Page 4561 of 4573 FirstFirst ... 3561406144614511455145584559456045614562456345644571 ... LastLast
Results 91,201 to 91,220 of 91457

Thread: Masinile noastre

1. Back To Top | #91201
    Deepmix kegpr's Avatar
    Quote Originally Posted by Rover View Post
    Na belea, mie civicul imi place.
    E urata ca un buldog francez negru, dar e simpatica foc in toata uratenia ei.
    Și mie!

Focusul asta nu e urat; e banal. Și-a pierdut șarmul.

2. Back To Top | #91202
    Civic e acceptabil in fata, dar spatele ma ingrozeste. Dar si mai hilar e pretul de 50K pt un TypeR echipat.
    One cause is a cognitive bias called projection bias. Essentially living inside your own head your entire life makes it exceedingly difficult to understand how others do not also live your same life, think your same thoughts, and hold your same beliefs. In many cases it's quite frustrating to try to empathize and understand why you yourself may not be the center of the universe, which generally results in one 'acting out' in various ways. So, in short: the internet.

3. Back To Top | #91203
    Ce inseamna "echipat"? Ca pe site-ul honda e 40k.
    JDM trio.

4. Back To Top | #91204
    Quote Originally Posted by Scorpio View Post
    what ? chr-ul e superbbbb
    C-HR arata ca o masina din care s-ar da jos RoboCop. Cred ca a trecut prin multe faze de design si prin multe maini, mai desena un om o linie, inca doi alta, iar la fiecare pas urmatoarea persoana mai ingrosa putin si exagera proportiile desenate de catre persoana anterioara pana cand s-a ajuns la ce s-a ajuns.

5. Back To Top | #91205
    Registered User
    Este pe bmw club un user care are I3 , poti sa citesti acolo opiniile lui.

6. Back To Top | #91206
    Registered User BMF's Avatar
    Hai ca focus 3 a fost decent.
    Ultimul civic e un avorton de Optimus Prime, fuck that shit. In plus FWD + powah e ca de obicei ricer.
    You'll float down here. We all float down here. Yes, we do!

7. Back To Top | #91207
    Quote Originally Posted by ryoraul View Post
    Este pe bmw club un user care are I3 , poti sa citesti acolo opiniile lui.
    Sunt în București câteva pe care le poți închiria cu cardul BCR. Te poți plimba în liniște cat vrei, contra cost evident Masinile noastre

8. Back To Top | #91208
    Registered User omul_maimutza's Avatar
    Quote Originally Posted by viezure View Post
    Si merci pentru raspunsuri baieti. Inca sunt in dubii: ajuta vara, arata bine, dar la parcari e mai greu daca nu ai camera/senzori (si eu n-am). Hmm. Sa incerc sa vad cat de bine pot parca fara luneta
    Merita doar daca mergea si in fata, eu nu imi pun ca se vede mai greu si e risc mai mare sa te opreasca militia.
    Let's not start sucking each other's dicks quite yet.

9. Back To Top | #91209
    Quote Originally Posted by omul_maimutza View Post
    Merita doar daca mergea si in fata, eu nu imi pun ca se vede mai greu si e risc mai mare sa te opreasca militia.
    Eu am pus 20% spate si tot legal Llumar air blue 80 pe laterale fata (a ajuns la un 70% in combinatie cu cat avea geamul din fabrica) ... sunt legale pentru ca am sticker si pe fata si hartie cu certificare rar. Acum vreau sa pun acelasi model si pe parbriz, pentru ca doar pe acolo mai intra caldura si intra multa cand bate soarele; nu e legal, dar e atat de transparent incat nu iti dai seama ca e montat. E o folie mai speciala, desi e foarte transparenta are ceva insertii ceramice care opresc razele si caldura.

Inainte sa monteze folia calculeaza transparenta geamului din fabrica cu un laser; daca transparenta geamului combinata cu a foliei e minim 70% iti da si certificarea, sticker plus hartie. Daca nu, merita oricum sa iti pui ilegal dar numai modelele foarte deschise de folie din seria Avantgarde Air 75 - tenta maronie sau Air 80 - tenta albastruie, in principiu nu se prinde nimeni ca le ai (decat daca lucreaza cumva in domeniu) ..atat doar ca stickerul si hartia or sa fie numai pentru folia spate unde e legal orice procent.

Pe spate am pus 20% din seria Comfort, dar parca imi pare rau ca n-am pus 15 pentru ca n-am probleme la parcari. Doar din gama Comfort si Avantgarde sunt bune, cele mai ieftine Basic AT si Esprit ATC sunt folii slabe cu proprietati reduse.

10. Back To Top | #91210
    Registered User Fuzz's Avatar
    Dintre cei care au schimbat uleiul la cutiile ZF la Faur, ma puteti ajuta cu un contact ?

Parca pretul era in jur de 1700 ron.

Intreb pentru un prieten cu ZF8HP de la un 520d.
    ...u biciz :shifty:

11. Back To Top | #91211
    Quote Originally Posted by RAN View Post
    Sau Toyota C-HR: puneti si voi niste unghiuri agresive, sa nu mai para masini de pensionari. Cum pe unde, peste tot!!!
    Am vazut un CHR pe a3 zilele trecute, era ora 14:00 dar totusi nu batea soarele cel mai groaznic. Vad o masina din spate care parea sa nu aiba nici un far aprins, abia cind ajunge pe la 50 metri in spate incepe sa se vada o pilpiire cum ca ar avea aprinse atit DRL-urile cit si ceva in far (faza scurta?). WTF is this ECO shit?!

12. Back To Top | #91212
    Deepmix kegpr's Avatar
    Quote Originally Posted by Fuzz View Post
    Dintre cei care au schimbat uleiul la cutiile ZF la Faur, ma puteti ajuta cu un contact ?

Parca pretul era in jur de 1700 ron.

Intreb pentru un prieten cu ZF8HP de la un 520d.
    Intri pe site/ fb, asta e tot

13. Back To Top | #91213
    Asa e cand nu vezi padurea de copaci. Mersi

Dar ca pret sunt in jurul sumei respective de 1700 ? Eu parca asa tin minte.

14. Back To Top | #91214
    Deepmix kegpr's Avatar
    Dap. Și ultra profi

15. Back To Top | #91215
    Mersi din nou. De aia recomandasem ca stiam ca au review f bun.

16. Back To Top | #91216
    Leather SM's Avatar
    E mai bun cu ceva un geam black din fabrica decat unul cu folie aplicata?

17. Back To Top | #91217
    Speed maniac Ice_2k's Avatar
    Quote Originally Posted by SM View Post
    E mai bun cu ceva un geam black din fabrica decat unul cu folie aplicata?
    Da. Arata la fel de negru de afara dar se vede mult mai bine dinauntru inspre afara la cel innegrit din fabrica.

18. Back To Top | #91218
    Depinde de geam. Geamul nu trebuie sa fie fumuriu ca sa aiba protectie solara, componenta fumurie este exclusiva pentru "privacy". Din fabrica nu am vazut nici o masina care sa vina cu tinting atit de opac ca si foliile pe care si le pune lumea de obicei pe masina. Me included. Pentru ca citroenul avea geamuri de trei lei fara nici un fel de filtru am pus protectia maxima pe spate si transparenta maxima pe fata. La epica insa daca ar fi fost sa pun ceva, pentru ca avea oricum geamuri solare fabuloase perfect transparente, as fi mers pe ceva mult mai light, exclusiv pentru privacy, echivalent cu ce ar veni din fabrica o masina.

19. Back To Top | #91219
    Quote Originally Posted by ciocanul View Post
    Ma tot uit cu jind la bmw i3 full electric. E cam 27000 euro. Dai 5000 de euro daca aplici cred cu rabla si apoi 300 euro pe luna 3 ani sau 200 pe 5 ani(???). Ai cam 200 km autonomie electrica si arata avion inauntru cu automata si de toate. Nu stiu ce sa fac, batman batman... s-a baga careva la o electrica ? E ceva ce e nasol in afara de autonomie ? Ce drec mai platesti ? Bateria cica ar tine 100k de km. E clar ca e de oras si daca ai drumuri lungi iese din discutie dar in afara de asta ?
    300 de euro pe luna 3 ani inseamna 10.800, + 5000 avansul inseamna ca ar fi i3-ul ~16.000. oricum ai da-o, ceva e gresit, n-ai nicio sansa sa iei i3 cu 16k. nici cu 26k nu cred ca il iei, abia incepi sa te apropii de unul chel.

in alta ordine de idei, l-am condus destul de mult, oras, autostrada, de toate. se conduce absolut genial si e o masina care mi-a placut mult per total, desi de afara de urata ca munca.

20. Back To Top | #91220

Masinile noastre

E un fel de leasing operațional din ce înțeleg eu, care se adresează persoanelor juridice.

38.663 € (TVA inclus) preţul de vânzare
    -9.575 € (TVA inclus) ECOTICHET
    5.910 € (TVA inclus) plată avans client
    19.950 € (51%) buy-back garantat
    36 luni durata finanţării
    4,69% pe an, fixă rată de dobândă

Rata include casco și service.

BMW i3: ofertă cu ecotichet

1.  
Page 4561 of 4573 FirstFirst ... 3561406144614511455145584559456045614562456345644571 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks