brat Raspunsuri pt testele de pe siteul Directia Regim de permise de conducere ...
Results 1 to 7 of 7

Thread: Raspunsuri pt testele de pe siteul Directia Regim de permise de conducere ...

Nick anterior: R3ap3r[kt] Reap's Avatar

Raspunsuri pt testele de pe siteul Directia Regim de permise de conducere ...

cum am scris si in titlu ma interesa daca stie cineva unde pot sa gasesc un site cu raspunsurile rezolvate pentru testele de examen auto de pe siteul asta (Portal de informare al Directiei Regim Permise de Conducere si Inmatriculare a Vehiculelor)!

Sunt anumite intrebari care chiar nu le inteleg(sunt stupide) si as vrea sa le invat asa cum sunt ele dar este destul de greu de fiecare data cand gasesti o intrebare care nu o intelegi/nu o stii sa stai sa rasfoiesti cartea... ma intrebam daca exista un site sau sa gasesc undeva un document sa aiba si raspunsurile si intrebarile... e mult mai usor sa dai search :P

AM cautat peste tot si nu am gasit asa ceva... nu vreau sa fac alte teste similare ca din cate am vazut nu prea se aseamana vreau sa fie exact intrebarile de pe siteul lor.

Multumesc.

Registered User
    DHB14 - 300 - Thread
    Da un exemplu de intrebare stupida

JA
    Si eu am facut rteste pe site-ul respectiv acum un an cand am luat permisu si nu am intalnit vreo intrebare "stupida "

Cel mai bine ia cartile alea 2,aia cu 1400 si ceva de intrebari si cealalta cu teoria,aceeasi firma ( nu mai stiu exact cum se numesc ) .
    Invata un capitol,apoi faci toate intrebarile de pe cartea cealalta de la capitolul pe care l`ai invat . Si tot asa .
    Si inainte cu cateva zile fa testele de pe site .

Cel putin asa am facut eu :d
    . nick anterior : ionutzhihi

Registered User Komissar's Avatar
    Acum vr-o 3-4, ani, cand am inceput eu sa fac scoala de soferi existau niste "dosare" de vanzare cu teste in format examen - mi s-au parut mult mai "educative" si mai usor de digerat decat cartea cu 1000+ intrebari.
    Recomand dosarele alea
    1965 Volkswagen "Typ 1" 1200 - daily driver "scandalagioaica urbana"
    1972 Volkswagen "Typ 3" 1600 Squareback - stock.
    1989 Volkswagen "Typ 2" T3 1600 D

Desk Diver Cypher's Avatar
    Intrebarile Nu mi se pare tampite(am facut unul acum ). E o simulare destul de buna.
    Cumpar GTA V - PS3
    Vand camera marche arrier si display !

LORUS by SEIKO Sport Chronograph
    BREO Watch Neon Yellow Limited Edition
    POLJOT Mechanic 17 jwls vintage (in renovare)
    ORIENT Blue MAKO - WR 200M
    SEIKO SKX781 Orange Monster - Diver's 200M
    HAMILTON Khaki Navy GMT - WR 200M (DE VANZARE)
    Tissot PRC 200

Holy Grail - DOXA SUB

Registered User sirAdrian's Avatar
    Eu am invatat din cartea de la Editura National. O recomand cu incredere. Are si teorie multa, precum si 1471 de intrebari.

Dupa aceea m-am antrenat pe site-ul drpciv.ro si totul a fost excelent!
    Am căutat răspunsuri şi-am găsit alte întrebări, cele mai mari secrete ascunse într-o zi de ieri, nu vreau păreri vreau certitudini, capul pe umeri, nimeni nu-nvaţă din greşeli învaţă să le numeri.

Nick anterior: R3ap3r[kt] Reap's Avatar
    ideea era ca am citit cartea de vreo 2 ori dar tot am intrebari care nu le stiu si unele stupide cum am zis ( cand mai fac si dau peste o sa pun ex ) mie mai usor sa fac testele de pe siteul ala pt ca sunt al fel ca la ex si cand nu stiu una sa stau sa dau search sa vad rasp... cel putin pt mine e mai usor sa invat asa decat sa citesc cartea aia de 100 de ori

dasta cautam un site... pt ca le fac .. nu stiu.. si nu ma lamuresc cu nimik... daca nu gasesc ma apuc sa fac de pe cd ul cu cartea da acolo sunt putine ... vreo 1000 si cand am facut testele se repetau prea des

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post