Page 4559 of 4574 FirstFirst ... 3559405944594509454945564557455845594560456145624569 ... LastLast
Results 91,161 to 91,180 of 91472

Thread: Masinile noastre

1. Back To Top | #91161
    Quote Originally Posted by kegpr View Post
    Curând ma apuc sa o fac și eu, dar cu clay bar de pe Aliexpress, sa vedem ce poate.
    De ce Ali? E 70-80 lei unul (Bilthamber) si ajunge f mult.
    Sa lubrifiezi bine, altfel zgarii.

2. Back To Top | #91162
    Quote Originally Posted by DarkSun View Post
    Din pacate am deja cateva lovituri de pietre.
    Unul din dezavantaje cand cumperi masina noua

3. Back To Top | #91163
    Leather SM's Avatar
    Quote Originally Posted by Scorpio View Post
    Am spalat-o si eu dupa iarna . Incredibil cate zgarieturi au aparut in 3 luni .... (multe de la urme de usi / ca la țară)
    De asta imi place Cactusul
    Cu vechiul C4 eram si eu la fel cand o luasem, mai ales ca era neagra, pe urma m-am calmat.

4. Back To Top | #91164
    Deepmix kegpr's Avatar
    Quote Originally Posted by lowlife View Post
    De ce Ali? E 70-80 lei unul (Bilthamber) si ajunge f mult.
    Sa lubrifiezi bine, altfel zgarii.
    Am dat 40 lei pe doua bucăți f mari vs 80 lei pe.una care abia mi-a ajuns data trecuta. Nu cred ca e vreo mare șmecherie la clay bar ; e o plastilina, făcută toată tot în China, s-o why bother. Știu s-o fac, mi-a ieșit bine din prima. Plus ca e mașina mică, less work

5. Back To Top | #91165
    Registered User Scorpio's Avatar
    New Ford Focus 2019 revealed – finally better than a VW Golf? | Top 10s - YouTube

Nope. Au stricat si Fiesta... acum si Focus-ul.

@SM si -a mea e neagra. Pot sa le scot cu "ventuze" + poliș.... mare parte din ele cel putin. Dar capota trebuie sa o refac in prima faza : cateva pisici s-au distrat pe ea. Nu stiu cum e in Bucuresti, dar in Craiova au disparut cainii si au aparut pisicile

6. Back To Top | #91166
    Registered User tibosee's Avatar
    N am văzut mașină mai urâtă ca aia de mult timp..
    E un suzuki ignis parcat la mine în fata blocului de câteva zile, nou nouț, 4x4, arată super distractiv, nu se compara cu porcăria de ford, zici ca e o mașină moartă.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

7. Back To Top | #91167
    Registered User BMF's Avatar
    Me eyes!!! Me eyes is burning!!!
    Arata focusul ala ca o copie de Mazda 3 de acum 10 ani, dar mult mai urata.
    You'll float down here. We all float down here. Yes, we do!

8. Back To Top | #91168
    Goddam! Poate ne scapa noua ceva.

9. Back To Top | #91169
    Deepmix kegpr's Avatar
    Holy fucks! Repede, luați vechiul focus cat se mai găsește nou ))

10. Back To Top | #91170
    Quote Originally Posted by wisepiggy View Post
    Unul din dezavantaje cand cumperi masina noua intr-o tara bananiera
    There i fixed it.
    One cause is a cognitive bias called projection bias. Essentially living inside your own head your entire life makes it exceedingly difficult to understand how others do not also live your same life, think your same thoughts, and hold your same beliefs. In many cases it's quite frustrating to try to empathize and understand why you yourself may not be the center of the universe, which generally results in one 'acting out' in various ways. So, in short: the internet.

11. Back To Top | #91171
    O singura data am spart un parbriz. Se intampla pe autostrada în Italia când mi-a sărit din senin o pietricica.

Cred ca problema asta e peste tot. Nasol e ca atunci când ai mașina noua ți se rupe sufletul pt fiecare punct. Peste vreo 3-4 ani va fi mai ușor Masinile noastre

12. Back To Top | #91172
    Leather SM's Avatar
    Mie imi place noul Focus, bine, in poze e versiunea RS, nu stim cum arata aia sub 15k.

@SM si -a mea e neagra. Pot sa le scot cu "ventuze" + poliș.... mare parte din ele cel putin. Dar capota trebuie sa o refac in prima faza : cateva pisici s-au distrat pe ea. Nu stiu cum e in Bucuresti, dar in Craiova au disparut cainii si au aparut pisicile
    Cand cineva iti deschide usa in usa ta in 80% cazuri iti ia lacul si ajunge la vopsea. Poti sa atenuezi dar nu mai ies fara revopsire.

13. Back To Top | #91173
    Registered User west1785's Avatar
    E ST-Line, adica varianta normala cu niste elemente de caroserie mai sporty si suspensie usor coborata. ST si RS vor fi lansate in "late 2019".
    INMORTALES COMO EL TIEMPO, INALTERABLES COMO LA HISTORIA.

14. Back To Top | #91174
    Leather SM's Avatar
    ST Line are etrierii rosii ?

15. Back To Top | #91175
    Dap, este (sau cel putin era) o varianta red & black sau ceva de genul cu etrieri rosii, cusaturi contrastante, etc. Mie imi place cum arata ST-Line si Vignale, desi asta are un pret exorbitant pt un Focus (incepe de pe la 25k lire in UK). Aici mai multe detalii si poze.

16. Back To Top | #91176
    Deepmix kegpr's Avatar
    Problema imho nu e ca e urat ; asta sa zicem ca e de discutat; ci ca și-a pierdut din caracter (dpdv design zic). Am văzut din spate o fiesta acum 2-3 zile, nu știam ce e.

E mai rău decât urat : e banal.

17. Back To Top | #91177
    Desi initial am crezut ca ma uit la un Hyundai, dupa ce am mai vazut niste filmulete cu varianta ST-line, nu stiu daca sa zic ca e chiar asa urata masina. E clar o schimbare majora, vom vedea cum raspunde si piata.

Nu sunt mare fan al schimbarii de la 1.5 in 4 cilindri (pe care il am pe Focusul meu) la 1.5 3 cilindri, dar masina are mai mult spatiu, cutie in 8 trepte, multe jucarii pentru cine are bani de optionale, suspensie adaptiva, etc.

Actualul CEO al Ford vrea sa faca mai multe masini electrice asa ca probabil in viitor vom vedea un mk4 full electric.
    ᕕ( ᐛ )ᕗ

18. Back To Top | #91178
    Focus n-a fost niciodata cea mai frumoasa masina, MK1 intr-adevar a fost reusit la vremea lui si ultimul face lift de acum 2 ani e frumos, ce-a fost intre n-a rupt inimi, MK2 cel putin mie mi se pare complet nereusit (am si sarit peste el). Altele erau avantajele Focusului si trebuie sa asteptam niste drive tests sa vedem cum e. In interior au facut curatenie si pare un upgrade cel putin la calitatea materialelor (care cam sug chiar si la ultimul face-lift in echipare de top). La exterior mie sincer imi place varianta ST-Line hatch. Daca macar au pastrat dinamismul si pun vreo 275 CP pe ST, I'm sold!

19. Back To Top | #91179
    Focusul nu a fost niciodata vreo frumusete dar nici urit nu a fost pina acum. Iar fiesta era frumusica foc. Problema cu noul limbaj de design mi se pare ca blocurile optice sint prea mici si nu se potrivesc pe niste linii de caroserie care par foarte "fat" asa. Aceeasi problema o am si cu tesla model 3 la care la fel blocurile optice par sa fie puse ulterior de cineva care l-a desenat fara sa fi vazut in prealabil masina si proportiile.

20. Back To Top | #91180
    Chiar comentati cat de urat e Focus cand exista Civic?

1.  
Page 4559 of 4574 FirstFirst ... 3559405944594509454945564557455845594560456145624569 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks