brat TEST DRIVE Audi A4 1.9TDI si 1.8
Results 1 to 12 of 12

Thread: TEST DRIVE Audi A4 1.9TDI si 1.8

Registered User

TEST DRIVE Audi A4 1.9TDI si 1.8

site-ul meu are de curand doua test driveuri foarte simpatice facute cu doua modele de audi unul a4 1.9tdi de 130 cp sin anul 2001 si unul cu un audi a4 1.8 din anul 1998 model 99 !
    va las sa admirati ce aveti de admirat si astept cat mai multe comentarii !
    http://www.automotorclub.com/Test%20Drive.htm

CE ZICETI ?

Test Driver Alextz's Avatar
    DHB14 BYOC - 300 - Thread
    (audi este primul constructor din lume care si-a dotat masinile sale cu 5 valve pe cilindru in 1996) -> Audi cu A mare....2 F50 apare in 95' si are 5 supape pe cilindru....

A4 nu are acelasi tren de rulare cu S4...S4 este revizuit etc...nu crezi ca pun acelasi tren de rulare pe 2 masini cu 120+CP.....

Din poza aia cu bordu eu nu observ computerul de bord....te rog mai pune o poza in care apare computerul de bord

Noul AUDI A4 1.8T 163 CP prinde 228km/h....dute la vanatoare cu viteza aia maxima....

Scrie si tu mai cursiv.....si mai corect...altfel la mai mare...sper ca in viitor sa te mai documentezi si tu
    .

Registered User
    nu e vb de audi a4 1.8T este doar 1.8

B(.)(.)by Trapped Gizăs's Avatar
    Asazisul "computer de bord" e doar un afisaj d-ala matricial pe LED-uri care il gasesti (in forme principial asemanatoare) si pe Skoda si pe Renault Megane 2. E primitiv, iti zice chestii de genul ca ai uitat o usa deschisa, cat iti consuma masina si cati km mai poti merge cu ce ai in rezervor. N-ai pierdut nimic
    The greatest trick the Devil ever pulled out was democracy.

B(.)(.)by Trapped Gizăs's Avatar
    EpoX: ala e site de prezentari de masini, de publicitate la masinile second hand de vanzare sau de fitze de pushtan de 15 ani ? Faza aia cu gagica mi se pare de super kkt, de unde stii ca nu a zambit in sinea ei zicand "uite si la corditii astia, dupa fetze si haine arata ca si cum ar fi furat-o sau castigat-o la loto si acu se dau cu o masina de 20.000 EUR la mine, ia sa ma descotorosesc de ei" Fii baiat destept, o p%$da cu Golf5 e clar ca nu e luat pe banii ei (suntem in Romania, HELOOO), realizeaza si tu ce masina avea ala de i l-a cumparat

Oricum, e mare minune ca a ajuns A4 si Golf 5 in Iasi, acolo de unde atarni harta in cui, ca pana n-o sa le taiati capetele si n-o sa-i trageti in teapa pe baronii aia locali de acolo care va pun capac, tot la dacii si solenze o sa ramaneti
    Last edited by Gizăs; 12-03-2004 at 07:26.
    The greatest trick the Devil ever pulled out was democracy.

Quote Originally Posted by EPoX
    nu e vb de audi a4 1.8T este doar 1.8
    pai asta am zis si eu.....1.8 nu ajunge la viteza aia.....
    .

Quote Originally Posted by Caligula
    Asazisul "computer de bord" e doar un afisaj d-ala matricial pe LED-uri care il gasesti (in forme principial asemanatoare) si pe Skoda si pe Renault Megane 2. E primitiv, iti zice chestii de genul ca ai uitat o usa deschisa, cat iti consuma masina si cati km mai poti merge cu ce ai in rezervor. N-ai pierdut nimic

asta inseamna ca e cel mai primitiv....stai linistit stiu cum arata un computer de bord la grupul VW...chiar sunt identice Passat,Octavia,Leon,fostul A4 toate au acelasi computer de bord...
    Am atasat poza lui...ca sa-ti arat ca acea masina nu are computer de bord si am mai pus niste poze ale bordului de Passat cu computer de bord....

Deci pana la urma chiar am impresia ca am pierdut ceva.....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails passat_w8_dashboard.jpg   dash.jpg   audi 008.jpg  
    .

Registered User
    lolz
    tipa aia presupun ca lucra la sandra adica dilarul din iasi ! nu era al el deoarece avea spot publicitar pe masina!
    viteaza poate fi prinsa si se poate demonstra si intrebati pe cei ce au astfel de masina !
    altceva?

demonstreaza-mi mie te rog....chiar as fii interesat....trimit o scrisoare la Audi....

P.S. imi demonstrezi cu aparatura specializata nu cu vitezometrul....
    .

Registered User
    trimite scrisoare !

Loony Ghost's Avatar
    tipa aia presupun ca lucra la sandra adica dilarul din iasi ! nu era al el deoarece avea spot publicitar pe masina!
    AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
    Epox, tu cand scrii ceva, macar stii ce scrii ?
    And so, it begins
    Dacă mori, e semn rău.

Duplo z00t's Avatar
    ori te-a mintit rau ala la consum ori dci'urile de pe megane sunt proaste rau. eu unu nu am reusit sa o scot sub 4.8 afara si asta cu mers 90 fara accelerari bruste. cat despre orash daca audi ala consuma numai 6.5 atunci ma inclin in fata constructorului german. iarna asta sub 9 litrii nu cred ca am skos consum in orash.

megane 2 1.9dci 120ps.
    0mU | p0rn0

1.