti si botezuri

Ia d'aici voucher de 1% la PcGarage: 58JLE26H, berea o astept mai tarziu.

9. Back To Top | #90329
    Registered User BMF's Avatar
    Quote Originally Posted by Ciprian01 View Post
    Am avut o geaca cu fermoar pe lateral si cand m-am urcat, am zgariat volanul. Ghiulul il port doar la nunti si botezuri

So there is a ghiul after all
    I've never had problems interacting with smart people. Can't say the same about the others.

10. Back To Top | #90330
    Reducere 850E la prima strigare pt un Karoq de 28.000E. E ok pentru primul contact. Deci DarkSun cu incredere ca se poate si la Skoda
    Last edited by wisepiggy; 14-02-2018 at 20:57.

11. Back To Top | #90331
    Ms @wisepiggy, pt moment nu am avut timpul sa ma ocup, sper in weekend sambata sa reusesc.
    One cause is a cognitive bias called projection bias. Essentially living inside your own head your entire life makes it exceedingly difficult to understand how others do not also live your same life, think your same thoughts, and hold your same beliefs. In many cases it's quite frustrating to try to empathize and understand why you yourself may not be the center of the universe, which generally results in one 'acting out' in various ways. So, in short: the internet.

12. Back To Top | #90332
    Papa Bear
    Chestia cu negocierile la Ford e valabil pentru toate? Ar scadea ceva la un EcoSport?
    Go Away.

13. Back To Top | #90333
    Deepmix kegpr's Avatar
    In conditiile in care in ultimii 7 ani nu am avut incident din vina mea, Generali imi trimite frumos plic cu reinnoire polita cu bonus-malus calculat la..2017. Inteleg ca statul e retard, dar si in asigurari e la fel, n-au auzit de computer?

14. Back To Top | #90334
    Quote Originally Posted by Rezare View Post
    Nici eu n-am negociat la masina noua, dar am luat una singura, accord cl7. 23181E, "la honda nu dam discount". Plm, eram mic si fraier p-atunci.
    Heh. A luat un prieten civic și tot așa i-au zis, a dat mail prin toată țara și a primit discount sub forma de opționale extra în aceeași bani. A ajuns s-o ia de pe undeva de prin vest, gen Alba Iulia / Timișoara, nu mai știu.
    Cyanide & Happiness!

15. Back To Top | #90335
    Deepmix kegpr's Avatar
    Pe principiul "iarna caruta si vara sanie" , ceva pareri?

Anvelope de vara Kumho Ps71 xl 225/45 R17 94Y Ranforsat

Pretul e f bun, review-urile pe-afara si ele f bune, dar ma gandesc ca are cineva si experienta hand-on cu ele pe-aici.

16. Back To Top | #90336
    Eu zic sa nu te minti singur degeaba, eu nu prea vad deloc review-uri din surse decente si ma indoiesc ca au facut ei ceva care sa reinveteze roata si sa detroneze Contisport Contact, Goodyear Eagle F1 sau Michelin Pilot Sport.
    La unele lucruri merita chiar nu merita sa te bucuri ca scutesti cateva zeci de euro la nu stiu cati ani dar mergi zilnic cu ceva inferior... Ai un "warm hatch" RWD, incalta-l cu ceva decent!
    Anvelopa vara 225/45/17 GoodYear EagleF1Asymm3 94Y[225],13-inaltime[45],14-diametru-janta[17],17-profil[vara]

17. Back To Top | #90337
    +100.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

18. Back To Top | #90338
    Deepmix kegpr's Avatar
    Quote Originally Posted by Sir Christian View Post
    Eu zic sa nu te minti singur degeaba, eu nu prea vad deloc review-uri din surse decente si ma indoiesc ca au facut ei ceva care sa reinveteze roata si sa detroneze Contisport Contact, Goodyear Eagle F1 sau Michelin Pilot Sport.
    La unele lucruri merita chiar nu merita sa te bucuri ca scutesti cateva zeci de euro la nu stiu cati ani dar mergi zilnic cu ceva inferior... Ai un "warm hatch" RWD, incalta-l cu ceva decent!
    Anvelopa vara 225/45/17 GoodYear EagleF1Asymm3 94Y[225],13-inaltime[45],14-diametru-janta[17],17-profil[vara]
    N-as investi prea mult in gume pentru ca ... din fericire o sa fiu nevoit sa schimb masina, probabil, in maxim 1 an

Cea mai buna experienta (de departe!) a fost cu Yokohama Advan Sport V105 care au fost epice pe uscat, ploaie; silentioase, rezistente la uzura, fara nevoie de echilibrare. Dar costa fix dublu si as da banii fara sa ezit pe astea, doar ca nu pentru o vara..

19. Back To Top | #90339
    Registered User Fuzz's Avatar
    +1 pt Goodyear. Nu stii niciodata.

Si ce urmeaza ?
    ...u biciz :shifty:

20. Back To Top | #90340
    Deepmix kegpr's Avatar
    Quote Originally Posted by Fuzz View Post
    +1 pt Goodyear. Nu stii niciodata.

Si ce urmeaza ?
    Ceva care sa acomodeze doi copii. Cum nu mai vreau niciodata fwd, iar experienta de bmw ownership este sublima in comparatie cu ce-am avut pana acum (in primul rand dpdv fiabilitate), probabil raman la bavarezi. X1 e primul pe lista. Ar fi ideal sa gasesc pe cineva care sa faca schimb, dar e greu de crezut. Mai am vreun an jumate sa ma bucur de ea

1.  
Page 4517 of 4519 FirstFirst ... 35174017441744674507451445154516451745184519 LastLast

Bookmarks

Bookmarks