Page 4564 of 4570 FirstFirst ... 356440644464451445544561456245634564456545664567 ... LastLast
Results 91,261 to 91,280 of 91382

Thread: Masinile noastre

1. Back To Top | #91261
    Registered User BMF's Avatar
    Mie unul imi place Audi TT, sunt sigur ca daca as fi facut comparatia respectiva l-as fi adaugat.
    A, si un VW Touran.
    Joke off, Stinger e mult mai mare decat 4er sau A5, comparatiile ar fi aiurea.
    You'll float down here. We all float down here. Yes, we do!

2. Back To Top | #91262
    Speed maniac Ice_2k's Avatar
    Quote Originally Posted by BMF View Post
    Joke off, Stinger e mult mai mare decat 4er sau A5, comparatiile ar fi aiurea.
    Diferenta de lungime dintre Panamera si Stinger e de doua ori mai mare decat diferenta dintre Stinger si A5. Mult mai aiurea e comparatia cu Panamera decat cea cu A5.

3. Back To Top | #91263
    Dpmdv merita doar varianta 2.0 benzină ca o alternativa la Arteon.

4. Back To Top | #91264
    Oh well, in afara de S5 nu ar avea cu ce sa îl compare. Probabil cei ce au făcut comparația au targetat porci mari cu motoare minim V6 turbo.
    Arteon? IMHO orice e alternativa la Arteon... mașina scumpă de la marca ieftină.

5. Back To Top | #91265

Masinile noastre

Pai si S5 nu e fix V6 turbo? Masinile noastre Mie ala-mi pare a test unde au ales nume impresionante din alta clasa ca sa iasa bine. Nu zic ca nu e super ok masina, dar pare film de promovare mai mult decat un test obiectiv.

6. Back To Top | #91266
    Quote Originally Posted by Ice_2k View Post
    Pai si S5 nu e fix V6 turbo?
    S-a vehiculat A5. S5 cred ca e câteva clase de preț peste.

7. Back To Top | #91267
    Come on, au folosit Panamera da’ S5 e prea scump?

8. Back To Top | #91268
    Pai eu n-am nimic împotriva, dar colegii de mai sus reclamau seria 4 și A5 care ar fi mai ieftine.

9. Back To Top | #91269
    Mai ieftine decat Panamera si 6 GC, cu care comparatie este irelevanta.
    In UK (si ma indoiesc ca difera in Europa) Stinger GT V6 incepe la £41k, 440i GC £45k si S5 la £47k.
    Ok, ceva mai scump dar cu aprox. 10%, nu... 100% ca in filmultetul de youtube.

Spre deosebire de filozofia de rand BMW si Audi care vin chel line si tund la pretul dotarilor, S5 si 440i GC vin echipate rezonabil, alternativa e valabila dar nu sterge Kia pe jos cu masini de 2 ori mai scumpe cum da bine in clipul de mai sus.

440i are in minus 200kg fata de seria 6 GC, oare cum ies testele de frânare, accelerație și slalom la o mașină cu același motor dar 10% mai puțina greutate?

10. Back To Top | #91270
    Nu stiu sa te ajut aici, sunt doar dudele care a facut paste la un link, poate le poti scrie celor ce au facut testele sa le spui unde au gresit etc.

11. Back To Top | #91271

Masinile noastre

@sirC :
    48k pt kia
    65k pt s5
    82k pt m4 sau 57k pt 440i gc.

Ceva de genul sunt preturile în România. Imho mașină aia nu e o alternativa pt Audi și bmw ci o alternativa pentru cei care cauta mai mult spațiu decât într-un hot hatch (golf r, focus st, type r, samd) dar nu au bani sa treacă la clasa premium fara sa renunte la sportivitate.
    Last edited by wisepiggy; 17-04-2018 at 17:30.

12. Back To Top | #91272
    Registered User
    Prea mult marketing , reclame pe care le discuta copii la clasele V-VIII.

13. Back To Top | #91273
    Corect, mai bine un break din 1900 toamna de la ai batrani. Ii mai dai o ceara si parca e nou.
    Wisepiggy, as fi curios daca s-au pus (la preturile alea) X-drive la BMW, optiunea de LSD pe spate la Kia si de ASD la Audi. BMW nu vine cu LSD.

14. Back To Top | #91274
    Quote Originally Posted by ryoraul View Post
    Prea mult marketing , reclame pe care le discuta copii la clasele V-VIII.
    Cum adica prea mult marketing? In general cu cat o firma e mai mare si mai premium cu atat investeste mai mult in marketing

BMF: Nu stiu exact chestii tehnice de genul. Am ales Xdrive si quattro. Oricum preturile sunt mai mari insa primesti chestii premium. Pe kia aia sistemul de infotainment e acelasi ca pe noul ceed sau pe sportage. Care este ok insa nu iti lasa senzatia ca ai dat +45k euro pe o masina. Da... merge bine, e rapida, etc insa dpmdv nu doar asta conteaza cand dai atat de multi bani pe o masina. Tot nu o vad in liga Surilor sau Murilor ci mai degraba un upgrade la un Focus ST

15. Back To Top | #91275
    Quote Originally Posted by BMF View Post
    mașina scumpă de la marca ieftină.
    Sa fim seriosi ca au ajuns si la astia orice copaie echipata sa fie 40 - 50k lejer. Din punctul meu de vedere VAG a ajuns la niste preturi nesimtite la unele branduri.
    One cause is a cognitive bias called projection bias. Essentially living inside your own head your entire life makes it exceedingly difficult to understand how others do not also live your same life, think your same thoughts, and hold your same beliefs. In many cases it's quite frustrating to try to empathize and understand why you yourself may not be the center of the universe, which generally results in one 'acting out' in various ways. So, in short: the internet.

16. Back To Top | #91276
    Registered User Grofu's Avatar
    Si gata, am pus o luneta mai inchisa, trag niste folii pe geamurile spate si cam aia e.

Masinile noastre-20180417_161449.jpgMasinile noastre-20180417_183234.jpg

17. Back To Top | #91277
    Quote Originally Posted by wisepiggy View Post
    Cum adica prea mult marketing? In general cu cat o firma e mai mare si mai premium cu atat investeste mai mult in marketing

BMF: Nu stiu exact chestii tehnice de genul. Am ales Xdrive si quattro. Oricum preturile sunt mai mari insa primesti chestii premium. Pe kia aia sistemul de infotainment e acelasi ca pe noul ceed sau pe sportage. Care este ok insa nu iti lasa senzatia ca ai dat +45k euro pe o masina. Da... merge bine, e rapida, etc insa dpmdv nu doar asta conteaza cand dai atat de multi bani pe o masina. Tot nu o vad in liga Surilor sau Murilor ci mai degraba un upgrade la un Focus ST
    Aparent are niste bunatati pe partea de audio, e o masina destul de practica si probabil mai incapatoare decat un Focus ST RS. Vorbim de o masina cu o transmisie moderna, un sistem AWD care bifeaza cam ce trebuie (comparat de ex cu Ha-ha-haldexul de pe hArteon sau alte farfise). Un review destul de OK aici referitoare la partea ei practica aici: Here's What to Expect Daily Driving a 2018 Kia Stinger GT - YouTube
    Are si bune si rele, atragatori sunt ca de obicei cei 7 ani de garantie care probabil dau o valoare buna de revanzare. Si pentru cine vrea o masina care sa fie si stabila, si destul de rapida si sa mai tina si cu casa, zau ca nu pare ceva rau.

DarkSun, I feel you here. Arteon ala e un soi de Renault Laguna, se vrea ce nu e si costa cat nu face. Probabil va prinde bine la firme pe leasing, mai ales la cele cu discounturi mari (stiu corporatii mari care au si 50% discount la masini) si unde intre un Golf la 12k si un Arteon la 25 il bifezi pe ultimul.

Grofu, imi place culoarea la jucaria ta. Nu e una comuna pt Golf si il prinde bine. Eu am avut G6 argintiu

18. Back To Top | #91278

@sirC :
    48k pt kia
    65k pt s5
    82k pt m4 sau 57k pt 440i gc.

Ceva de genul sunt preturile în România. Imho mașină aia nu e o alternativa pt Audi și bmw ci o alternativa pentru cei care cauta mai mult spațiu decât într-un hot hatch (golf r, focus st, type r, samd) dar nu au bani sa treacă la clasa premium fara sa renunte la sportivitate.
    Ce mai conteaza 17-34k euro nu ne mai ajung la nas decat masini premium, si nemtii se trag cu Logane, come on.
    Cred ca mai degraba simti ca un Stinger face banii decat un S5/M4. Basca 7 ani garantie. Nu stiu daca realizeaza toti ca e vb de dublu-triplu garantie. Da, poti s-o extinzi (la BMW cel putin), insa omuletii aia au baza in masina sa dea 7 ani garantie by default.

Sistemul de infotainment... pe BMW-uri si Audi de 40-50k n-aveai tweetere daca nu le plateai separat. Nu stiu dupa 2015 cum sta treaba. Chiar e inutilizabil? CAT de oribil sa fie?
    Pana la urma, depinde ce vrei sa faci cu banii. Poti sa te apargi in figuri, sa tii cu dintii de visul tau din copilarie cu S/RS/M si sa dai *doar* 100-200eur in plus pe luna sau sa realizezi ca o blana pe linie dreapta pe saptamana e tot ce o sa faci tu cu masina aia si cu diferenta de bani sa faci altceva.

19. Back To Top | #91279
    Inauntru arata chiar f bine masina, materialele sunt de calitate, mult peste de ex din Alfa Romeo Giulia sau Stelvio. Le-am gasit comparabile cu A6 C7. Gurile de aerisire insa sunt un mare mare minus, arata a 1900 toamna. Imi place maneta de la schimbatorul de viteze, gen Mercedes sau Audi.
    Se pare ca are AreaView la parcare, un mare plus pt care la Audi platesti.

20. Back To Top | #91280
    just passing... Rover's Avatar
    La 7 ani garantie tot romanul injura ca trebuie sa-si faca reviziile la reprezentanta

1.  
Page 4564 of 4570 FirstFirst ... 356440644464451445544561456245634564456545664567 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks