Page 4556 of 4573 FirstFirst ... 3556405644564506454645534554455545564557455845594566 ... LastLast
Results 91,101 to 91,120 of 91457

Thread: Masinile noastre

1. Back To Top | #91101
    Registered User BMF's Avatar
    Pune-i și JOY la număr ...
    You'll float down here. We all float down here. Yes, we do!

2. Back To Top | #91102
    Le-au luat astia de la bmw pe toate...
    One cause is a cognitive bias called projection bias. Essentially living inside your own head your entire life makes it exceedingly difficult to understand how others do not also live your same life, think your same thoughts, and hold your same beliefs. In many cases it's quite frustrating to try to empathize and understand why you yourself may not be the center of the universe, which generally results in one 'acting out' in various ways. So, in short: the internet.

3. Back To Top | #91103
    Registered User BMF's Avatar
    O sa razi, cum am ras și eu, am văzut JOY și lustruiala tot pe copăi ieftine gen Octavia sau B-Max.
    You'll float down here. We all float down here. Yes, we do!

4. Back To Top | #91104
    Registered User Grofu's Avatar
    Un service bun de frane gasesc si eu prin bucale (sector 4 sau imprejurimi)? Va povesteam mai demult ca am schimbat lichidul de frâna si mecanicul mi -a zis ca nu poate aerisi la etrierele din spate. Ce voia el sa spuna de fapt e ca a forțat ca berbecul și fie a rupt ceva, fie nu a mai strâns la loc. Am văzut când am schimbat anvelopele ca imi curge lichid la roata stânga spate. Imi e ca lichidul ala care s-a pretins sa nu fi distrus si altceva prin zona...
    As pune si poză dar e imposibil din chrome +android+mobile look.

5. Back To Top | #91105
    Leather SM's Avatar
    Eram decis pe un SX4 dar am ramas in familie. Cateva poze pe fuga...
    1.2 turbobenzina 110 cai automata 6 trepte.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Masinile noastre-img_1477.jpg   Masinile noastre-img_1476.jpg   Masinile noastre-img_1478.jpg   Masinile noastre-img_1479.jpg   Masinile noastre-img_1512.jpg  

6. Back To Top | #91106
    Bazinga!
    c4 cactus lasa impreisa e masina pentru barbatii exasperati ca le zgarie sotiile masina sau sa nu ti-o zgarie altii cu portierele
    sa ai noroc de ea

7. Back To Top | #91107
    Registered User RAN's Avatar
    Grofu, pe vremurile cand mai mesteream eu la frane lichidul era un paint stripper excelent. Daca mai e cazul azi, vezi unde a curs si unde a stropit.
    SM, s-o stapanesti sanatos

8. Back To Top | #91108
    Leather SM's Avatar
    Mie mi se pare ideala pentru Bucuresti Anul asta se lanseaza faceliftul, care nu mai are airbumpurile ca in prezent, ci doar un rand in partea de jos a usilor si mi se pare ca nu mai are personalitate.
    Merci

9. Back To Top | #91109

Masinile noastre

SM s-o stăpânești sănătos. Nu aducea chestii drăguțe faceliftul? Cum schimba cutia? E robotizata sau e clasica? Oricum e drăguț "schimbătorul" și tot interiorul are un aer special.

Sper ca ai primit discount bun.

10. Back To Top | #91110
    Trancestatic Iceman's Avatar
    Stie cineva unde as putea sa fac si eu un polish la parbriz si celelalte geamuri ale masinii?
    ​Questionable ethics.

11. Back To Top | #91111
    Nu poți.

Las asta aici pentru cine a deschis mai târziu televizorul.

https://m.stirileprotv.ro/lbin/mobil...cle_id=3778665

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

12. Back To Top | #91112

13. Back To Top | #91113

Masinile noastre

"când depăşeaţi o viteză legală de 50 de km la ora cu, să zicem, 9 km la oră. După ce decizia va intra în vigoare veţi fi amendat dacă depăşiţi o viteză legală de 50 de km la oră şi cu câţiva kilometri la oră. "

Pai cum e posibil sa te amendeze de la primul km peste 50km/h dacă prima categorie începe de la 10km peste viteza legala?

Greșesc eu sau aia care au făcut articolul sunt pe lângă?

14. Back To Top | #91114
    Trancestatic Iceman's Avatar
    Quote Originally Posted by c6t9 View Post
    Nu poți.

Las asta aici pentru cine a deschis mai târziu televizorul.

https://m.stirileprotv.ro/lbin/mobil...cle_id=3778665

Din toate lucrurile care se repara la o mașina un polish la geamuri nu se poate? Am niște zgârieturi fine pe ele și nu știu cum sa scap de ele

Sent from my iPhone using Tapatalk
    ​Questionable ethics.

15. Back To Top | #91115
    Registered User Fuzz's Avatar
    Quote Originally Posted by Iceman View Post
    Din toate lucrurile care se repara la o mașina un polish la geamuri nu se poate? Am niște zgârieturi fine pe ele și nu știu cum sa scap de ele

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Polish la faruri (plastic) se poate. La sticla nu exista (din cate stiu eu) o solutie buna de polishat.
    ...u biciz :shifty:

16. Back To Top | #91116
    Nu se poate la geamuri, vei exagera problema mai ales cand primesti lumina de faruri prin ele seara/noaptea.
    La faruri se poate, dar si acolo trebuie neaparat aplicata o folie protectoare deasupra - astfel le matuiesti imediat la loc dupa cateva luni.

@c6t9 - impresionant! Sa speram ca raman totusi niste "recomandari" de bun simt, tehnic / teoretic si in UK e la fel cu zero toleranta dar practic absolut toate, inclusiv camerele fixe au built in 10%, sub care nu se genereaza amenda/poza. Dar vad ca si aici fac trial .

In ro probabil vom gasi razboinici justitiari care vor sarbatori cu drag aceasta imbunatatire prin o crestere semnificativa a numarului de amenzi.

17. Back To Top | #91117
    E despre bani aici. Care nici măcar nu se varsă direct în drumuri, să zici că este constructiv gândit.
    Ieri dădeau unii amenzi pe bandă rulantă pentru orice reușeau să găsească motiv, absolut orice. Oprit în prostie. Cred că a fost record de amenzi. Nu știu dacă au plecat 2-3 fără hârtie...

Legat de viteză, de fapt așa nu mai poți respecta limita legală nici dacă vrei. O chestie pe care am mai discutat-o eu cu băieții.

18. Back To Top | #91118
    Leather SM's Avatar
    Quote Originally Posted by wisepiggy View Post
    SM s-o stăpânești sănătos. Nu aducea chestii drăguțe faceliftul? Cum schimba cutia? E robotizata sau e clasica? Oricum e drăguț "schimbătorul" și tot interiorul are un aer special.

Sper ca ai primit discount bun.
    E cutia automata automata, nu cea robotizata care e naspa si nici nu se mai pune din cate stiu, asta a mea are cod EAT6 si e facuta de Aisin, mie mi se pare foarte misto, schimba repede.
    Masina e usoara, 980 kg are versiunea manuala, asta automata fiind in nivelul maxim de dotari probabil mai are vreo 100kg in plus.
    Modelul nou aduce in plus o suspensie noua, ceva cu aer, un motor de 130 cai (cuplat doar la manuala din cate am inteles), scaune diferite si un display mai mare cu suport android/apple car dar nu stiu, nu mai are acelasi farmec
    https://www.carmagazine.co.uk/car-news/first-official-pictures/citroen/citroen-c4-cactus-facelift-2017-pictures-specs-and-info/

Am avut un discount de vreo 5.000e la asta, e produsa in septembrie 2017, ii mai lipseste tapiseria de piele si sistemul audio focal ca sa fie fulleanu fulleanu in rest are de toate: jante pe 17, senzori, camera video, navi, scaune incazite, pavilion.

19. Back To Top | #91119
    P for Vendetta viezure's Avatar
    Ce parere aveti de geamurile fumurii spate si luneta? Sunteti pro sau contra lor?
    M-ar tenta sa pun si eu pe masina, in primul rand din considerente de caldura/raze UV, apoi vizual, dar vreau sa stiu si ce parere au altii de ele, eventual daca privesc altfel masinile din trafic care au folie

20. Back To Top | #91120
    Registered User Fuzz's Avatar
    Pro pentru protectie.
    ...u biciz :shifty:

1.  
Page 4556 of 4573 FirstFirst ... 3556405644564506454645534554455545564557455845594566 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks