Page 139 of 146 FirstFirst ... 3989129136137138139140141142 ... LastLast
Results 2,761 to 2,780 of 2909

Thread: ♦♦♦ WINDOWS 10 ♦♦♦

1. Back To Top | #2761
    Quote Originally Posted by RAN View Post
    Nici ultimele 2-3 zile nu v-au lamurit ca e o idee proasta sa nu faceti updateuri?
    De ce? Ti-e teama, ca lui Szeth, ca iti encripteaza cineva hdd? Doar prostii patesc asta, cu sau fara update.

2. Back To Top | #2762
    Registered User RAN's Avatar
    Mie nu mi-e teama de cazul asta specific, ca am Win 10 care oricum nu e afectat si updateurile la zi. Deci zic in general, nu strict legat de Wanna Cry. Plus, nu pierd decat timp, tot ce e important e in cloud.
    Dar cei care dezactiveaza updateurile de frica supravegherii M$ sunt de obicei si inepti tehnic, probabil ei pierd zile/luni/saptamani de munca. Si toate pozele cu ala micu'. Si asa mai departe.

3. Back To Top | #2763
    Registered User taribobo's Avatar
    Cat de tare esti, ai totul in cloud ) sa nu uitam ca cloudul este ferit de tot.
    We all are born stupid, but it takes a special person to remain that way.
    Exclus david_cdd, ionutgbrl123,sidramon
    Nu folosesc Yahoo messenger

4. Back To Top | #2764
    Registered User RAN's Avatar
    Sunt mai multe sanse sa crapi si sa nu-ti mai pese decat sa pierzi in acelasi timp datele si din cloud si local.

5. Back To Top | #2765
    Registered User taribobo's Avatar
    Sa insisti in penibil, priceless.
    We all are born stupid, but it takes a special person to remain that way.
    Exclus david_cdd, ionutgbrl123,sidramon
    Nu folosesc Yahoo messenger

6. Back To Top | #2766
    Registered User Heaven's Avatar
    Sa tii fisiere importante pe un HDD in sifonier in 2017.. e la fel cu a tine banii la saltea si nu in banca. Excludem colectiile de filme and stuff pentru ca e camp scump sa tii zeci de TB in cloud.

Cloud e destul de sigur daca ai grija si nu te conectezi de peste tot, iar fisierele personale le poti pune in containere criptate si poti sta linistit pentru ca nu ti le va decripta nici NSA.

7. Back To Top | #2767
    De aia exista Tresorit.

8. Back To Top | #2768
    Eu tin datele in cloud si pe hdd in sifonier, criptate, mai am si linux in dual boot, si av+firewall+adblock+etc.. si tot nu sunt sigur ca e ''safe'', dar cel putin nu stau ca oaia la poarta...dar ca sa ii faci prosti pe altii, doar pt ca nu stiu anumite chestii, e cam mult, e vorba de educatie, ca si trasul apei la buda...acuma unii se si mai auto-educa...

9. Back To Top | #2769
    Registered User omul_maimutza's Avatar
    ce date aveti de sunt asa de importante?
    Let's not start sucking each other's dicks quite yet.

10. Back To Top | #2770
    Eu de ex lucrez in Photoshop, banere pt diverse site-uri..., zilnic 'produc' fisiere de 1GB, psd...unii dintre noi mai folosim pc-ul mai mult decat filme si revista 'camicaze'...stiu ca pare ciudat...

11. Back To Top | #2771
    Registered User omul_maimutza's Avatar
    dar ce ai patit bosule de esti asa de inversunat?
    si eu fac ceva asemanator si nu am avut nici o problema cu pierderea de date.
    Let's not start sucking each other's dicks quite yet.

12. Back To Top | #2772
    Tare, asta e ca incuiatul usii la apartament, de ce so o faci ca doar nu te-a furat nimeni pana acuma, lasa-l descuiat, devenim oleaca offtopic, cand ai ore intregi de munca, nu prea iti convine sa le pierzi pt ca te-ai zgarcit la 2oo ron pt un hdd extern, care iti foloseste cativa ani...si sa nu se faca nici update-urile, si sa nu folosim nici av...
    Last edited by pigulici; 19-05-2017 at 16:04.

13. Back To Top | #2773
    Quote Originally Posted by omul_maimutza View Post
    si eu fac ceva asemanator si nu am avut nici o problema cu pierderea de date.
    Încă.
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

14. Back To Top | #2774
    Registered User Shade®'s Avatar
    Quote Originally Posted by pigulici View Post
    Eu de ex lucrez in Photoshop, banere pt diverse site-uri..., zilnic 'produc' fisiere de 1GB, psd...unii dintre noi mai folosim pc-ul mai mult decat filme si revista 'camicaze'...stiu ca pare ciudat...
    Aha, deci tu zilnic te dai cu PSD-ul. Și o mai faci și cu plăcere.

Cloud, cloud dar poate ar fi bine să se specifice și care mai exact. Nu cred că toată lumea cu W10 folosește exclusiv Onedrive-ul.
    Live in your world, get pwned in mine!

15. Back To Top | #2775
    Quote Originally Posted by Bennedict View Post
    De aia exista Tresorit.
    Daca NSA trimite un mandat la Tresorit, nu dau aia cheitele de criptare si toate nebuniile aferente citirii dosarelor? Intreb pentru ca nu stiu, si sunt curios daca merita sa cumperi un asemenea serviciu.

16. Back To Top | #2776
    1. Cei cu 10 home si care ati facut update la Creators, ati intampinat ceva probleme de drivere sau aplicatii
    2. Se merita varianta Pro doar pentru a intarzia instalarea acestor update-uri?

17. Back To Top | #2777
    Registered User Shade®'s Avatar
    1. Nu, update primit și efectuat din prima zi.
    2. Dacă vrei să cumperi acum o licență nouă, retail, n-aș zice să dai diferența de bani strict pt. întârzierea update-urilor.
    Live in your world, get pwned in mine!

18. Back To Top | #2778
    Poti intarzia si pe Home, update-urile, doar ca nu din optiunile vizibile ale Windows-ului.
    Folosesc Dropbox, cica ar fi cel mai bun...

19. Back To Top | #2779
    Asa de curiozitate am win 7+sp1, daca dupa ce expira suportul extins, 14.01 2020, vreau sa reinstalez win7 voi mai putea sa instalez toate update-urile aparute pina la acea data sau acestea nu vor mai fi disponibile si vei ramane cu SP1 chel?

20. Back To Top | #2780
    Fother Mucker vlad_heretic's Avatar
    Bad post

Forum+ios+firefox+mobile site+edit post=fail
    Last edited by vlad_heretic; 23-05-2017 at 07:04.

1.  
Page 139 of 146 FirstFirst ... 3989129136137138139140141142 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks